"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді мемлекеттік тіркеуді, есепке алуды және бақылауды жүргізу туралы Ережені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 25 қарашадағы № 125 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 желтоқсанда № 7353 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 19.06.2013 № 63 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы есептілікті одан әрі жетілдіру және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының нормасына сәйкес келтіру мақсатында, "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді есепке алуды және бақылауды, мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы Ережесі бекітілсін.
2. Күші жойды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5995-санымен тіркелген) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеуді, есепке алуды және бақылауды жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы» № 71 бұйрығы;
2) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6710-санымен тіркелген) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту жөнінде» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 71 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" № 85 бұйрығы.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне  және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы
Ережесі

Об утверждении Правил государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 25 ноября 2011 года № 125. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2011 года № 7353. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 63
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 19.06.2013 № 63 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования отчетности о регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 71 "Об утверждении Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5995);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 декабря 2010 года № 85 "О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 71 "Об утверждении Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6710).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Утвержден приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
Правила
государственной регистрации, учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными органами Республики Казахстан

1. Кіріспе
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді мемлекеттік тіркеуді, есепке алуды және бақылауды жүргізудің осы Ережесі (бұдан әрі - Ереже) 2011 жылғы 6 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңын (бұдан әрі - Заң), 2006 жылғы 31 қаңтардағы «Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңын, және 2003 жылғы 22 желтоқсандағы «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңын жеке тұлғаларға, заңды тұлғаларға, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдарға, филиалдарға және заңды тұлғалардың өкілдіктеріне қатысты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеуді, есепке алуды және бақылауды жүргізу бөлігін орындау үшін әзірленген.
2. Тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеу, есепке алу  және бақылау:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүргізетін тексерулер нәтижелері бойынша қалыптасатын шынайы және дәйекті  құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, есепке алу, талдау және мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға ұсыну;
жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдардың, филиалдардың және заңды тұлғалардың өкілдіктерінің қызметін тексеруді жоспарлау және оңтайландыру кезінде елдегі құқық қорғау қызметінің тиімділігі мен сапасын арттыру мақсатында жүзеге асырылады.
3. Осы Ережеде мынадай түсініктер қолданылады:
ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі - АЕҚ) - оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистикалық және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын белгіленген үлгідегі құқықтық статистикалық ақпараттың (№ 1-П нысанды есепке алу карточкасы және талон-қосымша) материалдық (қағаз, магниттік, оптикалық) жеткізгіші.
тексерулерді мемлекеттік тіркеу, есепке алу және бақылау субъектілері - жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдардың, филиалдардың және заңды тұлғалардың өкілдіктерінің қызметіне тексеру жүргізуге Қазақстан Республикасының заңдары уәкілеттік берген мемлекеттік органдар;
тексеру объектілері - жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, соның ішінде қызметтеріне бақылау және қадағалау жүргізілетін мемлекеттік органдар, филиалдар және заңды тұлғалардың өкілдіктері;
тексеру тағайындау туралы акті - Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген талаптардың сақталуымен рәсімделген мемлекеттік органның құқықтық актісі;
тексерулерді жоспарлау - уәкілетті мемлекеттік органдардың тексерулерді жүйелеуі, оңтайландыруы және реттеуі.

1. Введение
1. Настоящие Правила государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны во исполнение Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" (далее - Закон), Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" и Закона Республики Казахстан от 22 декабря  2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" в части ведения государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан в отношении физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.
2. Государственная регистрация, учет и контроль проверок осуществляется в целях:
сбора, учета, анализа и предоставления государственным органам, физическим и юридическим лицам достоверной и достаточной правовой статистической информации, формируемой по результатам проверок, проведенных государственными органами Республики Казахстан;
повышения эффективности и качества правозащитной деятельности в стране при планировании и оптимизации проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационные учетные документы (далее - ИУД) - материальный (бумажный, магнитный, оптический) носитель правовой статистической информации установленного образца (учетная карточки ф. № 1-П и талон - приложение), на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
2) объекты проверок - физические лица, юридические лица, в том числе государственные органы, филиалы и представительства юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
3) акт о назначении проверки - правовой акт государственного органа, оформленный с соблюдением требований, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
4) планирование проверок - процедура систематизации, оптимизации и упорядочения проверок уполномоченными государственными органами;
5) субъекты государственной регистрации - государственные органы, уполномоченные законами Республики Казахстан на проведение проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор.

2. Тексерулер тағайындау туралы актілерді мемлекеттік тіркеу
4. Мемлекеттік тіркеу процедурасы өзіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуді, тексеру жүргізу мерзімінің ұзартылуы, тоқтатылуы, қайта жаңғыртылуы туралы, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тартуды, тексеру және оның нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алу, сонымен қатар өткізілмеген тексерісті құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында есептен алуды енгізеді.
Тексеру тағайындау туралы актілерді мемлекеттік тіркеу процедурасы және тиісінше, осы Ереже талаптары:
Заңның 8-бабы тәртібінде ішкі бақылауды жүзеге асыру кезінде;
Қазақстан Республикасының заңнамасында тікелей көзделген жағдайлардан басқа, Заңның 3-бабы 3 және 4 тармақтарында және 12-бабы 3-тармақшасында көзделген салалардағы бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру, сонымен қатар прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру кезінде тексеру жүргізуге байланысты құқықтық қатынастарға таратылмайды.
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты прокуратура органдары жүзеге асыратын тексерулер осы ережеде белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуге жатады.
5. Бірыңғай мемлекеттік тіркеу субъектілері Ереженің 1-қосымшасына сәйкес рәсімделетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу журналын (бұдан әрі - журнал) жүргізеді.
6. Тексеру тағайындау туралы актінің тіркелуін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы тексеру объектісінің тіркеу орны бойынша немесе өз қызметін жүзеге асыру орны бойынша тексерудің басталуына дейін жүзеге асырылады.
Тіркелу үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актінің екі данасы (түпнұсқа және куәландырылған көшірме), Ереженің 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге асыратын тексеру туралы мәліметтер толтырылған есепке алу карточкасы (бұдан әрі - № 1-П нысанды есепке алу карточка) ұсынылады.
Тексеруді мемлекеттік тіркеу үшін тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйелерін жүргізу кезінде электрондық сандық қол қойылған, көрсетілген құжаттар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы анықтайтын электрондық форматта жолданады.
Тексерулерді есепке алудың автоматтандырылған ведомстволық жүйесі болмаған жағдайда, тексеру тағайындау туралы акті және № 1-П нысанды есепке алу карточкасы электрондық форматта рәсімделуі, содан соң, электрондық сандық қол қойылғаннан кейін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурс құралының көмегімен тіркелуі үшін ұсынылуы мүмкін.
Бақылаушы және тіркеуші органдардың орналасқан жерінен елеулі қашықтықта орналасқан объектілерде жоспардан тыс тексеру жүргізген жағдайда, тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу тексеру басталғаннан кейін, келесі бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

2. Порядок государственной регистраций актов о назначении
проверок
4. Процедура государственной регистрации включает в себя регистрацию в органе по правовой статистике и специальным учетам акта о назначении проверки, о продлении, приостановлении, возобновлении срока проведения проверки, отказ в регистрации акта о назначении проверки, учет сведений о проверке и ее результатах и снятие с учета в органе по правовой статистике и специальным учетам непроведенной проверки.
Процедура государственной регистрации актов о назначении проверок и, соответственно, требования настоящих Правил не распространяются на правоотношения, связанные с проведением проверок:
при осуществлении внутреннего контроля в порядке статьи 8 Закона;
при осуществлении контроля и надзора в сферах, предусмотренных пунктами 3 и 4 статьи 3 и пунктом 3 статьи 12 Закона, за исключением случаев, прямо предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Проверки, осуществляемые органами прокуратуры в отношении субъектов частного предпринимательства, подлежат государственной регистрации в порядке, установленном настоящими Правилами.
5. Субъектами государственной регистрации ведется Журнал учета актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан (далее - Журнал), согласно приложению 1 к Правилам.
Органы по правовой статистике и специальным учетам ведут книгу учета зарегистрированных актов о назначении проверок в разрезе государственных органов по форме аналогичной Журналу.
6. Регистрация акта о назначении проверки осуществляется органом по правовой статистике и специальным учетам до начала проверки по месту регистрации объекта проверки или по месту осуществления им своей деятельности.
Для регистрации в орган по правовой статистике и специальным учетам предоставляется акт о назначении проверки в двух экземплярах (подлинник и копия), заполненная учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой государственным органом Республики Казахстан (далее - учетная карточка ф. № 1-П), согласно приложению 2 к Правилам.
При ведении ведомственных автоматизированных систем учета проверок для государственной регистрации проверки указанные документы, подписанные электронной цифровой подписью, направляются в электронном формате, определяемом органом по правовой статистике и специальным учетам.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, акт о назначении проверки и учетная карточка ф. № 1-П могут быть оформлены в электронном формате и, после подписания электронной цифровой подписью, предоставлены для регистрации с помощью средств Интернет-ресурсов органа по правовой статистике и специальным учетам.
В случае проведения внеплановой проверки на объектах, находящихся на значительном отдалении от места расположения контролирующих и регистрирующих органов, регистрация акта о назначении проверки осуществляется в течение следующих пяти рабочих дней после начала проверки.

