2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы N 17/222-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 25 желтоқсанда N 2521 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихаты аппаратының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 743/01-06 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихаты аппаратының 2010.12.29 N 743/01-06 хатымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 72, 75-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2008-2010 жылдарға арналған республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы», «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123614685,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16173410,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1306854,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 106134421,6 мың теңге;
2) шығындар – 124601950,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2028052 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3105137 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1077085 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 22000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 22000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -3037317 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3037317 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.05.17 № 21/269-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.20 № 22/276-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне 2010 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша мынадай кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін:

Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2009 года N 17/222-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 декабря 2009 года за N 2521. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата Восточно-Казахстанского маслихата от 29 декабря 2010 года № 743/01-06
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата Восточно-Казахстанского маслихата от 29.12.2010 № 743/01-06.
В соответствии со статьями 72, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законами Республики Казахстан «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы», «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы» Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 123614685,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16173410,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1306854,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 106134421,6 тысяч тенге;
2) затраты – 124601950,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2028052 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3105137 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1077085 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 22000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 22000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3037317 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  3037317 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 17.05.2010 № 21/269-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 20.07.2010 22/276-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 24/298-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в следующих размерах:
городу Усть-Каменогорску

Өскемен қаласына               16,5 пайыз;
Семей қаласына                 88 пайыз;
Риддер қаласына                95 пайыз;
Бородулиха ауданына            35,5 пайыз;
Глубокое ауданына              69,1 пайыз;
Шемонаиха ауданына             49,5 пайыз;
қалған аудандарға              100 пайыз.
3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан, және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу мөлшері 2010 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. Облыстық қазынашылық департаменті 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап, тиісті бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
5. 4 қосымшаға сәйкес «2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджет пен облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 3/29-IV шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруі есебімен бюджет саласындағы еңбек ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерден жалпы сомасы 1400927 мың теңгеге трансферттердің түсімі көзделсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
5-1. 30-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыс бюджетінде облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған аудандық (қалалық) бюджеттерден 106862 мың теңге сомасындағы трансферттердің түсімі көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.05.17 № 21/269-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
5-2. 31 қосымшаға сәйкес облыстық бюджетте 2009 жылы бөлінген, ағымдағы қаржы жылында пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат етілген, нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтару, сондай-ақ мемлекеттік қаржылық бақылау органының актісіне сәйкес нысаналы трансферттердің нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған сомаларын қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 24730912 мың теңге сомасында белгiленсiн, соның ішінде:
Абай ауданына
1024426 мың теңге;
Аягөз ауданына
1149088 мың теңге;
Бородулиха ауданына
1475945 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
1125276 мың теңге;
Глубокое ауданына
1306882 мың теңге;
Жарма ауданына
1775016 мың теңге;
Зырян ауданына
872614 мың теңге;
Зайсан ауданына
1519943 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
1725220 мың теңге;
Күршiм ауданына
1974082 мың теңге;
Көкпектi ауданына
1884206 мың теңге;
Риддер қаласына
147743 мың теңге;
Семей қаласына
333283 мың теңге;
Курчатов қаласына
39155 мың теңге;
Өскемен қаласына
500636 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
2600695 мың теңге;
Ұлан ауданына
1450386 мың теңге;
Үржар ауданына
2866036 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
960280 мың теңге.

16,5 процентов;
городу Семей
88 процентов;
городу Риддер
95 процентов;
Бородулихинскому району
35,5 процентов;
Глубоковскому району
69,1 процентов;
Шемонаихинскому району
49,5 процентов;
остальным районам
100 процентов.
3. Установить на 2010 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
4. Областному департаменту казначейства с 1 января 2010 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2007 года № 3/29-IV «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами городов и районов области на 2008-2010 годы», в общей сумме 1400927 тысяч тенге согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
5-1. «Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из районных (городских) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 106862 тысяч тенге согласно приложению 30.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением ВКО маслихата от 17.05.2010 № 21/269-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
5-2. Предусмотреть в областном бюджете возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2009 году, разрешенных использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году, а также возврат сумм целевых трансфертов, использованных не по целевому назначению согласно акту органа государственного финансового контроля согласно приложению 31.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением ВКО маслихата от 10.12.2010 № 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 24730912 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
1024426 тысяч тенге;
Аягозскому району
Бородулихинскому району
1149088 тысяч тенге;
1475945 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
1125276 тысяч тенге;
Глубоковскому району
1306882 тысяч тенге;
Жарминскому району
1775016 тысяч тенге;
Зыряновскому району
872614 тысяч тенге;
Зайсанскому району
1519943 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
1725220 тысяч тенге;
Курчумскому району
1974082 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
1884206 тысяч тенге;
городу Риддеру
147743 тысяч тенге;
городу Семей
333283 тысяч тенге;
городу Курчатову
39155 тысяч тенге;
городу Усть-Каменогорску
500636 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
2600695 тысяч тенге;
Уланскому району
1450386 тысяч тенге;
Урджарскому району
2866036 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
960280 тысяч тенге.

