"Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2009 жылғы 29 шілдедегі N 337 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5758 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 6 тамыздағы № 496 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011.08.06 № 496 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушылар, жүк және жүк багажы тасымалдарын ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу N 2810 тізілімінде тіркелген) "Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрінің 2005 жылғы 29 сәуірдегі N 162-І бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3664 тіркелген, 2005 жылғы 15 желтоқсанда N 235-236 "Заң газетінде" және 2005 жылғы 15 желтоқсанда N 171-172 "Заң" газетінде жарияланған) және "Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушысының 2006 жылғы 21 ақпандағы N 54 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу N 4125 тізілімінде тіркелген, 2006 жылғы 7 сәуірде N 61-62 (1041-1042) "Заң газетінде" және 2006 жылғы 8 шілдеде N 28 (290) "Ресми газетте" жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау ережесінде:
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года № 122-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2009 года № 337. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2009 года № 5758. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 6 августа 2011 года № 496
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 06.08.2011 № 496.
В целях совершенствования организации перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа на железнодорожном транспорте Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года № 122-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2810), с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 апреля 2005 года № 162-І "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года № 122-I "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3664, опубликованным в газетах "Юридическая газета" от 15 декабря 2005 года № 235-236 и "Заң" от 15 декабря 2005 года № 171-172), приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 21 февраля 2006 года № 54 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года № 122-І "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4125, опубликованным в газетах "Юридическая газета" от 7 апреля 2006 года № 61-62 (1041-1042) и "Официальная газета" от 8 июля 2006 г. № 28 (290), следующее изменение:
в Правилах перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 91 изложить в следующей редакции:

"91. Қызмет көрсету құны "жайлылығы өте жоғары" вагондардың жол жүру құнына кіретін жолаушыларға көрсетілетін қызметтер кешенін ұсыну тәртібін тасымалдаушы бекітеді.
Жол жүру барысында бір бағытта жиырма және одан көп сағат болатын және құрамында кемінде төрт купелік вагон қатынайтын, сондай-ақ астананы республикалық маңызы бар қаламен жалғастыратын фирмалық жолаушылар поездарының, халықаралық және облысаралық қатынастағы поездардың құрамына кемінде бір вагон-мейрамхана қосылады.
Тасымалдаушы уәкілетті органмен келісім бойынша жолаушылар поездарының құрамынан вагон-мейрамханаларды алып тастайды.
Тасымалдаушы жолаушылар поездарында тамақтану қызметтерін көрсетудің тәртібі мен шарттарын "Жолаушылар поезының вагон-мейрамханасына қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалардың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2987 тіркелген) талаптарына сәйкес белгілейді.
Жолаушылар тасымалдаушы жүк болған жағдайда поездың құрамына жүк вагонын қосады.".
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көлік және қатынас жолдары комитеті (Б.Қ. Уандықов) мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне бұйрықтың ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                            Д. Көтербеков

"91. Порядок предоставления пассажирам комплекса услуг, стоимость которых включается в стоимость проезда в вагонах "повышенной комфортности" утверждается перевозчиком.
Для организации питания пассажиров включается не менее одного вагона-ресторана в схему фирменных пассажирских поездов, поездов международного и межобластного сообщения, находящихся в пути в одном направлении двадцать и более часов, и в схеме которых курсируют не менее четырех купейных вагонов, а также соединяющих столицу с городом республиканского значения.
Перевозчик исключает из схем пассажирских поездов вагоны-рестораны по согласованию с уполномоченным органом.
Порядок и условия оказания услуг при предоставлении питания в пассажирских поездах устанавливаются перевозчиком в соответствии с требованиями санитарно-эпидемиологических правил и норм "Санитарно-эпидемиологические требования к вагону-ресторану пассажирского поезда", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июня 2004 года № 496 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2987).
Перевозчик пассажиров при наличии багажа включает в схему поезда багажный вагон.".
2. Комитету транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Уандыков Б.К.) обеспечить представление приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан А. Бектурова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о. Министра                                 Д. Кутербеков