"Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет Төрағасының 2010 жылғы 26 сәуірдегі N 01-01-31/144 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6255 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 309 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.11.03 № 309 (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
«Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2010 жылғы 2 сәуіріндегі 167-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 471 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитет туралы ереженің 14-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: қараңыз.U101039
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу ережесі бекітілсін.
2. Атқарушылық іс жүргізуді ұйымдастыру департаменті және Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық-құқықтық қатынастар басқармасы белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Төрағаның сот актілерін орындау мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2010 жылдың 25 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Г. Ким
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты жанындағы
Сот әкімшілігі жөніндегі
комитет Төрағасының
2010 жылғы 26 сәуіріндегі
№ 01-01-31/144
бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу ережесі
1. Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу тәртібі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Заңының 167-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу шарттары мен тәртібін айқындайды.
2. Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеудің (бұдан әрі - есептік тіркеу) міндетті келу сипаты бар және тиісті атқарушылық округтің жеке сот орындаушылары туралы деректер банкін қалыптастыру мақсатында заңнамада белгіленген тәртіппен бос лауазымына орналасуға конкурстық іріктеуден өткен және жеке сот орындаушыларының алқасына мүшелікке өткен адамды уәкілетті органның аумақтық органына (бұдан әрі - аумақтық орган) тіркеушілік есепке қоюға арналған.

Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей
Приказ Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном суде Републики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2010 года № 6255. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 309.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 03.11.2010 № 309 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и подпунктом 7) пункта 17 Положения о Комитете по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471, ПРИКАЗЫВАЮ: см.U101039
1. Утвердить прилагаемые Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей.
2. Департаменту по организации исполнительного производства и Управлению правового обеспечения и международно-правовых связей обеспечить в установленном порядке регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя курирующего вопросы исполнения судебных актов.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 25 октября 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Г. Ким
Утверждены
приказом Председателя
Комитета по судебному
администрированию
при Верховном Суде
Республики Казахстан
от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/144
Правила
учетной регистрации частных судебных исполнителей
1. Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и определяют условия и порядок учетной регистрации частных судебных исполнителей.
2. Учетная регистрация частных судебных исполнителей (далее - учетная регистрация) носит обязательный явочный характер и заключается в постановке лица, прошедшего конкурс на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя и вступившего в члены коллегии частных судебных исполнителей, на регистрационный учет в территориальном органе уполномоченного органа (далее - территориальный орган), с целью формирования банка данных о частных судебных исполнителях соответствующего исполнительного округа.

3. Есептік тіркеуден өту үшін бос лауазымына орналасуға конкурстық іріктеуден өткен және жеке сот орындаушыларының алқасына мүшелікке өткен тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) аумақтық органға осы Ережеге сәйкес 1-қосымша нысаны бойынша өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) суретімен қоса кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ (нақты тұрғылықты жерін және байланыс телефондарын көрсетумен);
2) азаматтың жеке басын куәландыратын нотариалды куәландырылған құжатының көшірмесі;
3) атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасы басқармасының өтініш берушіні жеке сот орындаушылары алқасына мүшелікке қабылдау туралы шешімінен үзінді көшірме;
5) егер өтініш беруші бұрын басқа атқарушылық округте атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асырған жағдайда тиісті атқарушылық округте есептік тіркеуден шығару туралы аумақтық органның бұйрығының көшірмесі.
Есептік тіркеуге қою туралы өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аумақтық органда қаралады.
4. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша аумақтық орган өтініш берушіні есептік тіркеуге қою немесе есепке тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Осы Ереженің 3-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған жағдайда есептік тіркеуге қоюдан бас тартылуы мүмкін.
Есептік тіркеуге қоюдан бас тарту аймақтық және уәкілетті органдарға немесе сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
5. Өтініш берушіні есептік тіркеуге қою және оған қызмет аумағын айқындау туралы мәліметтер Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабына (бұдан әрі - Кітап) енгізіледі (2-қосымша).
6. Кітап аумақтық органда жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар нөмірленген, бау тағылған және аумақтық органның мөрімен бекітілген болуы тиіс.
Оған енгізілетін мәліметтердің толықтығы, дұрыстығы және уақтылылығы үшін, сондай-ақ сақталуы үшін аумақтық органның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен айқындалған аумақтық органның қызметкері жауапты болады.
7. Есептік тіркеуден өткен адам (бұдан әрі - жеке сот орындаушысы) бір ай мерзімде аумақтық органға:
1) жеке сот орындаушыларының аумақтық органы мен өңірлік алқасы айқындаған қызмет аумағында үй-жайдың (кеңсе үшін) бар екендігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін (жалдау, сатып алу-сату шартын және тағы сол сияқты).

