Петропавл қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010 жылғы 12 наурыздағы N 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 7 сәуірде N 13-1-174 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2012 жылғы 3 тамыздағы N 4 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2012.08.03 N 4 Шешімімен (алғашқы ресми жарияланған қүнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексі 56-бабының 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектері және соларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер және әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қаласының жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) болат пен пластмассадан тіс протездеу бағасының мөлшерінде жылына кемінде бір рет Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға тістерін протездеуге;
2) жылына кемінде бір рет Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға санаторлық-курорттық емделу құны мөлшерінде санаторлық-курорттық емделуге;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша, шаштараз қызметтерінің төлеміне айына 230 теңге мөлшерінде;
4) «Облыстық туберкулезге қарсы диспансер» Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының тізімі негізінде туберкулезбен ауыратын тұлғаларға амбулаторлық емделу кезеңінде қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүруге, қалалық қоғамдық көлікте айына қырық сегіз рет жол жүру құнынан аспайтын мөлшерде;
5) аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан, жан басына шаққандағы отбасы табысы он айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, Петропавл қаласы аумағында тұрақты тұратын, Солтүстік Қазақстан облысының жоғарғы оқу орындарында оқитын, мемлекеттік жалпы білім алуға гранттар мен кредиттерге иегер болмаған, күндізгі оқу түрі бойынша оқитын студенттерге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Петропавловска
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12 марта 2010 года N 2. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 7 апреля 2010 года N 13-1-174. Утратило силу - решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 3 августа 2012 года N 4
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 03.08.2012 N 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан города Петропавловска:
1) на зубопротезирование участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, не более одного раза в год в размере стоимости зубопротезирования из стали и пластмассы;
2) на санаторно-курортное лечение участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в санаториях и профилакториях Республики Казахстан не более одного раза в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату услуг бань и парикмахерских в размере 230 тенге в месяц;
4) на проезд в городском общественном транспорте (кроме такси) лицам, больным туберкулезом, на период амбулаторного лечения на основании списков государственного учреждения «Областной противотуберкулезный диспансер» в размере, не превышающим стоимости сорока восьми поездок в месяц в городском общественном транспорте;
5) на оплату обучения студентам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает десятикратного месячного расчетного показателя, постоянно проживающим на территории города Петропавловска, обучающимся в высших учебных заведениях Северо-Казахстанской области по очной форме обучения, не ставшим обладателями государственных общеобразовательных грантов и кредитов;

6) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 9 Шешімімен
7) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2012.04.12 N 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 9; 2011.04.20 N 5; 2012.04.12 N 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен
8) төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккен отбасыларға (азаматтарға) жан басына шаққандағы отбасының (азаматтың) табысына қарамастан жетпіс айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көмек.
Ескерту. 1-тармақ 8) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2011.04.20 N 5Шешімімен
2. Әлеуметтік көмек көрсетуге шығындарды қаржыландыру «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451-007-000 бағдарламасы бойынша жүргізілсін.
3. Жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейлі банктер немесе «Қазпошта» акционерлік қоғамы арқылы көзделген бюджеттік қаражат шегінде ақшалай қаражатты әлеуметтік көмек алушылардың ашылған жеке есеп шоттарына аудару жолымен жүргізілсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қалалық мәслихат                           Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
А. Мишин                                   Р. Сыздықов
КЕЛІСІЛДІ:
«Облыстық туберкулезге қарсы диспансер»
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері                  П. Соболевский
«Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталық» Республикалық
мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан
облыстық филиалының директоры              Қ. Әмірин

6) исключен решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 9
7) исключен решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 12.04.2012 N 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней с момента его первого официального опубликования)
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 07.04.2010 N 9; от 20.04.2011 N 5; от 12.04.2012 N 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней с момента его первого официального опубликования)
8) единовременную помощь семьям (гражданам) пострадавшим вследствие чрезвычайных ситуаций независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина) в размере семидесяти месячных расчетных показателей.
Сноска. пункт 1 дополнен подпунктом 8) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 20.04.2011 N 5
2. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить по бюджетной программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
3. Социальные выплаты осуществлять в пределах выделенных бюджетных ассигнований путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или Акционерного общества «Казпочта».
4. Утвердить перечень документов, необходимых для оказания социальной помощи согласно приложению к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель                               Секретарь
сессии городского маслихата                городского маслихата
А. Мишин                                   Р. Сыздыков
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач Коммунального
государственного казенного
предприятия «Областной
противотуберкулезный диспансер»            П. Соболевский
Директор Северо-Казахстанского
областного филиала Республиканского
государственного казенного
предприятия «Государственный центр
по выплате пенсий»                         К. Амрин