2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын өткізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 09/01 қаулысы. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әділет басқармасында 2009 жылғы 28 сәуірде N 8-11-95 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2011 жылғы 25 наурыздағы N 07/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2011.03.25 N 07/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 08 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының (әрі қарай - Заң) 1920 баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы N 960 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығына сәйкес, 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың жедел әскери қызметке дер кезінде шақырылуын қамтамасыз ету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінде әскерге шақыру учаскесі ұйымдастырылсын.
2. Комиссия мына құрамда бекітілсін:
Өмірбек Ыбырайұлы Әбілов                Бұқар жырау ауданының
Қорғаныс
жөніндегі бастығы
әскерге комиссиясының
төрағасы
Тобыл Қорғанбекұлы Жахин                аудан әлеуметтік
мәселелер жөніндегі
көмекшісі, шақыру
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Жасулан Оразғалиұлы Жаппасов            аудандық ішкі істер
басқармасы орынбасары,
полиция подполковнигі
Мұрат Әлімұлы Байғожин                  ауданның бас
дәрігерінің
орынбасары, медициналық
персоналдың жұмысын
басқарушы дәрігер
Мөлдір Қаржауқызы Жүнісбекова           аудандық орталық
аурухананың медбикесі,
комиссия хатшысы
3. Заңның 44 бабының 4 тармағына сәйкес әскерге шақыру комиссиясы мүшелерінің жұмыс орны, атқаратын қызметі және орташа еңбекақысы сақталсын.
4. Әскерге шақыру комиссиясының төрағасы (Өмірбек Ыбырайұлы Әбілов) (келісім бойынша) әскерге шақыру комиссиясының отырысы толық емес құрамда өткізілуін болдырмасын және азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын ұйымдастыру мен өткізілуі бойынша Заңның орындалуын қамтамасыз етсін.
5. Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі (келісім бойынша) бекітілген кестеге сәйкес, әскерге шақырылуға жататын азаматтардың шақырылуын жүргізсін.
6. "Бұқар жырау ауданының аудандық медициналық бірлестігі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасымен келісім бойынша):

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 22 апреля 2010 года N 09/01. Зарегистрировано управлением юстиции Бухар-Жырауского района Карагандинской области 28 апреля 2010 года N 8-11-95. Утратило силу - постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 25 марта 2011 года N 07/01
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 25.03.2011 N 07/01.
В соответствии со статьями 19, 20 Закона Республики Казахстан от 08 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" (далее - Закон), Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года N 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года", в целях обеспечения своевременного призыва на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призывной участок в отделе по делам обороны Бухар-Жырауского района.
2. Утвердить следующий состав комиссии:
Абилов Омирбек Ибраевич        начальник отдела по делам
обороны Бухар-Жырауского района,
председатель призывной комиссии.
Жахин Тобыл Курганбекович      помощник акима района по
социальным вопросам, заместитель
председателя призывной комиссии
Члены комиссии:
Жаппасов Жасулан Уразгалиевич  заместитель начальника районного
управления внутренних дел,
подполковник полиции
Байгожин Мурат Алимович        заместитель главного врача
района, врач, руководящий
работой медицинского персонала
Жунусбекова Молдир Каржауовна  медсестра районной центральной
больницы, секретарь комиссии
3. В соответствии с пунктом 4 статьи 44 Закона сохранить за членами призывной комиссии место работы, должность и средний заработок.
4. Председателю призывной комиссии (Абилов Омирбек Ибраевич) (по согласованию) не допускать заседания призывной комиссии в не полном составе и обеспечить выполнение требования Закона по организации и проведению призыва граждан на срочную воинскую службу.
5. Отделу по делам обороны Бухар-Жырауского района (по согласованию), провести призыв граждан, подлежащих призыву.
6. Коммунальному государственному казенному предприятию "Районное медицинское объединение Бухар-Жырауского района" (по согласованию с управлением здравоохранения Карагандинской области):

1) Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің қарауына Заңға сәйкес, әскерге шақырылушылардың медициналық куәландырылуын өткізу үшін керекті маман дәрігерлерді төмендегі құрамда бөлсін:
Саид Кадырович Гусейнов                дәрігер-хирург
Зура Қайырбекқызы Жұмақаева            дәрігер-невропатолог
Замзагүль Жұмағұлқызы Жұмагұлова       дәрігер-психиатр
Роза Нұрғалиқызы Жұмақаева             дәрігер-дерматовенеролог
Сара Сартаевна Сембаева                дәрігер-офтальмолог
Сәкен Іскендірұлы Барлыбаев            дәрігер-стоматолог
Ертай Шерікбай                         дәрігер-отоларинголог
Бақтыбай Айтмуханбетов                 дәрігер-рентгенолог
Сағдат Кабиұлы Какенов                 дәрігер-терапевт
Сәуле Файзулақызы Абжанова             дәрігер-нарколог
2) дәрігер мамандардың ауруы немесе басқа орынды себептері кезінде медициналық комиссиясының төмендегі құрамы бекітілсін:
Қазкен Нұрғалиұлы Жұмақаев             дәрігер-хирург
Денис Викторович Лавриков              дәрігер-терапевт
Гүлшахар Базарбайқызы Бакишева         дәрігер-стоматолог
3) орталықтандырылған аудандық аурухана стационарында әскерге шақыру комиссиясының жіберуі бойынша әскерге шақырылушылардың қосымша тексерілуі мен емделуін өткізу үшін төсек орын резерві болсын. Қосымша тексерілуі мен емделуін шақыру комиссиясының нұсқаған және белгілеген мерзімінде жүзеге асырсын;
4) әскерге шақыру кезеңінде тіс емделуін мұқтаж ететін әскерге шақырушылардың ауыз қуысын санациялау қамтамасыз етілсін;
5) медициналық комиссияны керекті құралдармен, медициналық және шаруашылық мүліктермен қамтамасыз етсін, сонымен бірге маман-дәрігерлерге көмек көрсетуге медициналық бикелердің керекті санын бөлсін;
6) әскерге шақырылушыларды зерттеу және олардың әскери қызметке лайықты екендігі жөнінде шешім шығару үшін электрокардиограмма өткізуге қағаз, флюорографияға рентгенопленкалардың резерві болсын.
7. Азаматтарды жедел әскери қызметке шақыруын өткізу барысында және Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің тізімі бойынша емделуді мұқтаж ететін әскерге шақырушылар емдеу мекемелерге бекітілсін және әскерге шақыру біткенге дейін емдеу жүргізу қамтамасыз етілсін.
8. Аудандық қаржы бөлімі (Мұрат Ойдашұлы Исабаев) Заңның 44 бабына сәйкес, жедел әскери қызметке шақыруға байланысты іс- шараларды смета бойынша қаржыландыруды жүргізсін.
9. Селолық округтар және кенттер әкімдері:
1) Заңның 18 бабына сәйкес, Бұқар жырау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің тізімдері бойынша әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру комиссиясының күні туралы хабарласын, сонымен бірге кестеге сәйкес олардың 100 пайыздық келуін қамтамасыз етсін;

1) в соответствии с Законом выделить в распоряжение отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района необходимое количество врачей- специалистов для проведения медицинского освидетельствования призывников в следующем составе:
Гусейнов Саид Кадырович        врач-хирург
Жумакаева Зура Каирбековна     врач-неврапатолог
Жумагулова Замзагуль           врач-психиатр
Жумагуловна
Жумакаева Роза Нургалиевна     врач-дерматовенеролог
Сембаева Сара Сартаевна        врач-офтальмолог
Барлыбаев Сакен Искандерович   врач-стоматолог
Шерикбай Ертай                 врач-отоларинголог
Айтмуханбетов Бахтыбай         врач-рентгенолог
Какенов Сагдат Кабиевич        врач- терапевт
Абжанова Сауле Файзулаевна     врач-нарколог
2) в случае болезни или других уважительных причин, отсутствие врачей-специалистов утвердить следующий состав медицинской комиссии:
Жумакаев Казкен Нургалиевич    врач-хирург
Лавриков Денис Викторович      врач-терапевт
Бакишева Гулшахар Базарбаевна  врач-стоматолог
3) в стационаре центральной районной больницы иметь резерв койкомест для проведения дополнительного обследования и лечения призывников по направлению призывной комиссии. Дополнительное обследование и лечение проводить в сроки, указанные и установленные призывной комиссией;
4) в период призыва обеспечить санацию полости рта призывников, нуждающихся в лечении зубов;
5) обеспечить медицинскую комиссию необходимыми инструментами, медицинским и хозяйственным имуществом, а также медицинскими сестрами для помощи врачам специалистам;
6) иметь резерв рентгенопленок для флюроографии, бумаги на проведение электрокардиограммы для обследования призывников и решения вопроса об их годности к воинской службе.
7. В ходе проведения призыва граждан на действительную воинскую службу закрепить призывников, нуждающихся в лечении за лечебными учреждениями, по списку отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района и обеспечить проведение лечения до окончания призыва.
8. Районному отделу финансов (Исабаев Мурат Ойдашевич) в соответствии со статьей 44 Закона производить финансирование мероприятий, связанных с призывом граждан на срочную воинскую службу, согласно сметы.
9. Акимам сельских округов и поселков:
1) в соответствии со статьей 18 Закона оповестить призывников о дне прохождения ими призывной комиссии согласно списков отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района, а также обеспечить их 100 процентную явку согласно графика;