6-1. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мына көлемдердегі ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
21110 мың теңге – жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстауға;
94942 мың теңге – жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
119024 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін, соның ішінде:
1400 мың теңге – «Өзін-өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға;
117624 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
1610431 мың теңге – дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
198566 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
77893 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
124317 мың теңге – үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
284509 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
223117 мың теңге - мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек және 18 жасқа дейiнгі балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге;
564170 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, сонымен қатар Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
281936 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
624201 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
639267 мың теңге – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсетуге;
31661 мың теңге – ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
1191718 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
118560 мың теңге – тұқым шаруашылығын қолдауға;
289958 мың теңге – асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
1157763 мың теңге – көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдарын және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
90054 мың теңге – өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға;
39193 мың теңге – ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға;
1996841 мың теңге – мал шаруашылығы өнiмдiлiгiн және өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға;
29744 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;

6-1. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
21110 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
94942 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
119024 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание», в том числе:
1400 тысяч тенге – на приобретение оборудования для кабинетов «Самопознание»;
117624 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
1610431 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
206251 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
77893 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
124317 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
284509 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
223117 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
564170 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
281936 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
624201 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
639267 тысяч тенге – для обслуживания населения по принципу «одного окна»;
31661 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1191718 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;
118560 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;
289958 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
1157763 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
90054 тысяч тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
39193 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
1996841 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
29744 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;

409793 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
204850 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
204943 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
15600 мың теңге – Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008 – 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға;
1084728 мың теңге – Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
667609 мың теңге – жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
417119 мың теңге – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
221368 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға, соның ішінде:
192830 мың теңге - Білім және ғылым министрлігіне;
28538 мың теңге - Денсаулық сақтау министрлігіне;
1787 мың теңге – мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды іске асыруға;
2398 мың теңге - «Мак» операциясын өткізуге;
702692 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
1500000 мың теңге - Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы VII Өңіраралық ынтымақтастық Форумының өтуіне байланысты Өскемен қаласында абаттандыру және инфрақұрылымдарды жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
815987 мың теңге – «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы аясында жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
50380 мың теңге – халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге;
1342 мың теңге – көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға, оралмандарға құжат беруге;
297 мың теңге – Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу және кіріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.05.17 № 21/269-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

409793 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
204850 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
204943 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
15600 тысяч тенге – на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы;
1084728 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 – 2010 годы, в том числе:
667609 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
417119 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
221368 тысяч тенге – на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов, в том числе:
192830 тысяч тенге - Министерство образования и науки;
28538 тысяч тенге - Министерство здравоохранения;
1787 тысяч тенге – на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
2398 тысяч тенге - на проведение операции «Мак»;
702692 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
1500000 тысяч тенге – на благоустройство и ремонт инфраструктуры города Усть-Каменогорск в связи с проведением VII Форума Межрегионального сотрудничества Республики Казахстан и Российской Федерации;
815987 тысяч тенге – на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020;
50380 тысяч тенге - на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
1342 тысяч тенге – на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов;
297 тысяч тенге – на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями и дополнениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 17.05.2010 № 21/269-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010); от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

6-2. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мына көлемдерде көзделсін:
1428000 мың теңге – 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
1140000 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
586000 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
4117860 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2418944 мың теңге – білім объектілерін салуға және реконструкциялауға;
3300000 мың теңге – жылу энергетика жүйесін дамытуға;
1282461 мың теңге – сумен қамту жүйесін дамытуға;
1676716 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
427200 мың теңге – «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы аясында индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.05.17 № 21/269-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-3. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттің түсімдер бөлігінде республикалық бюджеттен берілетін мынадай кредиттер көзделгені ескерілсін:
1107000 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша.
127668 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
1770469 мың теңге – 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. Шешім 6-3 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.

