2010 жылға арналған ақы төленетін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 536 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 қаңтарда N 5-8-100 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 15 желтоқсандағы N 843 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2010.12.15 N 843 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жергілікті басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы, 1-тармағы, 13)-тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23-қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7 және 20-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережесі негізінде, жұмысқа орналасу кезінде қиыншылықтарға кездесетін, халықтың әртүрлі топтарын қолдау үшін және мемлекеттік кепілдендіру жүйесін кеңейту мақсатында, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық жұмыстар өткізілетін ұйымдар тізбесі, көлемдері, қаржыландыру көздері және қоғамдық жұмыстардың нақты шарттары бекітілсін (1 қосымша).
2. Нысаналы топқа жататын тұлғалардың тізбесі бекітілсін (2 қосымша).
3. Ақылы қоғамдық жұмыстар түрлерінің тізбесі бекітілсін (3 қосымша).
4. Қоғамдық жұмыстарда жұмыс істейтін жұмыссыздардың жалақысы, жергілікті бюджет қаражаты есебінен 2010 жылға арналып бекітілген ең төменгі жалақы мөлшерінен кем емес мөлшерде жүргізілсін.

Об организации оплачиваемых общественных работ на 2010 год
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 536. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2010 года за N 5-8-100. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 15 декабря 2010 года N 843
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 15.12.2010 N 843 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьи 7 и статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ (приложение 1).
2. Утвердить перечень лиц, относящихся к целевым группам (приложение 2).
3. Утвердить перечень видов оплачиваемых общественных работ (приложение 3).
4. Оплату труда безработных, занятых на общественных работах, производить из средств местного бюджета, в размере не ниже минимальной заработной платы установленной на 2010 год.

5. «Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (Ф.Ф. Бектембаева), заңнамалық талаптарға сәйкес ұйымдар мен мекемелерде, кәсіпорындарда ақылы қоғамдық жұмыстарды өткізуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Р. А. Атаеваға жүктелсін.
7. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі міндетін атқарушысы                   А. Нұргожин
Бородулиха ауданы әкімдігінің

5. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области» (Бектембаева Ф. Ф.) обеспечить проведение оплачиваемых общественных работ на предприятиях, в учреждениях и организациях района в соответствии с требованиями законодательства.
6. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Атаеву Р. А.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района               А. Нургожин
Приложение № 1
к постановлению акимата
Бородулихинского района

1000 ш.м. - үй-жайларды жөндеу, 1500 ш.м. аумақты көркейту
1
1
жергілікті
бюджет
29
ШҚО Бородулиха ауданының орталықтандырылған кітапхана жүйесі ММ
425 ш.м. – үй-жайды жөндеу
1
1
жергілікті
бюджет
30
«Коммуналдық шаруашылық» МККК
Елді мекендердің аумағын жинауда тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы ұйымдарына көмек беру - 2000 ш.м.
1
1
жергілікті
бюджет
31
Бородулиха аудандық статистика бөлімі
құжаттарды ресімдеуге көмек көрсету – 1500 іс
2
2
жергілікті
бюджет
Қоғамдық жұмыстардың нақты шарты:
Жұмыс аптасының ұзақтығы бес күнді құрайды, екі демалыс күн беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс бір сағат. Жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады. Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, әлеуметтік ақша аударулар, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтiк жәрдемақы төлеу, денсаулыққа мертігу немесе зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі.
Ұйымдар өз қаражаты есебінен қоғамдық жұмыстарды қаржыландыра алады.
Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (әйелдер және отбасылық міндеттері бар өзге адамдар, мүгедектер, он сегіз жасқа толмаған адамдар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.

