Мүлікті бағалау қызметі саласындағы тексеру бойынша тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 139 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 18 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6272 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 354 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрдің м.а. 2011 жылғы 21 қазандағы N 339 Бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.10.31 № 354 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрдің м.а. 2011.10.21 N 339 (ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бірлескен бұйрығымен.
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабын орындау мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Кешенді және тақырыптық тексерулер бойынша тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті (Ә.Т. Аманбаев):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін оның ресми жариялауын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурстарында жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы                Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.               Экономикалық даму және
Д. Құсдәулетов                        Сауда министрі
Ж. Айтжанова
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2010 жылғы 23 сәуірдегі № 139
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің 2010 жылғы
29 сәуірдегі № 18
Бірлескен бұйрығымен
бекітілген
нысан
ТЕКСЕРУ ПАРАҒЫ
Тексеруі тағайындаған орган_______________________________________
__________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы ______________________________________
(№, күні)
Лицензиаттың аталуы немесе А.Ж.Т._________________________________
__________________________________________________________________
СТН_______________________________________________________________
ЖСН/БСН (болған жағдайда)_________________________________________
__________________________________________________________________Орналасқан жерінің адресі_____________________________________
Талаптардың тізбесі
Иә
Жоқ
1
Мүлікті бағалау және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясының болуы
2
Бағалау қызметін жүргізу шартында мына тармақтардың болуы:
тапсырыс беруші мен бағалаушының деректемелері:
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), мекенжайы;
заңды тұлға үшін - атауы, орналасқан жері (пошталық мекен-жайы), банктік деректемелері;
бағалау объектісінің (объектілерінің) атауы және (немесе) орналасқан жері, айқындалатын құнның түрі;
бағалау түрі;
бағалау объектісінің түрі;
бағалау жүргізудің мерзімдері;
бағалау жүргізу кезінде қолданылатын бағалау стандарттарына нұсқау;
көрсетілетін қызметтер үшін ақы төлеудің шарттары, тәртібі және мөлшері;
тараптардың құқықтары, міндеттері және жауапкершілігі;
тапсырыс берушінің бағалау объектісіне меншік құқығын растайтын құжаттың деректемелері немесе тапсырыс берушіге бағалау туралы шарт жасау құқығын беретін өзге де негіздемелер;
мүлікті бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның деректемелері (лицензия берген орган көрсетілген оның нөмірі мен берілген күні).
3
Бағалау туралы есепте келесі мәліметтердің болуы:
объектінің атауы мен орналасқан жері, бағалау жүргізілген күні;
бағалау жүргізу үшін негіздеме: жасалған шарттың нөмірі мен күні;
бағалаушы мен тапсырушы туралы негізгі мәліметтер: толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты, орналасқан жері, банк деректемелері;
есеп жасау күні.
Беттерінің көрсетілуімен, оның құрамына енгізілген бөлімдерді (бөлімшелерді) қамтыған бағалау туралы есептің мазмұны.
Бағалаушылар мен орындаушылардың кәсіби құзыретін растайтын біліктілік сипаттамасы көрсетілген тізімі.
Есептің сипаттама бөлімі:
бағалау объектісінің сипаттамасын, тексеру жүргізілген күнін көрсетіп, оның күй-жайын, заттай кем өлшеуді көзбен бақылаудың орындалуын немесе басқа да ресімдер жүргізу;
объектінің бағалау мақсаты, мүліктік құқықтар мен шектеулердің сипаттамасы, айқындалатын құнның түрлері;
бағалау әдістерін таңдаудың негіздемесі және бағаланатын объектінің нарықтық немесе өзге құнын белгілеу үшін қолданылатын әрбір әдістің мәнінің қысқаша сипаттамасы;
бағалау кезінде пайдаланылатын бағалау стандарттары және басқа нормативтік құқықтық актілер.
Есептің есеп айырысу бөлімі:
объектінің нарықтық немесе өзге құнын айқындау әдістемесінің сипаттамасы және бағалаудың таңдап алынған әдістерін қолдана отырып орындалған есеп айырысуларды;
бағалау нәтижелерінің келісуілуін және бағаланатын объектінің қорытынды құнын айқындауды қамтуы тиіс;
Есептің қорытынды бөлімі бағалау күніне объектінің күй-жайы жөніндегі құнының мөлшері туралы түбегейлі қорытындыны мазмұндау қажет.
4
Бағалаушының тәуелсіздікті сақтауы.
5
Объектілерге тікелей зерттеуді жүзеге асыруға және тапсырыс берушіге бағалау туралы есепті беру талабын орындау.
6
Бағалау қызметін жүргiзу шарттарының нөмiрлерiн көрсете отырып, хронологиялық тәртiппен бағалау қызметін жүргiзу есеп кiтабының болуы.
