Қарабалық аудандық мәслихатының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 117 "Қарабалық ауданының 2008 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін жүзеге асыру туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 19 қаңтардағы № 16 қаулысы. Қостанай облысы Қарабалық ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 ақпанда № 9-12-91 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңы 31-бабы 1-тармағының 1-3)14) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына, Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 106 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету Стандартын бекіту туралы", 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 107 Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету Регламентін бекіту туралы" қаулыларына, Қарабалық аудандық мәслихатының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 117 "Қарабалық ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне сәйкес, Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бюджеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында жергілікті бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он бес еселеген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек;
тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген он бес еселеген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қайтыс болған кәмелетке толмаған жасөспірімдерді жерлеуге әлеуметтік көмек;
туберкулезбен ауыратын науқас азаматтарға амбулаториялық емдеу мерзімінде қосымша тамақтандыруға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген бес еселеген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тиісті жылға арналған біржолғы жылдық әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күніне қарсы екі мың теңге мөлшерінде және Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдік және кепілдеме бойынша теңелінген тұлғаларға бір мың теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
Қарттар күніне қарсы бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде үш мың теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде үш мың теңге мөлшерінде айлық әлеуметтік көмек;
Республикалық және облыстық маңыздағы дербес зейнеткерлерге, Қарабалық ауданының құрметті азаматтарына, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жұмыскерлеріне (салалар бойынша) отыз мың теңге мөлшерінде бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде біржолғы әлеуметтік көмек;
аз қамтылған азаматтарға, азықты корзинаның тоқсанына үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мөлшері өсуіне байланысты табысы аз азаматтарға, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушыларына әлеуметтік көмегінің қосымша түрі;
"Қарабалық ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде тіркелген аз қамтылған азаматтарға бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде 1 дейін есептік көрсеткіш мөлшерінде құжаттаманы жүргізуге әлеуметтік көмек;

О реализации решения Карабалыкского районного маслихата от 25 декабря 2008 года № 117 "О районном бюджете Карабалыкского района на 2009 год"
Постановление Акимата Карабалыкского района Костанайской области от 19 января 2009 года № 16. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 5 февраля 2009 года № 9-12-91. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктами 1-3)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановлениями акимата Костанайской области от 30 января 2008 года № 106 "Об утверждении Стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", от 30 января 2008 года № 107 "Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", решением маслихата Карабалыкского района от 25 декабря 2008 года № 117 "О районном бюджете Карабалыкского района на 2009 год", акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" установить следующие социальные выплаты из местного бюджета:
социальную помощь на погребение умерших безработных в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
единовременную ежегодную социальную помощь гражданам, больным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
социальную помощь ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере двух тысяч тенге и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере одной тысячи тенге;
единовременную социальную помощь ко Дню пожилого человека в размере одной тысячи тенге в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере трех тысяч тенге в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
единовременную социальную помощь персональным пенсионерам республиканского и областного значения, почетным гражданам Карабалыкского района, заслуженным работникам Республики Казахстан (по отраслям) в размере тридцати тысяч тенге в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
дополнительный вид социальной помощи малообеспеченным гражданам, являющимся получателями государственной адресной социальной помощи, в связи с увеличением размера продовольственной корзины в размере трехкратного месячного расчетного показателя в квартал;
социальную помощь малообеспеченным гражданам, состоящим на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Карабалыкского района", на документирование в размере до 1 месячного расчетного показателя в пределах средств, предусмотренных бюджетом;

