Авторлық құқық пен сабақтас құқықтардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрiнiң м.а. 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 131 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6254 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 25 тамыздағы № 1302 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 25.08.2018 № 1302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.19 № 15 (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2012.01.19 № 15 (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетіне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Д. Құсдәулетов
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі м.а.
2010 жылғы 22 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.19 № 15 (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі м.а.
2010 жылғы 22 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
2-қосымша
Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу жөніндегі қызметін нақтылайды және "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) және "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының негізінде жасалды.

О некоторых вопросах авторского права и смежных прав
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2010 года № 6254. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 1302.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 25.08.2018 № 1302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" и в целях приведения в соответствие с законодательством Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) исключен приказом Министра юстиции РК от 19.01.2012 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) Инструкцию о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 19.01.2012 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Д. Куставлетов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 22 апреля 2010 года № 131
Инструкция о государственной регистрации прав на произведения,
охраняемые авторским правом
Сноска. Инструкция исключена приказом Министра юстиции РК от 19.01.2012 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 22 апреля 2010 года № 131
Инструкция о государственной регистрации лицензионных договоров
на использование произведений и объектов смежных прав
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует деятельность Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) по государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав (далее - Инструкция) и разработана на основании Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах", Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции".

2. Мемлекеттiк тiркеуге, мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар мен пайдаланушылар арасында жасалған лицензиялық шарттар жатады.
Лицензиялық шарттың мемлекеттiк тiркелуiн растау осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк тiркеу куәлiгiн (бұдан әрi - МТК) беру және осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәлiметтердi лицензиялық шарттардың мемлекеттiк тiзiлiміне енгiзу болып табылады.
2. Лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу
3. Комитет лицензиялық шарттарды мемлекеттiк тiркеудi (бұдан әрi - мемлекеттiк тiркеу) не оларды тiркеуден бас тартуды өтiнiш берушiден өтiнiш келiп түскен күннен бастап он жұмыс күні iшiнде жүргiзедi.
4. Лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу үшін Комитетке:
1) осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тігілген, нөмірленген және өтініш берушінің өзімен куәландырылған (әр бетіне қол қойылған) лицензиялық шарттың көшірмесі;
3) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) жеке тұлға үшін - заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған жеке куәліктің және (немесе) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу куәлігінің көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркеген үшін алым төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы тапсырылады.
5. Лицензиялық шарттарды мемлекеттiк тiркеу кезiнде алымдарды төлеуден босатылған тұлғалар:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестiрiлген адамдар – куәлiктiң көшiрмесiн немесе жеңiлдiктерге құқығы туралы белгiсi бар зейнеткерлiк куәлiгiнiң көшiрмесiн, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiне қоса берiлетiн куәлiктiң көшiрмесiн, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлiгiнiң не екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа ерiксiз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтаманың көшiрмесiн, комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтаманың көшiрмесiн немесе басқа мемлекеттердiң аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгi соғылған әскери билеттiң көшiрмесiн, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендiгiн растайтын құжат немесе жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттардың көшiрмесiн, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiне және медальдарына қоса берiлетiн куәлiктiң көшiрмесiн, Чернобыль АЭС-iндегi аварияның зардаптарын жоюға қатысушы куәлiгiнiң көшiрмесiн немесе Чернобыль АЭС-iндегi аварияның немесе азаматтық немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы уәкiлеттi органнан немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқан фактiсiн растайтын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын анықтаманың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар – еңбек кiтапшасының көшiрмесiн немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәлiметтерi бар өзге де құжаттардың көшiрмесiн (жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелерi берген жұмыс кезеңдерi туралы мәлiметтерi бар құжаттардың, немесе бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостан үзiндi көшiрмелердiң, коммунистiк партия немесе кәсiподақ мүшелерiнiң мүшелiк билеттерi немесе есеп карточкаларының, немесе қызметiн бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс стажын анықтау жөнiндегi, зейнетақы тағайындау жөнiндегi комиссиялардың шешiмдерiнiң, немесе сот шешiмдерiнiң, немесе арнайы комиссиялардың шешiмдерiнiң), немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңi туралы мәлiметтерi бар әскери билеттiң немесе анықтаманың көшiрмесiн;
мүгедектер – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектiк тобын белгiлеу туралы (белгiленген үлгiдегi) анықтамасының көшiрмесiн;
бала жасынан мүгедектiң ата-аналарының бiрi – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектiктi белгiлеу туралы (белгiленген үлгiдегi) анықтамасының көшiрмесiн және туу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейiн репатрианттар (оралмандар) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Көшi-қон комитетiмен берiлген оралманның куәлiгiнiң көшiрмесiн;
кәмелетке толмағандар – туу туралы көлiгiнiң көшiрмесiн ұсыну керек.

