Жер салығының базалық ставкаларының өзгерістер туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2010 жылғы 3 ақпандағы № 211 шешімі. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 15 наурызда № 9-13-102 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 273 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 13.04.2015 № 273 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 387-бабының 1-тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының жер заңдарына сәйкес өткізілген жерді аймақтарға бөлу жобалары негізінде сондай-ақ бюджеттің кіріс бөлігін ұлғайту мақсатында Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Автотұраққа (паркингтер), автомобильге май құю стансияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге, елді мекендердің (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) жерлеріне, жеке тұлғаларға өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін қора-қопсы салынған жерді қоса алғанда, елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жерлеріне жер салығының базалық ставкалары 50% көтерілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданының 2011.09.29 № 387 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитетінің Қостанай облысы бойынша Салық Департаментінің Қарасу ауданы бойынша салық басқармасы" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) жер салығын көтерілген базалық ставкалардың негізінде осы шешімге сәйкес есептеу жүргізсін.
3. "Жер салығы базалық ставкаларының өзгерістер туралы" аудандық мәслихатының 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 123 ( 2009 жылғы 16 ақпандағы мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген тіркеу нөмірі 9-13-76, 2009 жылғы 18 ақпандағы "Қарасу өңірі" газетінде жарияланған), шешімнің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау (келісім бойынша) Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Салық комитетінің Қостанай облысы бойынша Салық Департаментінің Қарасу ауданы бойынша салық басқармасы мемлекеттік мекемесі басқармасының бастығына жүктелсін.

Об изменениях базовых ставок земельного налога
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 3 февраля 2010 года № 211. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 15 марта 2010 года № 9-13-102. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 13 апреля 2015 года № 273
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 13.04.2015 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года и на основании проектов зонирования земель, проведенных в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан, а так же в целях увеличения доходной части бюджета Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога на 50 процентов за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино, на земли сельскохозяйственного назначения, земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков), земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, включая земли, занятые под постройки, на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 03.02.2011 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Налоговое управление по Карасускому району Налогового Департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" (по согласованию) начисление земельного налога производить исходя из повышения базовых ставок, согласно данного решения.
3. Признать утратившим силу решение маслихата от 30 января 2009 года № 123 "Об изменениях базовых ставок земельного налога" (номер регистрации в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-13-76, опубликовано 18 февраля 2009 года в газете "Қарасу өңірі").
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на начальника Государственного учреждения "Налоговое управление по Карасускому району Налогового Департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" (по согласованию).

5. Осы шешім оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының
он бірінші сессиясының төрағасы             В. Михель
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы         С.Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі Салық комитетінің Қостанай
облысы бойынша Салық Департаментінің
Қарасу ауданы бойынша салық басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы:
___________________________ С. Ахметов
2010.02.03

5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель одиннадцатой сессии
Карасуского районного маслихата            В. Михель
Секретарь Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Налоговое управление
по Карасускому району Налогового
Департамента по Костанайской
области Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан":
____________________________ С. Ахметов
03.02 2010 год