3. Для прохождения учетной регистрации лицо, прошедшее конкурс на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя и вступившее в члены коллегии частных судебных исполнителей (далее - заявитель), представляет в территориальный орган заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);
2) нотариально засвидетельствованная копия документа, удостоверяющего личность;
3) нотариально засвидетельствованная копия лицензии на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов;
4) выписка из решения правления региональной коллегии частных судебных исполнителей о принятии заявителя в члены коллегии частных судебных исполнителей;
5) копия приказа территориального органа о снятии с учетной регистрации в соответствующем исполнительном округе, в случае если заявитель ранее осуществлял деятельность по исполнению исполнительных документов в другом исполнительном округе.
Заявление о постановке на учетную регистрацию рассматривается территориальным органом в течение пяти рабочих дней со дня его поступления.
4. По результатам рассмотрения заявления территориальный орган принимает решение о постановке либо об отказе в постановке заявителя на учетную регистрацию. В постановке на учетную регистрацию может быть отказано в случае представления неполного пакета документов, предусмотренного в пункте 3 настоящих Правил.
Отказ в постановке на учетную регистрацию может быть обжалован в территориальный и уполномоченный органы либо в судебном порядке.
5. Сведения о постановке заявителя на учетную регистрацию заносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Книга) (приложение 2).
6. Книга ведется в территориальном органе.
Листы в Книге должны быть прошнурованы, пронумерованы и скреплены печатью территориального органа.
За полноту, достоверность и своевременность вносимых в нее сведений, а также за ее хранение, ответственность несет работник территориального органа, определенный приказом первого руководителя территориального органа или лица, исполняющего его обязанности.
7. Лицо, прошедшее учетную регистрацию (далее - частный судебный исполнитель), в месячный срок представляет в территориальный орган:
1) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего наличие помещения (для конторы) на территории деятельности, определенной территориальным органом и региональной коллегией частных судебных исполнителей (договор аренды, купли-продажи и тому подобное);

2) жеке сот орындаушысы ретінде тіркеу есебіне қою куәлігінің нотариалды куәландырылған салық органымен берілген көшірмесін;
3) жеке сот орындаушысының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының нотариалды куәландырылған көшірмесін тапсырады.
8. Жеке сот орындаушысы жеке мөрін алғаннан кейін аумақтық орган он күн ішінде уәкілетті органға жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасын жібереді (3-қосымша).
Жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің орналасқан жері өзгерген жағдайда аумақтық орган жеке сот орындаушысынан тиісті мәліметтер түскен күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға осы өзгерістер туралы мәліметтерді ұсынады.
Бұл ретте жеке сот орындаушысы өзінің тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің сәйкесінше өзгергені туралы өзінің ақпаратында орын алған өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелерін аумақтық органға береді.
9. Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу жеке сот орындаушысы лицензиясының қызмет етуін тоқтата тұру жағдайында Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңдылығымен көзделген негіздер немесе уәкілетті органның талап-арызы бойынша сот тәртібімен, сонымен қатар Заңмен көзделген өзге де жағдайларда жүзеге асырылады және аумақтық органның бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен ресімделеді.
Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу туралы мәліметтер Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабына енгізіледі.
10. Аумақтық орган он күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органды жеке сот орындаушысының есептік тіркеуден алынғаны туралы хабардар етеді.
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
1-қосымша
Нысан
Сот әкімшісі
_________________________
_________________________
_________________________
_________________________
Өтініш
___________________________________________________________
(бос орын пайда болған атқарушылық округтің
___________________________________________________________
әкімшілік-аумақтық бірлігі)
жеке сот орындаушысы ретінде есептік тіркеу жүргізуді сұраймын.
Осы өтінішке мыналарды қоса беремін:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________  ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________                              ________________
(Қолы)                                     (Т.А.Ә.)
20 ж. «___»_____________
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
2-қосымша
Нысан
______________________(қаласының) облысының
жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабы
Р/с
Жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты
Жеке басын куәландыратын құжатының нөмірі мен берілген күні
Мемлекеттік лицензияның нөмірі мен берілген күні
Нотариалды палатаның мүшелігіне кірген күн
Есептік тіркеуге қойылған күн
Жеке сот орындаушысы қызметінің аумағы
Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жері
Жеке сот орындаушысының үйінің мекенжайы
Жеке сот орындаушылары өңірлік алқасының мүшелігінен шығарылған күн
Есептік тіркеуден алынған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
3-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасы
Жалпы мәліметтер