ремонт помещений- 1000 кв. м. благоустройство территории - 1500 кв. м.
1
1
местный
бюджет
29
Центральная библиотечная система Бородулихинского района
ремонт помещений - 425 кв. м.
1
1
местный
бюджет
30
ГКМП "Коммунальное хозяйство"
Помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке населенных пунктов 2000 кв. м.
1
1
местный
бюджет
31
Отдел статистики Бородулихинского района
помощь в оформлении 1500 документов
2
2
местный
бюджет
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьмичасовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, исходя из условий работ применяются гибкие формы организации рабочего времени.
Оплата труда производится за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени путем перечисления на лицевые счета безработных. Инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, социальные отчислениявыплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязательствами, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2010.01.28 N 564 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аудан әкімі аппараты басшысының
міндетін атқарушы                                 С. Лазурин
Бородулиха ауданының әкімдігінің
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 536
«2010 жылға арналған ақы төленетін
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
туралы» қаулысына 2–ші қосымша
Мақсатты топтардың тізбесі.
1. Жағдайы нашар отбасылары;
2. 21 жасқа дейінгі жастар;
3. балалар үйінің тәрбиеленушілері, балалар және ата–аналарының қарауынсыз қалған 23 жасқа дейінгі жетім балалар;
4. кәмелетке жасы толмаған балаларды тәрбиелеуші көп балалы, жалғыз басты ата-аналар;
5. Қазақстан Республикасының заңымен бекітілген тәртіпте, үнемі күтуді, көмекті немесе бақылауды қажет ететін адамдарды ұстап отырған азаматтар;
6. зейнетке шығу алдындағы адамдар (жасы бойынша зейнетке шығуға екі жылға дейінгі);
7. 50 жастан асқан әйел адамдар, 55 жастан асқан ер адамдар;
8. мүгедектер;
9. Қазақстан Республикасының қарулы күштері қатарынан босаған тұлғалар;
10. бас бостандығынан айрылған немесе күштеп емдеуден орындарынан босатылған тұлғалар;
11. бостандығынан айрылмай жазалау шараларына кесілгендер;
12. оралмандар;
13. мектептің, бастауыш кәсіптік, орта және жоғары оқу орындарының түлектері;
14. нашақорға тәуелді тұлғалар, ВИЧ ауруын жұқтырған азаматтар;
15. ұзақ уақыт жұмыс істемеген тұлғалар (1 жылдан артық);
16. отбасында бір де бір жұмысшы жоқ тұлғалар;
17. бұрын жұмыс істемеген тұлғалар
18. штаттың немесе санының қысқартылуына байланысты жұмыстан босатылғандар;
19. өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, соның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні режимінде жұмыс істейтіндер;
20. еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы адамдар;
21. жазғы каникул уақытындағы мектеп оқушылары және студенттер.
Аудан әкімі аппараты басшысының
міндетін атқарушы                                 С. Лазурин
Бородулиха ауданының әкімдігінің
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 536
«2010 жылға арналған ақы төленетін
қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
туралы» қаулысына 3–ші қосымша
Төлемді қоғамдық жұмыс түрлерінің тізбесі
1. Елді мекендердің, өндіріс кәсіпорындарының аумағын жинауда тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы ұйымдарына көмек беру.
2. Жолдарды салу және жөндеу, су құбырларын, газ құбырларын, құбыр коммуникацияларын салу.
3. Суландыру жұмыстарын жүргізу.
4. Әлеуметтік-мәдени тұрғыдағы нысандарды, тұрғын үйлерді жөндеу, қайта жөндеу құрылыстарына қатысу.

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 28.01.2010  N 564 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования).
И.о. руководителя
аппарата акима района                             С. Лазурин
Приложение 2 к постановлению
акимата Бородулихинского района
№ 536 от 25 декабря 2009 года
«Об организации оплачиваемых
общественных работ на 2010 год»
Перечень целевых групп
1. Малообеспеченные;
2. молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3. воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4. одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5. граждане, имеющие на содержание лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республика Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6. лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7. женщины старше 50 лет, мужчины старше 55 лет,
8. инвалиды;
9. лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
10. лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
11. осужденные к мере наказания не связанной с лишением свободы;
12. оралманы;
13. выпускники школ, профессионального начального, среднего и высшего образований;
14. лица наркозависимые, ВИЧ инфицированные граждане, вылеченные больные туберкулезом;
15. лица, длительное время (более года) не имеющие работы;
16. лица, из семей, где нет ни одного работающего;
17. лица, ранее не работавшие.
18. высвобожденные в связи с сокращением численности или штата,
19. занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращении объема работ,
20. лица, находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы,
21. студенты и учащиеся школ, во время летних каникул.
И.о. руководителя
аппарата акима района                              С. Лазурин
Приложение 3 к постановлению
акимата Бородулихинского района
№ 536 от 25 декабря 2009г.
«Об организации оплачиваемых
общественных работ на 2010 год»
Перечень видов оплачиваемых общественных работ
1. Помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий населенных пунктов, промышленных предприятий.
2. Строительство и ремонт дорог, прокладка водопроводных, газопроводных, канализационных коммуникаций.
3. Проведение мелиоративных работ.
4. Участие в строительстве, реконструкции, ремонте жилья, объектов социально-культурного, религиозного назначения, административных зданий.

