Мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілікті жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 89 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 27 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5612 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 124-бабына және "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілікті жасау мен ұсынудың ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Ә.Н. Түсіпбеков) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр                                     Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 27 ақпандағы
N 89 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мекемелер және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілікті жасау мен ұсынудың ережесі       1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережемен пайдаланушыларға көрсету мақсатында республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жылдық, тоқсандық ай сайынғы бюджеттік есептілігінің нысандары, кезеңділігі, мерзімі және жасалу мен ұсынылу тәртібі белгіленеді.
2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Ережеде белгіленген көлемде және нысандар бойынша жылдық, тоқсандық, ай сайынғы есептер жасайды.
3. Бюджеттік есептілікті жасау кезінде мынадай талаптар сақталуы тиіс:
есепті кезеңдегі барлық операциялар көрсеткіштерінің толықтығы және растығы;
есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі синтетикалық есеп шоттары бойынша айналымдар мен қалдықтардың талдамалы есебі деректерінің, сондай-ақ синтетикалық және талдамалы есеп деректерінің есеп пен баланс деректерімен тепе-теңдігі;
көрсеткіштердің толтырылу ұқыптылығы және өшіріп жазу мен түзетулерді жібермеу. Қателерді түзеткен жағдайда, түзету күнін көрсете отырып, бюджеттік есептілікке қол қойған тұлғаның растауымен тиісті жазбалар жасалады.

Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2009 года № 5612. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 124 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и пунктом 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ.
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Тусупбекову А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2009 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2009 года № 89
Правила
составления и представления бюджетной отчетности
государственными учреждениями и администраторами
бюджетных программ
1. Общие положения
1. Настоящими Правилами устанавливаются объем, формы, периодичность, сроки и порядок составления и представления годовой, квартальной, ежемесячной бюджетной отчетности государственных учреждений и администраторов бюджетных программ, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, для целей их предоставления пользователям.
2. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, составляют годовые, квартальные, ежемесячные отчеты в объеме и по формам, установленные настоящими Правилами.
3. При составлении бюджетной отчетности должны быть соблюдены следующие требования:
полнота и достоверность отражений за отчетный период всех операций;
тождество данных аналитического учета оборотам и остаткам по счетам синтетического учета на первое число месяца, следующего за отчетным периодом, а также данных отчетов и баланса - данным синтетического и аналитического учета;
аккуратность заполнения показателей и недопустимость подчисток и помарок. В случае исправления ошибок делаются соответствующие записи, заверенные лицами, подписавшими бюджетную отчетность, с указанием даты исправления.

4. Есептердің нысандары онда көзделген көрсеткіштерге толықтай сәйкестендіріліп толтырылады. Бекітілген есеп нысандарында көрсеткіштерді және олардың кодтарын өзгертуіне немесе оларға қосымша көрсеткіштер енгізуге болмайды.
Ағымдағы есепті кезеңге, сонымен бірге өткен кезеңге жататын (оларды бекіткеннен кейін) есептілік деректерінің өзгеруі деректердің алшақтығы байқалған кезеңде жасалған бюджеттік есептілікте жүргізіледі.
5. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге басшы мен бас бухгалтердің қолдарымен өзгерістер енгізу себептерін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарлама жібереді.
Мемлекеттік мекеме бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің енгізген өзгерістеріне сәйкес өзінің бюджеттік есептілігінің данасына бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасын алған сәттен бастап 10 күн ішінде өзгерістер енгізеді.
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік есептілігіне түзетулер осы Ереженің 3-тармағымен белгіленген түзетулер енгізу тәртібін міндетті түрде сақтай отырып, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер есепті қарау нәтижелері бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жазбаша хабарламасы негізінде ғана енгізіледі.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, бюджеттік есептілікке соңғы түзетулер ұқсас тәртіппен енгізілуі керек.
Бюджеттік есептілікке түзетулер енгізген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері өздері бұрын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне берген есептің данасына тиісті өзгерістерді енгізуі қажет.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізген жағдайда, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік есептілігіне өзгерістер енгізілген ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге өзгерістер енгізу себебі көрсетіліп, басшы мен бас бухгалтердің қолы қойылып енгізілген өзгерістер туралы жазбаша хабарламаны жібереді.
Мемлекеттік мекеме жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері енгізген өзгерістерге сәйкес өзіндегі есептің данасына өзгерістер енгізеді.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, бюджеттік есептілікке соңғы түзетулер ұқсас тәртіппен енгізілуі керек.

4. Формы отчетов заполняются в точном соответствии с предусмотренными в них показателями. Изменение показателей и их кодов в утвержденных формах отчетов или внесение в них дополнительных показателей не допускается.
Изменения данных отчетности, относящиеся как к текущему отчетному периоду, так и к предыдущему периоду (после их утверждения), производятся в бюджетной отчетности, составленной за период, в котором были обнаружены искажения данных.
5. В случае внесения администратором республиканских бюджетных программ изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор республиканских бюджетных программ направляет подведомственным государственным учреждениям, в бюджетную отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами бюджетных программ, вносит изменения в свой экземпляр бюджетной отчетности в течение 10 дней со дня момента получения письменного уведомления администратора бюджетных программ.
Исправления в бюджетную отчетность государственного учреждения вносятся только на основании письменного уведомления администратора республиканских бюджетных программ по результатам рассмотрения им отчета подведомственного государственного учреждения, с обязательным соблюдением порядка внесения исправлений, установленного пунктом 3 настоящих Правил.
В случае внесения центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета изменений в сводный отчет администратора республиканских бюджетных программ, последним исправления в бюджетную отчетность следует вносить в аналогичном порядке.
Администраторам республиканских бюджетных программ, внесшим исправления в бюджетную отчетность, необходимо внести соответствующие изменения в экземпляр отчета, ранее представленный ими в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае внесения администратором местных бюджетных программ изменений в бюджетную отчетность подведомственных государственных учреждений, администратор местных бюджетных программ направляет подведомственным государственным учреждениям, в бюджетную отчетность которых были внесены изменения, письменное уведомление о внесенных изменениях, с указанием причин внесения изменений, за подписью руководителя и главного бухгалтера.
Государственное учреждение, в соответствии с изменениями, внесенными администраторами местных бюджетных программ, вносит изменения в свой экземпляр отчета.
В случае внесения местным уполномоченным органом по исполнению бюджета изменений в сводный отчет администратора местных бюджетных программ, последним исправления в бюджетную отчетность следует вносить в аналогичном порядке.

7. Нысандардың мекен-жай бөлігі мынадай тәртіпте толтырылады:
"Функциялық топ" деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан функционалдық тобының атауы мен коды;
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі" деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасынан функционалдық тобының атауы мен коды;
"Бюджеттік бағдарлама" деректемесі - бюджеттік бағдарламаның атауы мен коды;
"Кіші бағдарлама" деректемесі - кіші бағдарламаның атауы мен коды;
"Мемлекеттік мекеменің атауы" деректемесі - Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы және оның коды;
"Кезеңділігі" деректемесі – бюджеттік есептілік кезеңі көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» деректемесі – мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерінде мың теңгеде;
"ҚҰЖЖ" коды - Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуіші ретінде Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетінің 1999 жылғы 5 шілдедегі N 10 қаулысымен бекітілген және күшіне енгізілген Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеуішіне сәйкес мемлекеттік мекеменің коды көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз), 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  бұйрығымен.
8. Жылдық бюджеттік есептілік есептіліктен кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейінгі күнтізбелік кезеңге жасалады.
Тоқсандық есептілік ағымдағы қаржылық жылғы 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдай бойынша жасалады.
Айлық бюджеттік есептілік есептіліктен кейінгі айдың 1-не жасалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін - бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді. Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.
Мемлекеттік мекемелердің және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі электронды түрде және қағаз тасығышта беттері нөмірленіп және мазмұнымен ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға бюджетті атқару жөніндегі ақпарат жүйесі арқылы ұсынады (бұдан әрі - АЖ). Есеп берілген күн оны АЖ арқылы берген күн болып есептеледі.
Бюджеттік есептілікті ұсыну күні почта кәсіпорнының мөртабанында белгіленген күн болып табылатын, басқа елді мекендерде тұрған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда мемлекеттік мекеме үшін есептілікті ұсыну күні оны тиістілігі бойынша нақты берген күн есептеледі, бірақ бюджеттік есептілікті ұсыну күнінен дейін бес күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі керек.
Есептілікті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда бюджеттік есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.

7. Адресная часть форм заполняется в следующем порядке:
реквизит "Функциональная группа" - наименование и код функциональной группы из Функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Администратор бюджетных программ" - наименование и код администратора бюджетных программ из Функциональной классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Программа" - наименование и код программы;
реквизит "Подпрограмма" - наименование и код подпрограммы;
реквизит "Наименование государственного учреждения" - наименование государственного учреждения и его код в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов;
реквизит "Периодичность" - указывается период бюджетной отчетности;
реквизит «Единица измерения» – тысячах тенге в отчетах государственных учреждений и администраторов бюджетных программ;
код "ОКПО" - указывается код государственного учреждения согласно Общего классификатора предприятий и организаций утвержденного и введенного в действие постановлением Комитета по стандартизации, методологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 5 июля 1999 года № 10 в качестве государственного классификатора Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2012 № 489.
8. Годовая бюджетная отчетность составляется по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным за календарный период с 1 января по 31 декабря.
Квартальная отчетность составляется по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года.
Месячная бюджетная отчетность составляется на 1-е число месяца, следующего за отчетным.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, для администраторов местных бюджетных программ - местными уполномоченными органами по исполнению бюджета. Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.
Бюджетная отчетность государственных учреждений и администраторов местных бюджетных программ представляется в электронном виде и на бумажном носителе с пронумерованными страницами и оглавлением.
Администраторы местных бюджетных программ представляют бюджетную отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Администраторы республиканских бюджетных программ представляют бюджетную отчетность центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета через информационную систему уполномоченного органа по исполнению бюджета (далее - ИС). Датой представления отчета считается дата его передачи через ИС.
Датой представления бюджетной отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления бюджетной отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 календарных дней до даты представления бюджетной отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, бюджетная отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.

