"Білім беру ұйымын мемлекеттік аттестаттау мен аккредиттеуден өткізуді ұйымдастыру бойынша нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2008 жылғы 5 наурыздағы N 109 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 мамырдағы N 211 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылғы 8 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5692 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 4 шілдедегі N 257 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2013 N 257 бұйрығымен.
1. "Білім беру ұйымын мемлекеттік аттестаттау мен аккредиттеуден өткізуді ұйымдастыру бойынша нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2008 жылғы 5 наурыздағы N 109 бұйрығына ("Заң газетінің" 2008 жылғы 31 қазандағы N 166 (1392) жарияланған, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5172 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Білім беру ұйымдарында мемлекеттік аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулықта:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік аралық бақылаудан өтпеген білім алушылардың саны білім беру саласындағы уәкілетті орган белгілеген шекті саннан асатын білім беру ұйымдары келесі күнтізбелік жыл ішінде кезектен тыс мемлекеттік аттестаттауға жатады, бұл ретте жоғары білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары белгіленген шекті деңгейден өте алмаған мамандықтар бойынша аттестаттауға жатады.";
11-тармақтағы "бекіткен" деген сөзден кейін "күнтізбелік жыл ішінде" деген сөздермен толықтырылсын;
35-тармақтағы "білім және іскерлікті бағалаудың қорытындысы бойынша білім алушылардың 70 пайызы" деген сөздер "білім мен іскерлікті бағалаудың нәтижелері бойынша осы Нұсқаулықтың 24-тармағына сәйкес анықталған контингенттің тізімдегі құрамынан білім алушылардың кемінде 95%-ы қатысып, олардың кем дегенде 70%-ы" деген сөздермен ауыстырылсын;
38-тармақ "кемшіліктер" деген сөзден кейін "алты ай ішінде" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (Н.Б. Қалабаев) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнений в приказ И.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 марта 2008 года № 109 "Об утверждении нормативных правовых актов по организации и проведению государственной аттестации организаций образования и аккредитации"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2009 года № 211. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2009 года № 5692. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июля 2013 года № 257
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 04.07.2013 № 257.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ И.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 марта 2008 года № 109 «Об утверждении нормативных правовых актов по организации и проведению государственной аттестации организаций образования и аккредитации» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5172, опубликованный в «Юридической газете» от 2008 года 31 октября № 166 (1392)), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по организации и проведению государственной аттестации организаций образования, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Организации образования, в которых количество обучающихся, не прошедших промежуточный государственный контроль, превышает предельное количество, установленное уполномоченным органом в области образования, подлежат в течение следующего календарного года внеочередной государственной аттестации, при этом организации образования, реализующие образовательные программы высшего образования - по специальностям, по которым не был преодолен установленный пороговый уровень.»;
в пункте 11 после слова «аттестации» дополнить словами «на календарный год»;
в пункте 35 слова «оценка знаний и умений, не менее 70 % обучающихся» заменить словами «оценки знаний и умений обучающихся, при участии не менее 95 % от списочного состава контингента, определяемого в соответствии с пунктом 24 настоящей Инструкции, не менее 70 % обучающихся»;
в пункте 38 после слова «нарушений» дополнить словами «в течение шести месяцев».
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Калабаев Н.Б.) в установленном порядке:
1) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.

3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі К.Н. Шәмшидиноваға жүктелсін.
Министр                                          Ж. Түймебаев

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра образования и науки Шамшидинову К.Н.
Министр                                    Ж. Туймебаев