7. Жоспардан тыс тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу
барысында мемлекеттік орган қызметкері Қазақстан Республикасының
заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындау үшін
негіз болған құжаттың түпқұжаты мен көшірмесін ұсынады.
Тексеру тағайындаудың негізі болып табылған құжаттың түпқұжаты мемлекеттік орган қызметкеріне қайтарылады, ал көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.
8. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері ақпараттық есепке алу құжаттарын ала отырып, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуге ұсыну сәтінен үш сағаттан кешіктірмей:
тексеру тағайындау туралы актінің қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігін және № 1-П нысанды есепке алу карточкасының толтырылуының толықтығын тексереді;
сонымен қатар, құжаттарды тіркеуге ұсынудың уақтылы болуын, тексеру жүргізудің құқықтық негіздерінің болуын, тексеру мерзімі мен кезеңділігін, сонымен қатар тексеруді тағайындау кезінде мемлекеттік органның аумақтылығын сақтауды тексереді;
актіні тіркеуден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда,  құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу туралы мөр басады;
ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтерін деректер қорына, № 1-П н. есепке алу карточкасына және оған қоса берілетін талон-қосымшаға енгізеді;
құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері электрондық тіркеудің аяқталуы туралы мемлекеттік тіркеу субъектісіне электрондық сандық қол қойылған тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу туралы хабарламаны жолдайды.
Тіркеген соң, актінің түпқұжаты мемлекеттік органның лауазымды тұлғасына қайтарылады. Актінің көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.
9. Мемлекеттік тіркеу субъектісі тексеру тағайындау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны анықталған жағдайда құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының басшысы не оның міндетін орындаушы адам тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) Ережеге қоса берілген 4-қосымшаға сәйкес, ақпараттық есепке алу құжаттар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен бастап 24 сағаттан аспайтын мерзімде жазбаша түрде екі данада жасалады.
Көрсетілген мерзімінің аяқталуы мерекелік немесе демалыс күндеріне сәйкес келген жағдайда, бас тарту құқығын қолдану мерзімі келесі жұмыс күні болып табылады.
Тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасы заңнамалары мен осы Ереже талаптарының нақты бұзушылықтарын көрсете отырып дәлелді болуы тиіс.

7. При регистрации акта о назначении внеплановой проверки сотрудник государственного органа представляет подлинник и копию документа, послужившего основанием для назначения проверки, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Подлинник документа, послужившего основанием назначения проверки, возвращается сотруднику государственного органа, а копия остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.
8. Сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам, получив ИУД, не позднее трех часов с момента представления акта о назначении проверки на регистрацию:
проверяет соответствие акта о назначении проверки требованиям действующего законодательства и полноту заполнения учетной карточки ф. № 1-П;
одновременно проверяет своевременность представления документов для регистрации, наличия правовых оснований проведения проверки, сроки и периодичность проверки, а также соблюдение государственным органом принципа территориальности при назначении проверки;
при отсутствии оснований для отказа в регистрации акта о назначении проверки, сотрудником органа по правовой статистике и специальным учетам ставится штамп о регистрации акта о назначении проверки согласно приложению 3 к Правилам;
вносит записи в учетную карточку ф. № 1-П и вводит сведения ИУД в базу данных;
о завершении электронной регистрации сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам направляет субъекту государственной регистрации сообщение о регистрации акта о назначении проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
После регистрации подлинник акта возвращается должностному лицу государственного органа. Копия акта остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.
9. В случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан, допущенных субъектом государственной регистрации при назначении проверки, руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам, либо лицом, исполняющим его обязанности, принимается решение об отказе в регистрации акта о назначении проверки.
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, согласно приложению 4 к Правилам составляется письменно в двух экземплярах в срок не более 24 часов с момента поступления ИУД в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае совпадения окончания указанного срока с выходным или праздничным днем, то сроком применения права отказа является следующий рабочий день.
Отказ в регистрации акта о назначении проверки должен быть мотивирован с указанием конкретных нарушений требований законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил.

10. Мемлекеттік тіркеу субъектісі тексеру тағайындау барысында Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының сақталуы туралы мәселені анықтау үшін ұсынылған құжаттарды қосымша зерделеу қажет болған жағдайда, шешім ақпараттық есепке алу құжаттары құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қабылдануы тиіс.
Тіркеусіз қайтарылған тексеруді тағайындау туралы актіден бас тартылған жағдайда, Ережеге қоса берілген 5-қосымшаға сәйкес «бас тартылған» мөртабан қойылады және № 1-П нысанды есепке алу карточкасының 21-тармағы толтырылады.
11. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту үшін, егер өзгесі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен, Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық келісімдермен және осы Ережемен белгіленбеген болса, келесі негіздердің бірінің болуы жеткілікті:
1) тексерулер жоспарында көрсетілмеген жоспарлық тексеруді
тағайындау;
2) жоспарлы тексеру тағайындау кезінде алдыңғы тексеруге қатысты уақыттық ара-қашықтықтың сақталмауы;
3) мемлекеттік органдардың өз құзыретіне енбейтін мәселелер бойынша тексерулер тағайындауы;
4) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мерзімдерге қатысты тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеру жүргізу мерзімінің асып кетуі немесе өтіп кетуі;
5) жасырын түрдегі өтініш бойынша объектіні тексеруді тағайындау;
6) егер осы мәселе және кезең бойынша бұрын осы, немесе оның жоғары тұрған (төмен тұрған) органы, немесе басқа да мемлекеттік орган тексеру өткізген болса, мемлекеттік органның объекті қызметін тексеруді тағайындауы;
7) егер алдыңғы тексерулер нәтижесінде бұзушылықтар анықталмаса, анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның (қаулының, ұсыныстардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау мәселесі бойынша тексеру тағайындау;
8) жоспардан тыс тексеруді тағайындау негізінің жазбаша растауы болмауы (сұрау, тапсырма, өтініш, шағым, жүгіну, прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру кезінде жүгінулерді сенім телефондары бойынша есепке алу кітабында тіркеу туралы белгі, қарсы тексеру тағайындау кезіндегі актінің көшірмесі және заңнамада көзделген басқа да негіздер);
9) өтініште немесе хабарламаларда, жеке, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерінің бұзылғандығы туралы өзге де жүгінулерде көрсетілген уақыт аралығының шегінен шығатын кезеңге тексеру тағайындау;

10. В тех случаях, когда для выяснения вопроса о соблюдении субъектом государственной регистрации при назначении проверки требований законодательства Республики Казахстан требуется дополнительное изучение представленных документов, решение должно быть принято в срок не позднее двух рабочих дней с момента поступления ИУД в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае отказа, на акте о назначении проверки, возвращаемом без регистрации, ставится штамп "отказано" согласно приложению 5 к Правилам и заполняется пункт 21 учетной карточки ф. № 1-П.
При электронной регистрации сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам направляет субъекту государственной регистрации сообщение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
11. Для отказа субъекту государственной регистрации в регистрации акта о назначении проверки, если иное не установлено нормативными правовыми актами Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан и настоящими Правилами, достаточно наличие одного из следующих оснований:
1) назначение плановой проверки, не указанной в плане проверок;
2) несоблюдение временного интервала по отношению к предшествующей проверке при назначении плановой проверки;
3) назначение государственными органами проверок по вопросам, не входящим в их компетенцию;
4) превышение либо истечение сроков проведения проверки, указанных в акте о назначении проверки, относительно сроков, установленных законами Республики Казахстан;
5) назначение проверки объекта по анонимному обращению;
6) назначение государственным органом проверки деятельности объекта, если по данному вопросу и периоду ранее проводилась проверка этим же, либо его вышестоящим (нижестоящим) органом, либо иным государственным органом;
7) назначение проверки по вопросу контроля исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений, если по их результатам  не были выявлены нарушения;
8) отсутствие письменных подтверждений основания назначения внеплановой проверки (запрос, поручение, заявление, жалоба, обращение, отметка о регистрации в книге учета обращений по телефонам доверия при осуществлении прокурорского надзора, копии акта при назначении встречной проверки и иные основания, предусмотренные законодательством);
9) назначение проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических, юридических лиц и государства;

10) тексеру жүргізуді оған тиісті өкілеттігі жоқ тұлғаларға тапсыру;
11) Заңда көзделген жағдайлардан басқа бірнеше тексеру объектілеріне тексеру тағайындау туралы бір актідегі нұсқау;
12) заңмен белгіленген мерзімде ол бойынша тексеру тоқтатылған және қайта жаңғыртылмаған объектіні тексеруді қайта тағайындау;
13) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген шекті мерзімдерінен асатын мерзімге тексеруді тағайындау немесе оны ұзарту;
14) міндетті хабарлау туралы талап Заңда көзделген болса алдағы тексеру туралы жеке кәсіпкерлік субъектісіне хабарлау туралы деректің болмауы немесе хабарлау мерзімін сақтамау;
15) тексерулердің жүргізу тәртібі мен жағдайларын реттейтін нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылуы.
12. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден негізсіз бас тартуы жоғарыда тұрған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына немесе сотқа шағымдалуы мүмкін.
13. Тексеру қоғамдық тәртіпке, халықтың денсаулығына және Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделеріне төнген қауіп-қатерді тез арада жоюды талап ететін қалыптасқан әлеуметтік-экономикалық жағдайға байланысты туындаған ерекше жағдайларда, сондай-ақ заңнаманың бұзылуын олардың тікелей жасалуы сәті кезінде алдын алу мақсатында және дәлелдемелерді бекіту үшін шұғыл әрекет жүргізу үшін жұмыс уақытынан тыс мерзімде (түнде, демалыс немесе мереке күндерінде) тексеру жүргізу кезінде, тексеру жүргізудің өзге де шарттарын реттейтін Қазақстан Республикасымен ратифицирленген халықаралық келісімдерге сәйкес тексеру жүргізу барысында тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу, тексеру басталғаннан соң келесі жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
14. Тексеру мерзімдерін тоқтату немесе жаңғырту туралы, сонымен
қатар тексеруге қатысатын тұлғалардың құрамы өзгерген кезінде мемлекеттік тіркеу субъектісі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексерудің тоқтатуына немесе қайта жаңғыруына дейін бір күн бұрын енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ескертпені жолдайды.
Сонымен қатар, ескертпеде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының журналы бойынша тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі және тіркеу күні, тексерілуші объектінің толық атауы және орналасқан жері, тексерудің тоқтатылған, жаңартылған күні немесе тексеруге қатысушы тұлғалар құрамының өзгеруі көрсетіледі.
Тексеру мерзімі ұзартылған, тексеру мерзімдерін қайта жаңғыртқан жағдайда, сондай-ақ тексеруге қатысушы адамдар құрамын өзгерткен кезде мемлекеттік тіркеу субъектісі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тексеру тағайындау туралы акті нөмірімен, тіркелген күнімен, құжаттардың келіп түскен күніне сәйкес келетін тексеруді ұзарту туралы актіні тексерудің аяқталу мерзімінен кешіктірмей рәсімдейді.
Тіркеу тексеруді ұзарту туралы актіде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тіркеуді тағайындау туралы актіні тіркеу туралы мөртабанмен тексеруді жүзеге асырған қызметкердің тегі, аты-жөні көрсетіліп, қолы қойылып нақтыланады.

10) поручение проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
11) указание в одном акте о назначении проверки нескольких объектов проверки, за исключением случаев, предусмотренных Законом;
12) повторное назначение проверки объекта, по которому проверка была приостановлена и не возобновлена в установленные законом сроки;
13) назначение проверки либо ее продление в сроки, превышающие предельные сроки, установленные законами Республики Казахстан;
14) отсутствие данных об уведомлении или несоблюдение сроков уведомления субъекта частного предпринимательства о предстоящей проверке, когда требование об обязательном уведомлении предусмотрено Законом;
15) нарушения требований нормативных правовых актов, регламентирующих порядок и условия проведения проверок.
12. Необоснованный отказ субъекту государственной регистрации в регистрации акта о назначении проверки может быть обжалован в вышестоящий орган по правовой статистике и специальным учетам либо в суд.
13. В исключительных случаях, когда проверка была вызвана сложившейся социально-экономической ситуацией, требующей немедленного устранения угрозы общественному порядку, здоровью населения и национальным интересам Республики Казахстан, а также при проведении проверки в нерабочее время (ночное, выходные или праздничные дни), в целях пресечения нарушений законодательства непосредственно в момент их совершения и проведения неотложных действий для закрепления доказательств, при проведении проверок в соответствии с ратифицированными Республикой Казахстан международными договорами, регламентирующими иные условия проведения проверок, регистрация акта о назначении проверки производится в течение следующего рабочего дня после начала проверки.
14. О приостановлении либо возобновлении сроков проверки, а также при изменении состава лиц, участвующих в проверке, субъект государственной регистрации направляет уведомление в орган по правовой статистике и специальным учетам о внесенных изменениях и дополнениях за один день до приостановления либо возобновления проверки, а также изменения состава лиц, участвующих в проверке.
При этом, в уведомлении указываются номер и дата регистрации акта о назначении проверки зарегистрированного в органе по правовой статистике и специальным учетам, полное наименование, местонахождение проверяемого объекта, дата приостановления, возобновления проверки либо изменение состава лиц участвующих в проверке.
В случае продления сроков проверки, возобновлении сроков проверки, а также при изменении состава лиц, участвующих в проверке субъект государственной регистрации оформляет акт, который регистрируется в органе по правовой статистике и специальным учетам не позднее срока окончания проверки, за номером акта о назначении проверки с датой регистрации, соответствующей дате поступления документов.
Регистрация подтверждается штампом о регистрации акта о назначении проверки органа по правовой статистике и специальным учетам на акте о продлении проверки с указанием даты, фамилии, инициалов и подписи сотрудника, проводившего регистрацию.

15. Мемлекеттік тіркеу субъектісі тексеру аяқталуы бойынша үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына
№ 1-П нысанды есепке алу карточкасына талон-қосымшаны, егер электронды тіркелген жағдайда, оның электронды форматын ұсынады.
Мемлекеттік тіркеу субъектісі тағайындаған тексеруді жүргізуден бас тартқан, прокурордың немесе соттың шешімі бойынша тексеруді оның аяқталуына дейін тоқтатқан жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі ол туралы шешім қабылданғаннан соң үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ескертпе жолдайды.
16. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген тексеруді өткізбеу жағдайында, мемлекеттік тіркеу субъектісі тексерудің өткізілмеу себебін көрсету арқылы ескертпе жасайды.
Ескертпе құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексерудің нақты аяқталған сәтіне дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
17. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы тұрақты түрде тексерулер мерзімдерінің ұзартылуына, тоқтатылуына және жаңғыртылуларына есепке алуды және бақылауды жүргізеді.
18. Мемлекеттік тіркеу субъектілері құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген актілер және жүргізілген тексерістер бойынша салыстыруды тоқсанда бір реттен кем емес жүргізеді.
Орталық мемлекеттік органдар жүргізген тексерулер бойынша салыстырып тексеру құқықтық статистика және арнайы есепке алу орталық органында жүргізіледі.
Салыстыру құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының басшысы бекіткен кесте бойынша жүргізіледі.
Салыстырулардың уақтылы өткізуін бақылау мемлекеттік тіркеу субъектісі басшысына жүктеледі.
Салыстырудың аяқталуы бойынша акті жасалады. Салыстыру актісінде бейнеленуге мынадай мәселелер жатады:
1) салыстыру жүргізудің уақытылығы;
2) тіркелуінен бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің саны;
3) тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны;
4) тексерулердің түрлері бойынша бөлумен, тіркелген актілер бойынша жүргізілген тексерулердің саны;
5) ұзарту туралы актілерді, тексерулер мерзімдерінің тоқтатылуы мен жаңғыртылуы туралы ескертпелердің уақытылы ұсынылуы;
6) есепке алу үшін талон-қосымшалардың уақытылы ұсынылуы;
7) жүргізілмеген тексерулерді есептен алу туралы ескертпенің
уақытылы ұсынылуы;
8) көрсетілген деректемелерге сәйкес Журналға енгізілген мәліметтердің есепке алуының толықтығы.
Салыстыру актісіне салыстыруды жүргізген құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы және мемлекеттік тіркеу субъектісі қызметкерлері қол қояды және көрсетілген органдардың басшылары бекітеді.
Салыстыру актісі екі данада жасалады, оның бір данасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады, екінші данасы салыстыру жүргізген мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасына беріледі.

