Күндізгі бөлім оқушыларының қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүруі туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2010 жылғы 03 ақпандағы N 290 шешімі. Қарағанды облысы Сәтбаев қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 ақпанда N 8-6-97 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2011 жылғы 25 наурыздағы N 419 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы мәслихатының 2011.03.25 N 419 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына және "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 жылы қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру Сәтбаев қаласының төмендегі оқушылар санаттарына белгіленсін:
1) жалпы білім беру оқу орындарының бірінші сыныптан сегізінші сыныпқа дейінгі оқушылары – тегін жүру (2010 жылдың 1 маусымынан бастап 31 тамызына дейінгі жазғы уақыттан басқа);
2) Сәтбаев қаласының жалпы білім беру оқу орындарының тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпқа дейінгі оқушылары – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (2010 жылдың 1 маусымынан бастап 31 тамызына дейінгі жазғы уақыттан басқа);
3) кәсіби мектептердің, колледждердің оқушылары – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (2010 жылдың 1 шілдесінен бастап 31 тамызына дейінгі жазғы уақыттан басқа).
2. Сәтбаев қаласының жалпы білім беру оқу орындарының, кәсіби мектептердің, колледж оқушыларының келесі санаттарына 2010 жылдың жазғы маусымына (2010 жылдың 1 маусымынан бастап 31 тамызына дейін) қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру сақталсын:
1) жетім балалар;
2) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
3) даму мүмкіндіктері шектеулі балалар;
4) мүгедек балалар және бала кезінен мүгедек балалар;
5) көпбалалы отбасыларынан шыққан балалар;
6) ата-анасының біреуінен айырылған балалар;
7) жалғызбасты аналардың балалары.
3. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Біріңғай бюджеттік сыныптамасының "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау" 6.2.471.012.000 бағдарламасы бойынша қаржы бөлу қамтамасыз етілсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік сала, құқықтық тәртіп және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін (төрайымы Қоңырова Әлия Мешітбайқызы).

О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 03 февраля 2010 года N 290. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сатпаев Карагандинской области 11 февраля 2010 года N 8-6-97. Утратило силу - решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 25 марта 2011 года N 419
Сноска. Утратило силу - решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 25.03.2011 N 419.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Законом Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2010 год льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Сатпаев:
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений города Сатпаев с первого по восьмой классы – бесплатный проезд (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений с девятого по одиннадцатый классы с оплатой 50% существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года);
3) учащимся профессиональных школ, колледжей с оплатой 50% существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июля по 31 августа 2010 года).
2. Сохранить на летний период 2010 года (с 1 июня по 31 августа 2010 года) льготы на проезд в общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся общеобразовательных учебных заведений профессиональных школ, колледжей города Сатпаев:
1) детям-сиротам;
2) детям, оставшимся без попечения родителей;
3) детям с ограниченными возможностями;
4) детям-инвалидам и инвалидам с детства;
5) детям из многодетных семей;
6) детям по утере одного из родителей;
7) детям матерей-одиночек.
3. Обеспечить выделение средств в бюджете города Сатпаев на 2010 год по программе 6.2.471.012.000 "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов" Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной сферы, правопорядка и социальной защиты населения (председатель Конурова Алия Мешитбаевна).

5. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы                С. Имамбай

5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата             С. Имамбай