18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен көрсетуге байланысты шығынды өтеу жөніндегі есеп айырысу құжаттарының (шот) негізінде тексеру құнының 100 пайыз мөлшерінде әлеуметтік көмек;
тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген бес еселеген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көз көрмейтін мүгедектерге, орта жалпы білім алу үшін арнай типтігі білім беру ұйымдарда оқып жатқандарға біржолғы әлеуметтік көмек;
мүгедек күніне қарсы 18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға және 1, 2, 3 топтардағы мүгедектерге бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде бір мың теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
Қостанай облысының оңалту орталығында сауықтырудан өткен мүгедектерге бюджетпен қарастырылған қаржы шегінде екі мың теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне туған күн мерейтойларына (80, 85, 90, 95 жас) бес мың теңге мөлшерінде әлеуметтік көмектің қосымша түрі;
Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарында медициналық мамандары бойынша оқуға байланысты шығынды өтеуге білім беру жөніндегі орталық атқарушы органмен жыл сайын белгіленетін кешенді тестілеуде ең төменгі балдар санынан аз емес балл жинаған, мемлекеттік білім грантын алалмаған жалпы орта және арнайы орта білім ұйымдарының түлектеріне Қарабалық ауданы әкімінің жанындағы жастар істері бойынша Кеңесінің шешімі бойынша Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында медициналық мамандары бойынша оқитын студенттерге оқуға байланысты шығынды өтеуге білімдік қызмет көрсету келісім шарттарының негізінде әлеуметтік көмек;
Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарында педагогикалық мамандары бойынша оқуға байланысты шығынды өтеуге білім беру жөніндегі орталық атқарушы органмен жыл сайын белгіленетін кешенді тестілеуде ең төменгі баллдар санынан аз емес балл жинаған, мемлекеттік білім грантын алалмаған жалпы орта және арнайы орта білім ұйымдарының түлектеріне Қарабалық ауданы әкімінің жанындағы жастар істері бойынша Кеңесінің шешімі бойынша Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында педагогигалық мамандары бойынша оқитын студенттерге оқуға байланысты шығынды өтеуге білімдік қызмет көрсету келісім шарттарының негізінде әлеуметтік көмек;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында медициналық мамандары бойынша оқуды бітірген түлектерге Қарабалық ауданы әкімдігінің жанындағы жастар істері жөніндегі кеңесінің шешімі бойынша екі мың теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
Мүгедектерге көрсетілетін әлеуметтік көмектің қосымша түрі, оның ішінде Қазақстан Республикасының білім беру мекемелерінде техникалық және кәсіби, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедек-балаларға білім беру қызметін көрсету шартының негізінде оқудың нақты құнының толық мөлшерінде.

социальную помощь по возмещению расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов до 18 лет в размере 100 процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов (счет);
единовременную ежегодную социальную помощь инвалидам по зрению, обучающимся в организациях образования специального типа, для получения ими среднего общего образования в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
единовременную социальную помощь детям – инвалидам до 18 лет и инвалидам 1, 2 и 3 групп ко Дню инвалида в размере одной тысячи тенге в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
социальную помощь инвалидам, прошедшим оздоровление в реабилитационных центрах Костанайской области в размере двух тысяч тенге в пределах средств, предусмотренных бюджетом;
дополнительный вид социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге к юбилейным датам со дня рождения (80, 85, 90, 95 лет);
социальную помощь на возмещение расходов, связанных с обучением по медицинским специальностям в высших учебных заведениях Республики Казахстан, на основании договора на оказание образовательных услуг выпускникам организаций среднего общего и среднего специального образования, набравшим при комплексном тестировании не менее минимального количества баллов, ежегодно устанавливаемого центральным исполнительным органом в области образования и не ставшим обладателем государственных образовательных грантов, студентам, обучающимся по медицинским специальностям в высших учебных заведениях Республики Казахстан по решению совета по делам молодежи при акимате Карабалыкского района;
социальную помощь на возмещение расходов, связанных с обучением по педагогическим специальностям в высших учебных заведениях Республики Казахстан, на основании договора на оказание образовательных услуг выпускникам организаций среднего общего и среднего специального образования, набравшим при комплексном тестировании не менее минимального количества баллов, ежегодно устанавливаемого центральным исполнительным органом в области образования и не ставшим обладателем государственных образовательных грантов, студентам, обучающимся по педагогическим специальностям в высших учебных заведениях Республики Казахстан по решению совета по делам молодежи при акимате Карабалыкского района;
единовременную социальную помощь выпускникам высших учебных заведений Республики Казахстан, завершившим обучение по медицинским специальностям, в размере двухсот тысяч тенге по решению совета по делам молодежи при акиме Карабалыкского района;
дополнительный вид социальной помощи инвалидам, в том числе детям-инвалидам, приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование в учебных заведениях Республики Казахстан в полном объеме фактической стоимости обучения, на основании договора на оказание образовательных услуг.

Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2009.09.07 № 242 (2009.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Материалдық көмекті тағайындау және төлеу жөнінде уәкілетті орган болып "Қарабалық ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай - уәкілетті орган) анықталсын.
Әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізімін уәкілетті орган анықталсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2009.03.02 № 49 (2009.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу екінші деңгейі банктер немесе банктын операциялардың тиісті түрлеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкісінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушының дербес шотына ақша қаражатты аудару жолымен өкілетті органның тізімі бойынша жүргізіледі.
4. "Жергілікті, өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмектің қаржыландыруы іске асырылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М. Исенбаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енгізіледі.
Қарабалық
ауданының әкімі                            Ф. Филиппов

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 07.09.2009 № 242 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Карабалыкского района" (далее – уполномоченный орган).
Уполномоченному органу определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карабалыкского района Костанайской области от 02.03.2009 № 49 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
4. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района М. Исенбаева.
6. Данное постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Аким
Карабалыкского района                      Ф. Филиппов