Ескерту. 9-тармақ тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетiне республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Бюджеттік есептілікті жасаған кезде Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексін және осы Ережеде жазылған бюджеттік есептілік нысандарын толтыру тәртібін басшылыққа алу қажет.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2.  Жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттік есептіліктің көлемі
Ескерту. 2-бөлімнің атауы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынатын жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттік есептіліктің көлеміне (осы Ережеге 1-қосымша) мынандай нысандар енгізіледі:
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарын орындау туралы есеп - № 4-б-нысан (осы Ережеге 5-қосымша);
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп-жиынтық N 4 нысан (осы Ережеге 6-қосымша );
демеушілік пен қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп - 4-дк-нысан (осы Ережеге 8-қосымша );
шетел валютасындағы қаражаттың қозғалысы туралы есеп - N 4-в нысан (осы Ережеге 9-қосымша );
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп - N 7-нысан (осы Ережеге 12-қосымша );
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне бөлінген өкілдік шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп - N 7-жиынтық нысаны (осы Ережеге 13-қосымша );
зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп- N 8-нысан-зт (осы Ережеге 14-қосымша );

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета и Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета информацию, необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При составлении бюджетной отчетности необходимо руководствоваться Бюджетным кодексом Республики Казахстан и указаниями о порядке заполнения форм бюджетной отчетности, изложенными в настоящих Правилах.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Объем годовой, квартальной и месячной бюджетной отчетности
Сноска. Название главы 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. В объем годовой, квартальной и месячной бюджетной отчетности, представляемой государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ (приложение 1 к настоящим Правилам), включаются следующие формы:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма № 4-б (приложение 5 к настоящим Правилам);
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма № 4-сводная (приложение 6 к настоящим Правилам);
отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи - форма № 4-сп (приложение 8 к настоящим Правилам);
отчет о движении средств в иностранной валюте - форма № 4-в (приложение 9 к настоящим Правилам);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты - форма № 7 (приложение 12 к настоящим Правилам);
отчет об использовании средств, выделенных Министерству иностранных дел Республики Казахстан на представительские затраты - форма № 7-сводная (приложение 13 к настоящим Правилам);
отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат - форма № 8-вп (приложение 14 к настоящим Правилам);

шығыстар бойынша жиынтық есеп - N 4-20-нысан (осы Ережеге 23-қосымша );
КБ-Б (осы Ережеге 25-қосымша ) кредиторлық берешегі туралы есеп;
КБ-Б (осы Ережеге 26-қосымша ) кредиторлық берешегі туралы есеп;
ДБ-Б (осы Ережеге 27-қосымша ) дебиторлық берешегі туралы есеп;
ДБ-Б (осы Ережеге 28-қосымша ) дебиторлық берешегі туралы есеп.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
13. Жылдық және тоқсандық бюджеттік есептерге есепті кезеңде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарын орындау жоспарына, сондай-ақ демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың түсімдері мен шығыстарына ықпал ететін негізгі факторларды жаза отырып ақпарат қоса беріледі.
Жылдық және тоқсандық есептерге ақпарат «Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6352 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген қаржылық есептілікке түсіндірме жазбада көрсетіледі (№ 5-нысан), бюджеттік есеп нысандары бойынша қысқаша жазылуы және мына бөлімдер бойынша: бюджеттік есептілік нысандары жөніндегі жалпы ережелер мен түсіндірмені қамтуы тиіс.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Жылдық және тоқсандық есептерге оларға ақпараттарымен бірге мемлекеттік мекеменің басшысы, бас бухгалтер немесе бөлімшені басқаратын, мемлекеттік мекемеде бухгалтерлік есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ететін адам қол қояды.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық бюджеттік есептілігіне бірінші қол қою құқығына осы органның басшысы немесе оны ауыстыратын адам, екінші қол қоюға – бас бухгалтер ие.
Ұсынылатын бюджеттік есептіліктің барлық нысандарында басшы мен бас бухгалтердің қолдарының жанында міндетті түрде қолдардың ашып жазылуы (тегі мен аты-жөні) болуы тиіс.
Бұдан басқа, АЖ арқылы есептілікті ұсынатын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, бюджеттік есептілікке бірінші және екінші қол қою құқығы туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.

сводный отчет по расходам - форма № 4-20 (приложение 23 к настоящим Правилам);
отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б (приложение 25 к настоящим Правилам);
отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П (приложение 26 к настоящим Правилам);
отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-Б (приложение 27 к настоящим Правилам);
отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П (приложение 28 к настоящим Правилам).
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. К годовому и квартальному бюджетным отчетам прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также поступлений и расходов средств спонсорской и благотворительной помощи.
Информация к годовому и квартальному отчетам отражается в составе пояснительной записки к финансовой отчетности (форма № 5), утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 «Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6352) и должна излагаться кратко и содержать пояснения по следующим разделам: общие положения и пояснение по формам бюджетной отчетности.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Годовые и квартальные отчеты с информациями к ним подписываются руководителем государственного учреждения, главным бухгалтером или лицом, возглавляющим подразделение, обеспечивающим ведение бухгалтерского учета в государственном учреждении.
Правом первой подписи на сводной бюджетной отчетности администратора бюджетных программ обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.
Во всех формах представляемой бюджетной отчетности рядом с подписью руководителя и главного бухгалтера обязательно должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
Кроме того, к бюджетной отчетности прилагается копия приказа о праве предоставления первой и второй подписей в отчетности, за исключением администраторов республиканских бюджетных программ, представляющих отчетность через ИС.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
15. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Нысаналы трансферттерді алатын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тоқсан сайын іс жүзіндегі шығыстар туралы ақпаратпен бірге № 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысанды ұсынады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013  № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшілігі сыртқы қарыздар бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға және сыртқы қарыз есебінен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 3 күні N 11–а нысаны бойынша ай сайын Есеп береді (осы ережеге 29-қосымша). Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есепті қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне айдың 5 күні беріледі.
044-жол бойынша республикалық бюджеттен жыл басынан бастап түскен сыртқы қарыздар есебінен нысаналы трансферттер сомасы көрсетіледі – барлығы біріңғай бюджет сыныптаушының кіріс кодтары бойынша; 050 жол бойынша – жыл басынан бастап жұмсалған қаражат сомасы – барлығы (оның ішінде ерекшеліктер бойынша).
Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі және бюджетті атқару жөнінде жергілікті уәкілетті орган N 11-а нысаны бойынша сыртқы қарыздар жөнінде есептен алынған деректерді тиісті бюджеттің атқарылуы туралы есепте көрсетеді.
N 11-а нысан айлық есептілік болып табылады.
18. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ішкі істер аумақтық органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат бойынша бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде, ал республикалық бюджеттен бөлінген қаражат бойынша – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы, получающие целевые трансферты, представляют ежеквартально администраторам республиканских бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты из республиканского бюджета, форму № 4-20 «Сводный отчет по расходам» с информацией о фактических расходах.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Администратор местных бюджетных программ представляет ежемесячно местному уполномоченному органу по исполнению бюджета и администратору республиканских бюджетных программ, от которого были получены целевые трансферты за счет внешних займов, 3 числа месяца, следующего за отчетным, Отчет по внешним займам по форме № 11-а ( приложение 24 к настоящим Правилам). Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета Отчет по внешним займам по форме № 11-а представляет территориальному подразделению казначейства 5 числа месяца, следующего за отчетным.
По строке 044 указывается сумма поступивших целевых трансфертов за счет внешних займов из республиканского бюджета с начала года - всего, по кодам доходов Единой бюджетной классификации; по строке 050 - сумма израсходованных средств с начала года - всего (в том числе по спецификам).
Территориальное подразделение казначейства и местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, получив Отчет по внешним займам по форме № 11-а, отражают полученные данные в Отчете об исполнении соответствующего бюджета.
Форма № 11-а является месячной отчетностью.
18. Территориальные органы внутренних дел, содержащиеся за счет республиканского и местного бюджетов, представляют бюджетную отчетность в полном объеме форм по средствам, выделенным из местного бюджета в местные уполномоченные органы по исполнению бюджета, а по средствам, выделенным из республиканского бюджета - администратору республиканских бюджетных программ.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).

19. Ескерту. 19-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Бір бағыныстан екінші бағынысқа берілетін мемлекеттік мекемелер жылдық есеп нысандарының көлемінде беру күні есеп жасайды және оны жоғары тұрған органға бұрынғы бойынша және жаңа бағыныс бойынша ұсынады.
20-1. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Мемлекеттік мекемелер және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, оның біреуі мемлекеттік мекемелермен жоғары тұрған органға, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-бөлімнің атауы алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Ескерту. 23-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Ескерту. 24-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Ағымдағы қаржы жылының бюджет түсімдерін есепке жазуға және бюджеттен төленентін төлемдерді жүзеге асыруға байланысты операциялардың барлығы ағымдағы қаржы жылының 31 жетоқсанында аяқталады.
Ағымдағы қаржы жылының 31 жетоқсанында аяқталғанға дейінгі қоса алғанда пайдаланылмаған жоспарлы мақсатқа арналған қалдықтар жойылады.
26. Мемлекеттiк мекеменiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түсетiн өз билiгiнде қалатын ақша түсiмдерi мен шығыстарының бекiтiлген жоспарының қолданысы ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанында тоқтатылады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Ескерту. 27-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

19. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
20. Государственные учреждения, которые передаются из одного подчинения в другое, составляют отчет на дату передачи в объеме форм годового отчета и представляют его вышестоящему органу, как по прежней, так и по новой подчиненности.
20-1. Исключен приказом Министра финансов РК от от 11.11.2013  № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Государственные учреждения и администраторы местных бюджетных программ составляют бюджетную отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется государственными учреждениями вышестоящему органу, администраторами местных бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению бюджета. Прием и проверка бюджетной отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений и уполномоченными органами по исполнению бюджета от администраторов бюджетных программ осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
22. Образцы специализированных форм годовой и квартальной бюджетной отчетности могут разрабатываться соответствующими администраторами бюджетных программ по согласованию с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Сноска. Название главы 3 исключено приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
23. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
24. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
25. Все операции текущего финансового года, связанные с зачислением поступлений в бюджет и осуществлением платежей из бюджета, завершаются 31 декабря текущего финансового года. Неиспользованные до конца 31 декабря текущего финансового года включительно остатки плановых назначений аннулируются.
26. Действие утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении, прекращается 31 декабря текущего финансового года.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
27. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).

