Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» 2008 жылғы 12 ақпандағы № 6/3 -ІV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 маусымдағы N 9/4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық Әділет басқармасында 2008 жылғы 1 шілдеде N 5-19-77 тіркелді. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 28/5-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010.04.16 N 28/5-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 Заңының 6-бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазакстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңының 97-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» 2004 жылғы 9 қыркүйектегі № 949, «Қазақстан Республикасында тұрғын үй-коммуналдық саланы дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы» 2006 жылғы 15 маусымдағы № 553 қаулыларына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының «Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы»  (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5-19-71 нөмірмен тіркелген, 2008 жылғы 7 наурыздағы «Уба-Информ» газетінің № 10 санында жарияланған) 2008 жылғы 12 ақпандағы № 6/3-IV  шешіміне, Шемонаиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 15 сәуірдегі «Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұскаулықты бекіту туралы» 2008 жылғы 12 ақпандағы № 6/3-ІҮ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» № 8/4-ІV шешімімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5-19-76 нөмірмен тіркелген, 2008 жылғы 23 мамырдағы «Уба-Информ» газетінің № 21 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-бөлімнің 1-тармағы «Жалпы ережелер» жаңа редакцияда жазылсын:
«Тұрмысы төмен отбасыларға үйді ұстауға және коммуналдык кызметтерді қолдануға көмек көрсетіледі (бұдан әрі - тұрғын үй көмегі). Осы Нұсқаулықтың 4 тармағына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқылы отбасылар қалалық телекоммуникация желілеріне қосылған телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы және кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге тұрғын үй көмегін алуға қүқылы».

О внесении изменений и дополнений в решение от 12 февраля 2008 года № 6/3-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 июня 2008 года N 9/4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 1 июля 2008 года за N 5-19-77. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 16 апреля 2010 года № 28/5-IV
Сноска. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 16.04.2010 № 28/5-IV (порядок введения в действие см. п. 3).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», Постановлениями Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года № 949 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон», от 15 июня 2006 года № 553 «Об утверждении Программы развития жилищно-коммунальной сферы в Республике Казахстан на 2006-2008 годы» Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 12 февраля 2008 года № 6/3-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-71, опубликовано в газете Уба-Информ от 7 марта 2008 года № 10), с изменениями и дополнениями, внесенными решением Шемонаихинского районного маслихата от 15 апреля 2008 года за № 8/4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 12 февраля 2008 года № 6/3-IV "0б утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-76, опубликовано в газете "Уба-Информ» от 23 мая 2008 года за № 21) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 раздела 1 «Общие положения» изложить в новой редакции:
"Малообеспеченным семьям оказывается помощь на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг (далее - жилищная помощь). Семьи, имеющие право на получение согласно пункту 4 настоящей Инструкции имеют право на получение компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций, и жилищной помощи на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума».

6-бөлім «Тұрғын үй көмегінің қаржыландырылуы және төлемі» жаңа редакцияда жазылсын:
«Кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге көмекті қоса алғанда тұрғын үй көмегі бюджет қаржысы есебінен көрсетіледі. Кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктерін жөндеуге көмекті қоса алғанда тұргын үй көмегін төлеу екінші дәрежелі банктер арқылы жүзеге асырылады, «Қазпочта» акционерлік қоғамы, алушының жеке шотына аудару жолымен».
«Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқаулық» мынадай мазмұндағы 8-бөліммен толықтырылсын: 8-бөлім «Кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жұмыстарының шығындарын өтеу тәртібі. Кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктеріне толық жөндеу жұмыстарын жүргізуге тұрғын үй көмегін алуға құқылы отбасылар, осы Нүсқаулықтың 19-тармағында қарастырылған құжаттардан басқа, анықталған үлгідегі өтініш келесі құжаттармен қосымша тапсырылады:
1) кондоминиумның ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жүмыстарын жүргізуге нысаналы алымдар төлеудің түбіртегі (көшірмесі);
2) күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге нысаналы алымдар мөлшерін анықтайтын пәтер иелерінің жалпы жиналысының шешімінен үзінді (көшірмесі);
3) тұрғын үй иесі, кондоминиум және жөндеу жұмыстарын жүргізуші ұйым арасындағы кондоминиумның ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жүмыстарын орындауға жасалған шарт (көшірмесі);
4) кондоминиумның ортақ мүліктеріне күрделі жөндеу жүмыстарының жүргізілгендегі туралы қабылдау-тапсыру кесімі (көшірмесі).
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүліктеріне толық жөндеу жүмыстарына тұрғын үй көмегі жалпы жиналыста осы мақсатқа белгіленген шығындардың 100 пайызы мөлшерінде жүргізіледі. Кондоминиум объектісінің органы нысаналы алымдардың және шығындалған қаражаттың сомаларын анықтауға жауапты».
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланғаннан кейінгі 10 күнтізбелік күннен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                      Н.М. НАГОРНЯК
Шемонайха аудандық
мәслихатының хатшысы                 Ә.О. БАЯНДИНОВ

Раздел 6 «Финансирование и выплата жилищной помощи» изложить в новой редакции:
«Жилищная помощь, включая помощь на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, оказывается за счет бюджетных средств. Выплата жилищной помощи, включая помощь на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, осуществляется через банки второго уровня, акционерного общества «Казпочта» путем зачисления на счета получателей».
«Инструкцию по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам» дополнить разделом 8 следующего содержания:
Раздел 8. «Порядок возмещения затрат, понесенных на капитальный ремонт общего имущества кондоминиума.
Семьи, обладающие правом жилищной помощи на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, кроме документов, предусмотренных пунктом 19 настоящей инструкции, дополнительно предоставляют заявления установленного образца с приложением следующих документов:
1) квитанцию (копия) на оплату целевых сборов на проведение капитального ремонта общего кондоминиума;
2) выписку (копия) из решения общего собрания собственников  квартир, определяющего размер целевых сборов на проведение капитального ремонта;
3) договор (копия) на проведение капитального ремонта общегокондоминиума, заключенного между собственниками жилья, кондоминиумом и организацией осуществляющей ремонтные работы;
4) акт приема - передачи (копия) произведенных работ по капитальному ремонту общего имущества кондоминиума.
Жилищная помощь на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума производится в размере 100% установленных на общем собрании затрат на эти цели. Ответственность за определение суммы целевого сбора и за расходование средств несет орган объекта кондоминиума».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                    Н.М. НАГОРНЯК
Секретарь районного маслихата         А.У. БАЯНДИНОВ