5. Тарихи–сәулеттік ескерткіштерді, кешендерді, қорық орындарын қалпына келтіру.
6. Аймақтарды экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және көріктендіру).
7. Мәдени тұрғыдағы ауқымды іс–шараларды ұйымдастыруға көмек беру (спорт жарыстары, фестивальдар, мейрамдар шығармашылығы көріністері және т.б.).
8. Республикалық және аймақтық қоғамдық науқанды (халықты қайта есептеу, әлеуметтік сұрастыру, шаруашылық кітаптарын түгендеу, қорғаныс істері жөніндегі бөліміне, салық органдарына көмек) өткізуге көмек.
9. Малдың жем-шөбін дайындау, құстарды өсіру, көкөністер мен дәнді дақылдарды өсіру бойынша қысқа мерзімдік алаңдар, маусымдық және ауыл шаруашылығын зиянкестерімен күрес.
10. Басқа да жұмыс түрлері:
- құжаттарды рәсімдеуге көмек;
- баспасөзге жазылу жұмыстарына және хат-хабар жеткізуге көмек көрсету;
- балалардың және жасөспірімдердің жазғы бос уақыттарын, ыстық тамақтарын ұйымдастыру;
- ветеринарлық санитарлық–профилактикалық іс-шараларға қатысу;
- ауру және қарт адамдарды күту, үйге келіп көмек беру;
- құқық бұзушылықты және нысандарды күзету, оның ішінде саяжайларды,су арықтарын және т.б.;
- мерзімді–жылыту жұмыстары;
- үй-жайларды жинау;
- жиылып қалған суды шығару, көпірлерді тазалау;
- мүмкіншілігі шектелген балалардың демалысын ұйымдастыруға көмек;
- балаларды тасымалдау;
- аз қамтылған азаматтарға әлеуметтік қызмет көрсету;
- суреттік-жабдықтау жұмыстары;
Аудан әкімі аппараты басшысының
міндетін атқарушы                               С. Лазурин

5. Восстановление историко-архитектурных памятников, комплексов, заповедных зон.
6. Экологическое оздоровление регионов (озеленение и благоустройство).
7. Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивные соревнования, фестивали, праздники, смотры народного творчества и др.)
8. Помощь в проведении республиканских и региональных общественных кампаний (участие в переписи населения, социологический опрос, уточнение похозяйственных книг, работа в военкоматах, помощь налоговым органам).
9. Сезонные краткосрочные площадки по откорму скота, доращиванию птицы, выращивание овощей и зерновых, борьба с вредителями сельского хозяйства.
10. Другие виды работ:
- помощь в оформлении документов,
- оказание помощи в подписной кампании и доставка корреспонденции,
- организация досуга детей и подростков, горячего питания школьников,
- участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях,
- уход за инвалидами и престарелыми людьми, помощь на дому,
- охрана правопорядка и объектов, в том числе охрана дачных участков, водоемов и др.
- сезонно-отопительные работы,
- уборка помещений,
- отвод талых вод, очистка мостов,
- помощь в организации досуга детей с ограниченными возможностями,
- подвоз детей,
- оказание социальных услуг малообеспеченным гражданам,
- художественно-оформительские работы.
И.о. руководителя
аппарата акима района                             С. Лазурин