Жеке санатты мұқтаж ететін азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы N 180 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 наурызда N 13-11-171 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 5 қарашадағы N 56 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 05.11.2012 N 56 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 56-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заңының 20-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Тайынша ауданының жеке санаттағы мұқтаж ететін азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе ертеде «Батыр Ана» атағын алған, сонымен қатар I және II дәрежелі «Ана Даңкы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға, Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, Социалистік Еңбек Ерлеріне, 3 дәрежелі Даңқ ордендерінің иегерлеріне, 1998-1989 жылдары Чернобыль АЭС апатының зардаптарын жоюға қатысушылар санының тұлғаларына, Қазақстан Республикасына иесіздендіру және көшіру аймақтарынан көшірілгендерге (өз еркімен көшіп кеткендерге) көшетін күнде анасының құрсағында болған балаларды қоса санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдама құнының мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға ай сайын моншаға, шаштаразға баруға 900 теңге мөлшерінде, тісті протездеуге (құнды металдарды және металлокерамикалық протездерді қоспағанда, металл пластика) жылына бір рет ұсынылған шот-фактура құнының мөлшерінде;
3) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 191 Шешімімен

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года N 180. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 18 марта 2010 года N 13-11-171. Утратило силу - решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 ноября 2012 года N 56
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненным к ним» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Тайыншинского района:
1) на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени», лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Герои Советского Союза, Герои социалистического труда, кавалеров орденов Славы 3- х степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988- 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, один раз в год в размере стоимости путевки;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним на посещение бань, парикмахерских в размере 900 тенге ежемесячно, на зубопротезирование в размере стоимости предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов, металлопластики) один раз в год.
3) исключен решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 191

4) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 253 Шешімімен
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 191; 2011.03.28 N 253 Шешімдерімен
1-1. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне өтінішті берген айынан бастап монша және шаштаразға бару үшін ай сайын әлеуметтік көмек тағайындалады және өтініш берушінің қаза болғанына байланысты немесе аудан шекарасынан көшіп кеткеніне байланысты тоқтатылады. Төлем көрсетілген оқиға болған айынан келесі айдан бастап тоқтатылады;
2) тісті протездеуге әлеуметтік көмек тісті протездеуге лицензиясы бар аудан бюджетімен қарастырылған қаражаттар шегінде тісті протездеу құнының мөлшерінде (қымбатты металдарды, метал керамикалық, метал пластикалық протездерді қоспағанда) медициналық ұйыммен жүзеге асырылады;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операцияларды іске асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының есеп-шотына ақша қаражатын аудару жолымен іске асырылады.
Ескерту. 1-тармақ 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 191 Шешімімен
2. «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж ететін азаматтарға әлеуметтік көмек» 451.007.000 бағдарламасы бойынша қаржы жылындағы осы мақсаттарға қарастырылған жергілікті бюджеттің есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге шығындардың қаржыландыруы жүргізілсін.
3. Бұл шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға тиісті.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ю. Машталяр
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Қ. Ысқақов
(ТАМ)
КЕЛІСІЛДІ:                          2010 жылдың 08 ақпанында
«Жұмыспен қамту және әлеуметтік
Бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің Бастығы                        Ю. Солунина
(ЖҚӘББ)

4) исключен решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 253
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 191; от 28.03.2011 N 253
1-1. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлокерамики, металлопластики) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка республики Казахстан на осуществляющие виды банковских операций.
Сноска. Пункт 1 дополнен пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 191
2. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
3. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Ю. Машталяр
Секретарь районного маслихата              К. Искаков
(ТРМ)
СОГЛАСОВАНО:                               08 февраля 2010 года
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ» (ОЗСП)                           Ю. Солунина