2. Государственной регистрации подлежат лицензионные договоры, заключаемые между организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе и пользователями.
Подтверждением государственной регистрации лицензионного договора является выдача государственного регистрационного удостоверения (далее - ГРУ) по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции и занесение сведений в государственный реестр лицензионных договоров по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
2. Государственная регистрация лицензионных договоров
3. Государственная регистрация лицензионных договоров (далее - государственная регистрация) либо отказ в их регистрации производится Комитетом в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления от заявителя.
4. Для государственной регистрации лицензионных договоров в Комитет представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
2) прошитая, пронумерованная и заверенная самим заявителем (парафированная) копия лицензионного договора;
3) для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации;
4) для физического лица - копия удостоверения личности заявителя и (или) свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) оригинал документа, подтверждающего оплату сбора за государственную регистрацию.
5. Лица освобожденные от уплаты сборов при государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав, представляют:
участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица - копию удостоверения или копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы, или копию удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", или копию удостоверения бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивной справки о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, или копию справок из военного комиссариата, подтверждающих участие в боевых действиях на территории других государств или копию военного билета с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, или копию документа, подтверждающего работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане или копию медицинских документов, подтверждающих ранение, контузию, увечье, или копию удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, или копию удостоверения участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или копию документа, подтверждающего участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или копию справки из военного комиссариата или уполномоченного органа в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подтверждающую факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - копию трудовой книжки или копии иных документов, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года (документа, содержащего сведения о периодах работы, выданного с места работы, а также архивными учреждениями, или выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы, или членского билета или учетной карточки членов коммунистической партии или профсоюзов, или решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшим законодательством, или решения судов, или решения специальных комиссий, или удостоверения о праве на льготы, выданное до 1998 года, или справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах), или копию военного билета или копию справки, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
инвалиды - копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности;
один из родителей инвалида с детства - копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении инвалидности и копию свидетельства о рождении;
репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан - копию удостоверения оралмана, выданное уполномоченными органами по миграции (Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан);
несовершеннолетние - копию свидетельства о рождении.

