"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 3-1-320қ қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 8 мамырдағы N 23-465қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 25 мамырда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 579 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 158-304 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012.03.20 № 158-304 қаулысымен.
Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы " Дағдарыстан жаңарту мен дамуға " атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7 18-1-баптарына , "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 9 ақпандағы Заңына , "Мемлекеттік басшының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңарту мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы N 264 қаулысының 1.5.-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру Қағидасын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 3-1-320қ қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 3 маусымдағы N 390 болып тіркелген, "Астана хабары" газетінің 2005 жылғы 14 маусымдағы N 79 нөмірінде; "Вечерняя Астана" газетінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 90 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
қаулының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасын және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібін бекіту туралы";
қаулы кіріспесі "басқару" деген сөзден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі бекітілсін.";
жоғарыда көрсетілген қаулыға қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі";
кіріспедегі "Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру Қағидасы" деген сөздер "Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі" деген сөздермен ауыстырылсын;
кіріспесі "басқару" деген сөзден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта "қаржыландыру" деген сөзден кейін ", "оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу" деген сөздермен толықтырылсын;
"Департамент", "Департаментке" деген сөздер барлық мәтін бойынша тиісті "Басқарма", "Басқармаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі";
5-тармақ "қаражатынан" деген сөзден кейін "елу пайыз мөлшерінде, бірақ он бес мың теңгеден аспайтын" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 3 мая 2005 года № 3-1-320п "Об утверждении Правил организации и финансирования социальных рабочих мест"
Постановление акимата города Астаны от 8 мая 2009 года N 23-465п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 25 мая 2009 года N 579. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 марта 2012 года № 158-304
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.03.2012 № 158-304
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию", в соответствии со статьями 7 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Законом Республики Казахстан от 9 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам местного государственного управления и самоуправления", пунктом 1.5. постановления Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264 "О мерах по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 3 мая 2005 года № 3-1-320п "Об утверждении Правил организации и финансирования социальных рабочих мест" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 июня 2005 года за № 390, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 14 июня 2005 года, № 79; "Вечерняя Астана" от 16 июня 2005 года, № 90) следующие изменения и дополнения:
заголовок постановления изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил организации социальных рабочих мест и порядка отбора работодателей, предлагающих их создание";
преамбулу постановления после слов "местном государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила организации социальных рабочих мест и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание.";
в приложении к вышеуказанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила организации социальных рабочих мест и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание";
в преамбуле слова "Правила организации и финансирования социальных рабочих мест" заменить словами "Правила организации социальных рабочих мест и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание";
преамбулу после слов "местном государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
пункт 1 после слов "целевых групп населения" дополнить словами "отбора работодателей, предлагающих их создание";
слова "Департамент", "Департаментом" по всему тексту заменить соответственно словами "Управление", "Управлением";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Порядок организации социальных рабочих мест и отбора работодателей, предлагающих их создание";
пункт 5 после слов "бюджета города" дополнить словами "в размере пятидесяти процентов, но не более пятнадцати тысяч тенге.";

2-тармақты 5-1 және 5-2 тармақтар мына мазмұнда толықтырылсын:
"5-1. "Алматы", "Есіл", "Сарыарқа" аудандарының әкімдері Басқарма-мен бірігіп әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
5-2. Халықтың нысаналы топтарынан адамдарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеуді Басқарма осы Ереженің 5-тармағымен қарастырылған және еңбек туралы заңнамалардың кәсіпорындарда сақталуы жағдайында қаржыландыру талаптарына сәйкес өтінім берген ұйымдардың санынан жүргізеді.";
6-тармақта "әлеуметтік жұмыс орындарын құруға тілек білдірген" деген сөздерді "іріктеуден өткен" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта "не болмаса жұмыс берушілердің есеп шоттарына" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақта:
"ең төменгі еңбекақыдан кем емес" деген сөздер "он бес мың теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"олардың есеп шотына" деген сөздер "көрсетілген тұлғалардың жеке шотына" деген сөздермен ауыстырылсын;
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын ұйымдарды іріктеу тәртібіне 1-қосымшадағы "Департамент", "Департаменттің", "Департаментке", "Департаментті" деген сөздер "Басқарма", "Басқарманың", "Басқармаға", "Басқарманы" деген тиісті сөздермен ауыстырылсын;
кіріспедегі:
"директоры" деген сөз "бастығы" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру
Қағидасын" деген сөздер "Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру
қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі (бұдан әрі - Қағида)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.1.2.-тармақтағы:
"Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген ең төменгі еңбекақыдан кем емес мөлшерде (____теңге)" деген сөздер "он бес мың теңге" сөздерімен ауыстырылсын;
"әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру" деген сөздер алынып тасталсын;
"10-тармағына" деген сан мен сөз "5, 10-тармақтарына" деген сандар мен сөздерге ауыстырылсын;
2.2.6.-тармақтағы "Қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ең төменгі жалақы төлемінің еңбекті төлеу мөлшері асып түскенде, меншікті қаражаттардан қосымша ақы жүргізеді" деген сөздер "Төлем Қағиданың 5, 10-тармақтарына сәйкес жүргізіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3.1.-тармақтағы "әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру", "Жұмыс берушінің есеп шотына немесе" деген сөздер алынып тасталсын;
7.2.-тармақтағы "есеп шотына" деген сөздер "жеке шотына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін жүргізсін.

дополнить главу 2 пунктами 5-1 и 5-2 следующего содержания:
"5-1. Акимам районов "Алматы", "Есиль", "Сарыарка" совместно с Управлением обеспечить организацию социальных рабочих мест.
5-2. Отбор работодателей, предлагающих создание социальных рабочих мест для трудоустройства лиц из целевых групп населения производится Управлением из числа организаций, подавших заявки, соответствующих требованию софинансирования, предусмотренному пунктом 5 настоящих Правил, и при условии соблюдения на предприятии законодательства о труде.";
в пункте 6 слова "желающими создать социальные рабочие места" заменить словами "прошедшими отбор";
в пункте 9 слова "либо расчетные счета работодателей" исключить;
в пункте 10:
слова "не ниже минимальной заработной платы" заменить словами "пятнадцати тысяч тенге";
слова "их расчетные счета" заменить словами "лицевые счета указанных лиц";
в приложении 1 к Правилам организации социальных рабочих мест и порядку отбора работодателей, предлагающих их создание слова "Департамент", "Департамента", "Департаменту", "Департаментом" заменить соответственно словами "Управление", "Управления", "Управлению", "Управлением";
в преамбуле:
слово "директора" заменить словом "начальника";
слова "Правилами организации и финансирования социальных рабочих мест" заменить словами "Правилами организации социальных рабочих мест и порядком отбора работодателей, предлагающих их создание (далее - Правила)";
в пункте 2.1.2.:
слово и цифру "пунктом 10" заменить словом и цифрами "пунктами 5, 10";
слова "организации и финансирования социальных рабочих мест" исключить;
слова "не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан (______ тенге)" заменить словами "пятнадцати тысяч тенге";
в пункте 2.2.6. слова "При превышении размера оплаты труда минимальной заработной платы, финансируемой из городского бюджета, производит доплату из собственных средств" заменить словами "Оплата производится в соответствии с пунктами 5, 10 Правил";
в пункте 3.1. слова "организации и финансирования социальных рабочих мест на расчетные счета Работодателей либо" исключить;
в пункте 7.2. слова "расчетные счета" заменить словами "лицевые счета".
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" произвести государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Ә.М. Рахымжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден кейін күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Әкім                                          И. Тасмағамбетов

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Астаны Рахимжанова А.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов