2009 жылға жастар тәжірибесін ұйымдастыру туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 05 мауысымдағы N 215 қаулысы. Ақтөбе облысының Хромтау аудандың әділет басқармасында 2009 жылдың 16 маусымда N 3-12-94 тіркелді. Орындалу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1308 хатымен.
Ескерту. Орындалу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық әкімдігінің 2012.10.16 № 1308 Хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабының 6-тармақшасына сәйкес, "Мемлекттік басшының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңарту мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген "Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын (Жол картасы)" іске асыру мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Хромтау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) жоғарғы оқу орындарының, колледждер мен кәсіптік лицейлердің түлектері арасынан заңнамада белгіленген тәртіпте уәкілетті органда тіркелген жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру үшін жастар тәжірибесі ұйымдастырылсын (бұдан әрі - жастар тәжірибесі).
2. Жастар тәжірибесі кәсіпорындарда, ұйымдар мен мекемелерде уәкілетті органмен шартқа отыру негізінде өткізіледі.
3. Жастар тәжірибесі алты айға дейінгі мерзімге ұйымдастырылады.
4. Жұмыс берушінің жастар тәжірибесін өтетін жұмыссыздың еңбекақысын төлеуге шығындары тиісті жергілікті бюджет қаржысынан айына 15 мың теңге көлемінде өтеледі. Жұмыс берушілер қосымша ақыны жеке анықтаулары мүмкін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.Елдесовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік (10) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Ж.Оралмағамбетов

Об организации молодежной практики в 2009 году
Постановление акимата Хромтауского района Актюбинской области от 5 июня 2009 года N 215. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 16 июня 2009 года за N 3-12-94. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Хромтауского района Актюбинской области от 16 октября 2012 года № 1308).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Хромтауского района Актюбинской области от 16.10.2012 № 1308).
В соответствии статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, подпунктом 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях реализации "Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264 "О мерах по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Хромтауский районный отдел занятости и социальных программ" (далее – уполномоченный орган) организовать молодежную практику для трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников высших учебных заведений, колледжей и профессиональных лицеев, зарегистрированной в уполномоченном органе в установленном законодательством порядке (далее – молодежная практика).
2. Молодежная практика организуется и проводится на предприятиях, в учреждениях и организациях и осуществляет на основе договора с уполномоченном органом.
3. Молодежная практика организуется сроком до шести месяцев.
4. Расходы работодателя на оплату труда безработного, проходящего молодежную практику, возмещаются из средств соответствующего местного бюджета в размере 15 тыс. тенге в месяц. Работодатели могут самостоятельно определять дополнительную оплату.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ельдесова С.
6. Настоящее постановления вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района
Ж.Оралмагамбетов