Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 5 маусымдағы N 323 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 1 шілдеде N 5-8-90 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 652 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2010.04.16 N 652 қаулысымен (жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы, 1-тармағының, 13)14)-тармақшаларына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23-қаңтардағы № 149 Заңының 7-бабының, 4-5-тармақтарына18-1-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген, мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңарту мен дамуға» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын жүзеге асыру мақсатында, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтарын жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындары (бұдан әрі - әлеуметтік жұмыс орындары) құрылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орындары алты айға дейінгі мерзімге құрылады.
3. Әлеуметтік жұмыс орындары жеке меншік нысандарына тәуелсіз кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда (бұдан әрі – жұмыс беруші) құрылады.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру ауданның жергілікті атқарушы органдарымен жасасқан келісімшарт негізінде, жұмыс берушілермен жүзеге асырылады. Келісім-шартта тараптардың міндеттері, жұмыс түрлері мен көлемі, еңбек ақы төлемінің мөлшері мен шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру мерзімі мен көздері көрсетілуі тиіс.
5. Жұмыс берушінің Жұмыспен қамту бағдарламасы бойынша әлеуметтік жұмыс орынына жұмысқа орналасқан жұмыссыздың еңбекақысын төлеуге шыққан шығыны, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі еңбекақының елу пайызы мөлшерінде, сәйкес жергілікті бюджет қаражаттан ішінара қайтарылады.
6. «Жол картасы» шеңберінде әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан нысаналы топтардағы азаматтардың орташа еңбекақысы 30000 теңгені құрайды, оның ішінде 15000 теңге Республикалық бюджет қаражаты есебінен, 15000 теңге жұмыс берушінің қаражаты есебінен.
7. Еңбек жағдайлары, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан нысаналы топтардағы азамат пен жұмыс берушінің араларында жасалынған еңбек шартымен анықталады.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 5 июня 2009 года N 323. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 1 июля 2009 года за N 5-8-90. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 16 апреля 2010 года N 652
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 16.04.2010 N 652 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 5-4 статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства лиц из целевых групп населения (далее - социальные рабочие места).
2. Социальные рабочие места организуются сроком до шести месяцев.
3. Социальные рабочие места организуются на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее – работодатель).
4. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основе договора с местным исполнительным органом района. Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
5. Расходы работодателя на оплату труда безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место по Программе занятости, частично возмещаются из средств соответствующего местного бюджета, в размере пятидесяти процентов от минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан.
6. Средняя заработная плата лиц из целевых групп, трудоустроенных на социальные рабочие места в рамках «Дорожной карты», будет составлять 30000 тенге, из них 15000 тенге за счет средств Республиканского бюджета, 15000 тенге за счет средств работодателя.
7. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и лицом из целевых групп, трудоустроенным на социальное рабочее место, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

8. Әлеуметтік жұмыс орындарын құруды ұсынған жұмыс берушілерді іріктеу, ресми ұсыныстардың түсуі бойынша кезекті тәртіппен жүргізіледі.
9. Бородулиха ауданы әкімдігінің 2005 жылғы 7 ақпандағы № 1168 «Халықтың мақсатты топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар мен оларды қаржыландыру ережелері туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 15 ақпандағы № 2182 санымен тіркелген), 2006 жылғы 9 ақпандағы № 1604 «Бородулиха ауданы әкімдігінің 2005 жылғы 7 ақпандағы № 1168 «Халықтың мақсатты топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар мен оларды қаржыландыру ережелері туралы» қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 27 ақпандағы № 5-8-18 санымен тіркелген, «Пульс района» аудан газетінің 2006 жылғы 31 наурыздағы № 14 (6115) сандарында жаряланған) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары А. А. Нұрғожинға жүктелсін.
11. Осы қаулы Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап өз күшіне енеді және ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                             Т. Қасымов

8. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, производится в порядке очередности, по мере поступления официальных предложений.
9. Постановления акимата Бородулихинского района от 7 февраля 2005 года № 1168 «О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения и правилах их финансирования» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 февраля 2005 года № 2182), от 9 февраля 2006 года № 1604 «О внесении изменений и дополнений в постановление Бородулихинского районного акимата от 7 февраля 2005 года № 1168 «О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения и правилах их финансирования» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 февраля 2006 года № 5-8-18,опубликованное в районной газете «Пульс района» 31 марта 2006 года № 14 (6115)) признать утратившими силу.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Нургожина А. А.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Аким района                               Т. Касымов