15. Субъект государственной регистрации в течение трех рабочих дней по завершении проверки представляет в орган по правовой статистике и специальным учетам талон-приложение к учетной карточке ф. № 1-П, а в случае электронной регистрации его электронный формат.
В случае отказа субъекта государственной регистрации от проведения назначенной проверки, прекращения проверки до ее завершения по решению прокурора или суда, субъектом государственной регистрации направляется уведомление об этом в орган по правовой статистике и специальным учетам в течение трех рабочих дней после принятия решения.
16. В случае непроведения зарегистрированной в органе по правовой статистике и специальным учетам проверки субъектом государственной регистрации составляется уведомление с указанием причины непроведения проверки.
Уведомление предоставляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней до момента фактической даты окончания проверки, указанной в акте о назначении проверки.
17. Орган по правовой статистике и специальным учетам на постоянной основе ведет учет и контроль за соблюдением сроков продления, приостановления и возобновления проверок.
18. Субъекты государственной регистрации производят сверку по зарегистрированным актам и проведенным проверкам в органе по правовой статистике и специальным учетам не реже одного раза в квартал.
Сверка по проверкам, проводимым центральными государственными органами, проводится в центральном органе по правовой статистике и специальным учетам.
Сверка проводится по графику, утвержденному руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам.
Контроль за своевременностью проведения сверок возлагается на руководителя субъекта государственной регистрации.
По завершению сверки составляется акт.
В акте сверки подлежат отражению следующие вопросы:
1) своевременность проведения сверки;
2) количество актов о назначении проверок в регистрации, которых отказано;
3) количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
4) количество проведенных проверок по зарегистрированным актам, с разбивкой по видам проверок;
5) своевременность предоставления актов о продлении, уведомлений о приостановлении и возобновлении сроков проверки;
6) своевременность представления для учета талонов-приложений;
7) своевременность предоставления уведомления о снятии с учета не проведенной проверки;
8) полнота учета внесенных сведений в Журнал согласно указанным реквизитам.
Акт сверки подписывается сотрудниками органа по правовой статистике и специальным учетам и субъекта государственной регистрации, проводившими сверку и утверждается руководителями указанных органов.
Акт сверки составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого остается в органе по правовой статистике и специальным учетам, второй - вручается должностному лицу субъекта государственной регистрации, проводившему сверку.

19. Егер салыстыру немесе мемлекеттік тіркеу субъектілерінде тексеру жүргізу барысында тіркеуден өтпеген тексеру тағайындау туралы актіні, немесе тексеру тағайындау туралы актіні шығармай жүргізілген тексерулер анықталған жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі алдын ала өзінің тіркеу журналында тиісті жазу жазып, олардың анықтаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тіркелмеген тексерулерге толтырылған № 1-П нысанды есепке алу каточкаларын және талон-қосымшаларды ұсынады.
3. Тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесін енгізу
20. Мемлекеттік тіркеу субъектілері тексерулерді есепке алудың
Бірыңғай жүйесінің қалыптасуына қатысады.
Осы мақсатта олар тұрақты және үзіліссіз түрде ведомстволық тексерулердің, сонымен қатар тексеру парақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтар және олар бойынша қабылданған әкімшілік әрекеттегі қабылданған шараларды есепке алу жүйесін құрады.
Тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйесі болмаған жағдайда, мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру барысындағы қарым-қатынасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурсы арқылы жүргізілуі мүмкін.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тексерулерді есепке алу жүйесі мен тексерулерді есепке алу ведомстволық жүйесінің біріктірілуі, сондай ақ тұтастық және біріңғайлық принципін сақтау негізінде мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеу барысында құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурсы арқылы қарым-қатынасты ұйымдастыру тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесін құрайды.
Тексеру тағайындау туралы актілер, № 1-П нысанды есепке алу каточкалары, талон-қосымшалар мәліметтері негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы мемлекеттік органдар жүргізетін тексерулер туралы Бірыңғай мемлекеттік деректер банкін жүргізеді.
21. Тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы мен мемлекеттік органның толық электронды өзара қарым-қатынасқан жағдайда, тексеру тағайындау туралы акті, № 1-П нысанды есепке алу каточка, талон-қосымша қағаз жеткізгіште құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ұсынылмайды.
Тексерулерді есепке алудың бірыңғай жүйесінде электрондық өзара әрекеттестікті жетілдіру шарасы бойынша тексеру тағайындау туралы актісі, № 1-П нысанды есепке алу карточкасы, талон-қосымша, қағаздағы тексеру жүргізу жоспарлары құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның келісуі бойынша ұсынылмауы мүмкін;
Тексеру тағайындау туралы актіні, № 1-П нысанды есепке алу каточкасын, талон-қосымшаны ұсынудың электрондық форматын құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы айқындайды.

19. В случае выявления при производстве сверки или проверки у субъектов государственной регистрации актов о назначении проверок, не прошедших регистрацию, или проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, субъект государственной регистрации предоставляет в течение трех рабочих дней с момента их выявления в орган по правовой статистике и специальным учетам заполненные учетные карточки ф. № 1-П и талоны-приложения на незарегистрированные проверки, предварительно сделав соответствующую запись в своем Журнале.
3. Порядок ведения Единой системы учета проверок
20. Субъекты государственной регистрации участвуют в формировании Единой системы учета проверок.
В этих целях ими на постоянной и непрерывной основе создаются ведомственные системы учета проверок, а также выявленных нарушений в соответствии с проверочными листами и принятых по ним мер административного воздействия.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, взаимодействие государственных органов при осуществлении государственной регистрации проверок может осуществляться через Интернет-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам.
Объединение системы учета проверок органа по правовой статистике и специальным учетам и ведомственных систем учета проверок, а также организация взаимодействия при осуществлении государственной регистрации проверок государственных органов через Интернет-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам на основе соблюдения принципа единства и целостности составляет Единую систему учета проверок.
На основании сведений актов о назначении проверок, учетных карточек ф. № 1-П, талонов-приложений органом по правовой статистике и специальным учетам ведется Единый государственный банк данных о проверках, осуществляемых государственными органами.
21. Электронный формат предоставления акта о назначении проверок, учетной карточки ф. № 1-П и талона - приложения определяется органом по правовой статистике и специальным учетам.
По мере совершенствования электронного взаимодействия в Единой системе учета проверок акт о назначении проверки, учетная карточка ф.№ 1-П, талон-приложение, планы проведения проверок на бумажных носителях могут не предоставляться по согласованию с органом по правовой статистике и специальным учетам.
При полном электронном взаимодействии органа по правовой статистике и специальным учетам и субъекта государственной регистрации в Единой системе учета проверок акт о назначении проверки, учетная карточка ф. № 1-П, талон-приложение на бумажных носителях в орган по правовой статистике и специальным учетам не предоставляется.

