Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 9 қазандағы N 515 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылғы 23 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5871 болып енгізілді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (С.А. Баймұқанов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. "Фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын мамандарды мерзімдік аттестаттау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы N 658 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4525 болып енгізілді. Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2007 жылғы қаңтар) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил аттестации специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 октября 2009 года № 515. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2009 года № 5871.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аттестации специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Баймуканов С.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.
4. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 658 "Об утверждении правил периодической аттестации специалистов, осуществляющих фармацевтическую деятельность" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4525, опубликовано: Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, январь 2007 г.).

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Б. Садықов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2009 жылғы 9 қазандағы
N 515 бұйрығымен
бекітілген
Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне сәйкес әзірленді және фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді іске асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды (бұдан әрі – аттестатталатын тұлға) аттестаттауды өткізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Аудан орталықтарынан шалғайдағы елді мекендерде дәрілік заттармен, медициналық бұйымдарды алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері арқылы және жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды аттестаттау (бұдан әрі – аттестаттау) дәрілік заттармен, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы құзыреттілік деңгейін анықтау мақсатында жүргізіледі.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
И.о. Министра
Б. Садыков
Утверждены приказом
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 октября 2009 года № 515
Правила аттестации специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок проведения аттестации специалистов с медицинским образованием (далее - аттестуемое лицо) для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, медицинских изделий в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь и передвижные аптечные пункты (далее - аттестация) проводится в целях определения уровня компетентности в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Аттестаттау міндетті болып табылады және бес жылда бір рет тестілеу және әнгімелесу түрінде жүргізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы Ережеде белгіленген тәртіппен аттестаттаудан өтпеген медицина қызметкерлері дәрілік заттармен, медициналық бұйымдарды өткізуге жіберілмейді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Аттестаттауды фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері құратын аттестаттау комиссиялары (бұдан әрі – аттестаттау комиссиясы) жүргізеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Аттестаттауды өткізу тәртібі
6. Аттестаттау комиссиясының құрамына мыналар кіреді: төраға - медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі - аумақтық бөлімше) басшысы немесе оның орнындағы тұлға;
төраға - фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) басшысы немесе оны алмастыратын;
хатшы - аумақтық бөлімшенің маманы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Аттестаттау комиссия үш адамнан тұрады.
8. Бастапқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары (бұдан әрі - денсаулық сақтау ұйымдары) аттестатталуға жататын тұлғаларды анықтайды.
Денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары немесе олардың орнындағы тұлғалар аттестатталуға жататын тұлғалардың тізімін бекітеді және аттестаттау комиссиясына жібереді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Аттестация является обязательной и проводится один раз в пять лет в форме тестирования и собеседования.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4. Не допускаются к реализации лекарственных средств, медицинских изделий специалисты с медицинским образованием, не прошедшие аттестацию в установленном настоящими Правилами порядке.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Аттестация проводится аттестационными комиссиями, создаваемыми территориальными подразделениями государственного органа по контролю фармацевтической деятельности (далее - аттестационная комиссия).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок проведения аттестации
6. В состав аттестационной комиссии входят:
председатель - руководитель территориального подразделения государственного органа по контролю за фармацевтической деятельностью (далее - территориальное подразделение) или лицо, его замещающее;
члены комиссии - сотрудники территориального подразделения, представители фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, региональные представители из числа общественных, профсоюзных организаций, объектов фармацевтической деятельности и медицинских организаций;
секретарь - специалист территориального подразделения.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Аттестационная комиссия состоит из трех человек.
8. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь (далее - организации здравоохранения), определяют лиц, подлежащих аттестации.
Руководители организаций здравоохранения или лица их замещающие, утверждают и направляют в аттестационную комиссию список лиц, подлежащих аттестации.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).

9. Аттестаттауды өткізуге дайындықты аттестаттау комиссиясы ұйымдастырады. Ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттауды өткізу кестесін әзірлеу;
2) аттестаттаудың мақсаты және тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
3) осы Ереженің 12-тармағына сәйкес аттестатталатын тұлғалардың қажетті құжаттарын дайындау.