7
Бағалау туралы жасалған есептердi 5 жыл бойы сақтау талабын орындау.
8
Бағалау стандарттарының талаптарын орындау.
9
Бағалаушылар палаталарының біреуінде мүше болу
Лауазымды тұлғалар:
_______________________________ _______________ _______________       (Қызметі, А.Ж.Т.)                    (қолы)        (А.Ж.Т.)      _______________________________ _______________ _______________         (Қызметі, А.Ж.Т.)                    (қолы)        (А.Ж.Т.) Лицензиат:_____________________           ________________                         (Қызметі, А.Ж.Т.)                  (қолы)

Об утверждении формы проверочного листа по проверкам в сфере деятельности по оценке имущества
Совместный приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 139 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2010 года № 6272. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 354 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 21 октября 2011 года № 339
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра юстиции РК от 31.10.2011 № 354 и и.о. Министра экономического развития и торговли РК от 21.10.2011 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 4.
В целях реализации статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить форму проверочного листа по комплексным и тематическим проверкам.
2. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан (Аманбаев А.Т.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции                    Министр экономического
Республики Казахстан                     развития и торговли
_______ Д. Куставлетов                   Республики Казахстан
________ Ж. Айтжанова
Утвержден
Совместным приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 апреля 2010 года № 139
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 29 апреля 2010 года № 18
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
Орган назначивший проверку __________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование лицензиата __________________________________
_____________________________________________________________________
РНН _________________________________________________________________
ИИН/БИН (при его наличии) ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Да
Нет
1
Наличие лицензии на право осуществления деятельности
по оценке имущества и оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных активов.
2
Наличие в договорах на проведение оценки следующих
пунктов:
реквизиты заказчика и оценщика:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его
наличии), место жительства;
для юридического лица - наименование, место нахождения
(почтовый адрес), банковские реквизиты;
наименование и (или) место нахождения объекта
(объектов) оценки, вид определяемой стоимости;
вид оценки;
вид объекта оценки;
сроки проведения оценки;
условия, порядок и размер оплаты за оказываемые
услуги;
права, обязанности и ответственность сторон;
реквизиты документа, подтверждающего право
собственности заказчика на объект оценки, либо иные
основания, предоставляющие право заказчику на
заключение договора об оценке;
реквизиты лицензии на право осуществления деятельности
по оценке имущества (номер и дата выдачи лицензии с
указанием органа, выдавшего ее).
3
Наличие в отчетах об оценке следующих сведений:
наименование и место нахождения объекта, дата
проведения оценки;
основание для проведения оценки: номер и дата
заключения договора;
основные сведения об оценщике и заказчике: полное
наименование или фамилия, имя, отчество,
местонахождение, банковские реквизиты;
дата составления отчета.
Содержание отчета об оценке, отражающее включенные в
его состав разделы (подразделы) с указанием страниц.
Список оценщиков и исполнителей с указанием
квалификационных характеристик, подтверждающих их
профессиональную компетентность.
Описательная часть отчета должна отражать:
описание объекта оценки, его характеристика и
состояние с указанием даты проведения осмотра,
выполнения визуального наблюдения, натурных обмеров
или проведения других процедур;
цель оценки объекта, описание имущественных прав и
ограничений, вид определяемой стоимости;
обоснование выбора методов оценки и краткое изложение
сущности каждого метода, используемого для
установления рыночной или иной стоимости оцениваемого
объекта;
стандарты оценки и другие нормативные правовые акты,
используемые при проведении оценки.
Расчетная часть отчета должна включать:
описание методики определения рыночной или иной
стоимости объекта и расчеты, выполненные с применением
выбранных методов оценки;
согласование результатов оценки и определение итоговой
стоимости оцениваемого объекта.
Заключительная часть отчета должна содержать итоговое
заключение о величине стоимости объекта по состоянию
на дату оценки.
4
Соблюдение оценщиком независимости
5
Соблюдение требования по осуществлению
непосредственного обследования объекта и представлению
заказчику отчета об оценке
6
Наличие книги отчетов проведения оценки с указанием
нумерации договоров на проведение оценки в
хронологическом порядке
7
Соблюдение требования о хранении составленных отчетов
об оценке в течение 5 лет
8
Соблюдение требований стандартов оценки
9
Состоит членом одной палаты оценщиков
Должностные лица:
____________________________________ _______________ _______________
(Ф.И.О. должность)                (подпись)         (Ф.И.О)
____________________________________ _______________ _______________
(Ф.И.О. должность)                (подпись)         (Ф.И.О)
Лицензиат:
_________________________________________ ____________________
(Ф.И.О., должность)                     (подпись)