Қазақстан Республикасының Террористік қатынастарға бейім объектілерінің тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2010 жылғы 25 маусымдағы N 158 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылғы 19 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6341 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2013 жылғы 04 желтоқсандағы № 526 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 04.12.2013 № 526 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының террористік қатынастарға бейім объектілерінің тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Терроризмге қарсы орталық штабы осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу және оның заңмен белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны алғаш рет ресми жариялаған соң он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы                                Ә. Шаяхметов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2010 жылғы 25 маусымдағы
№ 158 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының террористік қатынастарға бейім объектілерінің тізімі
1. Ядролық және/немесе радиациялық қауіпті объектілер:
атомды энергетикалық кешендер;
зерттеу реакторлары;
ядролық жанармай мен ядролық қалдықтарды уақытша және ұзақ уақыт сақтайтын орындар;
ядролы энергетикалық қондырғылары бар ғылыми зерттеу ұйымдары.
2. Химиялық қауіпті объектілер:
химиялық өндіріс кәсіпорындары;
мұнай химиялық және мұнай өңдейтін өндіріс кәсіпорындары;
целлюлоза-қағаз өндірістерінің кәсіпорындары;
тағам өндірісі кәсіпорындары (салқын комбинаттардағы аммиак қорларының қоймасы);
коммуналдық шаруашылық кәсіпорындары (сумен қамтамасыз ету және хлорды техникалық процесте пайдаланумен ағынды суды тазалау объектілері).
3. Биологиялық қауіпті объектілер:
аса қауіпті инфекция қоздырғыштарын өндіретін кәсіпорындар (оба, тырысқақ, сібір жарасы, сары ауру, маңқа және табиғи шешек);
қауіпті инфекциялық ауруларды өндіретін кәсіпорындар (кене шағуы, сіреспе, іш сүзек және басқалар);
аса қауіпті инфекциялар мен қауіпті инфекциялық аурулар қоздырушыларын пайдаланушы кәсіпорындар.

Об утверждении Перечня объектов Республики Казахстан, уязвимых в террористическом отношении
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 25 июня 2010 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2010 года № 6341. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 декабря 2013 года № 526
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 04.12.2013 № 526 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О противодействии терроризму" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень объектов Республики Казахстан, уязвимых в террористическом отношении.
2. Штабу Антитеррористического центра Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законом порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета                      А. Шаяхметов
Утвержден
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 25 июня 2010 года № 158
Перечень
объектов Республики Казахстан,
уязвимых в террористическом отношении
1. Ядерно- и/или радиационно-опасные объекты:
атомные энергетические комплексы;
исследовательские реакторы;
хранилища временного и долговременного хранения ядерного топлива и радиоактивных отходов;
научно-исследовательские организации, имеющие ядерные энергетические установки.
2. Химически опасные объекты:
предприятия химической промышленности;
предприятия нефтехимической и нефтеперерабатывающей промышленности;
предприятия целлюлозно-бумажной промышленности;
предприятия пищевой промышленности (хранилища с запасами аммиака на хладокомбинатах);
предприятия коммунального хозяйства (объекты водоснабжения и очистки от сточных вод, с использованием в технологическом процессе хлора).
3. Биологически опасные объекты:
предприятия, производящие возбудителей особо опасных инфекций (чума, холера, сибирская язва, желтая лихорадка, сап и натуральная оспа);
предприятия, производители опасных инфекционных заболеваний (клещевые боррелиозы, столбняк, брюшной тиф и др.);
предприятия, использующие возбудителей особо опасных инфекций и опасных инфекционных заболеваний.

