Балық және басқа су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 11 ақпандағы N 86 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 17 ақпандағы N 64 Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 1 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6093 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 14 қыркүйектегі № 16-02/521 және Қазақстан Республикасы даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 309 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011.09.14 № 16-02/521 және ҚР даму және сауда министрінің м.а. 2011.09.16 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Жеке кәсіпкерлік туралы» Заңының 38-бабы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған тексеру парақтарының мынадай нысандары:
1) су алуды жүзеге асыратын мемлекеттік бақылау объектілері (балық қорғау қондырғыларының болуы және жұмыс істеуі мәселесі бойынша);
2) аквамәдениетпен айналысатын мемлекеттік бақылау объектілері;
3) зоологиялық коллекциялаумен айналысатын мемлекеттік бақылау объектілері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (Ю.Т. Ромашов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Вице-министрі М.А. Оразаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы                Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі             Экономика және бюджеттік
______________А. Күрішбаев            жоспарлау министрі
2010 жылғы 11 ақпан                   ____________ Б. Сұлтанов
2010 жылғы 17 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 11 ақпандағы № 86
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 17 ақпандағы
№ 64 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Аквамәдениетпен айналысатын мемлекеттік бақылау объектілерін тексеру парағы
Тексеруді белгілеген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Тексеруді белгілеу туралы акт ______________________________
(№, мерзімі)
Мемлекеттік бақылау объектісінің атауы _____________________
__________________________________________________________________
СТН(ЖСН, БСН)_____________________________________________________
Орналасқан мекен-жайы ____________________________________________
__________________________________________________________________
Талаптар тізімі
1.
Жануарларды будандастыру бойынша іс-шараларға уәкілетті орган рұқсаттамасының болуы
2.
Жануарларды орын ауыстыруға, жерсіндіруге, қайта жерсіндіруге рұқсаттамасының болуы
3.
Өсіріліп жатқан балық және басқа су жануарларының (материалдардың) табиғи ортаға шығу (жойылу) жағдайының болуы
4.
Балық және басқа су жануарларын Қазақстан Республикасына әкелу және одан тысқары жерлерге шығаруға уәкілетті орган рұқсаттамасының болуы
5.
Жануарлар ауруларының анықталуы, олардың өмір сүру ортасы жағдайының нашарлауы, олардың жойылу қаупінің пайда болуы және балық және басқа су жануарларының қырылу жағдайлары
6.
Өсіріліп жатқан материалмен сақтандыру іс-шараларын жүргізу
7.
Еріксіз немесе жартылай ерікті жағдайда сирек немесе құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін өсіру және молайту бойынша талаптарды орындау
8.
Аквамәдениет мақсаты үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдалану кезінде
биологиялық негіздеменің болуы
Уәкілетті органның лауазымды адамы (дары):___________________________ ____________ _______________________                    (қызметі)                     (қолы)                (ТАӘ)__________________________________ _______________ _____________________________
(қызметі)                     (қолы)                (ТАӘ)
Мемлекеттік бақылау объектісінің басшысы:
____________________________________     _______________________
(ТАӘ, қызметі)                                      (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 11 ақпандағы № 86
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 17 ақпандағы
№ 64 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Зоологиялық коллекциялаумен айналысатын мемлекеттік бақылау объектілерін тексеру парағы
Тексеруді белгілеген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесі
____________________________________________________________________
Тексеруді белгілеу туралы акт ______________________________________
(№, мерзімі)
Мемлекеттік бақылау объектісінің атауы _____________________________
____________________________________________________________________
СТН(ЖСН, БСН)_______________________________________________________
Орналасқан мекен-жайы ______________________________________________
____________________________________________________________________
Талаптар тізімі
1.
Зоологиялық коллекцияны құру және толтыру үшін Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген балық және басқа су жануарларын аулауға және жинауға Қазақстан Республикасы Үкіметі рұқсаттамасының болуы
2.
Жануарларды табиғи ортасынан алу арқылы зоологиялық коллекцияны құруға және толтыруға уәкілетті мемлекеттік орган рұқсаттамасының болуы
3.
Зоологиялық коллекцияны тізімге енгізу туралы куәліктің болуы
4.
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерін халықаралық сату жөніндегі Конвенцияға сәйкес жануарлар түрлерінің зоологиялық коллекциясын Қазақстан Республикасынан шығару және оның аумағына әкелу кезінде (уәкілетті орган) рұқсаттамасының болуы
5.
Зоологиялық коллекцияларды және олардың экспонаттарын Қазақстан Республикасынан шығару және оның аумағына әкелу кезінде уәкілетті орган рұқсаттамасының болуы
Уәкілетті органның лауазымды адамы (дары):__________________________ ____________ _______________________
(қызметі)                    (қолы)                (ТАӘ)__________________________________ _______________ _____________________________
(қызметі)                     (қолы)                (ТАӘ)
Мемлекеттік бақылау объектісінің басшысы:____________________________________ _______________________
(ТАӘ, қызметі)                           (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 11 ақпандағы № 86
және Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 17 ақпандағы
№ 64 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Су алуды жүзеге асыратын мемлекеттік бақылау объектілерін  тексеру парағы
(балық қорғау қондырғыларының болуы және жұмыс істеуі мәселесі бойынша)
Тексеруді белгілеген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді белгілеу туралы акт ______________________________________
(№, мерзімі)
Мемлекеттік бақылау объектісінің атауы _____________________________
____________________________________________________________________
СТН(ЖСН, БСН)_______________________________________________________
Орналасқан мекен-жайы ______________________________________________
____________________________________________________________________
Талаптар тізімі
1.