6-2. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
1428000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
1140000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
586000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
4117860 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
2418944 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
3300000 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1282461 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
1676716 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
427200 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 17.05.2010 № 21/269-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010); от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
6-3. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2010 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета:
1107000 тысяч тенге - по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
127668 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
1770469 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2).

6-4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай іс-шараларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделсін:
3208954 мың теңге – мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымды жөндеуге, соның ішінде:
23288 мың теңге – спорт объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
257104 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
1957661 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
867862 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
103039 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
1765762 мың теңге - облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп-ұстауға;
94023 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға;
499217 мың теңге - кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға, соның ішінде:
67391 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі жөндеуге;
133873 мың теңге – мәдениет объектілерін ағымды жөндеуге;
70786 мың теңге – кент ішіндегі жолдарды ағымды жөндеуге;
227167 мың теңге – ауылдық елді мекендерді жайластыруға;
1577445 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға.
Ескерту. Шешім 6-4 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
6-5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кадрларды даярлауға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, 532000 мың теңге көлеміндегі сома Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасына бөлінсін.
Ескерту. Шешім 6-5 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.10.22 № 24/298-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 468000 мың теңге көлеміндегі ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.

6-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации  стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
3208954 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов, в том числе:
23288 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов спорта;
257104 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
1957661 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
867862 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов здравоохранения;
103039 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
1765762 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
94023 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
499217 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах, в том числе:
67391 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов культуры;
133873 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов культуры;
70786 тысяч тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог;
227167 тысяч тенге – на благоустройство сельских населенных пунктов;
1577445 тысяч тенге – на ремонт и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-4 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
6-5. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на подготовку и переподготовку кадров, сумму в размере 532000 тысяч тенге распределить управлению образования Восточно-Казахстанской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-5 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010).
6-6. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в размере 468000 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 6-6 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
6-7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
94942 мың теңге – 9-қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
114715 мың теңге – 10-қосымшаға сәйкес «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
61750 мың теңге – 11-қосымшаға сәйкес медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
20116 мың теңге – 12-қосымшаға сәйкес медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
223117 мың теңге - 13 қосымшаға сәйкес мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек және 18 жасқа дейiнгі балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге;
564170 мың теңге – 14-қосымшаға сәйкес Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, сонымен қатар Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге:
біржолғы материалдық көмек төлеуге;
жол жүруін қамтамасыз етуге;
271921 мың теңге – 15-қосымшаға сәйкес ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
613946 мың теңге – 16-қосымшаға сәйкес эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
29744 мың теңге - 17-қосымшаға сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-6 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
6-7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
94942 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 9;
114715 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание», согласно приложению 10, на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
61750 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях согласно приложению 11;
20116 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях согласно приложению 12;
223117 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет согласно приложению 13;
564170 тысячи тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне согласно приложению 14, на:
выплату единовременной материальной помощи;
обеспечение проезда;
271921 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии согласно приложению 15;
613946 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий согласно приложению 16;
29744 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, согласно приложению 17;

409793 мың теңге – 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
702692 мың теңге – 29-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
1500000 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы VII Өңіраралық ынтымақтастық Форумының өтуіне байланысты Өскемен қаласында абаттандыру және инфрақұрылымдарды жөндеу жұмыстарын жүргізуге.
Ескерту. Шешім 6-7 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға мына көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
1282461 мың теңге – 19-қосымшаға сәйкес сумен қамту жүйесін дамытуға;
1428000 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
746800 мың теңге - Өскемен қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің құрылысына және реконструкциялауға, оның ішінде инвестициялық жобаларға: Өскемен қаласындағы 280 орындық балабақша құрылысына 310800 мың теңге сомасында, Өскемен қаласындағы 600 орындық орта мектеп құрылысына 436000 мың теңге сомасында;
1140000 мың теңге – 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
586000 мың теңге – 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
3300000 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне жылу энергетика жүйесін дамытуға, соның ішінде инвестициялық жобаға: Семей қаласында қазіргі жылумен жабдықтау жүйесін қайта құру және жаңғырту.