22. Заңға сәйкес бекітілген тексерулерді жүргізу жоспарлары осы Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес кесте түрінде ресімделеді және қағазда және электрондық форматта ұсынылады.
Жоспарда мемлекеттік органның атауы, реттік нөмірі, тексеру объектісінің нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), оның орналасқан жері немесе қызметті жүзеге асыру орны көрсетіледі.
4. № 1-П нысанды есепке алу карточкасын және талон-қосымшаны толтыру тәртібі
23. № 1-П нысанды есепке алу карточкасының және талон-қосымшаның деректемелерін тексеруді жүзеге асырушы тұлға баспа әріптермен, қысқартуларсыз толтыруы тиіс.
№ 1-П нысанды есепке алу карточкасының оң жағында орналасқан сандық ақпараттық көрсеткіштерде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы берген кодтық белгі нөмірлері қойылады.
1) 1-тармақта тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы бейнеленеді;
2) 2-тармақта тексеруді жүргізген органның деңгейлік мәртебесі: республикалық - 1; облыстық - 2; қалалық - 3; аудандық - 4; ауылдық - 5 кодтау арқылы көрсетіледі;
3) 3-тармақта тексерілуші объектінің атауы, оның орналасқан жері көрсетіледі;
4) 3.1. тармақта тексеру объектісінің тәуекел тобының коды: жоғары тәуекел тобы - 1, орташа тәуекел тобы - 2, төмен тәуекел тобы - 3 көрсетіледі;
5) 4-тармақта тексеру объектісі: 1-жеке тұлға, 2-заңды тұлға, 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, сонымен қатар: 4-кіші кәсіпкерлік, 5-орта кәсіпкерлік, 6-ірі кәсіпкерлік, 7-мемлекеттік мекемелер, сонымен қатар: 8-мемлекеттік орган, 9-мемлекеттік кәсіпорындар, 10-коммерциялық емес ұйымдар көрсетіледі;
6) 5-тармақта тексеру түрі кодтау жолымен (XXX): ІХХ-жоспарлық,  2ХХ-жоспардан тыс: (оның ішінде: 01-кешенді, 02-тақырыптық, 03-хронометражды зерттеу) көрсетіледі;
7) 5.1 тармақта Заңның 16-бабы 7-тармағында көзделген жоспардан тыс тексерулердің негізі көрсетіледі: 1 - басқа да бақылау және қадағалау нысандарының нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның (қаулының, ұсыныстардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау (Заңның 16-бабы 7-тармағы 1-тармақшасы); 2 - жеке және заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарынан және жергілікті өкілетті органдардан адам өміріне, денсаулығына, қоршаған ортаға және жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне елеулі зақым келтіру туралы не зақым келтіру қаупі туралы ақпарат пен жүгінуді алу (Заңның 16-бабы 7-тармағы 2-тармақшасы), солардың ішінде 01 - жоғары тұрған органдардың тапсырмасы, 02 - басқа мемлекеттік органдардың тапсырмасы мен жүгінуі, 03 - үшінші адамдардың шағымдары мен жүгінулері; 3 - тексеруді жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты алу мақсатында тексерілуші субъект азаматтық-құқықтық қарым-қатынаста болған үшінші адамдарға қатысты қарсы тексеру (Заңның 16-бабы 7-тармағы 3-тармақшасы); 4-тексеруі объектісінің оның қызметіне тексеру жүргізу туралы бастама жүгінуі (Заңның 16-бабы 7-тармағы 4-тармақшасы); 5 - тексеру объектісін егер оған жоспарлы тексеру белгіленсе, қайта құру және атауын өзгерту (Заңның 16-бабы 7-тармағы 5-тармақшасы); 6 -алғашқы тексеруге келіспеуі туралы і тексеру объектісінің жүгінуіне байланысты қайтадан тексеру (Заңның 16-бабы 7-тармағы 6-тармақшасы); 7 - Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінде көзделген негіздер (Заңның 16-бабы 7-тармағы і-тармақшасы); 8 - салық төлеушілердің жүгінуі, Қазақстан Республикасының Салық кодексі 627-бапта белгіленген мәліметтер мен мәселелер (Заңның 16-бабы 7-тармағы 8-тармақшасы);

22. Планы проведения проверок, утверждаемые в соответствии с Законом, оформляются в виде таблиц в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам и предоставляются в бумажном и электронном формате.
В плане указываются наименование государственного органа,  порядковый номер, наименование объекта проверки, индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) или бизнес - идентификационный номер (далее - БИН), его местонахождение или место осуществления деятельности.
4. Порядок заполнения учетной карточки ф. № 1-П
и талона-приложения
23. Реквизиты учетной карточки ф. № 1-П и талона-приложения подлежат заполнению лицом, осуществляющим проверку, печатными буквами без сокращений.
В цифровых информационных показателях, расположенных в правой части учетной карточки ф. № 1-П, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных органом по правовой статистике и специальным учетам.
1) в пункте 1 отражается наименование государственного органа, назначившего проверку;
2) в пункте 2 указывается уровневый статус органа, проводившего проверку, путем кодировки: республиканский - 1; областной - 2; городской - 3; районный - 4; сельский - 5;
3) в пункте 3 указывается наименование проверяемого объекта, его местонахождение;
4) в пункте 4 указывается код группы риска объекта проверки: 1 - группа высокого риска, 2 - группа среднего риска, 3 - группа незначительного риска;
5) в пункте 5 указывается объект проверки: 1 - физическое лицо, 2 - юридическое лицо, 3 - субъект частного предпринимательства, в том числе: 4 - малого предпринимательства, 5 - среднего предпринимательства, 6 - крупного предпринимательства, 7 - государственные учреждения, в том числе 8 - государственный орган, 9 - государственные предприятия, 10 - некоммерческие организации;
6) в пункте 6 указывается вид проверки, путем кодировки (ХХХ): 1ХХ - плановая, 2ХХ - внеплановая: (из них: 01 - комплексная, 02 - тематическая, 03 - хронометражное обследование);
7) в пункте 7 указывается основание внеплановой проверки, предусмотренное пунктом 7 статьи 16 Закона: 1 - контроль исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений в результате проверки и по результатам иных форм контроля и надзора (подпункт 1 пункта 7 статьи 16 Закона); 2 - получение информации и обращений от физических и юридических лиц, государственных органов, депутатов Парламента Республики Казахстан и местных представительных органов о причинении либо об угрозе причинения существенного вреда жизни, здоровью человека, окружающей среде и законным интересам физических и юридических лиц, государства (подпункт 2 пункта 7 статьи 16 Закона), из них 01 - поручение вышестоящих органов, 02 - поручение и обращение других государственных органов, 03 - жалобы и обращения третьих лиц; 3 - встречная проверка в отношении третьих лиц, с которыми проверяемый субъект имел гражданско-правовые отношения, с целью получения необходимой для осуществления проверки информации (подпункт 3 пункта 7 статьи 16 Закона); 4 - инициативное обращение объекта проверки о проведении проверки его деятельности (подпункт 4 пункта 7 статьи 16 Закона); 5 - реорганизация и изменение наименования объекта проверки, если в отношении него была намечена плановая проверка (подпункт 5 пункта 7 статьи 16 Закона); 6 - повторная проверка, связанная с обращением объекта проверки о несогласии с первоначальной проверкой (подпункт 6 пункта 7 статьи 16 Закона); 7 - основания, предусмотренные Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (подпункт 1 пункта 7 статьи 16 Закона); 8 - обращения налогоплательщика, сведения и вопросы, определенные статьей 627 Налогового кодекса Республики Казахстан (подпункт 8 пункта 7 статьи 16 Закона);

8) 8-тармақта тексеру мәселесі, яғни, нормативтік құқықтық акті
нормаларының сақталуы, тексерілуге тиісті талаптары көрсетіледі;
9) 9-тармақта тексеру объектісінің қызмет түрі көрсетіледі;
10) 10-тармақта тексеру объектісінің СТН көрсетіледі (шаруашылық жүргізуші субъектілер үшін);
11) 11-тармақта тексеру объектісінің салық төлеушісінің тіркеу нөмірі (ЖСН/БСН болмаған жағдайда);
12) 12-тармақта тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі көрсетіледі;
13) 13-тармақта тексеру тағайындау туралы актінің шыққан күні көрсетіледі;
14) 14-тармақта тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (Т.А.Ә.), лауазымы, қолы қойылады;
15) 15-тармақта тексеру жүргізу мерзімі көрсетіледі;
16) 16-тармақта тексерілетін кезең көрсетіледі;
17) 17-тармаққа тексеруді ұзарту мерзімінің аяқталу күні енгізіледі;
18) 18-тармақта тексерудің тоқтатылған күні көрсетіледі;
19) 19-тармақта тексерудің жаңартылған күні көрсетіледі;
20) 20-тармақта жүргізілмеген тексерістің есептен алынған күні көрсетіледі;
21) 21-тармақта, тексеру тағайындау туралы актінің тіркеуден бас тартылғанда, Ереженің 13-тармағының тиісті тармақшасы көрсетіледі;
22) 22-тармақта 1 (2)-есептік кезеңде тіркелусіз жүргізілген, 3 (4)-есептік кезеңде жүргізілгендер қатарынан тексеріс тағайындау туралы актінің шығарылуысыз (өткен кезеңдер) жүргізілген тексерулер туралы мәліметтер бейнеленеді;
23) 23-тармақ 1-прокуратурамен, 2-ҚСжАЕК органдарымен, 3-мемлекеттік орган бастамасымен анықталған заңсыз тексерулер саны
көрсетіледі;
24) 24, 25, 26, 27 және 28 тармақтар құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның кодын, № 1-П нысанды есепке алу карточкасының келіп түскен күнін, реттік нөмірін, құқықтық статистика  және арнайы есепке алу жөніндегі органның № 1-П нысанды есепке алу карточкасын қабылдаған қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы мен қолын кірістіреді;
24. Тексеру нәтижелері бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына тексеру аяқталғаннан соң үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылатын Ереженің 7-қосымшасына сәйкес талон-қосымша толтырылады.
1) 1-тармақта тексеру тағайындаған мемлекеттік орган атауы көрсетіледі;
2) 2-тармақта мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі, оның шығарылған күні көрсетіледі;
3) 3-тармақта құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі көрсетіледі;