10. Аттестаттау комиссиясы аттестаттаудың өткізу мерзімі туралы, оны өткізу басталғанға дейінгі бір айдан кешіктірмей аттестатталатын адамдарды жазбаша хабардар етеді.
11. Аттестаттау екі кезеңнен тұрады:
1) тестілеу;
2) әңгімелесу.
12. Аттестатталатын тұлға аттестаттау комиссиясына мынадай құжаттарды жолдайды:
1) жоғары немесе орта медициналық білімі туралы құжаттардың көшірмелері;
2) мамандығы бойынша еңбек өтілін растайтын құжаттардың көшірмелері немесе қызметтік тізімі.
3) соңғы 5 жылдың ішінде оқу бағдарламасына фармация саласындағы мәселелері енгізілген біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы куәліктерінің көшірмелері.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-1. Аттестаттау комиссиясы құжаттарды алған сәтінен бастап екі жұмыс күнінің ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжделген бас тартуды береді.
Ескерту. 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Аттестатталатын тұлғаға аттестаттау комиссияның хатшысы осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын ресімдейді.
14. Тест сұрақтарын фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі мемлекеттік орган жылына бір рет кезеңділігімен дайындайды және бекітеді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Аттестатталатын тұлғалардың тестілеуі компьютерлерді немесе қағаз тасымалдауыштарды қолдана отырып өткізіледі.
16. Тестілеу бағдарламасын 50 сұрақ құрайды.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Тестілеу тапсырмасын орындауға берілген жалпы уақыты 60 минут.

9. Подготовка к проведению аттестации организуется аттестационной комиссией. Она включает следующие мероприятия:
1) разработку графиков проведения аттестации;
2) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации;
3) подготовку документов в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил на аттестуемых лиц.
10. Аттестационная комиссия письменно уведомляет аттестуемых лиц о сроках проведения аттестации не позднее одного месяца до начала ее проведения.
11. Аттестация состоит из двух этапов:
1) тестирование;
2) собеседование.
12. Аттестуемое лицо направляет в аттестационную комиссию следующие документы:
1) копии документов о высшем или среднем медицинском образовании;
2) копии документов, подтверждающих наличие стажа работы по специальности или послужной список;
3) копии свидетельств о прохождении курсов повышения квалификации с включением в программу обучения вопросов в области фармации за последние 5 лет.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
12-1. Аттестационная комиссия в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
13. Секретарем аттестационной комиссии оформляется аттестационный лист на аттестуемое лицо по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
14. Тестовые вопросы подготавливаются и утверждаются государственным органом по контролю за фармацевтической деятельностью с периодичностью один раз в год.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Тестирование аттестуемых лиц может проводиться с применением компьютеров или тестовых вопросов на бумажном носителе.
16. Тестовая программа составляет 50 вопросов.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
17. Общее время, отпущенное на выполнение тестовых заданий 60 минут.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын санау салынған компьютерлік бағдарламасы арқылы автоматты түрде жүргізіледі. Нәтижесі 2 данамен басып шығарылады, оның біреуі аттестатталатын тұлғаға беріледі.
Қағаз тасымалдауыштағы тест сұрақтарын қолданған кезде аттестаттау комиссиясы 3 сағат ішінде дұрыс жауаптар коды арқылы тестілеудің нәтиже санын шығарады. Аттестаталатын тұлға нәтижемен танысып, шешімі бар параққа қолын қояды.
19. Дұрыс жауаптар 70 %-дан кем жағдайда нәтижесі қате деп саналады.
Тестілеуді өткен кезде теріс нәтиже алған аттестатталушы тұлға аттестаттаудың екінші кезеңіне (әңгімелесу) жіберілмейді.
Қайта тестілеу осы Ережеде белгіленген тәртіппен бастапқы тестілеу күнінен бастап алты айдан кейін өткізіледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Аттестаттау комиссиясы әрбір аттестатталатын адаммен дербес әңгімелесуді жүргізеді.