46. Ескерту. 46-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Ескерту. 47-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Ескерту. 48-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Ескерту. 49-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Ескерту. 50-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Ескерту. 51-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Ескерту. 52-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Ескерту. 53-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Ескерту. 54-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Ескерту. 55-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. № 4-б-нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепті олардың билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi бар мемлекеттiк мекемелер жасайды және ұсынады.
4-б-нысанда тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түскен ақша түсiмдерiнiң бiр түрi болған кезде оның билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақшаның түсiмдерi, нақты және кассалық шығыстары көрсетiледi.
«Жоспар бойынша бір жылға бекітілді» 4-бағаны бойынша - мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін өз билігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының бекітілген жоспарының деректері көрсетіледі, олардың иелігіндегі «Жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілді» 5-бағаны бойынша - есепті күнге жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілген деректер көрсетіледі, 6-бағанда түсімдердің сомасы мен кассалық шығыстарын көрсеткен жөн, ал 7-бағанда жыл басынан бастап өспелі қорытындымен нақты шығыстар көрсетіледі.
«Кассалық шығыстар» 7-бағаны бойынша 010 және 170-жолдары бойынша есепті кезеңнің басында және соңында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден алынатын қаражаттар қалдықтарының сомасы көрсетіледі.
Есепті кезеңнің 010-жолы өткен жылға арналған № 4-б-нысан есебінің 170-жолына сәйкес келуі тиіс.
020 жолы бойынша қайтарылған кірістердің сомаларын шегере отырып есепті кезеңге арналған өз билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден мемлекеттік мекеме алатын ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.

46. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
47. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
48. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
49. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
50. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
51. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
52. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
53. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
54. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
55. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
56. Исключен приказом Министра финансов РК от 10.06.2013  № 267(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
57. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-б составляют и представляют государственные учреждения, имеющие поступления денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
В форме 4-б показываются поступления, фактические и кассовые расходы денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении при наличии одного вида поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг).
По графе 4 «Утверждено по плану на год» - показываются данные утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении по графе 5 «Утверждено по плану с начала года» – показываются данные, утвержденные по плану с начала года на отчетную дату, в графе 6 - следует отражать суммы поступлений и кассовые расходы, а в графе 7 - показываются фактические расходы нарастающим итогом с начала года.
По строкам 010 и 170 по графе 7 «Кассовые расходы» показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации товаров (работ, услуг) на начало и на конец отчетного периода. Строка 010 отчетного периода должна соответствовать строке 170 отчета формы № 4-б за предыдущий год.
По строке 020 показывается сумма поступлений денег, получаемых государственным учреждением от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении за отчетный период за вычетом сумм возвращенных доходов.

020-жолдың 6-бағаны қаржылық есептіліктің «Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп» 3-нысаны 030-жолының 3-бағанына сәйкес келуі тиіс.
040 жолы бойынша 010, 020 жолдарының сомасы көрсетіледі.
050 жолы бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстарды кейіннен ашып жаза отырып мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден алынған ақша шығыстарының жалпы сомасы, оның ішінде тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
051 жол бойынша тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
160 жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен қабылданған өндіріп алу үшін нақты емес дебиторлық берешек және материалдардың жетіспеушілігінің сомасы көрсетіледі.
№ 4-б-нысаны жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
58. N 4-жиынтық нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп осы Ережеде айқындалған Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына сәйкес (бұдан әрі – Ақылы қызметтер сыныптауышы) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен бекітілген құрылым бойынша, тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) кодтары бойынша, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын есепке ала отырып қалыптастырылады.
№ 4-жиынтық-нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептi жиынтық түрде № 4-б-нысан бойынша Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепте көрсетiлген деректердiң негiзiнде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жасайды.
Кіріс бөлігі:
010 "Түсімдердің барлығы" деген жол бойынша өзіне қаржы жылының басындағы ақша қалдығын және ағымдағы жылдың түсімдер сомасын қамтитын түсімдердің жалпы сомасы көрсетіледі (011 жол қосу 012 жол);
011 "Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы" деген жол бойынша қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
012 "Ағымдағы жылдың түсімдері" деген жол бойынша ағымдағы жыл түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
Шығыс бөлігі:

Графа 6 строки 020 должна соответствовать граф 3 строки 030 формы 3 «Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования» финансовой отчетности.
По строке 040 показывается сумма строк 010, 020.
По строке 050 показывается общая сумма расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении с последующей расшифровкой расходов по спецификам экономической классификации расходов, в том числе сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 051 показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 160 показывается сумма нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, принятых за счет государственного учреждения.
Форма № 4-б является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-сводная формируется по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - Классификатор платных услуг), утвержденным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-сводная составляют администраторы бюджетных программ в сводном виде на основании данных, показанных в Отчете об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-б.
Доходная часть:
по строке 010 - "Всего поступлений" отражается общая сумма поступлений, которая включает в себя остаток денег, на начало финансового года и сумму поступлений текущего года (строка 011 плюс строка 012);
по строке 011 - "Остаток средств на начало финансового года" отражается остаток денег на начало финансового года;
по строке 012 - "Поступления текущего года" отражается сумма поступлений текущего года.
Расходная часть:

11-бағанда 020 «Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер бойынша» деген жол бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының барлық ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде бюджетке аударылған сомалар 021-тармақта көрсетіледі;
021 "оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды" деген жол бойынша тиісті бюджеттің кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
030 "Ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы" деген жол бойынша ағымдағы жылдың есепті кезеңінің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
№ 4-жиынтық нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 58-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
59. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
60. N 4-дк нысан бойынша Демеушілік пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есепте мақсатқа сай пайдалану үшін демеушілік пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсім қозғалысы көрсетіледі.
1 және 2-бағандарда мемлекеттік мекеме немесе бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды және атауы көрсетіледі.
3-бағанда ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы жыл басынан бастап өспелі қорытындымен көрсетіледі.
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі. 3 және 4-бағандар арасындағы айырмашылық 3 «Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп» нысанның 020-жолының 3-бағанына сәйкес келуі тиіс.
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды және атауы көрсетіледі.
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінде жұмсалған ақша сомасы жыл басынан бастап өспелі қорытындымен көрсетіледі.
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі.
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатқа сай жұмсалған ақша айырмасы ретінде айқындалатын есепті кезеңнің соңындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
№ 4-дк нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 60-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

по строке 020 - "Всего расходы, в том числе по спецификам" в графе 11 отражается общая сумма кассовых расходов по всем спецификам экономической классификации расходов, а также суммы, перечисленные в бюджет, указанные по строке 021;
по строке 021 - "из них перечислено в доход бюджета" отражается сумма, перечисленная в доход соответствующего бюджета.
По строке 030 - "Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года" отражается остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года.
Форма № 4-сводная является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 58 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. В Отчете о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по форме № 4-сп показывается движение денег от спонсорской и благотворительной помощи, поступивших для использования по назначению.
В графах 1 и 2 указываются код и наименование государственного учреждения или администратора бюджетных программ.
В графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года.
В графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года. Разница между графами 3 и 4 должна соответствовать графе 3 строки 020 формы 3 «Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования» финансовой отчетности».
В графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета.
В графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года.
В графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета.
В графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
Форма № 4-сп является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 60 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

61. N 4-в нысан бойынша Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есепті шетел валютасындағы қаражаты бар мемлекеттік мекемелер ұсынады.
010, 170-жолдар бойынша (1050 «Шетелдік валютадағы шот» қосалқы шотындағы қалдықтар) жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы шетел валютасындағы қаражаттың қалдықтары көрсетіледі. Есепті жылдың басындағы қалдықтар (010-жол) өткен жыл үшін жылдың аяғындағы есептің қалдықтарына (170-жол) теңдес болады.
020 жолы бойынша - шетел валютасындағы қаражат түсімдерінің сомасы.
021 жолы бойынша - бағамдық айырма.
030 жолы бойынша - айырбастау үшін түскен бюджет қаражаттарының сомасы.
040-жол бойынша - 010, 020, 021, 030.
050 жолы бойынша - осы жол бойынша шетел валютасындағы қаражаттың жұмсалған сомасы шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстарды кейіннен ашып жаза отырып кассалық шығыстар көрсетіледі.
140 жолы бойынша - бюджеттің кірісіне енгізілді.
141 жолы бойынша - өзге де аударымдар.
№ 4-в нысаны жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 61-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
62. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
63. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
64. N 7-нысан бойынша Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті өкілдік шығындарға қаражат алған бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері береді.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі жасаған іс-шараларға сәйкес өкілдік шығындарға қаражат алған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жиынтық түрде № 7-нысан бойынша Өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне ұсынады, ол Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өкілдік шығындарға бөлінген қаражатты пайдалану туралы есепті № 7-жиынтық-нысан бойынша жылдық бюджеттік есептілік құрамында бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттарды пайдалану туралы есепті N 7-нысан бойынша жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері белгіленген тәртіппен бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдарға береді.

61. Отчет о движении средств в иностранной валюте по форме № 4-в представляют государственные учреждения, имеющие средства в иностранной валюте.
По строкам 010, 170 показываются остатки средств в иностранной валюте на начало года и конец отчетного периода (остатки на субсчете 1050 "Счет в иностранной валюте"). Остаток на начало отчетного года (строка 010) тождественна остаткам на конец года отчета за предыдущий год (строка 170).
По строке 020 - сумма поступлений средств в иностранной валюте.
По строке 021 - курсовая разница.
По строке 030- сумма поступивших бюджетных средств для конвертации.
По строке 040 - сумма строк 010, 020, 021, 030.
По строке 050 - израсходованные суммы средств в иностранной валюте, по данной строке показываются кассовые расходы, с последующей расшифровкой расходов по спецификам экономической классификации расходов.
По строке 140 - внесено в доход бюджета.
По строке 141 - прочие перечисления.
Форма № 4-в является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 61 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.11.2013  № 520(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.11.2013  № 520(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме № 7 представляют администраторы бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты.
Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты в соответствии с Планом мероприятий, составленным Министерством иностранных дел Республики Казахстан должны представить в сводном виде Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме № 7 в Министерство иностранных дел Республики Казахстан, последний представляет Отчет об использовании средств, выделенных Министерству иностранных дел Республики Казахстан на представительские затраты по форме № 7-сводная в составе годовой бюджетной отчетности в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Администраторы местных бюджетных программ Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме № 7 представляют в установленном порядке в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета.

