Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға және облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызметтерге төлеген шығындарын өтеу үшін материалдық көмек беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 9 ақпандағы N 16-11-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 10 ақпанда N 5-8-76 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 6-4-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-4-V шешімімен (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соңқолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Мәтін бойынша "тәртібі" сөзі алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-9-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы” Заңының 6 бабын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы № 2676 “Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы” Заңының 44 бабына сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазақстан Республикасының алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға және облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызметтерге төлеген шығындарын өтеу үшін материалдық көмек беру жөніндегі нұсқаулық (қосымша берілген) бекітілсін.
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және оны алғаш ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-9-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
Сессия төрағасы                                  Қ. Галиев
Аудандық мәслихат хатшысы                        Б. Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 9 ақпандағы
№ 16-11-IV шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға және облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызметтерге төлеген шығындарын өтеу үшін материалдық көмек беру жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Жалпы ережелері
1. Осы нұсқама Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар мен облыс алдында арнаулы зейнетақы алушы дәрежесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызмет шығындарына өтемақы төлеуге материалдық көмек ұсыну тәртібін анықтайды.

Об утверждении Инструкции по предоставлению материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющий статус персонального пенсионера областного значения
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 9 февраля 2009 года N 16-11-IV. Зарегистрировано в Управлении юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 10 февраля 2009 года за N 5-8-76. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 6-4-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-4-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. По всем тексту слово "порядок" исключен в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-9-IV (порядок введения в действие см. п.2).
Руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» и в соответствии статьи 44 Закона Республики Казахстан № 2676 «О государственных наградах Республики Казахстан» Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить (прилагаемую) Инструкцию по предоставлению материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющий статус персонального пенсионера областного значения».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-9-IV (порядок введения в действие см. п.2).
Председатель сессии                              К. Галиев
Секретарь районного маслихата                    Б. Аргумбаев
Утверждено решением
районного маслихата
от 9 февраля 2009 года
№ 16-11-IV
ИНСТРУКЦИЯ
предоставления материальной помощи на компенсацию расходов
на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за
особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам,
имеющим статус персонального пенсионера областного значения
1. Общие положения
1. Настоящая инструкция определяет предоставления материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющим статус персонального пенсионера областного значения.

2. Осы нұсқаманы қабылдау үшін құқықтық негіз Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6-бабы мен Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы № 2676 «Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы» Заңының 44-бабы болып табылады.
2. Материалдық көмек төлеу жөніндегі
жұмыстарды ұйымдастыру
3. Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар мен облыс алдында арнаулы зейнетақы алушы дәрежесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызмет шығындарына өтемақы төлеуге материалдық көмек төлеу жөніндегі бюджеттік бағдарламаның әкімшісі «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ болып табылады.
Материалдық көмекті төлеуге бөлінген қаражатты қаржыландыру және пайдалану облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қаражаты есебінен 007 «Жергілікті басқарушы органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азамматарға әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
3. Материалдық көмек алу құқығы
4. Коммуналдық қызмет шығындарына өтемақы төлеуге материалдық көмек алу құқығына:
1) Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар;
2) облыс алдында арнаулы зейнетақы алушы дәрежесі бар зейнеткерлер ие.
Бірнеше негіздер бойынша бір мезетте материалдық көмек алуға құқығы бар тұлғаларға олардың қалауы бойынша бір негіз бойынша ғана материалдық көмек төленеді.
4. Материалдық көмекті тағайындау
5. Осы нұсқаманың 4-тармағының 1) және 2)-тармақшаларында көрсетілген азаматтарға ай сайын 2000 (Екі мың) теңге мөлшерінде материалдық көмек ұсынылады.
6. Материалдық көмек алу құқығына ие адамдар материалдық көмек алу үшін өтінішпен бірге келесі құжаттарды «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-не тапсырады:
- жеке куәлік (көшірмесі);
- арнаулы зейнетақы куәлігі немесе Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы Қазақстан Республикасы Министрлері Кабинетінің жанындағы Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы бекіту жөніндегі Комиссия шешімінің көшірмесі;
- облыс алдындағы арнауалы зейнетақы алушы дәрежесін растайтын құжат;
- азаматтарды тіркеу кітабы (көшірмесі);
- екінші деңгейдегі банктен жеке шот нөмірі.
Құжаттар түпнұсқаларымен және көшірмелерімен тапсырылады. Құжаттардың көшірмесі мен түпнұсқасының сәйкестігі «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-нің маманымен расталады.