Аттестатталатын тұлғамен әңгімелесу барысында дәрілік заттармен, медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы құзыреттілік деңгейі, ұйымдастырушылық міндеттерді шеше білуі, қолда бар ақпаратты талдауы және тиісті шешім қабылдай білуі бағаланады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Аттестаттау комиссиясының шешімі отырысқа комиссия мүшелерінің 2/3 қатысқанда ғана қабылданды деп есептеледі және комиссия мүшелерінің басым дауысымен анықталады. Дауыстар тең болған жағдайда аттестаттау комиссиясы төрағасының пікірі шешуші болып табылады.
22. Аттестаттау комиссиясының отырысына белгілі себептермен (уақытша еңбекке жарамсыз, демалыс немесе іссапар кезінде) қатыспаған аттестатталатын тұлға аттестацияны жұмысқа шыққаннан кейін аттестаттау комиссиясы белгілеген мерзімде өтеді.
23. Аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
а) аттестатталды;
ә) аттестатталған жоқ;
б) қайта аттестатталуға жатады.
Аттестаттау комиссиясының шешімі отырыс хаттамасымен ресімделенеді, оған отырысқа қатысқан төраға, аттестаттау комиссиясының мүшелері мен хатшысы қол қояды. Аттестаттау комиссиясының шешімімен келіспеген жағдайда аттестатталушы тұлға сот тәртібімен оған шағымдануына болады.

Сноска. Пункт 17 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
18. Подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически при помощи заложенной компьютерной программы.
Результаты распечатываются в двух экземплярах, один из которых выдается аттестуемому лицу.
Подсчет результатов тестирования при использовании тестовых вопросов на бумажном носителе проводится аттестационной комиссией с использованием кодов правильных ответов в течение 3 часов. После ознакомления аттестуемое лицо расписывается на листе с результатами.
19. Отрицательным считается результат тестирования менее 70 % правильных ответов.
Аттестуемое лицо, получившее при прохождении тестирования отрицательный результат тестирования, не допускается ко второму этапу аттестации (собеседованию).
Повторное тестирование проводится через шесть месяцев со дня проведения первоначального тестирования в порядке, определенном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
20. Аттестационная комиссия проводит собеседование индивидуально с каждым аттестуемым лицом.
В процессе собеседования с аттестуемым лицом оценивается уровень компетентности аттестуемого лица в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий, умение решать организационные задачи, анализировать имеющуюся информацию и принимать соответствующее решение.
Сноска. Пункт 20 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Решение аттестационной комиссии считается правомочным в случае присутствия на заседании не менее 2/3 состава аттестационной комиссии и определяется большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
22. Аттестуемое лицо, отсутствовавшее на заседании аттестационной комиссии по уважительным причинам (в период временной нетрудоспособности, нахождения его в отпуске или в командировке) проходит аттестацию после выхода на работу в сроки, определяемые аттестационной комиссией.
23. Аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
а) аттестован;
б) не аттестован;
в) подлежит повторной аттестации.
Решение аттестационной комиссии оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии, присутствовавшими на заседании комиссии и секретарем. В случае несогласия с решением аттестационной комиссии аттестуемое лицо может обжаловать его в судебном порядке.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011.09.22 № 642 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Аттестатталатын тұлға аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылуы тиіс.
25. Аттестаттау комиссиясының шешімі аттестаттау өткізілген күннен кейінгі 5 күн ішінде аумақтық бөлімше бастығының бұйрығымен бекітіледі.
26. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері аттестатталатын тұлғаның аттестаттау парағына енгізіледі.
27. Аттестаттау парағының бір данасы аттестаттаудан өткен адамға беріледі. Аттестаттау парағының нәтижелері бар екінші данасы аттестаттау комиссиясында сақталады.