"Смета бойынша бекітілді" 3-бағанында іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге арналған шығыстардың сметасы бойынша бекітілген өкілдік шығыстардың сомасы көрсетіледі, "Төленген міндеттемелер" 4-бағанында төленген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі, "Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы" 5-бағанында орындалмаған міндеттемелердің қалдығы көрсетіледі. Бұдан басқа, берілген міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың анықтама сомасы көрсетіледі.
№ 7-нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 64-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
65. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттарды пайдалану туралы есепті N 7-нысан бойынша жиынтық түрде белгіленген тәртіппен бюджеттік есептілік құрамда бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органға береді.
"Республикалық бюджетте көзделген өкілдік шығындардың сомасы" 1-бағанында республикалық бюджетте көзделген өкілдік шығындардың сомасы көрсетіледі, "Нормативтік құқықтық актіде көзделген сомасы" 5-бағанында нормативтік құқықтық актіде көзделген сомасы көрсетіледі, "Төленген міндеттемелер сомасы" 6-бағанында төленген міндеттемелер сомасы көрсетіледі, "жоспардың бөлінбеген сомасы" 7-бағанында жоспардың бөлінбеген сомасы (1-баған алу 5-баған) көрсетіледі.
N 7-жиынтық-нысан жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
66. N 8-зт-нысан бойынша Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп есептің құрамында мыналарды білдіреді: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі - бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органға; облыстық, Астана, Алматы қалаларының департаменттері (басқармалар), аудандық (қалалық) еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бөлімдері - бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органдар. 3-бағандағы есептің нысанында есепті кезеңнің басынан бастап республикалық бюджет немесе жергілікті бюджеттен алынған міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар бойынша сомасы көрсетіледі, 4-бағанда – "Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның немесе оның филиалдарының (бұдан әрі - МЗТО) есеп айырысу шотына бюджет қаражатының түсуі, 5-бағанда - банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банкке немесе ұйымға МЗТО төлем сомасымен сомаларды аудару көрсетіледі, 6-бағанда - Ұлттық банк алушылардың дербес шоттарына есептеген сомалар көсетіледі.

В графе 3 "Утверждено по смете" показывается сумма представительских расходов, утвержденная по смете расходов на организацию и проведение мероприятия, в графе 4 "Оплаченные обязательства" показывается сумма оплаченных обязательств, в графе 5 "Остаток не выполненных обязательств" показывается остаток не выполненных обязательств. Кроме того, cправочно показывается сумма плановых назначений на принятие обязательств.
Форма № 7 является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 64 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Отчет об использовании средств, выделенных Министерству иностранных дел Республики Казахстан на представительские затраты по форме № 7-сводная Министерство иностранных дел Республики Казахстан представляет в установленном порядке в составе бюджетной отчетности в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
В графе 1 "Сумма представительских затрат, предусмотренная в республиканском бюджете" показывается сумма представительских расходов, предусмотренная в республиканском бюджете, в графе 5 "Сумма предусмотренная нормативным правовым актом" показывается сумма предусмотренная нормативным правовым актом, в графе 6 "Сумма оплаченных обязательств" показывается сумма оплаченных обязательств, в графе 7 "Нераспределенная сумма плана" показывается нераспределенная сумма плана (графа 1 минус графа 5).
Форма № 7-сводная является годовой бюджетной отчетностью.
66. Отчет о выплате пенсий, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат по форме № 8-вп представляют в составе отчета: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета; областные, городов Астаны, Алматы департаменты (управления), районные (городские) отделы труда, занятости и социальной защиты населения - в соответствующие местные уполномоченные органы по исполнению бюджета. В форме отчета в графе 3 показывается сумма плановых назначений на принятие обязательств с начала отчетного периода из республиканского бюджета или из местных бюджетов, в графе 4 - поступление бюджетных средств на расчетный счет Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" или его филиалов (далее - ГЦВП), в графе 5 - перечисление суммы платежным поручением ГЦВП в банк второго уровня или организацию, имеющих лицензию Национального банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций, в графе 6 - показываются суммы, зачисленные Национальным банком на лицевые счета получателей.

1 және 4-жолдар бойынша жылдың басындағы және есепті кезеңнің аяғындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары көрсетіледі.
2-жол бойынша есепті кезеңде бөлінген, оның ішінде Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес төлемдердің түрлеріне бөле отырып, төлемдердің жалпы сомасы көрсетіледі.
3-жол бойынша 4 және 5-бағандарда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне қайтарылған және есепті кезеңде бюджеттің кірісіне есептелген сома көрсетіледі.
№ 8-зт-нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.
Ескерту. 66-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
67. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Ескерту. 68-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. Ескерту. 71-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. Ескерту. 72-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
73. Ескерту. 73-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. Ескерту. 74-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75. № 4-20-нысан бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарынан ай сайын алады.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi № 4-20-нысан жөніндегі шығыстар бойынша қалыптасқан жиынтық есептерді ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі және 1 қазандағы жағдайы бойынша есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарына АЖ арқылы ұсынылатын бюджеттік есептілік құрамында жібереді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі және 1 қазандағы, есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша № 4-20-нысан бойынша шығыстар жөніндегі қазынашылық органдарының жиынтық есебін алады, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қолымен және елтаңбалы мөрдің бедерімен растайды және оны бюджеттің атқарылуы жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға береді.

По строкам 1 и 4 показываются остатки бюджетных средств на начало года и конец отчетного периода.
По строке 2 показывается общая сумма выплат, выделенная в отчетном периоде, в том числе с разбивкой по видам выплат в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан.
По строке 3 в графах 4 и 5 показываются суммы возвращенные Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и зачисленные в отчетном периоде в доход бюджета.
Форма № 8-вп является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.
Сноска. Пункт 66 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Исключен приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
68. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
69. Исключен приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
70. Исключен приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
71. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
72. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
73. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
74. Исключен приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
75. Сводный отчет по расходам по форме № 4-20 государственные учреждения получают от органов казначейства ежемесячно.
Администраторы республиканских бюджетных программ сформированные сводные отчеты по расходам по форме № 4-20 по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года, на 1 января года, следующего за отчетным направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой через ИС.
Администраторы местных бюджетных программ ежеквартально получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме № 4-20 по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года, на 1 января года, следующего за отчетным, заверяет его подписью и оттиском гербовой печати администратора местных бюджетных программ и представляет его в составе отчета соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.

Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Кредиторлық және дебиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру тәртібі
76. Есептердегі кредиторлық және дебиторлық берешек өткен жылдардың берешегі мен ағымдағы жылдың берешегіне бөлінеді.
Өткен жылдардың берешегі – ағымдағы жылдың алдындағы жылы құрылған мемлекеттік мекеменің берешегі.
Кредиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар берешегінің жағдайы және ағымдағы жылдың бөлігінде ол өтелген жағдайда есепті кезеңдегі осы берешектің қалдығы тіркеледі.
Дебиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар дебиторлық берешегінің жағдайы және ағымдағы қаржы жылының бөлігінде ол өтелген жағдайда есепті күнгі осы берешектің қалдығы көрсетіледі.
Ағымдағы жылдың берешегі – ағымдағы жылы туындаған және есепті күні қалыптасқан мемлекеттік мекемелердің берешегі.
Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есептер есепті күнгі талдамалық есептің деректеріне негізделеді.
ДБ-Б және КБ-Б нысандары бойынша есептерге бюджеттен бір деңгейінен екіншісіне берілетін бюджеттік кредиттер сомасы мен трансферттер енгізілмейді, сондай-ақ бағалау және кепілдік міндеттемелері, сыртқы қарыздар бойынша алынған қаржылық міндеттемелері жөніндегі берешек және пайдаланылмаған демалыстары бойынша қызметкерлер алдындағы берешекке енгізілмейді.
Есептер кіші бағдарлама, бағдарлама, мемлекеттік мекеме, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша аралық қорытындыларды қамтуы тиіс.
Есептегі барлық құндық көрсеткіштер мың теңгеде көрсетіледі. Есеп көрсеткішінің бөлшек бөлігі бір ондық мәнге дейін дәлдікпен көрсетіледі және бүтін бөлігінен үтірмен бөлінеді.
Ескерту. 76-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
77. Нысандардың мекен жай бөлігі мынадай түрде толтырылады:
"Бюджеттің түрі" деректемесі – бюджеттің түрі көрсетіледі, одан бюджеттік бағдарламалардың әкімшісін немесе мемлекеттік мекемені қаржыландыру жүзеге асырылады;
«Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері» деректемесі - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы шығыстарының сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы және коды көрсетіледі;
«Мемлекеттік мекеме» деректемесі - Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы мен оның коды көрсетіледі.
«Мерзімділік» деректемес - бюджеттік есептілікті тапсыру кезеңі көрсетіледі.
«Өлшем бiрлiгi» деректемесі - мемлекеттiк мекемелердің және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерінде мың теңге.