2. Правовой основой для принятия инструкции является статья 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статья 44 Закона Республики Казахстан от 12 декабря 1995 года № 2676 «О государственных наградах Республики Казахстан.
2. Организация работы по выплате
материальной помощи
3. Администратором бюджетной программы по выплате материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющим статус персонального пенсионера областного значения является ГУ «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО».
Финансирование и расходование средств на выплату материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги производится по программе 007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» за счет средств целевых текущих трансфертов областного бюджета.
3. Право на материальную помощь
4. Правом на материальную помощь на компенсацию расходов на коммунальные услуги (далее - материальная помощь) располагают:
1) лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
2) пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения.
Лицам, имеющим одновременно право на получение материальной помощи по нескольким основаниям, материальная помощь выплачивается только по одному основанию по их выбору.
4. Назначения материальной помощи
5. Материальная помощь гражданам, указанным в подпунктах 1), 2) пункта 4 настоящей Инструкции, предоставляется ежемесячно в размере 2000 (Две тысячи) тенге.
6. Для получения материальной помощи граждане, располагающие правом, обращаются в ГУ «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО» с заявлением и приложением следующих документов:
- удостоверение личности (копия);
- удостоверение персонального пенсионера или выписка из решения или выписка из решения Комиссии по установлению пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначений пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
- документ подтверждающий статус персонального пенсионера областного значения,
- книга регистрации граждан (копия);
- номер лицевого счета банка второго уровня.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях. Соответствие копии и подлинника удостоверяется специалистом ГУ «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО».

7. Азаматтарға материалдық көмек ұсыну өтініш берілгеннен кейін ғана қаралады және сәйкес құжаттар мен өтініш тапсырылған айдан бастап ұсынылады.
8. Материалдық көмекті төлеу мен тағайындауды жалғастыру немесе тоқтату сияқты жағдайлар туындаған кезде (көмек алушы қайтыс болса, басқа тұрғылықты жерге көшсе және т.б.) материалдық көмекті төлеу мен тағайындау тоқтатылады немесе сәйкес жағдай туындаған айдан бастап келесі айда жалғастырылады.
9. Бородулиха аудандық Мемлекеттік Зейнетақы төлеу орталығы мен аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ай сайын осы нұсқаманың 4 тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген материалдық көмек алушылар санаты базасын салыстырып тексеруді жүргізеді.
5. Материалдық көмекті төлеу.
10. Материалдық көмекті төлеу Бородулиха ауданындағы екінші деңгейдегі банктердің бөлімшелеріндегі көмек алушының жеке шотына аудару арқылы жүзеге асырылады. Материалдық көмекті төлеу жағдайлары мен ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен сәйкес екінші деңгейдегі банк арасында жасалған агенттік келісіммен анықталады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-9-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).

7. Материальная помощь носит заявительный характер и предоставляется с месяца подачи заявления и соответствующих документов.
8. При наступлении обстоятельств, влекущих прекращение или возобновление назначения и выплаты материальной помощи (смерть получателя, переезд на другое место жительство и т.д.) назначение и выплата материальной помощи прекращается или возобновляется с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
9. Ежемесячно Бородулихинское отделение Государственного Центра по выплате пенсии и уполномоченный орган проводит сверку базы категорий получателей, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 4 настоящей Инструкции
5. Выплаты материальной помощи
10. Выплата материальной помощи осуществляется в отделениях банков второго уровня Бородулихинского района путем перечисления суммы материальной помощи на лицевые счета получателей и выплаты материальной помощи определяется агентским соглашением, заключенным между отделом занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО и соответствующим банком второго уровня.
Сноска. Пункт 10 с изменениями внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-9-IV (порядок введения в действие см. п.2).