8) в пункте 8 указывается вопрос проверки, то есть соблюдение норм нормативных правовых актов, требования которых подлежат проверке;
9) в пункте 9 указывается вид деятельности объекта проверки;
10) в пункте 10 указывается ИИН/БИН объекта проверки;
11) в пункте 11 указывается регистрационный номер налогоплательщика объекта проверки (в случае отсутствия ИИН/БИН);
12) в пункте 12 указывается номер акта о назначении проверки;
13) в пункте 13 указывается дата вынесения акта о назначении проверки;
14) в пункте 14 указываются фамилия, имя, отчество (далее - Ф.И.О.), должность, подпись лица (лиц), осуществляющего проверку;
15) в пункте 15 указывается срок проведения проверки;
16) в пункте 16 указывается проверяемый период;
17) в пункт 17 вносится дата окончания срока продления проверки;
18) в пункт 18 вносится дата приостановления проверки;
19) в пункт 19 вносится дата возобновления проверки;
20) в пункте 20 указывается дата снятия с учета непроведенной проверки;
21) в пункте 21, в случаях отказа в регистрации акта о назначении проверки, указывается соответствующий подпункт пункта 11 Правил;
22) в пункте 22 отражаются данные о проверках, проведенных: 1 (2) - без регистрации в отчетном периоде, 3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из числа проведенных в отчетном периоде (прошлых периодов);
23) в пункте 23 отражается количество незаконных проверок выявленных: 1 - прокуратурой, 2 - органами КПСиСУ, 3 - по инициативе государственного органа;
24) пункты 24, 25, 26, 27 и 28 включают код органа по правовой статистики и специальным учетам, дату поступления учетной карточки ф.№ 1-П, порядковый номер, Ф.И.О., должность и подпись сотрудника органа по правовой статистики и специальным учетам, принявшего учетную карточку ф.№ 1-П;
25) в пункте 29 указываются данные о номере, дате регистрации и наименовании правоохранительного органа, зарегистрировавшего заявление в книге учета заявлений и сообщений, которое послужило основанием назначения проверки органом контроля и надзора.
24. По результатам проверки заполняется талон-приложение согласно приложению 7 к Правилам, который представляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней после завершения проверки.
1) в пункте 1 указывается наименование государственного органа, назначившего проверку;
2) в пункте 2 указывается номер акта о назначении проверки государственного органа, дата его вынесения;
3) в пункте 3 указывается дата и номер государственной регистрации в органе по правовой статистике и специальным учетам;

4) 4-тармақта тексеру объектісінің атауы, оның орналасқан жері көрсетіледі;
5) 5 және 6 тармақтарда тексерудің басталу және аяқталу күндері көрсетіледі;
6) 7-тармақта тексеру нәтижелері көрсетіледі: 1-бұзушылықтар анықталған жоқ; 2-бұзушылықтар анықталды;
7) 8-тармақта кімнің құқықтары қорғалғаны көрсетіледі: 1-жеке тұлғаның, 2-жеке кәсіпкерлік субъектінің, сонымен қатар: 3-кіші кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8-коммерциялық емес ұйым;
8) 9-тармақта тексеру материалдарын шешім қабылдау үшін жолдау туралы мәліметтер көрсетіледі: 1-мемлекеттік органға, 2-прокуратураға, 3-сотқа;
9) 10-тармақта материалдарды жолдаған күн белгіленеді;
10) 11-тармақта талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілер нормалары белгіленеді;
11) 12-тармақта объектіні тексерудің нәтижелер көрсетіледі: тоқтатылған-1, тыйым салынған-2;
12) 13-тармақта, тексеріс, оны аяқтағанға дейін тоқтатқандығы көрсетіледі: 1-мемлекеттік орган, 2-сот, 3-прокурор;
13) 14-тармақта тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы, қызметтік телефоны көрсетіледі;
14) 15-тармақта құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-қосымшаның келіп түскен күні көрсетіледі;
15) 16-тармақта талон-қосымшаны қабылдаған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы көрсетіледі.
25. Талон-қосымшаны ұсыну тексеруді аяқталған ретінде есептеуге негізі болып табылады.
26. Енгізілген мәліметтердің шынайлығын, толықтығын, объективтілігін және дәйектігін қамтамасыз ету мемлекеттік органның басшысына және осы құжаттарды толтырған тұлғаға жүктеледі.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу журналын толтыру тәртібі
27. Журнал бірыңғай үлгідегі құжат болып табылады, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен және мемлекеттік тіркеу субъектілерімен жүргізіледі.
30. Журнал нөмірленген, тігілген және мөрмен куәландырылған болуы тиіс. Жазбалар толық, нақты, ұқыпты енгізіледі, түзетулерге және тазартуларға жол берілмейді. Қателескен жазбалар ескертіледі және жауапты тұлғаның қолымен куәландырылады.
1) Журналдың 1-бағанда ақпараттық есепке алу құжатының реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексеру тағайындау туралы актінің, № 1-П нысанды есепке алу карточкасының тіркелу күні мен уақыты көрсетіледі, сонымен қатар құжаттарды тапсырған мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасының қолы қойылады.
3) 3-бағанда мемлекеттік тіркеу субъектісінің тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оның шығару күні көрсетілуге жатады;

4) в пункте 4 указывается наименование объекта проверки, его местонахождение;
5) в пунктах 5 и 6 указывается дата начала и завершения проверки;
6) в пункте 7 указываются результаты проверки: 1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены;
7) в пункте 8 указывается, чьи права защищены: 1 - физического лица, 2 - субъекта частного предпринимательства, в том числе: 3 - малого предпринимательства, 4 - среднего предпринимательства, 5 - крупного предпринимательства, 6 - государственного учреждения, 7 - государственного предприятия, 8 - некоммерческой организации;
8) в пункте 9 указываются сведения о направлении материалов проверки для принятия решения в: государственный орган - 1, прокуратуру - 2, суд - 3;
9) в пункте 10 указывается дата направления материалов;
10) в пункте 11 указываются нормы нормативных правовых актов, требования которых нарушены;
11) в пункте 12 указываются результаты проведения проверки объекта, в ходе которой: деятельность приостановлена - 1, запрещена - 2;
12) в пункте 13 указывается, проверка прекращена, до ее завершения:
государственным органом - 1, судом - 2, прокурором - 3;
13) в пункте 14 указываются Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц), осуществившего проверку, номер служебного телефона;
14) в пункте 15 указывается дата поступления талона-приложения в орган по правовой статистике и специальным учетам;
15) в пункте 16 указываются Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа по правовой статистике и специальным учетам, принявшего талон-приложение.
25. Предоставление талона-приложения является основанием для учета проверки как завершенной.
26. Обеспечение достоверности, целостности, объективности и достаточности внесенных сведений возлагается на руководителя государственного органа и лицо, заполнившее эти документы.
5. Порядок заполнения и ведения Журнала учета актов о
назначении проверок, осуществляемых государственными органами
Республики Казахстан
27. Журнал является документом единого образца, ведется субъектами государственной регистрации.
30. Журнал должен быть пронумерован, прошнурован и удостоверен печатью. Записи вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются. Ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.
1) в графе 1 Журнала указываются порядковый номер;
2) в графе 2 подлежат отражению номер акта о назначении проверки субъекта государственной регистрации и дата его вынесения;
3) в графе 3 подлежат отражению наименование субъекта государственной регистрации, Ф.И.О. и должность лица, назначившего проверку;

