Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң 2010 жылғы 26 сәуірдегі N 289 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6250 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 5 қазандағы № 17-03/504 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.05 № 17-03/504 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулау ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Вице-министрі Марат Әбілахатұлы Оразаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ол бірінші рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 26 сәуірдегі
№ 289 бұйрығымен бекітілген
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулау ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулау ережесі (бұдан әрі - Ереже) 2006 жылғы 7 шілдедегі «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 6)-тармақшасына сәйкес әзірленді және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулау тәртібін айқындайды.
2. Қорықта әуесқойлық (спорттық) балық аулауды қорық әкімшілігі осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес арнайы бөлінген учаскелерде ұйымдастырады.
3. Әуесқойлық (спорттық) балық аулау арнайы бөлінген учаскелерде бағалы балық түрлерінің 1 мамырдан 1 шілдеге дейінгі уылдырық шашу кезеңінен басқа, 1 ақпаннан 31 желтоқсанға дейін жүргізіледі.

Об утверждении Правил любительского (спортивного) рыболовства в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, для нужд местного населения
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2010 года № 6250. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 октября 2012 года № 17-03/504
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.10.2012 № 17-03/504.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила любительского (спортивного) рыболовства в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, для нужд местного населения.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Оразаева Марата Аблахатовича.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          А. Куришбаев
Утверждены
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2010 года № 289
Правила
любительского (спортивного) рыболовства в охранной зоне
Маркакольского государственного природного заповедника, для
нужд местного населения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила любительского (спортивного) рыболовства в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника, для нужд местного населения (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" и регламентируют порядок организации и проведения любительского (спортивного) рыболовства в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника (далее - заповедник), для нужд местного населения.
2. Любительское (спортивное) рыболовство в заповеднике организуется администрацией заповедника на специально выделенных участках, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Любительское (спортивное) рыболовство на специально выделенных участках проводится с 1 февраля по 31 декабря, кроме периода нереста ценных видов рыб с 1 мая по 1 июля.

4. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган және/немесе оның аумақтық органдары ғылыми ұйымдармен келісім бойынша балық аулауды бастауды неғұрлым ерте немесе кеш мерзімге, бірақ балық аулау мерзімінің жалпы ұзақтығы шегінде 15 күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге ауыстыру туралы шешім қабылдайды.
2. Әуесқойлық (спорттық) балық аулау тәртібі
5. Әуесқойлық (спорттық) балық аулауға балық аулаушыда жеке басты куәландыратын құжаттар және әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама (бұдан әрі – жолдама) болған жағдайда жол беріледі.
6. Осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдама және түбіртекті қорық әкімшілігі береді және осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорық әкімшілігінің нөмірленген, тігілген және мөр басылған қорықта әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдамалар беру журналына тіркейді.
7. Жолдамалар нөмірленеді және қатаң есептілік құжаты болып табылады.
8. Жолдама ауылдық округтің әкімі беретін тұрғылықты жері туралы анықтама және Қазақстан Республикасының салық заңнамасы белгілеген ставкалар бойынша жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін ақы төленгенін растайтын құжаттар болған жағдайда беріледі.
9. Жолдама 7 күнге дейін мерзімге беріледі, бір жолдамаға ауланатын балық көлемі 5 килограмнан аспайды.
10. Жоғалған және пайдаланылмаған жолдама қалпына келтірілмейді және ұзартылмайды.
11. Балық аулаушы әуесқойлық (спорттық) балық аулау басталар алдында қорықтың бақылау бекетінде тіркелу үшін осы Ереженің 6-шы тармағына сәйкес қажетті құжаттарды тапсырады.
12. Арнайы бөлінген әуесқойлық (спорттық) балық аулау учаскелері жергілікті жерде әуесқойлық (спорттық) балық аулау орындары туралы ақпараты бар көрсеткіш таңбалармен белгіленеді.
13. Әуесқойлық (спорттық) балық аулау барлық жүйе мен атаудың (жылтырауық темір, қармақ, жерлицалар, спиннингтер) бір балық аулаушыға 5-тен аспайтын ілгекті қармақтары мен жүргізіледі.
14. Балық аулаушы осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес жолдаманың сыртқы бетіндегі кестенің тиісті бағандарын толтырып, ауланған балықтың мөлшері мен түрлері туралы мәліметтер енгізеді.
15. Балық аулаушының ауланған балығы бақылау бекетінде қорықтың мемлекеттік инспекторына көрсетіледі, ол жолдамаға енгізілген мәліметтердің дұрыстығын тексеріп, қол қою арқылы куәландырады. Бұл белгі ауланған балықты алып кетуге негіз болып табылады.
Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының күзет аймағында
жергілікті тұрғындардың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық
аулау ережесіне 1-қосымша
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген учаскелерінің тізбесі

