Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы жеке кәсіпкерлік аясында және мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а . 2011 жылғы 5 тамыздағы № 285-ө және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 233 Бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 8 тамызда № 7111 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 541 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 496 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 30.06.2015 № 541 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.07.2015 № 496 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағы 1-1) тармақшасына, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 6) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы жеке кәсіпкерлік аясында және мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында тексеру парақтарының нысандары осы бірлескен бұйрыққа 12-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті (Манабаева Қ.А.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті (Бисақаев С.Ғ.) осы бірлескен бұйрық талаптарын зерттеуді және олардың орындалуын ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Ә. Ахметовке жүктелсін.

Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов
Совместный приказ и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 285-Ө и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2011 года № 7111. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 541 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 496
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 30.06.2015 № 541 и Министра национальной экономики РК от 02.07.2015 № 496 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов в сфере частного предпринимательства в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов (далее - формы проверочного листа) согласно приложениям 12 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Манабаева К.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего совместного приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Комитету по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Бисакаев С.Г.), организовать изучение и выполнение требований настоящего совместного приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Ахметова С.А.

5. Осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік      Экономикалық даму және
қорғау министрінің м.а.            сауда министрінің м.а.
____________ Т. Дүйсенова          ____________ Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің м.а.
2011 жылғы 5 тамыздағы
№ 285-ө және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрінің м.а.
2011 жылғы 5 тамыздағы
№ 233 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы жеке
кәсіпкерлік саласында тексеру парағы
__________                                 ____________________
(күні)                                     (толтырылған орны)
Тексеруді белгілеген орган: _________________________________________
Тексерілетін субъектінің атауы: _____________________________________
Тексерілетін субъектінің байланыс деректері: _____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
Тексеруді белгілеу туралы: ____ ________ 20 ____ жылғы № _____ акті
р/с
Талаптар тізбесі Ия/жоқ/талап етілмейді

5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра труда и              И.о. Министра экономического
социальной защиты населения                развития и торговли
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
____________ Т. Дуйсенова               __________ Т. Сулейменов
Приложение 1
к совместному приказу
и.о. Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 5 августа 2011 года № 285-ө
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 5 августа 2011 года № 233
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства в
сфере предоставления специальных социальных услуг
_____________________                        ________________________
(дата)                                   (место составления)
Орган, назначивший проверку: ________________________________________
Наименование проверяемого субъекта: _________________________________
Контактные данные проверяемого субъекта: ____________________________
(юридический адрес, телефон, адрес электронной почты)
Акт о назначении проверки: "____" ___________ 20___ года № _____
№ п/п
Перечень требований
Да/нет/не
требуется

1. Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті бағалау және айқындау жүргізетін стационар және жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсететін тексерілетін бақылау субъектілері үшін
1.1.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті айқындау және бағалауды жүргізудің уақтылығы
1.2.
Әрбір арнаулы әлеуметтік қызмет алушыға әзірленген жеке жұмыс жоспарының болуы
1.3.
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесуді жүзеге асыру
1.4.
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
1.5.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу

1. Для проверяемых субъектов, предоставляющих гарантированный объем
специальных социальных услуг в условиях стационара и полустационара,
проводящих оценку и определение потребности в предоставлении специальных социальных услуг
1.1.
Своевременность проведения оценки и определение потребности в
предоставлении специальных социальных услуг
1.2.
Наличие индивидуального плана работы на каждого получателя
специальных социальных услуг
1.3.
Осуществление содействия в проведении медико-социальной
экспертизы
1.4.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалида
1.5.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат

2. Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті бағалау және айқындау жүргізетін үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсететін тексерілетін бақылау субъектілері үшін
2.1.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті айқындау және бағалауды жүргізудің уақтылығы
2.2.
Әрбір арнаулы әлеуметтік қызмет алушыға әзірленген жеке жұмыс жоспарының болуы
2.3.
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесуді жүзеге асыру
2.4.
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
2.5.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу
2.6.
Мамандық алуға жәрдемдесу
Лауазымды тұлға
____________________________________________________________________
(тексеруші лауазымды тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
Тексерілетін субъектінің басшысы (өкілі) таныстырылды:
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20___ жылғы «___» __________ ______________________
(таныстырылған күні)                   қолы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің м.а.
2011 жылғы 5 тамыздағы
№ 285-ө және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрінің м.а.
2011 жылғы 5 тамыздағы
№ 233 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы жеке кәсіпкерлік
саласында тексеру парағы
__________                                 ____________________
(күні)                                     (толтырылған орны)
Тексеруді белгілеген орган: _________________________________________
Тексерілетін субъектінің атауы: _____________________________________
Тексерілетін субъектінің байланыс деректері: _____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
Тексеруді белгілеу туралы: ____ ________ 20 ____ жылғы № _____ акті
р/с
Талаптар тізбесі Ия/жоқ/талап етілмейді
1. Мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында тексерілетін субъектілер үшін
1.1.
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
1.2.
Оңалту шараларының мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес орындалуы
1.3.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу
Лауазымды тұлға
____________________________________________________________________
(тексеруші лауазымды тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
Тексерілетін субъектінің басшысы (өкілі) таныстырылды:
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20___ жылғы «___» __________ ______________________
(таныстырылған күні)            қолы

2. Для проверяемых субъектов, предоставляющих гарантированный объем
специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому,
проводящих оценку и определение потребности в предоставлении
специальных социальных услуг
2.1.
Своевременность проведения оценки и определения потребности в
предоставлении специальных социальных услуг
2.2.
Наличие индивидуального плана работы на каждого получателя
специальных социальных услуг
2.3.
Осуществление содействия в проведении медико-социальной
экспертизы
2.4.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалида
2.5.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат
2.6.
Содействие в получении профессии
Должностное лицо ____________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись проверяющего должностного лица)
Ознакомлен:
Руководитель (представитель) проверяемого субъекта:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
"___" __________ 20__ года               ______________________
дата ознакомления                                подпись
Приложение 2
к совместному приказу
и.о. Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 5 августа 2011 года № 285-ө
и и.о. Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 5 августа 2011 года № 233
Форма
Проверочный лист в сфере частного предпринимательства в
области социальной защиты инвалидов
_____________                                     _________________
(дата)                                        (место составления)
Орган, назначивший проверку: _______________________________________
Наименование проверяемого субъекта: ________________________________
Контактные данные проверяемого субъекта: ___________________________
(юридический адрес, телефон, адрес электронной почты)
Акт о назначении проверки: "____" ______________ 20 ____ года № _____
№ п/п
Перечень требований
Да/нет/не
требуется
1. Для проверяемых субъектов в области социальной защиты инвалидов
1.1.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалидов
1.2.
Выполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной
программе реабилитации
1.3.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат
Должностное лицо ____________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись проверяющего должностного лица)
Ознакомлен:
Руководитель (представитель) проверяемого субъекта:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
"___" __________ 20__ года             ________________________
дата ознакомления                                 подпись