"Электр энергиясының теңгерімдеуші нарығының жұмыс істеу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 30 қарашадағы № 269 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы N 232 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 23 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6508 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 124 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 16.04.2013 № 124 бұйрығымен.
«Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Электр энергиясының теңгерімдеуші нарығының жұмыс істеу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 30 қарашадағы № 269 бұйрығына (№ 5044 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде тіркелген, «Заң газеті» газетінің 2008 жылғы 11 қаңтардағы № 4 (1404) санында жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Электр энергиясының теңгерімдеуші нарығының жұмыс істеу ережесінде:
74-тармақта «мақсатында» деген сөзден кейін «электр энергиясын сатып алу-сату, сондай-ақ» деген сөздермен толықтырылсын;
77-тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Жүйелік оператор баланс үйлесімсіздігін физикалық реттеуді жүзеге асыру мақсатында сатып алынатын-сатылатын электр энергиясының көлемдерін, сондай-ақ Қазақстанның Бірыңғай электр энергетикалық жүйесінде электр энергиясын өндіру мен тұтынудың болжамдық теңгерімдерінің негізінде қуатты реттеу бойынша сатып алынатын қызметтердің көлемдері мен құрылымын айқындайды және электр энергиясын сатып алу-сатуды және қуатты реттеу бойынша қызметтерді сатып алуды жүзеге асырады»;
2) тармақшасында «қызметтерді» деген сөзден кейін «және электр энергиясын сатып алу-сатуға» деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Электр энергетикасын мен көмір өнеркәсібін дамыту департаменті (Ж.К. Бөкенбаев) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений и изменения в приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 269 "Об утверждении Правил функционирования балансирующего рынка электрической энергии"
Приказ и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2010 года № 6508. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 16 апреля 2013 года № 124
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 16.04.2013 № 124.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 269 "Об утверждении Правил функционирования балансирующего рынка электрической энергии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5044, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 11 января 2008 года № 4 (1404), следующие дополнения и изменение:
в Правилах функционирования балансирующего рынка электрической энергии, утвержденных указанным приказом:
в пункте 74 после слов "осуществляет" дополнить словами "куплю-продажу электрической энергии, а также";
в пункте 77:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Системный оператор определяет объемы электрической энергии, покупаемой-продаваемой в целях осуществления физического урегулирования дисбалансов, а также объемы и структуру закупаемых услуг по регулированию мощности на основе прогнозных балансов производства и потребления электрической энергии в Единой электроэнергетической системе Казахстана и осуществляет куплю-продажу электрической энергии и приобретение услуг по регулированию мощности;";
в подпункте 2) после слов "договоры" дополнить словами "купли-продажи электрической энергии и".
2. Департаменту развития электроэнергетики и угольной промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Бокенбаев Ж.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и последующее его опубликование в официальных средствах массовой информации.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                        А. Рау
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігінің төрағасы
Н. Алдабергенов
2010 жылғы 19 тамыз

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Турганова Д.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                             А. Рау
СОГЛАСОВАН:
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий
____________ Н. Алдабергенов
9 августа 2010 года