6. Он төрт жасқа дейiнгi кәмелетке толмағандар үшiн туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiн мемлекеттiк тiркеуге өтiнiштi олардың атынан ата-аналары, асырап алушылары немесе қорғаншылары ұсынады.
Он төрт жастан он алты жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеу құжаттарды ұсынған кезде ата-аналарының немесе асырап алушыларының немесе қорғаншыларының жазбаша келісімі ұсынылады.
7. Ұсынылған құжаттардың толықтығын және олардың дұрыс рәсімделуін тексеру он жұмыс күні мерзімде жүзеге асырылады.
Құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, аталған мерзімде жазбаша бұдан әрі қараудан бас тартудың толық негізделген жауабы беріледі.
8. Тіркеу Комитет төрағасы не оны ауыстыратын адамның қолы қойылған және елтаңбалы мөрмен расталған МТК беру және лицензиялық шарттардың мемлекеттiк тiзiлiміне мәлiметтердi енгiзу арқылы жүзеге асырылады.
МТК лицензиялық шартты тiркеу жасалғанын растайтын және оның иесiне туындылар мен сабақтас құқықтар объектiлерiн пайдалануға құқық беретiн құжат болып табылады.
МТК-нiң қолданылу мерзiмi лицензиялық шарттың қолданылу мерзімінен асуы мүмкін емес.
9. Комитет МТК жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның телнұсқасын автордың (авторлардың) немесе құқық иесінің (құқық иеленушілердің) өтініші бойынша он жұмыс күні ішінде береді.
МТК телнұсқасын берген үшiн Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексімен (Салық кодексі) белгiленген мемлекеттiк тiркеген үшiн алым алынады.
10. Лицензиялық шарттың қолданылу мерзiмiн ұзарту кезiнде Комитетке ұсынылған өтiнiш пен лицензиялық шарттың көшiрмесi негiзiнде МТК-нiң қолданылу мерзiмi де ұзартылады.
11. Лицензиялық шартты тіркеуден бас тарту алған жағдайда өтініш беруші ескертулерді ескеріп тиісті құжаттарды қайта береді.
3. Қорытынды ережелер
12. Лицензиялық шарттарды тiркеуге және тiркеу туралы ақпарат беруге байланысты даулар заңнамада белгіленген тәртіппен шешіледі.
13. Лицензиялық шарттарды тiркеу туралы ақпарат заңнамада белгiленген тәртіппен берілуі мүмкін.
14. Өтiнiште көрсетілген мәлiметтердiң растығын өтініш беруші қамтамасыз етеді.
Туындыларды және сабақтас
құқықтар объектілерін
пайдалануға лицензиялық
шарттарды мемлекеттік тіркеу
туралы нұсқаулыққа 1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Зияткерлік меншік құқығы комитеті
Мемлекеттiк тiркеу куәлiгi
№_______ 20__ жылғы "__" _____
___________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, төлқұжат деректерi немесе атауы, заңды деректемелерi)
___________________________________________________________________, ___________________________________________________________________ __________________ берiлдi
20___ жылғы "__" ________ № ____
_______________________________________ лицензиялық шарт негiзiнде
Лицензиар __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Лицензиат __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Пайдаланылатын туындының және (немесе) сабақтас құқықтар объектісiнiң түрi __________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ Қолданылу мерзiмi __________________________________
Мерзiмi ______________________________ дейiн ұзартылған
Төраға _______________ МО
Туындыларды және сабақтас
құқықтар объектілерін
пайдалануға лицензиялық
шарттарды мемлекеттік тіркеу
туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
нысан
Лицензиялық шарттардың мемлекеттік тізілімі
р/с
Өтініштің келіп түскен күні (күні, айы, жылы)
Тіркелген күні (күні, айы, жылы)
Мемлекеттік тіркеу куәлігінің нөмірі
өтініш берген заңды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе атауы
Лицензиар туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты немесе ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын ұйымның атауы, лицензиялық шарттың нөмірі, күні, қолдану мерзімі)
Пайдаланатын туындының түрі және (немесе) сабақтас құқықтар объектісі
Күні және мемлекеттік тіркеу куәлігін алғаны туралы қолы
ескерту
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Туындыларды және сабақтас
құқықтар объектілерін
пайдалануға лицензиялық
шарттарды мемлекеттік тіркеу
туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
нысан
Комитеттің төрағасы ______________________
(тегі, аты-жөні)
__________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты,
__________________________________________
тұрғылықты жері; заңды тұлға үшін – заңды
__________________________________________
тұлғаның атауы, заңды мекен-жайы)
телефоны: ________________________________
Өтініш
Мен (Біз) ______________________________________________________ (жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты; заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның атауы, заңды мекен-жайы)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(лицензиардың тегі, аты, әкесінің аты немесе толық атауы мен заңды деректемелері)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Пайдаланылатын туындының және (немесе) сабақтас құқықтар объектісінің түрі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Өтінішке қосымша беріледі: 1. ________________________
2. ________________________
3. ________________________
20 ____ жылғы "__" _____ ______________________
(өтініш берушінің қолы)
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі м.а.
2010 жылғы 22 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