Сноска. Пункт 75 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
5. Порядок составления и представления отчетов
о кредиторской и дебиторской задолженностях
76. Кредиторская и дебиторская задолженность в отчетах разделяется на задолженность прошлых лет и задолженность текущего года.
Задолженность прошлых лет - задолженность государственных учреждений, образовавшаяся в годы, предшествующие текущему году.
В отчетах о кредиторской задолженности фиксируется состояние задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка этой задолженности на отчетную дату в случае погашения ее части в текущем году.
В отчетах о дебиторской задолженности показывается состояние дебиторской задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка данной задолженности на отчетную дату в случае взыскания ее части в текущем финансовом году.
Задолженность текущего года - задолженность государственных учреждений, возникшая в текущем году и сложившаяся к отчетной дате.
Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности основываются на данных аналитического учета на отчетную дату.
В отчеты по формам ДЗ-Б и КЗ-Б не включаются суммы бюджетных кредитов, трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, а также не включаются задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по внешним займам полученным и задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам.
Отчеты должны содержать промежуточные итоги по подпрограмме, программе, государственному учреждению, администратору бюджетных программ.
Все стоимостные показатели в отчете отражаются в тысячах тенге. Дробная часть показателей отчета показывается с точностью до одного десятичного знака и отделяется от целой части запятой.
Сноска. Пункт 76 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
77. Адресная часть форм заполняется в следующем порядке:
реквизит "Вид бюджета" - указывается вид бюджета, из которого осуществляется финансирование администратора бюджетных программ или государственного учреждения;
реквизит "Администратор бюджетных программ" - указывается наименование и код администратора бюджетных программ из Функциональной классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Государственное учреждение" - указывается наименование государственного учреждения и его код в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов;
реквизит "Периодичность" - указывается период сдачи бюджетной отчетности;
реквизит "Единица измерения" - тысяч тенге в отчетах государственных учреждений и администраторов бюджетных программ.

Ескерту. 77-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі),  10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
78. Осы Ережемен кредиторлық берешек туралы есеп берудiң мынадай нысандары белгiленедi:
КБ-Б (осы Ережеге 25-қосымша ) ол бойынша бюджет қаражаты есебінен пайда болған мемлекеттік мекеме және бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
КБ-Ө (осы Ережеге 26-қосымша) өзге да қаражаттар есебінен ол бойынша мемлекеттік мекеменің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады.
Ескерту. 78-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
79. КБ-Б-нысан бойынша кредиторлық берешек туралы есеп келесі түрде толтырылады:
1-4-бағандарында бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары – функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады;
5-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
6-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегі көрсетіледі. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есепті тапсырған сәттен бастап 7-бағанда көрсетілген кредиторлық берешектің сомасы ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс;
8-бағанда ағымдағы қаржы жылы берешек бөлігін өтегеннен кейін өткен жылдардың кредиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі;
9-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы кредиторлық берешек көрсетіледі (8 және 9-бағандардың сомасы);
11-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешектің сомасы көрсетіледі;
12-бағанда талап қою мерзімі аяқталған кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі. Аталған берешек ұзақ мерзімді активтерді, қорларды, бағалы қағаздар мен ақша қаражаты, дебиторлық және кредиторлық берешектерді, мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа баптарын түгендеуді жүзеге асыруды және мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығымен (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7197 болып тіркелген) түгендей актісін жасағаннан кейін кредиторлық берешек туралы есепке енгізіледі. 11 және 12-бағандарда көрсетілген кредиторлық берешек сомасы 7, 8, 9, 10-бағандар бойынша көрсетілетін кредиторлық берешектің сомасына кіреді;

Сноска. Пункт 77 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
78. Настоящими Правилами устанавливаются следующие формы отчетов о кредиторской задолженности:
КЗ-Б (приложение 25 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, за счет бюджетных средств;
КЗ-П (приложение 26 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, за счет прочих средств.
79. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б заполняется следующим образом:
в графах 1-4 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, соответствующие кодам в графах 1-4;
в графе 6 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 7 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 отражается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения части задолженности в текущем финансовом году;
в графе 9 показывается сумма кредиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 10 показывается общая кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 8 и 9);
в графе 11 показывается сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым еще не наступил;
в графе 12 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в Отчет о кредиторской задолженности после осуществления инвентаризации долгосрочных активов, запасов, ценных бумаг и денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации на основании правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7197). Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графах 11 и 12, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемую по графам 7, 8, 9, 10;

13-бағанда төлем мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасын шегергендегі есепті кезеңде (10-баған) қалыптасқан берешек сомасы көрсетіледі (11-баған).
Ескерту. 79-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
80. КБ-Ө-нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп былай толтырылады:
1-4-бағандарында бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес өзге құралдарды (тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақша, жетіспеушіліктен және ұрлықтан және басқалардан) пайда болған берешек бойынша шығыстардың кодтары:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) түскен мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалатын берешекті көрсету үшін есептерде бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес шығыстардың кодтары;
демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен түскен ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 901 «демеушiлiк пен қайырымдылық көмек есебінен шығыстарға алынған ақша» коды;
бюджет қаражатының жетіспеушілігі және ұрлау салдарынан қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 902 «жетіспеушіліктер» коды;
өзге себептерге байланысты бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстар коды және 903 «Өзгелер» коды көрсетiледi.
Кейiнгi бағандарды толтыру КБ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 79-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.
Ескерту. 80-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз),  өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
81. Осы Ережемен дебиторлық берешек туралы есептердің мынадай нысандары бекітіледі:
бюджет қаражаттары есебінен қалыптасқан мемлекеттік мекеме мен бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің дебиторлық берешегі туралы есеп жасалатын ДБ-Б (осы Ережеге 27-қосымша );
Өзге де қаражаттар (тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақша, демеушілік, қайырымдылық көмектен, жетіспеушілік және талан-таражға түскен ақша, қызметкерлер алған несиелер бойынша берешек және басқалар) есебінен қалыптасқан мемлекеттік мекеме мен бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің дебиторлық берешегі туралы есеп жасалатын ДБ-Ө (осы Ережеге 28-қосымша).
Ескерту. 81-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

в графе 13 показывается сумма задолженности, сложившаяся на отчетную дату (графа 10), за вычетом суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил (графа 11).
Сноска. Пункт 79 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
80. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-4 указываются коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, по задолженности, образовавшейся за счет прочих средств (денег от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской и благотворительной помощи, недостачи и хищения и др.):
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, для отражения задолженности, остающихся в распоряжении государственных учреждений денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 79 настоящих Правил для заполнения отчета по форме КЗ-Б.
Сноска. Пункт 80 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489.
81. Настоящими Правилами устанавливаются следующие формы отчетов о дебиторской задолженности:
ДЗ-Б (приложение 27 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о дебиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, за счет бюджетных средств;
ДЗ-П (приложение 28 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о дебиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, образовавшейся за счет прочих средств (денег от реализации товаров (работ, услуг), спонсорской, благотворительной помощи, недостачи и хищения, задолженность по полученным работниками ссудам и др.).

82. ДБ-Б нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп былайша толтырылады:
1-4-бағандарда бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары – функционалдық тобы, бағдарламасы, кіші бағдарламасы, ерекшелігі толтырылады;
5-бағанда Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджеттің шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
6-бағанда ағымдағы қаржы жылына бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтардағы жағдайы бойынша өткен жылдардың дебиторлық берешегі көрсетіледі. 7-бағанда көрсетілетін дебиторлық берешектің сомасы бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларының атқарылуы туралы жылдық есепті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі тапсырған сәттен бастап ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс;
8-бағанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті бюджеттің кірісіне ағымдағы қаржы жылында есептелген дебиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;
9-бағанда басқа да негіздер бойынша өтелген дебиторлық берешек (ағымдағы жылы тауарлардан (жұмыстардан, көрсетілетін қызметтерден), соттың шешімдері бойынша есептен шығарылған және басқа да алынған) сома көрсетіледі;
10-бағанда ағымдағы қаржы жылында оның бір бөлігін өндіріп алғаннан кейін өткен жылдардың дебиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі;
11-бағанда ағымдағы қаржы жылында пайда болған дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
12-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы дебиторлық берешек (10 және 11-бағандардың сомасы) көрсетіледі;
13-бағанда белгіленген тәртіппен аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде тіркелген бюджет қаражаттары есебінен тауарлар мен жұмыстарды көрсетілетін (қызметтерді) сатып алуға берушілер мен мердігерлер жасасқан шарттардың талаптарына сәйкес аванстық төлемдердің (алдын ала төлемнің) сомасы көрсетіледі;
14-бағанда талап мерзімі аяқталған дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі. Аталған берешек ұзақ мерзімді активтерді, қорларды, бағалы қағаздар мен ақша қаражаты, дебиторлық және кредиторлық берешектерді, мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа баптарын түгендеуді жүзеге асыруды және бюджеттік атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген тәртіпте түгендей актісін жасағаннан кейін дебиторлық берешек туралы есепке енгізіледі. 14-бағанда көрсетілген дебиторлық берешек сомасы 7, 10, 11, 12, 13-бағандар бойынша көрсетілетін дебиторлық берешектің сомасына кіреді.
Ескерту. 82-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

82. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-Б заполняется следующим образом:
в графах 1-4 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан;
в графе 6 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 7 показывается дебиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) в уполномоченный орган по исполнению бюджета не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 показывается сумма дебиторской задолженности, перечисленная в текущем финансовом году в соответствии с законодательством Республики Казахстан в доход соответствующего бюджета;
в графе 9 указывается сумма дебиторской задолженности, погашенной по иным основаниям (за счет полученных в текущем году товаров (работ, услуг), списанной по решению суда и др.);
в графе 10 отражается остаток дебиторской задолженности прошлых лет после погашения ее части в текущем финансовом году;
в графе 11 показывается сумма дебиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 12 показывается общая дебиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 10 и 11);
в графе 13 показывается сумма авансовых платежей (предоплата) в соответствии с условиями договоров, заключенных с поставщиками и подрядчиками на приобретение товаров и работ (услуг) за счет средств бюджета, зарегистрированных в территориальных подразделениях казначейства в установленном порядке;
в графе 14 показывается сумма дебиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в отчет о дебиторской задолженности после проведения инвентаризации долгосрочных активов, запасов, ценных бумаг и денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета. Сумма дебиторской задолженности, отражаемая в графе 14, входит в сумму дебиторской задолженности, отражаемую по графам 7, 10, 11, 12, 13.
Сноска. Пункт 82 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).