2) ауданның әскерге шақыру учаскесіне әскерге шақырушылардың жеткізілуін ұйымдастырсын, әскерге шақырушыларды тасымалдау кезінде қайғылы жағдайдың алдын алу жөнінде шаралар қабылдасын;
3) әскерге шақыру пунктіне әскерге шақырылушыларды жіберудің алдында оларды шақыру қағазында көрсетілген керекті құжаттардың бар болуын тексерсін.
10. Әскерге шақырылуды өткізу кезеңіне техникалық жұмысты ұйымдастыруға село және кенттер әкімдері аппаратының есеп және брондау жөніндегі мамандары тартылсын.
11. Заңның 18 бабына сәйкес аудандық ішкі істер бөлімі (келісім бойынша):
1) Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөліміне жауапта жүрген немесе алдын-ала тергеуге қатысты әскерге шақырушылар туралы хабарлама жасап отырсын;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне шақырылғаннан бас тартатын әскерге шақырылушылардың іздеуі мен жеткізілуін жүргізсін;
3) облыстық жиналу пунктіне әскерге шақырылушылардың шақырылуы мен кетуі кезеңінде әскерге шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіп қамтамасыз етсін.
12. Бұқар жырау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі осы қаулының орындалуы туралы ақпаратты аудан әкімі аппаратына 2010 жылдың 25 маусымына дейін ұсынсын.
13. Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 28 қыркүйектегі N 11/47 "2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын өткізу туралы" (тіркелу нөмірі 8-11-76, аудандық "Сарыарқа" газетінде 2009 жылдың 30 мамырда жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
14. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Асхат Сағадиұлы Әлиге жүктелсін.
15. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Нашаров
Бұқар жырау ауданының
қорғаныс істері жөніндегі
бөлімінің бастығы                          Ө. Әбілов
Бұқар жырау ауданы ішкі істер
басқармасының бастығы                      С. Алиев
Қарағанды облысы
денсаулық сақтау
басқармасының бастығы                      Е. Әбілқасымов

2) организовать доставку призывников на призывной участок района, принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке призывников;
3) перед отправкой призывников на призывной пункт проверить наличие у них необходимых документов, указанных в повестках.
10. На период проведения призыва привлечь специалистов по учету и бронированию аппаратов акимов сел и поселков для организации технической работы.
11. В соответствии со статьей 18 Закона районному управлению внутренних дел (по согласованию):
1) информировать отдел по делам обороны Бухар-Жырауского района о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие;
2) проводить розыск и доставку призывников, уклоняющихся от призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан;
3) обеспечить общественный порядок на призывном участке в период призыва и отправки призывников на областной сборный пункт.
12. Отделу по делам обороны Бухар-Жырауского района представить информацию в аппарат акима района о выполнении настоящего постановления к 25 июня 2010 года.
13. Считать утратившим силу постановление акимата Бухар-Жырауского района "О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года" от 28 апреля 2009 года N 11/47 (регистрационный номер 8-11-76, опубликовано в районной газете "Сарыарқа" 30 мая 2009 года.
14. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Али Асхат Сагадиевича.
15. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района                                Е. НАШАРОВ
Начальник управления
здравоохранения
Карагандинской области                     Е. Абилкасимов
Начальник отдела по делам
обороны Бухар-Жырауского района            О. Абилов
Начальник управления
внутренних дел Бухар-Жырауского района     С. Алиев