28. Аумақтық бөлімшелер фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі мемлекеттік органға аттестаттау комиссиясының шешімі шығарылған күннен бастап бір ай ішінде өткізілген аттестаттау нәтижелері туралы есеп береді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Фармацевтикалық білімі бар
маман болмаған жағдайда аудан
орталықтарынан шалғайдағы
елді мекендерде дәрілік
заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды
бастапқы медициналық-
санитариялық, консультациялық-
диагностикалық көмек көрсететін
денсаулық сақтау
ұйымдарындағы дәріхана
пункттері арқылы және
жылжымалы дәріхана пункттері
арқылы өткізуді іске асыру үшін
медициналық білімі бар
мамандарды аттестаттау
ережесіне қосымша
АТТЕСТАТТАУ ПАРАҒЫ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі - ТАӘ) _______________________
___________________________________________________________________
Туған күні, айы, жылы ________________________________________________
Білімі, біліктілігін арттырғаны, қайта даярлықтан өткені туралы
мәліметтер _________________________________________________________
___________________________________________________________________
Лауазымы және тағайындалған (осы лауазымға бекітілгендегі) мерзімі
____________________________________________________________________
Жалпы еңбек өтілі ____________________________________________________
Осы лауазымдағы еңбек өтілі __________________________________________
Біліктілік санаты мен атағы ____________________________________________
Тестілеудің нәтижесі __________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Әңгімелесудің бағасы _________________________________________________
____________________________________________________________________
Отырысқа аттестаттау комиссиясының ________ мүшесі қатысты
Дауыс саны:
"дауыс беру нәтижесіне қарсы емес" _________
"дауыс беру нәтижесіне қарсы" ______________
"дауыс беру нәтижесі бойынша қалыс қалды" ____________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы _______________________________
Т.А.Ә., қолы
Аттестаттау комиссиясының хатшысы ______________________________
Т.А.Ә., қолы
Аттестаттау комиссиясының мүшелері:
______________________________________________ _________________
Т.А.Ә.                               қолы
______________________________________________ _________________
Т.А.Ә.                               қолы
______________________________________________ _________________
Т.А.Ә.                               қолы
______________________________________________ _________________
Т.А.Ә.                               қолы
Аттестаттаудың өткізілген күні ____________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым
_______________________________________________________________
(қолы және күні)
Мөрдің орны

Сноска. Пункт 23 в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 22.09.2011 № 642 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
24. Аттестуемое лицо должно быть ознакомлено с решением аттестационной комиссии.
25. Решение аттестационной комиссии утверждается в течение 5 рабочих дней со дня проведения аттестации приказом руководителя территориального подразделения.
26. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационный лист аттестуемого лица.
27. Один экземпляр аттестационного листа вручается лицу, проходившему аттестацию. Второй экземпляр аттестационного листа с результатами хранится в аттестационной комиссии.
28. Территориальные подразделения представляют в государственный орган по контролю за фармацевтической деятельностью отчет о результатах проведенной аттестации в течение месяца со дня вынесения решения аттестационной комиссией.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам аттестации специалистов с
медицинским образованием для осуществления
реализации лекарственных средств,
медицинских изделий в отдаленных от
районного центра населенных пунктах через
аптечные пункты в организациях
здравоохранения, оказывающих первичную
медико-санитарную, консультативно-
диагностическую помощь и передвижные
аптечные пункты, в случае отсутствия
специалиста с фармацевтическим образованием
АТТЕСТАЦИОННЫЙ ЛИСТ
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.04.2019 № ҚР ДСМ-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее - ФИО)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата рождения ____________________________________________________
Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Должность и дата назначения (утверждения на эту должность)
________________________________________________ _________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Общий трудовой стаж ______________________________________________
Стаж работы на данной должности ___________________________________
Наличие квалификационной категории и званий
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Результаты тестирования:____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Оценка собеседования:______________________________________________
__________________________________________________________________
На заседании присутствовало ______________ членов аттестационной комиссии.
Количество голосов:
"за" _______
"против" _______
"воздержалось" _______
Председатель аттестационной комиссии _____________________________________
Ф.И.О. подпись
Секретарь аттестационной комиссии ________________________________________
Ф.И.О. подпись
Члены аттестационной комиссии:
____________________________________________________________ ___________
Ф.И.О.                                     подпись
____________________________________________________________ ___________
Ф.И.О.                                     подпись
____________________________________________________________ ___________
Ф.И.О.                                     подпись
____________________________________________________________ ___________
Ф.И.О.                                     подпись
Дата проведения аттестации _____________________________________
С аттестационным листом ознакомился
______________________________________________________________
(подпись и дата)
Место для печати