83. ДБ-Ө-нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп келесi түрде толтырылады:
1-4-бағандарында:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) сатудан пайда болған берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына және Ақылы қызметтер сыныптауышына сәйкес шығыстардың кодтары;
демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен түскен ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 901 «демеушiлiк пен қайырымдылық көмек есебінен шығыстарға алынған ақша» коды;
бюджет қаражатының жетіспеушілігі және ұрлау салдарынан қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстардың коды және 902 «жетіспеушіліктер» коды;
өзге себептерге байланысты бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін бюджет шығыстарының сыныптамасына сәйкес шығыстар коды және 903 «Өзгелер» коды көрсетiледi.
Кейiнгi бағандарды толтыру ДБ-Б нысаны бойынша есептердi толтыру үшiн осы Ереженiң 82-тармағында белгiленген тәртiпте жүзеге асырылады.
Ескерту. 83-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
84. КБ-Б және ДБ-Б-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепке тиісінше осы Ережеге 30 және 31-қосымшаларға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ерекшелігі бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, бюджет қаражаты есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.
КБ-Ө және ДБ-Ө-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепке тиісінше осы Ережеге 29-қосымшаға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ақылы көрсетілетін қызмет/өзге коды бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, басқа қаражаттар есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
85. Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепті тоқсан сайын:
1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - жедел:
1) мемлекеттік мекемелермен – оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есептіден кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей, АЖ арқылы;

83. Отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П заполняется следующим образом:
в графах 1-4 указываются:
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Классификатором платных услуг, для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от реализации товаров (работ, услуг);
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет спонсорской и благотворительной помощи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от спонсорской и благотворительной помощи;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 902 «Недостачи» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие недостач и хищений бюджетных средств;
коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и код 903 «Прочие» для отражения задолженности, образовавшейся за счет бюджетных средств вследствие прочих причин.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктом 82 настоящих Правил для заполнения отчета по форме ДЗ-Б.
Сноска. Пункт 83 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489.
84. К отчетам о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-Б и ДЗ-Б прилагается информация о причинах образования задолженности за счет бюджетных средств согласно приложениям 30 и 31 соответственно к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), специфике.
К отчетам о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-П и ДЗ-П прилагается информация о причинах образования задолженности за счет прочих средств согласно приложению 29 к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), коду платных услуг/прочим.
Сноска. Пункт 84 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85. Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами республиканских бюджетных программ – центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, через ИС;

3) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен – оларға белгіленген мерзімдерде жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынады;
бухгалтерлік теңгерімдер деректерімен салыстырылған - 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) мемлекеттік мекемелермен – оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне;
2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 3 күнінен кешіктірмей, есепті қаржылық жылдан кейінгі екінші айдың 5 күніне дейін бюджеттік және қаржылық есептілікті ұсыну мерзімдерінің кестесіне сәйкес ұсынады.
Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
86. КБ-Б, ДБ-Б, КБ-Ө және ДБ-Ө нысандары бойынша есептерді:
1) республикалық және жергілікті бюджеттерден қамтылатын мемлекеттік мекемелер, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі немесе мемлекеттік мекемелердің басшысы және бас бухгалтер қол қойған және елтаңба мөрімен бедерленген, ресми бланкте жасалған хаттың қосымшасымен орындаушы туралы мәліметтердің нұсқауымен жетекші қолға;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері АЖ арқылы ұсынады.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
87. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
88. Мемлекеттік мекеме немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері таратылған, қайта ұйымдастырылған кезде олардағы кредиторлық және дебиторлық берешек тарату теңгеріміне, беру актісіне немесе бөлу теңгеріміне сәйкес құқықтық мирасқорының кредиторлық және дебиторлық берешегі туралы есепте көрсетіледі.
Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
89. Бюджеттi жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бекiткен Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы шығыстарының функционалдық немесе экономикалық сыныптамасының кодтары өзгерген жағдайда, есепте кредиторлық және дебиторлық берешек Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының шығыстары кодтарының өту кестесiне сәйкес шығыстардың жаңа кодтары бойынша көрсетiледi.
Бірыңғай бюджеттік сыныптамадан жекелеген бюджеттік бағдарламаларды алып тастаған жағдайда, олар бойынша кредиторлық/дебиторлық берешек оларды алып тастаған жылы қолданылған бюджеттік бағдарламалардың кодтары бойынша кредиторлық/дебиторлық берешек туралы есептерде ескеріледі.

3) администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению местных бюджетов в устанавливаемые им сроки;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами бюджетных программ: - не позднее 3 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 5 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом в соответствии с графиком сроков представления бюджетной и финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 85 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
86. Отчеты по формам КЗ-Б, ДЗ-Б, КЗ-П и ДЗ-П представляются:
1) государственными учреждениями, содержащимися из республиканского и местных бюджетов, администраторами местных бюджетных программ, заверенными оттиском гербовой печатью и подписью руководителя администратора бюджетных программ или государственного учреждения и главным бухгалтером, с приложением письма, составленного на официальном бланке, за подписью руководителя с указанием сведений об исполнителе;
2) администраторами республиканских бюджетных программ через ИС.
Сноска. Пункт 86 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
87. Исключен приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
88. При ликвидации, реорганизации государственного учреждения или администратора бюджетных программ имеющаяся у них кредиторская и дебиторская задолженность показывается в отчете о кредиторской/дебиторской задолженности правопреемника в соответствии с ликвидационным балансом, передаточным актом или разделительным балансом.
Сноска. Пункт 88 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
89. В случае изменения кодов функциональной или экономической классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, кредиторская и дебиторская задолженность в бюджетной отчетности показывается по новым кодам расходов, согласно Таблице перехода кодов расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.
В случае исключения отдельных бюджетных программ из Единой бюджетной классификации, кредиторская и дебиторская задолженность по ним учитывается в отчетах о кредиторской/дебиторской задолженности по кодам бюджетных программ, действовавшим в году их исключения.

Ескерту. 89-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 27 ақпандағы
N 89 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің күшін жойған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 20 желтоқсанда N 3293 болып тіркелген.
2. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 341 бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 4 қазанда N 3869 болып тіркелген.
3. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 108 бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 24 сәуірдегі N 4631 болып тіркелген.
4. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 421 бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 5045 болып тіркелген.
5. "Мемлекеттік мекемелердің есептілігін жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 424 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 28 қазандағы N 533 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 18 қарашадағы N 5360 болып тіркелген.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттiк есептiлiк
нысандарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысан нөмірі
Нысандардың атаулары
Тоқсандық
Жарты
жылдық
Жылдық
1
2
3
4-б
4-б
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-жиынтық
4-жиынтық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-сп
4-сп
Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
4-в
4-в
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
7
7
Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп
7-жиынтық
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне бөлiнген өкiлдiк шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп
8-вп
8-вп
Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
КБ-Б
КБ-Б
Кредиторлық берешек туралы есеп
КБ-Ө
КБ-Ө
Кредиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Б
ДБ-Б
Дебиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Ө
ДБ-Ө
Дебиторлық берешек туралы есеп
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 2-қосымша
Мемлекеттiк мекеменің және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң жылдық және тоқсандық есептілігінің нысандары
бойынша негізгі көрсеткіштерін келісу схемасы

Сноска. Пункт 89 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2009 года № 89
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 декабря 2004 года № 3293.
2. Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года № 341 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 октября 2005 года № 3869.
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 108 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 апреля 2007 года № 4631.
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года № 421 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 декабря 2007 года № 5045.
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2008 года № 533 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 424 "Об утверждении Правил составления и представления отчетности государственными учреждениями", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 ноября 2008 года № 5360.
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Перечень
форм годовой и квартальной бюджетной
отчетности государственных учреждений и
администраторов бюджетных программ
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номера форм
Наименование форм
Квартальная
Полугодовая
Годовая
1
2
3
4-б
4-б
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сводная
4-сводная
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сп
4-сп
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
4-в
4-в
Отчет о движении средств в иностранной валюте
7
7
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты
7-сводная
Отчет об использовании средств, выделенных
Министерству иностранных дел Республики
Казахстан на представительские затраты
8-вп
8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат
КЗ-Б
КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
КЗ-П
КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
ДЗ-Б
ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
ДЗ-П
ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Схема согласования основных показателей по формам
годового и квартальных отчетов государственного учреждения и
администратора бюджетных программ

Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 шілдедегі № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 5-қосымша
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен
түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы
туралы есеп
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ 4-б нысан
Функционалдық топ ___________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Бюджеттік бағдарлама ________________________________________________
Кіші бағдарлама _____________________________________________________
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
______________________________ ға
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Ақылы қызмет түрі ___________________________________________________
Кірістер мен
шығыстардың атауы
Жол коды
Ерекшелік коды
Бір жылға жоспар
бойынша
бекітілді
Жылдың
басынан
жоспар
бойынша
бекітілді
Кассалық
шығыстар
Іс жүзіндегі
шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
Кірістер
Жылдың басына қаражат қалдығы - барлығы
010
Х
Ағымдағы жылғы түсімдер
020
Барлығы кірістер
040
Шығыстар
Шығыстар – барлығы
050
оның ішінде ерекшеліктер
бойынша:
олардан бюджет кірісіне
енгізілді
051
Мемлекеттiк мекеме есебiнен
қабылданған нақты емес дебиторлық берешектi және
материалдардың
жетiспеушiлiгiн өндiрiп алу үшiн есептен шығарылды
160
Х
Есепті кезеңнің соңындағы қаражат қалдығы - барлығы
(010+020-050 жол. 6 бағ.)
170
Х
Басшы ___________ ____________________________
(қолы)      (қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер ___________ ____________________
(қолы)   (қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 6-қосымша
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен
түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы
туралы есеп
1_______ арналған _______ж.

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Баланс
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 4
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет об исполнении плана финансирования
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ, услуг)
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма № 4-б
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ ________________
Бюджетная программа _____________________________
Подпрограмма ____________________________________
Государственное учреждение ______________________
на «_____»_________________ г.
Периодичность: полугодовая, годовая,
Единица измерения: тыс.тенге
Вид платных услуг
Наименование доходов и расходов
Код строки
Код специфики
Утверждено по плану на год
Утверждено по плану с начала года
Кассовые расходы
Фактические расходы
1
2
3
4
5
6
7
Доходы
Остаток средств на начало года - всего
010
Х
Поступления текущего года
020
Итого доходов
040
Расходы
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам:
из них, внесено в доход
бюджета
051
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и недостач
материалов, принятых за
счет гос. учреждений
160
Х
Остаток средств на конец
отчетного периода – всего (стр.010+020-050 графы 6)
170
Х
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 6
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
на 1 ____________________ г.

