Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және оларды ертіп жүрген адамдарға жол жүру төлемдері туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010 жылғы 11 ақпандағы № 281 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 4 наурызда № 3328 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 29.09.2023 № 59 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2020 жылдың 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 17-бабына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 587 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қазақстан Республикасының шегінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және оларды ертіп жүрген адамдарға жол жүру төлемдері, теміржол көлігінде (екі бағытта) жылына бір рет, бірақ купелі вагон билетінің құнынан аспайтын мөлшерде, Ақтөбе қаласы және аудандардың бюджеттерінің қаражаты есебінен жүргізілсін.
Жұмыс берушінің кінәсінен болған еңбектегі мертігуден немесе кәсіби ауырудан мүгедектігі бар адамдардың, емделуге жол жүру өтемақысы берілмейді.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 29.09.2023 № 59 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Ақтөбе қаласы және аудандардың "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ (келісім бойынша), жол жүру төлемдерін мынадай құжаттардың негізінде жүргізу ұсынылсын:

Об оплате проезда ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью первой, второй, третьей групп, детям с инвалидностью до 16 лет и сопровождающих их лиц
Решение маслихата Актюбинской области от 11 февраля 2010 года № 281. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 марта 2010 года за № 3328.
Сноска. Заголовок – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 29.09.2023 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 17 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 11.12.2020 № 587 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Оплату проезда ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью первой, второй, третьей групп, детям с инвалидностью до 16 лет направляемых для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования в пределах Республики Казахстан и сопровождающих их лиц производить за счет средств бюджетов районов и города Актобе, один раз в год на железнодорожном транспорте (оба конца), но в размере не более стоимости билета купейного вагона.
Лицам с инвалидностью от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, компенсация проезда на лечение не производится.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 29.09.2023 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Рекомендовать ГУ "Отдел занятости и социальных программ" районов и города Актобе (по согласованию), производить оплату проезда на основании следующих документов:

1) арызы;
2) екінші деңгейдегі банктерде немесе "Қазпошта" АҚ бөлімшелерінде есепшотының бар болуы туралы құжат;
3) мүгедектігі бар баланың жеке куәлігінің көшірмесі немесе туу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) жолдама:
стационарға емдеуге жатқызуға;
республикалық деңгейде мамандандырылған және жоғары мамандандырылған консультациялық-диагностикалық көмек алуға;
5) 1 тармақта көрсетілген азаматтардың санатына жататындығын растайтын куәліктің көшірмесі;
6) жол жүру дерегін растайтын билеттер, егер олар болмаған жағдайда – темір жол көлігінде емделу орнына дейінгі және кері қайтуға жол жүру құны туралы анықтама;
7) 1 тармақта көрсетілген адамды алып жүру қажеттігін растайтын медициналық анықтама.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 19.06.2019 № 435 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.09.2023 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға және оларды ертіп жүрген адамдар емдеу орнынан келген күнінен бастап екі айлық мерзімнен кешіктірмей 2-тармақта көрсетілген жол жүру дерегін растайтын құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 29.09.2023 № 59 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Ақтөбе қаласы және аудандардың әкімдеріне (келісім бойынша) осы шешімді орындау жөнінде шаралар қабылдау ұсынылсын.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрайымы
Облыстықмәслихаттың хатшысы
Д.ЕСПАЕВА Б.ОРДАБАЕВ

1) заявление;
2) документ о наличии счета в банках второго уровня, либо в отделениях АО "Казпочта";
3) копия удостоверения личности или копия свидетельства о рождении ребенка с инвалидностью;
4) направление на:
госпитализацию в стационар;
получение специализированной и высокоспециализированной консультативно-диагностической помощи на республиканском уровне;
5) копия удостоверения, подтверждающего принадлежность к категориям граждан, указанных в пункте 1;
6) билеты, подтверждающие факт проезда, а в случае их отсутствия – справка о стоимости проезда на железнодорожном транспорте до места лечения и обратно;
7) медицинская справка, подтверждающая необходимость сопровождения лица, указанного в пункте 1.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актюбинского областного маслихата от 19.06.2019 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 29.09.2023 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, лица с инвалидностью первой, второй, третьей групп, дети с инвалидностью до 16 лет и сопровождающие их лица, представляют документы, указанные в пункте 2 не позднее двухмесячного срока со дня прибытия из мест лечения.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 29.09.2023 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Рекомендовать акимам районов и города Актобе (по согласованию) принять меры по исполнению настоящего решения.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарьобластного маслихата
Д.ЕСПАЕВА Б.УРДАБАЕВ