Су тарту және түсіру құрылыстарында балық қорғау құрылғыларының болуы
2.
Су тұтыну шарттарына уәкілетті орган келісімінің болуы
3.
Балық қорғау құрылғыларын орнатуға уәкілетті орган келісімінің болуы
Уәкілетті органның лауазымды адамы (дары):__________________________ ____________ _______________________                       (қызметі)                 (қолы)                 (ТАӘ)__________________________________ _______________ _____________________________
(қызметі)                     (қолы)                (ТАӘ)
Мемлекеттік бақылау объектісінің басшысы:____________________________________  _______________________
(ТАӘ, қызметі)                            (қолы)

Об утверждении форм проверочных листов в области охраны, воспроизводства и использования рыб и других водных животных
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 февраля 2010 года № 86 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2010 года № 6093. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 сентября 2011 года № 16-02/521 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 309
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 14.09.2011 № 16-02/521 и и.о. Министра экономического развития и торговли РК от 16.09.2011 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые формы проверочных листов для:
1) объектов государственного контроля, занимающихся забором воды (по вопросу наличия и функционирования рыбозащитных устройств);
2) объектов государственного контроля, занимающихся аквакультурой;
3) объектов государственного контроля, занимающихся зоологическим коллекционированием.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Ромашов Ю.Т.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Оразаева М.А.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства             Министр экономики и
Республики Казахстан                    бюджетного планирования
Республики Казахстан
____________ А. Куришбаев               ___________ Б. Султанов
11 февраля 2010 года                    17 февраля 2010 года
Утвержден
совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2010 года № 86
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 17 февраля 2010 года № 64
Форма
Проверочный лист
для объектов государственного контроля, занимающихся
забором воды
(по вопросу наличия и функционирования рыбозащитных устройств)
Территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства
Министерств сельского хозяйства Республики Казахстан, назначившее
проверку ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование объекта государственного контроля ______________________
_____________________________________________________________________
РНН (ИИН, БИН) ______________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
1.
Наличие рыбозащитных устройств на водозаборных и сбросных
сооружениях
2.
Наличие согласования с уполномоченным органом условий
водопотребления
3.
Наличие согласования уполномоченного органа на установку
рыбозащитных устройств
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
Руководитель объекта государственного контроля:
______________________ _____________
(Ф.И.О., должность)       (подпись)
Утвержден
совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2010 года № 86
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 17 февраля 2010 года № 64
Форма
Проверочный лист
для объектов государственного контроля, занимающихся
аквакультурой
Территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства
Министерств сельского хозяйства Республики Казахстан, назначившее
проверку ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование объекта государственного контроля ______________________
_____________________________________________________________________
РНН (ИИН, БИН) ______________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
1.
Наличие разрешения уполномоченного органа на мероприятия по
скрещиванию животных
2.
Наличие разрешения на переселение, акклиматизацию, реакклиматиза-
цию животных
3.
Наличие условий выхода (утечки) выращиваемых рыб и других водных
животных (материала) в природную среду
4.
Наличие разрешения уполномоченного органа на ввоз в Республику
Казахстан и вывоз за ее пределы рыб и других водных животных
5.
Выявление заболеваний животных, ухудшения состояния среды их
обитания, возникновение угрозы их уничтожения и случаи замора рыб
и других водных животных
6.
Проведение профилактических мероприятий с выращиваемым материалом
7.
Выполнение условий по содержанию и разведению в неволе или
полувольных условиях редких и находящихся под угрозой исчезновения
видов животных
8.
Наличие биологического обоснования при использование рыбохозяйст-
венных водоемов и (или) участков для целей аквакультуры
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
Руководитель объекта государственного контроля:
______________________ _____________
(Ф.И.О., должность)       (подпись)
Утвержден
совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2010 года № 86
и Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 17 февраля 2010 года № 64
Форма
Проверочный лист
для объектов государственного контроля, занимающихся
зоологическим коллекционированием
Территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства
Министерств сельского хозяйства Республики Казахстан, назначившее
проверку ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование объекта государственного контроля ______________________
_____________________________________________________________________
РНН (ИИН, БИН) ______________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
1.
Наличие решения Правительства Республики Казахстан на добычу и
сбор рыб и других водных животных, занесенных в Красную книгу
Республики Казахстан, для создания и пополнения зоологической
коллекции
2.
Наличие разрешения уполномоченного органа на создание и пополне-
ние зоологических коллекций путем изъятия животных из природной
среды
3.
Наличие свидетельства о внесении зоологической коллекции в реестр
4.
Наличие разрешения (уполномоченного органа), при вывозе за
пределы Республики Казахстан и ввозе на ее территорию зоологичес-
ких коллекций видов животных, в соответствии с Конвенцией о
международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
5.
Наличие разрешения уполномоченного органа при вывозе за пределы
Республики Казахстан и ввозе на ее территорию зоологических
коллекций и их экспонатов
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
______________________ _____________          _______________________
(должность)           (подпись)                     (Ф.И.О.)
Руководитель объекта государственного контроля:
______________________ _____________
(Ф.И.О., должность)       (подпись)