010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылдың басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер
бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
(010 жол.11 бағ. -
020 жол 11 бағ.)
Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша
Басшы ___________ ___________________________
(қолы)       (қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер ___________ ____________________
(қолы)   (қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 7-қосымша
Мемлекеттік органдарға оларды қайтару шартында берілетін ақшалар жөніндегі есеп
Ескерту. 7-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 8-қосымша
Демеушілік пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсімі мен
жұмсалуы туралы есеп _________________ ж. арналған
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4-дк-нысаны
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Мемлекеттік
мекеменің/
бюджеттік
бағдарламалар
әкімшісінің коды
Атауы
Түсімдер
Жұмсалуы
Ағымдағы
қаржы
жылының
есептілік
кезеңінің
аяғындағы
қалдық/
ақша

010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
012
Поступления текущего года
020
Всего расходы, в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
(стр.010 гр
11- 020 гр. 11)
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по деньгам, передаваемым
государственному учреждению на условиях их возвратности
Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о поступлении и расходовании денег от
спонсорской и благотворительной помощи
на 1 _______________ г.
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ____________________________                 форма № 4-сп
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Код администратор бюджетных программ/ государственного учреждения
Наименование
Поступление
Расходование

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ 7 нысан
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
«___»___________ж
Мемлекеттік мекеме ___________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Шығындардың атауы
Смета бойынша бекітілген
Төленген
міндеттемелер
Орындалмаған
міндеттемелердің қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шешімімен көзделген жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылған тұлғаларды тағайындалған пунктіне дейінгі тұру және көліктік шығындарын төлеу
2.
Ресми түскі астар, кешкі астар, кофе-брейктер, фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар жүргізген кездегі музыкалық сүйемелдеу
4.
Естелік сыйлықтарын, кәдесыйларды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметін төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі рұқсат еткен басқа да шығындар
9.
..............
10.
..............
11.
..............
Барлығы
Анықтама: Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
_____________________________________________________________________
Басшы: _______  _______________________________________________
(қолы)    (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Бас бухгалтер: ______  _________________________________________
(қолы)  (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Күні «__»__________________ 20_ ж.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 13-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне бөлінген
өкілдік шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп
____________________жылға
Мерзімділігі: жылдық
Өлшем бірлігі:
N 7-жиынтық нысаны
(мың теңге)
р/с N
____________жылға арналған республикалық бюджетте көзделген өкілдік шығындардың сомасы
Өкілдік шығындарды бөлу
РББӘ коды
РББӘ атауы  және шығындар
нормативтік құқықтық актінің күні мен нөмірі
Сомасы
жоспардың бөлінбеген сомасы
нормативтік құқықтық актіде көзделген
төленген міндеттемелер
А
1
2
3
4
5
6
7

Сноска. Приложение 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма № 7
Функциональная группа _______________________
Администратор бюджетных программ ____________
Бюджетная программа _________________________
Подпрограмма ________________________________
на «___» _______________ г.
Государственное учреждение __________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
п/п
Наименование затрат
Утверждено по смете
Оплаченные обязательства
Остаток не выполненных обязательств
1
2
3
4
5
1.
Оплата проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением Премьер-Министра Республики Казахстан
2.
Официальные обеды, ужины, кофебрейки, фуршеты
3.
Музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов
4.
Приобретение сувениров, памятных подарков
5.
Автотранспортное обслуживание
6.
Оплата услуг переводчиков
7.
Аренда зала
8.
Иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан
9.
..................
10.
...................
11.
...................
Всего
Справочно: Плановые назначения на принятие обязательств
_____________________________________________________________________
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 13
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет об использовании средств, выделенных
Министерству иностранных дел Республики Казахстан
на представительские затраты,
за __________________ год
Периодичность:                             годовая форма № 7-сводная
Единица измерения: ________________________
(тыс. тенге)
п/п
Сумма
представи-
тельских
затрат,
предусмот-
ренная в
республи-
канском
бюджете
на _____ год
Распределение представительских затрат
Код
АРБП
наиме-
нова-
ние
АРБП и
затрат
дата и
номер
норма-
тивного
правово-
го акта
Сумма
нераспре-
деленная
сумма плана
предусмот-
ренная
норматив-
ным
правовым
актом
опла-
ченных
обяза-
тельств
А
1
2
3
4
5
6
7

204
ҚР Сыртқы істер министрлігі
"___ _________жылға  арналған N___  республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" ҚРҮкіметінің қаулысы
Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісі оның ішінде мынаған: ...
Х
Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісі оның ішінде мынаған: ...
Х
ҚР СІМ басшысы __________   ______________________________
(қолы)          (қолды таратып жазу)
ҚР СІМ бас бухгалтері __________  ________________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 14-қосымша
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, арнайы
мемлекеттік жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды
төлеу туралы есеп

204
Минис-
терст-
во
иност-
ранных
дел РК
Постано-
вление
ПРК "О
реализа-
ции
Закона
РК "О
респуб-
ликанс-
ком
бюджете
на ____
год" от
____ г.
№_____
1
АРБП
в том
числе
на:
...
х
2
АРБП
в том
числе
на:
...
х
Руководитель МИД РК      ___________ _____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Главный бухгалтер МИД РК ___________ _____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 14
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
о выплате пенсий, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий,
пособий на погребение и других социальных выплат

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8-нысан-зт
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _____________
20 _____ж._______________ арналған
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Көрсеткіштер
Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың сомасы
ЗТМО
Банкі
Алушының
дербес шотына
аударылғаны
1
2
3
4
5
6
1.
Жыл басындағы бюджет
қаражатының қалдығы
Х
Х
2.
Есеп мерзімінде барлығы
бөлінші:
оның ішінде мынаған:
............................
............................
............................
3
Бюджеттің кірісіне
енгізілгені
4
Есептік кезең аяғындағы
бюджет қаражатының қалдығы
Х
Х
Басшы:_______ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Бас бухгалтер:________ ________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 15-қосымша
Ескерту. 15-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 16-қосымша
Ескерту. 16-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 шілдедегі № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 17-қосымша
Ескерту. 17-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 18-қосымша
Ескерту. 18-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 19-қосымша

Сноска. Приложение 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма № 8-вп
Администратор бюджетных программ _______ ___________
на __________________ 20___ г.
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
п/п
Показатели
Сумма
ГЦВП
Банк
Зачислено на лицевой счет получателя
1
2
3
4
5
6
1.
Остаток бюджетных средств на
начало года
Х
Х
2.
Всего выделено в отчетном
периоде:
в том числе на:
......................
......................
3
Внесено в доход бюджета
4
Остаток бюджетных средств на
конец отчетного периода
Х
Х
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 15
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
об использовании средств, выделенных из резерва
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов
Сноска. Приложение 15 исключено приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 16
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
о недостачах и хищениях активов, материальных ценностей
и денежных средств в государственных учреждениях
Сноска. Приложение 16 исключено приказом Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 17
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по внешним займам
Сноска. Приложение 17 исключено приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 18
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по грантам
Сноска. Приложение 18 исключено приказом Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 19
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Аналитические данные
о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям
баланса государственных учреждений, содержащихся
за счет республиканского бюджета
на 1 _________ 200__ года

Ескерту. 19-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің және
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне
20-қосымша
Ескерту. 20-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік
бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың ережесіне
21-қосымша
Ескерту. 21-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 22-қосымша
Ескерту. 22-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 23-қосымша
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.07.29 № 387 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бюджеттiк бағдарлама жөнiндегi
__ж._________________ арналған шығыстар бойынша жиынтық есеп
Бюджеттiң түрi:___________________________________________________
Орны:_____________________________________________________________
Қаржыландыру көзi_________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi:_________________________________
Өлшем бiрлiгi:____________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы:______________________________________
1-бет
Әкiмшi Бағдарлама
Кiшi бағдарлама Ерекшелiк
Атауы
Бiр жылға арналған мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары
Жыл басынан бастап қаржыландыру жоспары
Жыл басынан бастап қабылданған мiндеттемелердiң сомасы
мiндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
БАРЛЫҒЫ
2-бет
Әкiмшi Бағдарлама Кiшi бағдарлама Ерекшелiк
Атауы
Төленген мiндеттемелер
Төленбеген мiндеттемелер
Түгел төленбеген мiндеттемелер
Жоспардан қаражаттардың қалдығы
жыл басынан бастап
ағымдағы ай
мiндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
(7)
(8)
(9)=(6)-(7)
(10)
(11)
(12)=(5)-(7)
БАРЛЫҒЫ
Аумақтық қазынашылық
бөлiмшесiнiң басшысы ________ ________ ММ Басшысы ______ ___________
(қолы) (Аты-жөнi)           (қолы) (Аты-жөнi)М.О.
Жауапты орындаушы ______ _______ ММ Бас бухгалтерi______ ___________
(қолы)(Аты-жөнi)                (қолы) (Аты-жөнi)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 24-қосымша
Сыртқы қарыздар бойынша есеп
N 11-а-нысан
код
Функционалды қ топ _______________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________________ҚҰБС б/ша
Инвестициялық жобаны іске асырушы
мемлекеттік мекеме _____________________________    ҚҰБС б/ша     _________________________________________________________
Бюджеттік бағдарлама_____________________________________
Кіші бағдарлама__________________________________________
Мерзімділігі:айлық
Өлшем бірлігі:теңге
Атауы
Жол коды
ББС коды
сомасы
1
2
3
4
Жылдың басынан бері сыртқы қарыздар есебінен республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсті, барлығы:
Жылдың басынан бері жұмсалды– барлығы:

