Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 11 мамырдағы № 187 қаулысы. Қостанай облысы Қарабалық ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 3 маусымда № 9-12-140 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 23-бабына, 19-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген кезекті мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес, Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінгі қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі, сондай-ақ жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2010 жылдың сәуір–маусымында, қазан–желтоқсанында жедел әскери қызметіне кезекті шақыруды өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Селолық округтер, Қарабалық кенті және Тоғызақ селосының әкімдері:
1) медициналық комиссияға, аудандық шақыру комиссияның отырысына және әскерге жіберу үшін шақырушыларды хабарлау және өз уақытта келуді қамтамасыз етілсін;
2) әскери қызметті өту үшін әскерге жіберілетін шақырушыларды салтанатты шығарып салу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырылсын.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 11 мая 2010 года № 187. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 3 июня 2010 года № 9-12-140. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 19, статьей 23 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших в установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года" акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить мероприятия по проведению в апреле–июне и октябре-декабре 2010 года очередного призыва на срочную воинскую службу граждан в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих право на отсрочку или освобождения от призыва, а также граждан не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Акимам сельских округов поселка Карабалык и села Тогузак:
1) обеспечить оповещение и своевременную явку призывников на медицинскую комиссию, на заседание районной призывной комиссии и для отправки в войска;
2) организовать мероприятия по торжественным проводам призывников подлежащих отправке в войска для прохождения воинской службы.

3. "Қарабалық ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі әскерге шақыруды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі іс-шаралардың қаржыландыруды 2010 жылға арналған аудан бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
4. "Қостанай облысы Қарабалық ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) осы әкімдік қаулысын орындау бойынша орындалған жұмыс туралы ақпарат Қарабалық ауданының әкіміне 2010 жылдың 1 шілдесіне және 2011 жылдың 1 қаңтарына ұсынылсын.
5. "Қарабалық аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) бастығына ұсынылсын:
1) қолданыстағы заңнаманың шегінде әскери міндеттілікті орындаудан жалтарып жатқан тұлғаларды iздестiру және ұстауды жүзеге асыру;
2) шақыру учаскесінің аумағында қоғамдық тәртiптi сақтау және Қостанай қаласының облыстық жинау пунктіне шақырушылардың жеткізуді қамтамасыз ететін колондарды шығарып салу үшiн полицияның наряды бөлiп шығарылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.А. Кәкімжановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың сәуірінен бастап пайда болған қатынастарға өз іс-әрекетін таратады.
Қарабалық ауданының әкімі                   Ф. Филиппов
КЕЛІСІЛДІ
"Қарабалық аудандық ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ Н. Нархов
"Қостанай облысы Қарабалық ауданының
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
______________ С. Әймүқанов
"Қарабалық аудандық орталық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері
___________________ Л. Панченко

3. Государственному учреждению "Отдел финансов Карабалыкского района" финансирование мероприятий по организации и проведению призыва осуществлять в пределах средств, предусмотренных в бюджете района на 2010 год.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) в срок к 1 июля 2010 года и 1 января 2011 года представить информацию о проделанной работе по исполнению данного постановления акимата акиму Карабалыкского района.
5. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Карабалыкский районный отдел внутренних дел" (по согласованию):
1) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности, в рамках действующего законодательства;
2) выделить наряд полиции, для обеспечения порядка на территории призывного участка и сопровождения колонн, обеспечивающих доставку призывников на областной сборный пункт города Костаная.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Хакимжанова Б. А.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с апреля 2010 года.
Аким Карабалыкского района                 Ф. Филиппов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Карабалыкский районный отдел внутренних дел"
____________ Н. Нархов
Начальник государственного учреждения
"Отдел по делам обороны Карабалыкского
района Костанайской области"
_______________ С. Аймуханов
Главный врач государственного
коммунального казенного предприятия
"Карабалыкская центральная районная больница"
_______________ Л.Панченко