4. Уполномоченный орган в области особо охраняемых природных территорий и/или его территориальные органы по согласованию с научными организациями, принимают решение о переносе начала рыболовства на более ранний или поздний срок, но не более 15 календарных дней в пределах общей продолжительности срока рыболовства.
2. Порядок любительского (спортивного) рыболовства
5. Любительское (спортивное) рыболовство осуществляется при наличии у рыболова документов, удостоверяющих личность и путевки на любительское (спортивное) рыболовство (далее - путевка).
6. Путевку и корешок по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, выдает администрация заповедника и регистрирует в пронумерованном, прошнурованном и опечатанной печатью администрацией заповедника журнале выдачи путевок на проведение любительского (спортивного) рыболовства, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Путевки нумеруются и являются документом строгой отчетности.
8. Путевка выдается при наличии справки с места жительства, выдаваемой акимом сельского округа и документов, подтверждающих внесение платы за пользование животным миром и платы за использование особо охраняемых природных территорий по ставкам, установленным налоговым законодательством Республики Казахстан.
9. Путевка выдается на срок до 7 дней, объем вылова рыбы на одну путевку не более 5 кг.
10. Утерянная и неиспользованная путевка восстановлению и продлению не подлежит.
11. Рыболов перед началом любительского (спортивного) рыболовства представляет необходимые документы для регистрации на контрольном пункте заповедника.
12. Специально выделенные участки любительского (спортивного) рыболовства обозначаются на местности указательными знаками с информацией о местах любительского (спортивного) рыболовства.
13. Любительское (спортивное) рыболовство производится удочками с крючками не более 5 на одного рыболова, всех систем и наименований (блесна, кармак, жерлицы, спиннинги).
14. Рыболов вносит сведения о количестве и видах выловленной рыбы, заполняя соответствующие графы таблицы на оборотной стороне путевки, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Улов рыболова предъявляется на контрольном пункте государственному инспектору заповедника, который проверяет достоверность сведений, внесенных в путевку и удостоверяет подписью. Данная отметка является основанием для провоза выловленной рыбы.
Приложение 1
к Правилам любительского (спортивного)
рыболовства в охранной зоне
Маркакольского государственного
природного заповедника, для нужд
местного населения
Перечень
специально выделенных участков в охранной зоне
Маркакольского государственного природного заповедника для
осуществления любительского (спортивного) рыболовства,
для нужд местного населения

1. № 1 учаске. Балық аулау аймағы Урунхайка селосында қорықтың оңтүстік учаскесі – Жуков омартасы және солтүстік-шығысқа қарай шекарадан Тихушка өзенінің сағасындағы шығыс шекараға дейін шығысқа қарай өтетін сызықта орналасқан.
2. № 2 учаске. Балық аулау аймағы Матабай селосында орналасқан. Учаскенің батыс шекарасы Матабай мүйісі нүктесінде Марқакөл көлінің жағалау жиегімен, шығыс шекарасы - Третий ключ өзенінің сағасымен жанасады.
3. № 3 учаске. Балық аулау аймағы Қарағайлыбұлақ (Төменгі Еловка) селосында орналасқан. Шығыс шекарасы Қарағайлыбұлақ (Төменгі Еловка) өзенінің сағасымен, батыс шекарасы – Көктерек өзенінің шеткі батыс тармағының сағасымен жанасады.
4. № 4 учаске. Балық аулау аймағы Жоғарғы Еловка селосында орналасқан. Батыс шекарасы Жоғарғы Еловка өзенінің сағасымен, шығыс шекарасы - Жоғарғы Еловка мүйісімен жанасады.
Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының күзет аймағында
жергілікті тұрғындардың
мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық
аулау ережесіне 2-қосымша
Нысан
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдама
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
ТҮБІРТЕК № ____
«Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы» ММ
Кімге берілді
_____________________
(Т.А.Ж.)
Мөлшері _____ (кг)
Балық түрі
_____________________
Су бөгені мен учаскенің атауы
_____________________
Көлік
_____________________
(түрі, маркасы,
мемлекеттік нөмір
белгісі)
Қолданылу мерзімі:
«_» _____ 200__ж. бастап
«_» _____ 200__ж. дейін
Берілген күні «__»______ 200_ ж.
Жолдаманы алдым, Ережелермен таныстым
_____________________
(Балықшының Т.А.Ж., қолы)
Жолдаманы берген
_____________________
(Т.А.Ж.)
_______(қолы)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
ЖОЛДАМА №_______
«Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы» ММ
Кімге берілді
_________________
(Т.А.Ж.)
Мөлшері_____ (кг)
Балық түрі______
Су бөгені мен учаскенің атауы____
Көлік _____________
(түрі, маркасы, мемлекеттік нөмір белгісі)
Қолданылу мерзімі:
«__» _____ 200__ж. бастап
«__» _____ 200__ж. дейін
Берілген күні «__»________ 200_ж.
МТҚ аумағына кіру кезінде көлікті тексерген меминспектор _____
(Т.А.Ж., қолы)
МТҚ аумағынан шығу кезінде көлікті және ауланған балықты тексерген меминспектор
____________________
(Т.А.Ж., қолы)
ЖОЛДАМАНЫҢ сыртқы беті
Балық аулау туралы мәліметтер
Күні
Балық түрі
Мөлшері (килограмм)
Жиыны:
Балық аулаушы
____________________
(Т.А.Ж.) (қолы)
Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының күзет аймағында тұратын
жергілікті халықтың қажеттілігі үшін
рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық)
балық аулау ережесіне 3-қосымша
Нысан
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының күзет аймағында жергілікті тұрғындардың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдамалар беру журналы
р/с №
Балық аулаушының Т.А.Ж.
Балық аулаушының тұрғылықты жері
Жолдама берілген күн
Жолдадама нөмірі
Жолдаманың қолданылу мерзімі
Су бөгені мен учаскенің атауы
Балық түрі
Мөлшері
Балық аулауды бақылайтын адам (Т.А.Ж.)
Қолдары
дана
килограмм
Жолдама берушінің
Жолдама алушының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