4. Техногенді-қауіпті объектілер:
жылу және гидроэлектр станциялары;
орталық диспетчерлік басқару бекеттері мен энергожүйенің торапты аралық станциялары;
әуе қозғалыстарына қызмет көрсету (басқару) орталықтары;
республикалық және облыстық мәні бар әуежайлар мен аэродромдар;
темір жол станциялары мен ірі темір жол тораптары;
ақпараттық есептеу орталықтары, темір жол көліктерін диспетчерлік басқарудың байланыс тораптары мен орталықтары;
кемелер жүзетін тоғандар;
теңіз және өзен порттары;
стратегиялық магистралдарда орналасқан көпірлер мен туннельдер;
зымыранды-ғарыштық және авиациялық кешен кәсіпорындары;
ірі су қоймаларының бөгеттері;
дамбалар, өндірістік кәсіпорындардың сұйық қалдықтарын сақтайтын қоймалар (кең байыту фабрикаларының артқы сақтау орындары және басқалар).
5. Өрт-қауіпті жарылғыш объектілер:
мұнай шығаратын және мұнай өңдейтін зауыттар;
теңіз мұнай және газ скважиналары мен теңіз мұнай құятын терминалдар;
газ өңдейтін зауыттар және 2000 тоннадан асатын мөлшерде сұйытылған көмір сутегін сақтайтын газ толтыратын станциялар;
титанды магний зауыттары (комбинаттары);
қару жарақты, әскери техникаларды және жарылғыш заттарды сақтау, жөндеу, кәдеге жарату мен ұқсату орындары;
газгольдерлі, кислородты станциялар мен қондырғылар;
магистралды газды және мұнай өнімдері өткізгіштері.
6. Мемлекеттік басқару, қаржы несиелік, ақпараттық және телекоммуникациялар объектілері:
мемлекеттік басқару органдары мен басқару органдарының орналасу объектілері;
шетелдік дипломатиялық өкілдіктер, консулдық мекемелер, халықаралық ұйымдардың өкілдіктері;
Қазақстан Республикасының қаржылық жүйесін басқару ұйымдары және бағалы металдар мен тастарды, қорғалған полиграфты өнімдерді өндіру, қайта өңдеу, айналымға салу мен сақтау ұйымдары;
телерадиокөрсетілімдер ұйымдары мен жаппай коммуникациялық құралдар, телефон, теледидар, радио байланыс және хабар жеткізу тораптары;
республикалық деңгейдегі мемлекеттік мұрағаттар.
7. Адамдардың жаппай жиналу объектілері:
500 ш.м. және одан көп сауда алаңындағы бөлшек сауда объектілері, 100 орынды және одан көп қоғамдық тамақтану кәсіпорындары, базарлар, сауда орталықтары мен кешендер;
санаторий-курорттық ұйымдар, пансионаттар, демалыс үйлері, туристік базалар;
концерт залдары, спорттық және бір уақытта 200 және одан көп келушілер келетін өзге де қоғамдық ғимараттар;
оқу орындары мен денсаулық сақтау ұйымдары.

4. Техногенно-опасные объекты:
тепло- и гидроэлектростанции;
центральные диспетчерские пункты управления и узловые подстанции энергосистем;
центры обслуживания (управления) воздушного движения;
аэропорты и аэродромы республиканского и областного значения;
железнодорожные станции и крупные железнодорожные узлы;
информационные вычислительные центры, узлы связи и центры диспетчерского управления железнодорожным транспортом;
судоходные шлюзы;
морские и речные порты;
мосты и тоннели, расположенные на стратегических магистралях;
предприятия ракетно-космического и авиационного комплекса;
плотины крупных водохранилищ;
дамбы, ограждающие хранилища жидких отходов промышленных предприятий (хвостохранилища обогатительных фабрик и т.п.).
5. Пожаро-взрывоопасные объекты:
нефтедобывающие и нефтеперерабатывающие заводы;
морские нефтяные и газовые скважины и морские нефтеналивные терминалы;
газоперерабатывающие заводы и газонаполнительные станции с объемом хранения более 2000 тонн сжиженных углеводородов;
титаномагниевые заводы (комбинаты);
места хранения, ремонта, утилизации и реализации вооружения, военной техники и взрывчатых веществ;
газгольдерные, кислородные станции и установки;
магистральные газо- и нефтепродуктопроводы.
6. Объекты государственного управления, финансово-кредитной, информационной и телекоммуникационной инфраструктуры:
объекты размещения органов государственной власти и управления;
иностранные дипломатические представительства, консульские учреждения, представительства международных организаций;
организации управления финансовой системой Республики Казахстан и предприятия, осуществляющие функции по производству, переработке, обращению и хранению драгоценных металлов и камней, защищенной полиграфической продукции;
организации телерадиовещания и средств массовых коммуникаций, узлы телефонной, телевизионной, радиосвязи и оповещения;
государственные архивы республиканского значения.
7. Объекты массового скопления людей:
объекты розничной торговли, торговой площадью от 500 кв. м и более, предприятия общественного питания на 100 посадочных мест и более, рынки, торговые центры и комплексы;
санаторно-курортные организации, пансионаты, дома отдыха, туристические базы;
концертные залы, спортивные и иные публичные сооружения, рассчитанные на одновременное пребывание 200 и более посетителей;
учебные заведения и организации здравоохранения.