Сноска. Приложение 19 исключено приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 20
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Аналитические данные
о состоянии дебиторской задолженности по расчетным
статьям баланса государственных учреждений,
содержащихся за счет местных бюджетов
на 1 ______ 200__ года
Сноска. Приложение 20 исключено приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 21
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Аналитические данные
о состоянии кредиторской задолженности по расчетным
статьям баланса государственных учреждений, содержащихся
за счет республиканского бюджета
на 1 _______ 200__ года
Сноска. Приложение 21 исключено приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 22
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Аналитические данные
о состоянии кредиторской задолженности по расчетным
статьям баланса государственных учреждений,
содержащихся за счет местных бюджетов
на 1 _______ 200__ года
Сноска. Приложение 22 исключено приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 23
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Сноска. Приложение 23 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.07.2011 № 387 (вводится в действие с 01.01.2013).
Сводный отчет по расходам по ______________
по бюджетной классификации
форма № 4-20
Вид бюджета _____________________________________________________
Месторасположение _______________________________________________
Источник финансирования _________________________________________
Администратор бюджетных программ ________________________________
Единица измерения  ______________________________________________
Наименование государственного учреждения ________________________
Стр. 1
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наимено-
вание
План
финансирования по
обязательствам и
платежам на год
План финансирования
с начала года
Сумма принятых
обязательств
с начала года
по обяза-
тельствам
по
платежам
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
ВСЕГО
Стр. 2
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наиме-
нование
Оплаченные
обязательства
Неопла-
ченные
обяза-
тель-
ства
Невыпла-
ченные
обяза-
тельства
Остаток средств
от плана
с начала
года
за
текущий
месяц
по обяза-
тельствам
по
платежам
(7)
(8)
(9) =
(6)-(7)
(10)
(11) =
(4)-(6)
(12) =
(5)-(7)
ВСЕГО
Руководитель территориального          Руководитель ГУ
подразделения казначейства
__________  ___________                ___________ ___________
(подпись)    (Ф.И.О.)                  (подпись)    (Ф.И.О.)
М.П.                                   М.П.
Ответственный                          Главный бухгалтер ГУ
исполнитель _________ __________       __________ ____________
(подпись)  (Ф.И.О.)         (подпись)   (Ф.И.О.)
Приложение 24
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет по внешним займам
форма № 11-а      ________
Функциональная группа __________________________             !  Код !
Администратор местных бюджетных программ _______ по ОКПО     !      !
Наименование государственного учреждения,                    !      !
реализующее инвестиционный проект ______________ по ОКПО     !      !
________________________________________________
Бюджетная программа ____________________________
Подпрограмма ___________________________________
Периодичность: месячная
Единица измерения: тенге
Наименование
Код
строки
Коды ЕБК
Сумма
1
2
3
4
Поступило с начало года целевых трансфертов за счет внешних займов из республиканского
бюджета, всего:

044
Оның ішінде (ерекшеліктер бойынша):
-
-
050
Басшы _______ _______________ Бас бухгалтер ______ ________________
(қолы)    (аты-жөні)                  (қолы)    (аты-жөні)
күні: 200__жыл "_"_______
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 25-қосымша
КБ-Б-нысаны
20 _____________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің /бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бюджеттің түрі _____________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________________________________
Мемлекеттік мекеме _________________________________________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы
жылына арналған
бюджеттік бағдарламаларды
(кіші бағдарламаларды)
қаржыландыру
жоспары
Функционалдық
топ
Бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ерекшелігі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдардың берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
барлық берешек
жылдың (8-бағ.+9-бағ
оның ішінде
барлық берешек
(гр. 10-гр. 11)
жылдың басындағы
ағымдағы
жылы
өтеуді
ескере отырғандағы қалдығы
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер бойынша
берешек сомасы
қуыным мерзімі
аяқталған
берешек сомасы
Мемлекеттік мекеменің
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы  ______ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің бас бухгалтері ____ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 26-қосымша
КБ-Ө нысаны
20 ______________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің /бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешек туралы есебі
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Функционалдық
топ
Бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ақылы қызмет
коды/өзге
Ақылы
қызметтердің
және өзге
көздердің
атауы
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
өткен жылдың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Жиыны

044
Израсходовано с начала
года - всего
в том числе
(по спецификам):
-
-
-
050
Руководитель      _____________ ________________
(подпись)    (Фамилия И.О.)
Главный бухгалтер _____________ ________________
(подпись)    (Фамилия И.О.)
Дата «___»___________200__г.
Приложение 25
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
__________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20_ г.
Сноска. Приложение 25 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ______________
Администратор бюджетных программ __________________
Государственное учреждение ______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Функц группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
итого задолженность (гр.8+ гр.9)
в том числе
Всего задолженность (гр. 10-гр. 11)
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель государственного
учреждения/ администратора ___________ ______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 26
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
___________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20_ г.
Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ______________
Администратор бюджетных программ __________________
Государственное учреждение ______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Функц. группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг
Наименование платных услуг и прочих источников
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года

(7+8)
оның ішінде
жылдың
басына
ағымдағы
жылғы
өтеуді
ескергендегі
қалдығы
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер
бойынша
қуыным
мерзімі
аяқталған
берешек
сомасы
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік мекеменің
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы ____ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің бас бухгалтері ____ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне 27-қосымша
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 10.06.2013 № 267 (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ДБ-Б-нысаны
20 ____________ арналған
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
дебиторлық берешек туралы есебі
Бюджеттің түрі ____________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі __________________
Мемлекеттік мекеме ________________________________
Кезеңділігі _______________________________________
Өлшем бірлігі _____________________________________
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына бюджеттік бағдарламал арды (кіші бағдарламал арды) қаржыландыру жоспары
Берешектің барлығы
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Өткен жылдардың берешегі
ағымдағы жылғы берешек

Итого (7+8)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
6
7
8
9
10
11
Руководитель государственного
учреждения/ администратора___________ _______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 27
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Форма ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20 _г.
Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.06.2013 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Форма ДЗ-Б
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение _______________________
Периодичность______________________________________
Единица измерения__________________________________
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования
бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Всего задолженность
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года

Барлығы (б.9+б.10)
оның ішінде
жылдың басында
ағымдағы жылдағы өтелген берешектің сомасы
ағымдағы жылғы өтеу есепке алынған қалдық (6-баған- 7-баған- 8-баған)
аванстық төлемнің сомасы (алдын ала төлем)
қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
бюджет кірісіне есептелді
тауарлар (жұмыс тар, қызметтер) алынды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы __________ ______________________
(қолы)    (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______  ______________________
(қолы)   (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
ережесіне 29-қосымша
20___ жылғы _____ жағдай бойынша өзге қаражат
есебінен ____________ берешектің қалыптасуының себептері
(бюджеттің атауы)

(гр.9+гр.10)
в том числе
на начало года
сумма
задолженности,
погашенной в
текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году
(гр.6-гр.7-гр.8)
сумма
авансовых
платежей
(предоплата)
сумма
задолженности
с истекшим
сроком исковой
давности
перечислено
в доход
бюджета
по
иным
основаниям
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
М.П.
Главный бухгалтер государственного учреждения/
администратора бюджетных программ
_____________ ___________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Приложение 29
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования задолженности
_________________________________ за счет прочих средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________ 20___ года

Ескерту. 29-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бюджет түрі ____________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы
қызметтердің
коды/ өзге
Атауы
Берешек сомасы
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі ______     __________________________
(қолы)       (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері         ______     __________________________
(қолы)       (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 30-қосымша
Ескерту. 30-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
_______________ дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі _____________ ______________________
Мерзімділігі: – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Дебиторлық берешектің қалыптасуының өзге себептері
шарттың талаптары бойынша ағымдағы жылдың алдын ала төлемі
ауыспалы (көп жылдық) шарттар бойынша алдына ала төлем
есеп беруге берілген сомалар
салыстыру актілеріне сәйкес артық төлеу
байланысты қалыптасқан берешек

Сноска. Приложение 29 в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид бюджета ______________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Под программа
Код платных услуг/ прочие
Наименование
Сумма задолженности
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель государственного
учреждения/ администратора ___________ ______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 30
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Сноска. Правила дополнены приложением 30 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489; в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Информация о причинах образования дебиторской
задолженности за счет бюджетных средств по
состоянию на __ 20_ года
_______________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Вид бюджета _____________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма дебиторской задолженности всего
в том числе:
предоплата текущего года по условиям договоров
предоплата по переходящим (многолетним) договорам
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
в том числе:
Причины образования прочей дебиторской задолженности
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
задолженность, образовавшаяся в связи

басқа берешек (6-бағ. - 7-бағ. -8-бағ. - 9-бағ-10-бағ.- 11-бағ.- 12-бағ. -13-бағ. -14-бағ.-15-бағ.)
өнім берушілердің шарттық міндеттемелерін орындамауға
берешекті өтеу жөніндегі сот шешімдерінің орындалмауына
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі _______ ________________________
(қолы) (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ________ _______________________
(қолы)  (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 31-қосымша
Ескерту. 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.11.13 № 489 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.11.2013 № 520 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
_____________ кредиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі ____________________
Мерзімділігі: – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Кредиторлық берешек сомасы, барлығы
оның ішінде:
Төлеу мерзімі келмеген міндеттемелер бойынша
Жұмыс берушілердің еңбекақы мен жарлары бойынша қысқа мерзімді берешек (төлеу мерзімі келген)
Орындалған жұмыс актілерінән және аванстық есептердің кеш ұсынылуына байланысты
Өнім берушілердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша шарттық міндеттемелерін орындамауға байланысты
Тарифті көтеруге байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты
Басқа берешек

прочая задолженность (гр.6 - гр.7 - гр.8 - гр.9- гр.10 - р.11 - гр.12 - гр.13 - гр.14 - гр.15)
с неисполнением поставщиками договорных обязательств
с неисполнением судебных решений по погашению задолженности
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Руководитель государственного
учреждения/ администратора___________ _______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 31
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Сноска. Правила дополнены приложением 31 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 13.11.2012 № 489; в редакции приказа Министра финансов РК от 11.11.2013 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Информация о причинах образования кредиторской
задолженности за счет бюджетных средств по
состоянию на __ 20_ года
_______________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Вид бюджета ____________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма кредиторской задолженности, всего
в том числе:
по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
краткосрочная задолженность по заработной плате и взносам работодателей (срок оплаты по которым не наступил)
всего
в том числе 5 % удержания оплаты по строительству и реконструкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
в том числе:
Причины образования прочей кредиторской задолженности
в связи с поздним представлением актов выполненных работ и авансовых отчетов
в связи с невыполнением договорных обязательств поставщиками по поставке товаров (работ и услуг)
в связи с повышением тарифов
задолженность выявленная по актам сверок
в связи с недостаточностью средств по плану по платежам