1. Участок № 1. Рыболовная зона располагается у села Урунхайка восточнее линии, проходящей от границы южного участка заповедника - урочище Жукова пасека и на северо-восток до восточной границы у устья реки Тихушка.
2. Участок № 2. Рыболовная зона располагается у села Матобай. Западная граница участка примыкает к побережью озера Маркаколь в точке - Матобайский мыс, восточная - к устью реки Третий ключ.
3. Участок № 3. Рыболовная зона располагается у села Карагайлыбулак (Нижняя Еловка). Восточная граница примыкает к устью реки Карагайлыбулак (Нижняя Еловка), западная - к устью крайней западной протоки реки Коктерек.
4. Участок № 4. Рыболовная зона располагается у села Верхняя Еловка. Западная граница примыкает к устью реки Верхняя Еловка, восточная - к мысу Верхняя Еловка.
Приложение 2
к Правилам любительского (спортивного)
рыболовства в охранной зоне Маркакольского
государственного природного заповедника, для
нужд местного населения
Форма
Путевка
на проведение любительского (спортивного) рыболовства в
охранной зоне Маркакольского государственного природного
заповедника, для нужд местного населения
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства сельского
хозяйства
Республики Казахстан
КОРЕШОК №_____
ГУ "Маркакольский
государственный
природный заповедник"
Кому выдано ___________
(Ф.И.О)
Количество _______ (кг)
Вид рыбы ______________
Наименование водоема и
участка _______________
Транспорт _______ (вид,
марка, государственный
номерной знак)
Срок действия:
с "__" ________ 20__ г.
по "__" _______ 20__ г.
Дата выдачи
"__" _______ 20__ г.
Путевку получил с
Правилами ознакомлен
______________________
(Ф.И.О., подпись
рыболова)
Путевку выдал _________
(Ф.И.О)
____________
(подпись)
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства сельского
хозяйства
Республики Казахстан
ПУТЕВКА №_____
ГУ "Маркакольский
государственный природный
заповедник"
Кому выдано ______________
(Ф.И.О)
Количество __________ (кг)
Вид рыбы _________________
Наименование водоема и
участка __________________
Транспорт __________ (вид,
марка, государственный
номерной знак)
Срок действия:
с "___" _________ 20___ г.
по "___" _________ 20__ г.
Дата выдачи
"____" _____ 20____ г.
Досмотр транспорта при
въезде на территорию
ГПЗ произвел
госинспектор _____________
(Ф.И.О., подпись)
Досмотр транспорта и вылов
рыбы при выезде с
территории ГПЗ произвел
госинспектор _____________
(Ф.И.О.)
_____________
(подпись)
Оборотная сторона
ПУТЕВКИ
Сведения о вылове рыбы
Дата
Вид
рыбы
Количество
(килограмм)
ИТОГО:
Рыболов ___________________
(Ф.И.О.)
___________________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам любительского (спортивного)
рыболовства в охранной зоне Маркакольского
государственного природного заповедника, для
нужд местного населения
Форма
Журнал
выдачи путевок на проведение любительского (спортивного)
рыболовства в охранной зоне Маркакольского государственного
природного заповедника, для нужд местного населения
п/п
Ф.И.О
рыбо-
лова
Место
житель-
ства
рыбо-
лова
Дата
выдачи
путев-
ки
Номер
путев-
ки
Срок
дейст-
вия
путев-
ки
Наиме-
нова-
ние
водое-
ма и
участ-
ка
Вид
рыбы
Коли-
чество
Лицо
конт-
роли-
рую-
щее
ры-
балку
(Ф.И.О.)
Подписи
ш
т
у
к
ки-
лог-
рамм
Вы-
дав-
шего
пу-
тев-
ку
Полу-
чателя
путев-
ки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13