2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного судебного исполнителя, выданную налоговым органом;
3) нотариально засвидетельствованную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя.
8. Территориальный орган в течение десяти календарных дней направляет в уполномоченный орган личную анкету частного судебного исполнителя (приложение 3).
В случае изменения фамилии, имени, отчества частного судебного исполнителя либо места нахождения его конторы территориальный орган представляет в уполномоченный орган сведения об этих изменениях в течение десяти календарных дней со дня поступления от частного судебного исполнителя соответствующих сведений.
При этом частный судебный исполнитель к информации об изменении фамилии, имени, отчества либо места нахождения его конторы представляет в территориальный орган копии документов, подтверждающих соответствующие изменения.
9. Снятие частного судебного исполнителя с учетной регистрации осуществляется в случаях прекращения действия лицензии частного судебного исполнителя по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о лицензировании либо в судебном порядке по иску уполномоченного органа, а также в иных, предусмотренным Законом случаях и оформляется приказом первого руководителя территориального органа или лица, исполняющего его обязанности.
Сведения о снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации вносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей.
10. Территориальный орган в течение десяти календарных дней извещает уполномоченный орган о снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации.
Приложение 1
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Администратору судов
______________________________
______________________________
от ___________________________
______________________________
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве частного
судебного исполнителя _______________________________________________
(указывается административно-территориальная единица
_____________________________________________________________________
исполнительного округа, в которой образовалась вакансия)
К настоящему заявлению прилагаю:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________                            ___________________
(Подпись)                                   (ф.и.о.)
"___" __________ 20___ г.
Приложение 2
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Книга учетной регистрации частных судебных исполнителей
_______________ (города) области
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
частного
судебного
исполни-
теля
Номер и
дата
выдачи
докумен-
та,
удосто-
веряюще-
го
личность
Номер и
дата
выдачи
госу-
дарст-
венной
лицен-
зии
Дата
вступ-
ления в
члены
нота-
риаль-
ной
палаты
Дата
поста-
новки
на
учетную
регист-
рацию
Терри-
тория
деятель-
ности
част-
ного
судеб-
ного
исполни-
теля
Место
распо-
ложе-
ния
кон-
торы
част-
ного
судеб-
ного
испол-
нителя
Домаш-
ний
адрес
частно-
го су-
дебного
испол-
нителя
Дата
исклю-
чения
из
членов
колле-
гии
частных
судеб-
ных
испол-
нителей
Дата
снятия
с учет-
ной
регист-
рации
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
Приложение 3
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Личная анкета частного судебного исполнителя
Общие сведения

1. Тегі ______________________________________________________
Аты _______________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________
2. Туған күні ________________________________________________
(жылы, күні, айы)
3. Туған жері ________________________________________________
4. Білімі ____________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы және бітірген күні)
5. Дипломы бойынша мамандығы _________________________________
Диплом ____ж. «___»________________ № ________________________
6. Жалпы жұмыс өтілі _________________________________________
7. Заңгер мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________
Оның ішінде атқарушылық іс жүргізу саласында _________________
8. Жеке сот орындаушылары алқасының мүшелігіне кірген күні____
басқа алқаларға мүшелігі _____________________________________
9. Есептік тіркелген күні ____________________________________
10. Сақтандыру компаниясының атауы және жеке сот орындаушысының азаматтық-құқықтық жауапкершілігі туралы шарт жасасқан күні
______________________________________________________________
_____________________________________________________________.
11. Жеке куәлігі (паспорты):
№ ________ кім берді __________ берілген күні ________________
13. Жеке сәйкестендіру коды (ЖСК) ________________
12. Үй мекенжайы _____________________________________________
______________________________________________________________
үй тел. ______________________________________
13. Кеңсенің мекенжайы _______________________________________
жұмыс тел. _______________
Мемлекеттік лицензияның нөмірі мен берілген күні
Жеке сот орындаушысының жеке мөрінің үлгісі
Жеке сот орындаушысының қолының үлгісі

1. Фамилия __________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество _________________________________________________________
2. Дата рождения ________________________________ (число, месяц, год)
3. Место рождения ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Образование ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(название и дата окончания высшего учебного заведения)
5. Специальность по диплому _________________________________________
Диплом № _______________ от "___" __________________ _________ г.
6. Общий стаж работы ________________________________________________
7. Стаж работы по юридической специальности _________________________
в том числе в сфере исполнительного производства ____________________
8. Дата вступления в члены коллегии частных судебных исполнителей ___
___________________________
членство в других коллегиях _________________________________________
9. Дата учетной регистрации _________________________________________
10. Наименование страховой компании и дата заключения договора о
гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
11. Удостоверение личности (паспорт):
№ ________________ кем выдан ___________ дата выдачи ________________
13. Индивидуальный идентификационный код (ИИН) ______________________
12. Домашний адрес __________________________________________________
_____________________________________________________________________
дом. тел. __________________________
13. Адрес конторы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
раб. тел. _________________________
Номер государственной
лицензии и дата ее
выдачи
Образец личной печати
частного судебного
исполнителя
Образец подписи
частного судебного
исполнителя