409793 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы согласно приложению 18, на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
702692 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования согласно приложению 29;
1500000 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на благоустройство и ремонт инфраструктуры города Усть-Каменогорск в связи с проведением VII Форума Межрегионального сотрудничества Республики Казахстан и Российской Федерации.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-7 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010); от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
6-8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1282461 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения согласно приложению 19;
1428000 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
746800 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на строительство и реконструкцию объектов образования, в том числе на инвестиционные проекты: строительство детского сада на 280 мест в городе Усть-Каменогорске в сумме 310800 тысяч тенге, строительство средней школы на 600 мест в городе Усть-Каменогорске в сумме 436000 тысяч тенге;
1140000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно приложению 20;
586000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно приложению 21;
3300000 тысяч тенге – бюджету города Семей на развитие теплоэнергетической системы, в том числе на инвестиционный проект: модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей.

Ескерту. Шешім 6-8 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін мынадай бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
1107000 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша;
1770469 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға;
127668 мың теңге – 22-қосымшаға сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Ескерту. 6-9-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
6-10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай іс-шараларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
1698700 мың теңге – 23-қосымшаға сәйкес мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымдағы жөндеуге, соның ішінде:
1479902 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
23821 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
194977 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
1760545 мың теңге – 24-қосымшаға сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға, соның ішінде:
94023 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға;
499217 мың теңге – 25-қосымшаға сәйкес кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға;

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-8 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010); от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
6-9. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения):
1107000 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск по нулевой ставке вознаграждения на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1770469 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
127668 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов согласно приложению 22.
Сноска. Пункт 6-9 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
6-10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
1698700 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов согласно приложению 23, в том числе:
1479902 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
23821 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
194977 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
1760545 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов согласно приложению 24, в том числе:
94023 тысяч тенге – бюджету города Семей на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
499217 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах согласно приложению 25;

1461952 мың теңге – 26-қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға;
114635 мың теңге – 27-қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға.
Ескерту. Шешім 6-10 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.20 № 22/276-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-11. 28-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 468000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-11 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2010.01.15 № 18/237-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабы 2,  3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
8. 2010 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 3513244 мың теңге қарыз лимиті белгіленсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
9. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 264210 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының  2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 5-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

1461952 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов согласно приложению 26;
114635 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов согласно приложению 27.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-10 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 20.07.2010 22/276-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010  № 24/298-IV(вводится в действие с 01.01.2010).
6-11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 468000 тысяч тенге согласно приложению 28.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-11 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.01.2010 № 18/237-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
7. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
8. Установить на 31 декабря 2010 года лимит долга местных исполнительных органов области 3513244 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2010 год в сумме 264210 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением ВКО маслихата от 22.10.2010 № 24/298-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.

11. 6-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
12. 7-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке 984303 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.07.20 № 22/276-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа  енгізіледі); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 8-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен 1244593,7 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.04.09 № 20/245-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.05.17 № 21/269-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2010.07.20 № 22/276-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.22 № 24/298-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 984303 тысяч тенге согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 20.07.2010 22/276-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 № 24/298-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 1244593,7 тысяч тенге согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями ВКО маслихата от 09.04.2010 № 20/245-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 17.05.2010 № 21/269-IV (порядок введения в действие см. п. 2); от 20.07.2010 22/276-IV (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 № 24/298-IV (вводится в действие с 01.01.2010).

14. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                       Б. Адианов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                  В. Ахаев
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 17/222-IV шешіміне 1-қосымша
2010 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Кірістер атауы

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                       Б. Адианов
Секретарь
Восточно-Казахстанского
областного маслихата                      В. Ахаев
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV
Областной бюджет на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.12.2010 № 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов

029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 150,0
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
558 020,0
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
117 302,0
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
105 815,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 388 145,4
256
Облыстың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
1 388 145,4
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 978,3
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
111 645,1
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 215,0
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
124 317,0
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
6150,0
2
256
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
558020,0
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату осударственной адресной социальной помощи
117302,0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
105815,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1388145,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1388145,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60978,3
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
111645,1
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
1215,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
124317,0
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях

567,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 238 245,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 662,5
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
327,4
050
Төтенше жағдайлар нәтижесінде зардап шеккен әлеуметтік сала объектілерін және азаматтардың тұрғын үйлерін қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар
464 180,7
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
87 307,0
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
60539,6
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
578 228,3
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
27 113,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 263,5
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
850,0
12
Көлiк және коммуникация
6 413 621,7
1
Автомобиль көлігі
2 247 192,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 247 192,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 247 192,0
4
Әуе көлігі
120 961,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
120 961,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуе тасымалдарды субсидиялау
120 961,0
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 045 468,7
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 045 468,7
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 429,7
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 692 716,0
005
Әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
208 322,0
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
663,3
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау

567,5
271
Управление строительства области
1238245,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
47662,5
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
327,4
050
Мероприятия по восстановлению объектов социальной сферы и жилья граждан пострадавших в результате чрезвычайных ситуаций
464180,7
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
87307,0
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
60539,6
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно- территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
578228,3
272
Управление архитектуры и градостроительства области
27113,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
26263,5
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
850,0
12
Транспорт и коммуникации
6413621,7
1
Автомобильный транспорт
2247192,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2247192,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2247192,0
4
Воздушный транспорт
120961,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
120961,0
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
120961,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4045468,7
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4045468,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
33429,7
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1692716,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
208322,0
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
663,3
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

19 700
7 400
12 300
19
Шемонаиха ауданы
3 820
3 200
620
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 17/222-IV шешіміне 14-қосымша
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға
теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына
кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында
әскери қызмет өткерген, «1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында
Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені
үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның
ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет
өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге, сонымен
қатар Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға
және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында
мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге аудандар
(облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
Ескерту. 14-Қосымша жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының  2010.10.22 № 24/298-IV (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгертулер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2010.12.10 № 25/307-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Реттік
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
соның ішінде:
біржолғы материалдық көмек төлеуге
тамақтануын, тұруын, жол жүруін қамтамасыз етуге
1
2
3
4
5
Барлығы

19700
7400
12300
19
Шемонаихинский район
3820
3200
620
Приложение 14 к решению
Восточно-Казахстанского областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного
значения) на выплату единовременной материальной помощи
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также
лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших
в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над
Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или
медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим
(прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны, и на обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества
Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а
также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в
городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой
Отечественной войне
Сноска. Приложение 14 в редакции решения ВКО маслихата от от 22.10.2010 № 24/298-IV (вводится в действие с 01.01.2010)с изменениями, внесенными решением от 10.12.2010 25/307-IV (вводится в действие с 01.01.2010).
№ п/п
Наименование
Сумма расходов (тысяч тенге)
в том числе:
для выплаты единовременной материальной помощи
на обеспечение питания, проживания и проезда
1
2
3
4
5
Всего

109 502,7
1
Көкпекті ауданы
106 721,1
соның ішінде:
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
106 721,1
2
Өскемен қаласы
2781,6
соның ішінде:
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 781,6
Мемлекеттiк қаржылық бақылау органының актiсiне сәйкес нысаналы
трансферттердің нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған сомаларын
қайтару
№ р/с
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
1
2
3
Барлығы
2 216,2
1
Тарбағатай ауданы
1 085,2
соның ішінде:
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 085,2
2
Ұлан ауданы
1 131,0
соның ішінде:
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында білім беру нысандарын күрделі, ағымдағы жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 131,0

109 502,7
1
Кокпектинский район
106 721,1
в том числе:
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
106 721,1
2
город Усть-Каменогорск
2781,6
в том числе:
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 781,6
Возврат сумм целевых трансфертов,
использованных не по целевому назначению согласно
акту органа государственного финансового контроля
№ п/п
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего
2 216,2
1
Тарбагатайский район
1 085,2
в том числе:
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
1 085,2
2
Уланский район
1 131,0
в том числе:
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки
1 131,0