Жол картасын жүзеге асыру аясында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысының Өскемен қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 21 мамырдағы N 1358 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 маусымда № 5-1-114 тіркелді. Күші жойылды - ШҚО Өскемен қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 19 сәуірдегі N 6747 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ШҚО Өскемен қаласы әкімдігінің 2010.04.19 N 6747 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 18-1 бабына, 7 бабының 5-4) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген Мемлекет Басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» (Жол картасы) Қазақстан халқына Жолдауын жүзеге асыру бойынша 2009 жылға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-әрекет Жоспарын жүзеге асыру мақсатында, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жол картасын жүзеге асыру аясында халықтың нысаналы топтарынан жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын (бұдан әрі – әлеуметтік жұмыс орындары), алты айға дейінгі мерзімге меншік түрінен тәуелсіз ұйымдарда (бұдан әрі – жұмыс беруші) ұйымдастырылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орынын құру «Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Бөлім) шарт негізінде жұмыс берушімен жүзеге асырылады. Шартта тараптардың міндеттері, жұмыстардың көлемдері, түрлері, еңбекақы төлемінің мөлшері мен шарттарын, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру көздері мен мерзімі болуы қажет.
3. Жұмыс берушінің әлеуметтік жұмыс орындарына орналастырылған азаматтардың еңбектерін төлеуге жұмсалған шығындары республикалық бюджеттен 15 000 (он бес мың) теңге мөлшерінде ішінара орны толтырылады.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.08.03 № 2954 қаулысымен.
4. Еңбек жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасқан азамат пен жұмыс берушінің арасында жасалған еңбек шартымен анықталады.
5. Әлеуметтік жұмыс орынын ұйымдастыруды ұсынған жұмыс берушілерді іріктеу ресми ұсыныстардың келіп түсуі бойынша кезектілік тәртібінде жүргізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары  А.Қ. Нұрғазиевқа жүктелсін.

Об организации социальных рабочих мест в рамках реализации Дорожной карты
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно - Казахстанской области от 21 мая 2009 года N 1358. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорск Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 июня 2009 года N 5-1-114. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска ВКО от 19 апреля 2010 года N 6747
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска ВКО от 19.04.2010 N 6747.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстана на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через Кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В рамках реализации Дорожной карты организовать социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп населения (далее – социальные рабочие места) сроком до шести месяцев в организациях независимо от форм собственности (далее – работодатель).
2. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основе договора с государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска» (далее – Отдел). Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
3. Затраты работодателей на оплату труда граждан, трудоустроенных на социальные рабочие места, частично возмещаются из республиканского бюджета в размере 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата города Усть-Каменогорска от 03.08.2009 № 2954.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и гражданином, трудоустроенным на социальное рабочее место, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
5. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, производится в порядке очередности, по мере поступления официальных предложений.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Нургазиева А.К.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.08.03 № 2954 қаулысымен.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 маусымында туынданған қарым-қатынастарға таралады.
Өскемен қаласының әкімі            И. Әбішев

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 03.08.2009 № 2954.
7. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июня 2009 года.
Аким города
Усть-Каменогорска                  И. Абишев