6. За несовершеннолетних, не достигших четырнадцати лет, заявление на регистрацию лицензионных договоров предоставляют от их имени родители или усыновители или опекуны.
При подаче документов на регистрацию лицензионных договоров несовершеннолетними в возрасте от четырнадцати до шестнадцати лет предоставляется письменное согласие родителей или усыновителей или опекунов.
7. Проверка полноты документов и правильность их оформления осуществляется в течение десяти рабочих дней.
В случае установления факта неполноты документов, Комитет в указанные сроки дает письменный, подробно мотивированный отказ в рассмотрении.
8. Регистрация производится путем выдачи заявителю ГРУ за подписью первого руководителя Комитета либо лицом, его замещающим, которая заверяется гербовой печатью и внесения в государственный реестр лицензионных договоров соответствующей записи.
ГРУ является официальным документом, подтверждающим произведенную регистрацию лицензионного договора и дающим право его обладателю использовать произведения и объекты смежных прав.
Срок действия ГРУ не может превышать срока действия лицензионного договора.
9. По заявлению заявителя Комитетом в течение семи рабочих дней в случае утери оригинала ГРУ или его порчи производится выдача его дубликата.
За выдачу дубликата ГРУ взимается сбор, установленный в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
10. При продлении срока действия лицензионного договора продлевается и срок действия ГРУ на основании представленного в Комитет заявления, написанного в произвольной форме и копии лицензионного договора.
11. В случае получения отказа в регистрации лицензионного договора, заявитель подает повторно соответствующие документы с учетом замечаний.
3. Заключительные положения
12. Споры, связанные с регистрацией и представлением информации о регистрации лицензионного договора, разрешаются судом.
13. Информация о регистрации лицензионных договоров может быть представлена в порядке, установленном законодательством.
14. Достоверность сведений, указанных в заявлении обеспечивает заявитель.
Приложение 1
к Инструкции о государственной
регистрации лицензионных
договоров на использование
произведений и объектов
смежных прав
форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
Комитет по правам интеллектуальной собственности
Государственное регистрационное удостоверение № ____
г. ___________ "____"______ 20__ года
Выдано _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, паспортные данные или наименование,
____________________________________________________________________
юридические реквизиты заявителя)
____________________________________________________________________
На основании лицензионного договора
____________________________________________________________________
от "____"__________ 20__ года за № ___
Лицензиар __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Лицензиат __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Вид используемого произведения и (или) объекта смежных прав ________
____________________________________________________________________
Срок действия ____________
Срок продлен до __________
Председатель _________________ М.П.
Приложение 2
к Инструкции о
государственной регистрации
лицензионных договоров на
использование произведений и
объектов смежных прав
форма
Государственный реестр лицензионных договоров
п/п
Дата
поступ-
ления
заявле-
ния
(число,
месяц,
год)
Дата
регистра-
ции
(число,
месяц,
год)
Номер
государ-
ственного
регистра-
ционного
удосто-
верения
Фамилия,
имя,
отчество
или наиме-
нование
юридичес-
кого лица,
подавшего
заявление
Наименование
организации,
управляющей
имуществен-
ными правами
на коллек-
тивной
основе,
номер, дата
и срок
действия
лицензионно-
го договора
Вид
использу-
емого
произве-
дения
и/или
объекта
смежных
прав
Дата и
исходящий
номер
направления
государст-
венного
регистра-
ционного
удостовере-
ния, либо
подпись в
его
получении
Приме-
чание
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
Приложение 3
к Инструкции о государственной
регистрации лицензионных
договоров на использование
произведений и объектов
смежных прав
форма
Председателю Комитета
__________________________
(фамилия, инициалы)
от ____________________________
(для физического лица - фамилия, имя,
_______________________________
отчество, место проживания; для
юридического лица - наименование
юридического лица, юридический адрес)
телефон: _______________
Заявление
Я (Мы) _____________________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество;
____________________________________________________________________
для юридического лица - наименование юридического лица)
прошу (просим) зарегистрировать лицензионный договор, заключенный с
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество или полное наименование
____________________________________________________________________
и юридические реквизиты лицензиара)
____________________________________________________________________
Вид используемого произведения и (или) объекта смежных прав
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
"___" 20______ года ____________________
(подпись заявителя)
Приложение 3
к приказу И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 22 апреля 2010 года № 131
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра юстиции Республики Казахстан

1. "Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 145 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1987 болып тіркелген, 2002 жылы № 41-42, 721-құжат Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған).
2. "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықты мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 146 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1988 болып тіркелген, 2002 жылы № 41-42, 722-құжат Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған).
3. "Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 145 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2006 жылғы 31 қаңтардағы № 34 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4064 болып тіркелген, 2006 жылы № 18-19, (998-999) "Юридическая газета" газетінде жарияланған).
4. "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықты мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2006 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4065 болып тіркелген, 2006 жылы № 18-19, (998-999) "Юридическая газета" газетінде жарияланған).
5. "Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 145 бұйрығына және "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықты мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 21 наурыздағы № 21 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5631 болып тіркелген, 2009 жылы № 69, (1666) "Юридическая газета" газетінде жарияланған).

1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 145 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1987, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 41-42, ст. 721).
2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 146 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1988, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 41-42, ст. 722).
3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2006 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 145 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4064, опубликован в Юридической газете, 2006 г., № 18-19, (998-999)).
4. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2006 года № 35 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 146 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4065, опубликован в Юридической газете, 2006 г., № 18-19, (998-999)).
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 марта 2009 года № 21 "О внесении изменений и дополнений в приказы Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 145 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав" и от 27 сентября 2002 года № 146 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5631, опубликован в Юридической газете, 2009 г., № 69, (1666)).