Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкаларын белгілеу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 5/71-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 31 наурызда N 1975 тіркелді. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 2 қарашадағы N 802-1 хатымен
Ескерту. Қолдану мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.11.02 N 802-1 хатымен.
Ескерту: Преамбулаға өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.09.24 N 10/124-IV   (Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-бабының 6) тармақшасына, 101-бабының 4-тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 462-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына, "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкалары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2008 жылғы
27 наурыздағы № 5/71-ІV
шешіміне қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша 2008 жылға қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкалары
Р/с№
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Қалдық-
тардың қауіпті-лік деңгейі
Ставка-лары, теңге
1.
Ластаушы заттардың тұрақты
көздерден шығарындылары 1
шартты тонна

Об установлении ставок платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год по Южно-Казахстанской области
Решение маслихата Южно-Казахстанской области N 5/71-IV от 27 марта 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 марта 2008 года за N 1975. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 2 ноября 2009 года N 802-1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 02.11.2009 N 802-1.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными - решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 24.09.2008 N 10/124-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 19, пунктом 4 статьи 101 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, статьей 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 12 июня 2001 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год по Южно-Казахстанский области согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Приложение
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 марта 2008 года № 5/71-ІV
Ставки платы
за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
по Южно-Казахстанской области
п/п
Показатели
Единица измерения
Уровень
опасности
отходов
Ставки,
тенге
1.
Выбросы загрязняющих веществ от стационарных источников1
условная
тонна

1 0,75 коэффициенті;
4 0,75 коэффициенті енгізіледі;
2) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкаларына: энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері үшін коммуналдық қызметтерді көрсеткен кезде түзілетін эмиссия көлемі үшін мынадай коэффиценттер енгізіледі
1 0,3 коэффициенті;
2 0,43 коэффициенті;
4 0,25 коэффициенті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффициенті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.
5) ескертпенің 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген жеңілдетілген коэффиценттерді қолдану қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтен тыс көлемі үшін төлемдерге қолданылмайды.
Ескерту: өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008.09.24 N 10/124-IV (Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

1коэффициент 0,75
4коэффициент 0,75
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1коэффициент 0,3
2коэффициент 0,43
4коэффициент 0,25
Сноска. Подпункт 2 в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 24.09.2008 N 10/124-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3коэффициент 0,2
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания.
5) применение льготных коэффициентов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) примечания не распространяется на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 5 - решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 24.09.2008 N 10/124-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).