Азаматтардың жекелеген санаттарына Петропавл қаласында автомобиль көлігінде тегін жол жүруге әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 шілдедегі N 3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 тамызда N 13-1-161 тіркелді.
"Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі № 156-ХIII Заңының 13-бабына сәйкес.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2012.04.12 N 3 Шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Петропавл қаласында тіркелген мына санаттағы азаматтарға және қала аумағы шегінде оларды шығарып салушыларға (бару және қайту), жедел (шұғыл жәрдем) медициналық көмек көрсету үшін емдеу мекемелеріне жеткізуден басқа, жолаушылар көлігінде тегін жүруге әлеуметтік көмек көрсету (одан әрі - әлеуметтік көмек) белгіленсін:
1) бірінші, екінші топтағы мүгедектерге;
2) он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға.
2. Аталған тұлғаларды жеткізетін әлеуметтік инфрақұрылым объектілері анықталсын:
1) емханалар мен ауруханалар;
2) түзету мектептері;
3) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар;
4) психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттері;
5) медициналық-әлеуметтік сараптау бөлімдері;
6) Петропавл қаласының аумағында орналасқан медициналық-әлеуметтік мекемелер;
7) "Петропавл протездік-ортопедиялық орталығы" акционерлік қоғамы;
8) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы - "Ведомствоаралық әлеуметтік есеп айырысу орталығы" департаменті;
9) мүмкіндіктері шектеулі балаларға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі;
10) "Петропавл қаласы әкімдігінің Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) "Петропавл қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы - "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан по бесплатному проезду на автомобильном транспорте в городе Петропавловске
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29 июля 2009 года N 3. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 14 августа 2009 года N 13-1-161.
"В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-ІІ "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года № 156-ХІІІ "О транспорте в Республике Казахстан".
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.04.2012 N 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Установить оказание социальной помощи по бесплатному проезду на пассажирском транспорте (далее – социальная помощь) следующим категориям граждан, зарегистрированных в городе Петропавловске и
сопровождающим их лицам в пределах территории города (туда и обратно) кроме доставки в лечебные учреждения для оказания срочной (неотложной) медицинской помощи:
1) инвалидам первой, второй группы;
2) детям-инвалидам до восемнадцати лет;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
4) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны.
2. Определить объекты социальной инфраструктуры, к которым будет производиться доставка указанных лиц:
1) больницы и поликлиники;
2) коррекционные школы;
3) психолого-медико-педагогические консультации;
4) кабинеты психолого-педагогической коррекции;
5) отделы медико-социальной экспертизы;
6) медико-социальные учреждения, расположенные на территории города Петропавловска;
7) Акционерное общество "Петропавловский протезно-ортопедический центр";
8) Департамент ""Межведомственный расчетный центр социальных выплат""-филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо-Казахстанской области;
9) Отделение социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями;
10) Коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Петропавловска";
11) Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима города Петропавловска";
12) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Северо-Казахстанской области.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2012.07.03 N 7 Шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12-тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 07.11.2014 N 7 (алғашқы ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 15.09.2017 № 4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Петропавл қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі уәкілетті органы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ерекше тәртіпті қолдана отырып, Мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсетуді ұйымдастырсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 15.09.2017 № 4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" 451-007-000 бюджеттік бағдарламасы бойынша қаржыландыру көзі анықталсын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Мишин
Қалалық мәслихат
хатшысының міндетін
атқарушы
Г. Дорофеева

Сноска. Пункт 2 в редакции решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 03.07.2012 N 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования); дополнено подпунктом 12) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.11.2014 N 7 (решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением Петропавловского городского маслихата от 15.09.2017 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченному органу коммунальному государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Петропавловска" организовать социальную помощь в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках с применением особого порядка осуществления государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Петропавловского городского маслихата от 15.09.2017 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Определить источник финансирования бюджетную программу 451-007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
А. Мишин
Исполняющая обязанности
секретаря городского маслихата
Г. Дорофеева