"Бизнестің жол қартасы-2020" бағдарламасын іске асыру аясында жастарды әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 554 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2011 жылғы 28 қаңтарда N 5-4-144 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 28 желтоқсандағы N 1352 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011.12.28 N 1352 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13),  14)тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57 баптарына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi № 581 «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы» Заңының 58 баптарына сәйкес, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Бизнестің жол картасы-2020» бағдарламасын іске асыру аясында (әрі қарай -Қатысушылар) техникалық және кәсiптiк, жоғары бiлiм алған түлектер санынан жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру жолымен жастарды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау бойынша шаралар қабылдансын.
2. Жұмысқа орналастыру төмендегi критерийлер бойынша жүзеге асырылсын:
1) «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнде (әрі қарай – Бөлiм) жұмыссыз ретiнде тiркелген қатысушыларды жұмысқа жіберу;
2) қатысушыларды iрiктеу кезеңiнде оларға қолайлы жұмыстың болмауы;
3) түлектің жасы 24 жасқа дейiн;
4) жұмыс мерзiмi 6 айға дейiн.
3. Жұмысқа орналастыру кәсіпкерлік субъектілерінде (әрі қарай – Жұмыс берушiлер) Жұмыс берушi мен Бөлiм арасындағы шарттың негiзiнде ұйымдастырылады және өткiзiледi.
Шартта тараптардың міндеттері, жұмыстың түрі мен көлемі және жұмысты төлеудің шарттары, қаржыландыру көздері және уақыты көрсетілуі міндетті.
4. Еңбек шарттары, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, Жұмыс берушi мен Қатысушының арасында жасалған еңбек шартымен анықталады.
5. Қаулыда көрсетілмеген басқа да шарттар Жұмыс беруші мен Қатысушылардың арасында жасалған еңбек шартында көрсетіледі.
6. Қатысушылардың еңбегін төлеу республикалық бюджеттен 26 000 (жиырма алты мың) теңге мөлшерінде қаржыны олардың дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.В. Каһармановқа жүктелсiн.

О дополнительных мерах по социальной защите молодежи в рамках реализации программы "Дорожная карта бизнеса-2020"
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 554. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2011 года за N 5-4-144. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28 декабря 2011 года N 1352
Сноска. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28.12.2011 N 1352.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 5718-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», статьями 58 Закона Республики Казахстан от 07 июля 2004 года № 581 «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан», акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять меры по социальной защите от безработицы молодежи в рамках реализации программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» (далее - Участники) путем трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников технического и профессионального, высшего образования;
2. Трудоустройство осуществлять по следующим критериям:
1) направлять на работу Участников, зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (далее - Отдел);
2) отсутствие в период подбора Участников подходящей для них работы;
3) возраст выпускника до 24 лет;
4) срок работы до 6 месяцев.
3. Трудоустройство организовывается и проводится на субъектах предпринимательства (далее - Работодатели) на основе договора Работодателей с Отделом.
Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между Работодателем и Участниками, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
5. Иные условия, не указанные в постановлении, будут отражены в трудовом договоре, заключенном между Работодателем и Участниками.
6. Оплата труда Участников осуществляется из республиканского бюджета в размере 26 000 (двадцать шесть тысяч) тенге путем перечисления средств на их лицевые счета.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кагарманова С.В.

8. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi және 2011 жылдың 01 қаңтарынан бастап пайда болған қатынастарға тарайды.
Риддер қаласының әкімі                Д.Ю. Кавригин

8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01 января 2011 года.
Аким города Риддера                      Д.Ю. Кавригин