4) 4-бағанда мемлекеттік тіркеу субъектісінің атауы, тексеруді тағайындаған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә. бейнеленуге жатады;
5) 5-бағанда тексеру объектісінің атауы, оның орналасқан жері, шаруашылық жүргізуші субъектінің СТН, (ЖСН, БСН) бейнеленуге жатады;
6) 7-бағанда тексеру объектісімен жүзеге асырылатын қызмет түрі бейнеленеді;
7) 5-бағанда тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә. және лауазымы көрсетіледі;
8) 8-бағанда тексеру түрі бейнеленеді;
9) 9-бағанда тексеру негізі көрсетіледі;
10) 10-бағанда тексеру өткізу мерзімі бейнеленеді;
11) 11-бағанда тексеру мерзімнің ұзартылуы немесе тексерудің тоқтатылуы және жаңартылуы туралы белгі қойылады;
12) 12-бағанда құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-қосымшаның ұсынылған күні көрсетіледі, сонымен қатар талон-қосымшаны тапсырған мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасының қолы қойылады;
13) 13-бағанда тағайындалған тексерулердің өткізілмеу негіздері және шешім қабылданған күні көрсетіледі: 1-кіші бағанда есептен алынған өткізілмеген тексерулер, 2-кіші бағанда тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы актілер бейнеленеді.
31. Есепке алуды тиісті жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік тіркеу субъектісінде Журналды жүргізу жауапты лауазымды тұлғаға жүктеледі.
Журналдың жүргізілуі және сақталуы туралы талаптардың қамтамасыз етілуіне бақылау жүргізу мемлекеттік тіркеу субъектісінің басшысына жүктеледі.
32. Ақпараттық есепке алу құжаттарын бланкілерімен және журналдармен қамтамасыз ету мемлекеттік тіркеу субъектілеріне жүктеледі.
5. «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы» № 1-П нысанды есептердің ұсынылу тәртібі мен мерзімдері
33. № 1-П нысанды есепке алу карточканың және талон-қосымшаның негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары Ереженің 8-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы» № 1-П нысанды есепті (бұдан әрі - № 1-П нысанды есеп) жасайды.
Аймақ бойынша № 1-П нысанды жиынтық есепке және эр мемлекеттік орган бойынша № 1-П нысанды есепке құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
Аймақ бойынша № 1-П нысанды жиынтық есеп және эр мемлекеттік орган бойынша № 1-П нысанды есеп ұлғаю нәтижесімен тоқсан сайын жасалады, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді және орталық құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ұсынады.

4) в графе 4 указываются Ф.И.О. и должность лица (лиц), осуществляющего(щих) проверку;
5) в графе 5 отражаются наименование объекта проверки, его местонахождение, ИИН/БИН (РНН);
6) в графе 6 отражается вид деятельности, осуществляемый объектом проверки;
7) в графе 7 отражается вид проверки;
8) в графе 8 отражается основание проверки;
9) в графе 9 отражаются сроки проведения проверки;
10) в графе 10 отражается дата представления в орган по правовой статистике и специальных учетов учетной карточки ф.№ 1-П;
11) в графе 11 отражается регистрационный номер акта о назначении проверки, присвоенный органом по правовой статистике и специальным учетам;
12) в графе 12 указывается дата и сроки продлении либо приостановления и возобновления проверки;
13) в графе 13 отражается дата представления в орган по правовой статистике и специальных учетов талона-приложения к учетной карточке ф.№ 1-П;
14) в графе 14 отражаются основания непроведения назначенных проверок и дата принятия решения: в подграфе 1 отражаются снятые с учета непроведенные проверки, в подграфе 2 - акты о назначении проверки, в регистрации которых отказано.
31. В целях обеспечения надлежащего учета, ведение Журнала в субъекте государственной регистрации возлагается на ответственное должностное лицо.
Контроль за соблюдением требований по ведению и хранению Журнала возлагается на руководителя субъекта государственной регистрации.
32. Обеспечение бланками ИУД и журналов возлагается на субъекты государственной регистрации.
6. Порядок и сроки представления отчетов формы № 1-П
"О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан"
33. На основании сведений учетной карточки ф. № 1-П и талона-приложения территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам составляется отчет формы № 1-П "О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (далее - отчет формы № 1-П) согласно приложению 8 к Правилам.
Сводный отчет формы № 1-П по региону и отчет формы № 1-П по каждому государственному органу подписывается первым руководителем территориального органа по правовой статистике и специальным учетам или лицом, исполняющим его обязанности.
Сводный отчет формы № 1-П по региону и отчет формы № 1-П по каждому государственному органу составляется ежеквартально с нарастающим итогом, утверждается руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам либо лицом, исполняющим его обязанности и представляется в центральный орган по правовой статистике и специальным учетам.

34. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының орталық аппараты аумақтық органдарының № 1-П нысанды есептің деректері негізінде мемлекеттік органдар және аймақтар бөлінісінде жиынтық есепті қалыптастырады.
35. Жолдар мен бағандардың деректері барлық мемлекеттік органдар бойынша бірдей болып келетін № 1-П нысанды есеп ұлғаю нәтижесімен бірыңғай нысан бойынша құрылады.
1) 1-жолда талон-қосымшалары есептік кезеңнің соңына келіп түспеген, аяқталмаған тексерулердің қалдығы көрсетіледі;
2) 2-жолда тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны көрсетіледі;
3) 3-жолда (№ 1-П нысанды қойылған есепке алу карточкалары бойынша) объектілердің тағайындалған тексерулерінің саны көрсетіледі;
4) 4-жол (талон-қосымшаның бар болғанда) аяқталған тексерулердің санын көрсетеді;
5) 5-жол түрлі себептер бойынша есептік кезеңде өткізілмеген, тағайындалған тексерулердің санын көрсетеді;
6) 6-жол тексеру тағайындау туралы актіні тіркемей жүргізген анықталған тексерулердің жалпы санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 7-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы 8-жолда, мемлекеттік орган 9-жолда көрсетіледі;
7) 10-жол есептік кезеңде тағайындалғандардың қатарынан, тексеруді тағайындау туралы актіні шығармай жүргізген, анықталған тексерулердің жалпы санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 11-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 12-жолда, мемлекеттік орган 13-жолда көрсетіледі;
8) 14-жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары тіркемей жүргізгендігін ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 15-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 16-жолда, мемлекеттік орган 17-жолда көрсетіледі;
9) 18-жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары шығармай жүргізгендігін ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратура анықтағандар 19-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары 20-жолда, мемлекеттік орган 21-жолда көрсетіледі;
10) 22-жол тексеру нәтижелерінде бұзушылықтар айқындалған тексерулердің санын көрсетеді;
11) 23-жол тіркеуден бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің жалпы санын көрсетеді;
12) 24-38 жолдар тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тарту негіздерін көрсетеді;
13) 1-15 бағандарының көрсеткіштері № 1-П нысанды есепке алу карточкасының деректерінен алынып қалыптасады.
36. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары № 1-П нысанды есепті тоқсан сайын қалыптастырады, оған аумақтық органның басшысы қол қояды және есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органға қағаз және электрондық түрде жолдайды.

34. На основе данных отчетов формы № 1-П территориальных органов, центральный аппарат органа по правовой статистике и специальным учетам формирует сводный отчет в разрезе субъектов государственной регистрации и регионов.
35. Отчет формы № 1-П составляется по единой форме с нарастающим итогом, в котором данные строк и граф идентичны по всем субъектам государственной регистрации.
1) в строке 1 указывается остаток незавершенных проверок, по которым не поступили талоны-приложения на конец отчетного периода;
2) в строке 2 отражается количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
3) в строке 3 отражается количество назначенных проверок объектов (по выставленным учетным карточкам ф.№ 1-П);
4) строка 4 отражает количество завершенных проверок (при наличии талона-приложения);
5) строка 5 отражает количество назначенных проверок, не проведенных в отчетном периоде по различным причинам;
6) строка 6 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 7, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 8, государственным органом в строке 9;
7) строка 10 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, из числа назначенных в отчетном периоде, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 11, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 12, государственным органом в строке 13;
8) строка 14 отражает количество проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 15, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 16, государственным органом в строке 17;
9) строка 18 отражает количество проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 19, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 20, государственным органом в строке 21;
10) строка 22 отражает количество проверок, по результатам которых выявлены нарушения;
11) строка 23 отражает общее количество актов о назначении проверок, в регистрации которых отказано;
12) строки 24-38 отражают основания отказа в регистрации актов о назначении проверок;
13) показатели граф 1-15 формируются из данных учетной карточки ф.№ 1-П.
36. Территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам ежеквартально формируется и утверждается сводный отчет формы 1-П, который подписывается начальником территориального управления и предоставляется в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в бумажном и электронном виде.

37. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары бекіткен есептердің негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органы республика бойынша жиынтық есепті құрады.
38. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органымен республика бойынша жинақталған № 1-П нысанды есеп Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына келесі есептік кезеңдегі айдың 10-санына ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
1-қосымша
р.с.№
Мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оның шығарылу күні
Мемлекеттік органның атауы, тексеру тағайындаған тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні мен лауазымы
Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні (дері) мен лауазымы (дары)
Тексеру объектісінің атауы, оның тұрған жері мен СТН-і, ЖИН-і, БИН-і
Қызметтің түрі
Тексеру түрі
Тексеру негіздері
Тексеру жүргізу мерзімдері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органға № 1-П нысанды есепке алу карточкасын ұсыну күні
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органның тіркеу нөмірі
Тексеруді ұзарту не тоқтату және қайта жаңарту күні және мерзімі
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органға № 1-П нысанды есепке алу карточкасының талон- қосымшасын ұсыну күні
Тексеру жүргізілмеді
жүргізілмеген тексеру есептен алынды
тіркеуден бас тартылған тексеруді тағайындау туралы акт
10
11
12
13
14
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
2-қосымша
ҚР мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексеру туралы
мәліметтерді есепке алу карточкасы
1.Тексеру тағайындаған мемлекеттік орган атауы:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
2. Мемлекеттік органның деңгейі: республикалық - 1, облыстық - 2, қалалық - 3, аудандық - 4, ауылдық - 5.
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_/
Мәліметтерді Тексерулерді есепке алудың бірыңғай жүйесіне енгізген кезде толтырылады
3. Тексерілетін объектінің атауы және мекенжайы:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________

37. На основании отчетов, утвержденных территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам, уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам, формируется сводный отчет по республике.
38. Уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам сводный отчет формы № 1-П по республике предоставляется в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
№№
п.п.
Номер акта о
назначении
проверки
государствен-
ного органа и
дата его
вынесения
Наимено-
вание
государ-
ственного
органа,
Ф.И.О. и
должность
лица,
назначив-
шего
проверку
Ф.И.О. и
должность
лица
(лиц),
осуществ-
ляющего
(щих)
проверку
Наименова-
ние объекта
проверки,
его
местонахож-
дение и
ИИН/БИН
(РНН)
Вид
дея-
тель-
ности
Вид
про-
верки
Основа-
ния
провер-
ки
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сроки
проведе-
ния
проверки
Дата
представле-
ния в орган
по правовой
статистике
и
специальных
учетов
учетной
карточки
ф.№ 1-П
Регистра-
ционный
номер
органа по
правовой
статистике
и
специаль-
ных учетов
Даты и
сроки
продления
либо
приоста-
новления
и
возобнов-
ления
проверки.
Дата
представле-
ния в орган
по правовой
статистике
и
специальных
учетов
талона-
приложения
к учетной
карточке
ф.№ 1-П
Проверка не
проводилась
снято с
учета
непрове-
денная
проверка
акт о
назначе-
нии
проверки
, в
регист-
рации
которого
отказано
9
10
11
12
13
14
Приложение 2
к  Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
Учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой
государственным органом РК
1. Наименование государственного органа, назначившего
проверку: ___________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
2. Уровень государственного органа: республиканский - 1,
областной – 2, городской -3, районный – 4, сельский – 5.
1. _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_/
Заполняются при вводе
сведений в Единую систему
учета проверок
3. Наименование и местонахождение проверяемого
объекта: ____________________________________________
____________________________________________________________

4. Тексеру объектісі тәуекелдік тобының коды: 1-жоғарғы тәуекел тобы, 2-орта тәуекел тобы, 3-елеусіз тәуекел тобы.
5. Тексеру объектісі: 1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, соның ішінде 4-кіші кәсіпкерлік; 5-орта кәсіпкерлік; 6-ірі кәсіпкерлік; 7-мемлекеттік мекемелер, соның ішінде: 8-мемлекеттік орган, 9-мемлекеттік кәсіпорындар, 10-коммерциялық емес ұйымдар.
6. Тексеру түрі (ХХХ): 1ХХ-жоспарлы, 2ХХ-жоспардан тыс:(оның ішінде 01-кешенді, 02-тақырыптық, 03-хронометражды тексеру).
7. Жоспардан тыс тексерулердің негізі: 1 – Заңның 16 бабы 7-т. 1-тт., 2 – Заңның 16 бабы 7-т. 2 -тт. (олардың ішінде 01-жоғарғы тұрған органдардың тапсырмасы, 02-басқа мемлекеттік органдардың тапсырмалары мен өтініштері, 03-үшінші тұлғалардың шағымдары мен өтініштері), 3 - Заңның 16 бабы 7-т. 3-тт., 4 - Заңның 16 бабы 7-т. 4-тт., 5 - Заңның 16 бабы 7-т. 5-тт., 6 - Заңның 16 бабы 7-т. 6-тт., 7 - Заңның 16 бабы 7-т. 7-тт., 8 - Заңның 16 бабы 7-т. 8-тт.
8. Тексеру мәселесі; талаптары тексерілуі тиіс құқықтық акті нормаларының сақталуы: ________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
9. Тексеру объектісі қызметінің түрі:_________________
10. Тексеру объектісінің ЖСН/БСН: __________________
11. Тексеру объектісінің СТН: ______________________
12. Тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі: №_______
13. Актіні шығарған күн: «____» ___________20 __ж.
14. Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні, лауазымы, қойған қолы __________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
15. Тексеру мерзімі: «___»__________ 20 ___ ж. «___»__________ 20 ___ ж. дейін
16. Тексерілетін мерзім: «___»__________ 20 ___ ж. «___»__________ 20 ___ ж. дейін
Құқықтық статистика органының қызметкері толтырады
17. Тексеру «____»______________20 ___ ж. ұзартылды
18. Тексеруді тоқтатқан күн «___» _____________ 20 __ ж.
19. Тексеруді қайта жаңғыртқан күн «___» ____________ 20 __ ж.
20. Өткізілмеген тексеруді есептен алу күні, «___» _____________ 20 __ ж
21. Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту: Ереженің 11-т. ___ тт бойынша.
22. Жүргізілген тексеру есепке алынды: 1(2) есептік кезеңде тіркелусіз (өткен мерзімде); 3 (4) - есептік кезеңде өткізілгендер қатарынан тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз (өткен мерзімдер).

4. Код группы риска объекта проверки: 1 - группа
высокого риска, 2 - группа среднего риска, 3 - группа
незначительного риска.
5. Объект проверки: 1 – физическое лицо; 2 - юридическое
лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе:
4 - малого предпринимательства, 5 - среднего
предпринимательства, 6 – крупного предпринимательства;
7-государственные учреждения, в том числе 8-государственный
орган;  9 – государственные предприятия , 10 –
некоммерческие организации.
6. Вид проверки (ХХХ): 1ХХ - плановая, 2ХХ – внеплановая:
(из них: 01 - комплексная, 02 – тематическая, 03 –
хронометражное обследование).
7. Основание внеплановых проверок: 1 – п.п. 1 п.7 ст.16
Закона, 2 - п.п. 2 п.7 ст.16 Закона (из них 01- поручение
вышестоящих органов, 02 - поручение и обращение других
государственных органов, 03 - жалобы и обращения третьих
лиц), 3 – п.п. 3 п.7 ст.16 Закона, 4 – п.п. 4 п.7 ст.16
Закона, 5 – п.п.5 п.7 ст.16 Закона, 6 – п.п.6 п.7 ст.16
Закона, 7 – п.п.7 п.7 ст.16 Закона, 8 – п.п. 8 п.7 ст.16
Закона
8. Вопрос проверки: соблюдение норм нормативных
правовых актов требования, которых подлежат проверке:
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
9. Вид деятельности объекта проверки:_________________
10. ИИН/БИН объекта проверки: _______________________
11. РНН объекта проверки: __________________________
12. Номер акта о назначении проверки: № ______________
13. Дата вынесения  акта: «____» ___________20 __г.
14. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц),
осуществляющего проверку: ______________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
15. Срок проверки: с «____» __________20 ____г.
по «_____» ____________ 20 ____г.
16. Проверяемый период: с «___» _____________20 ____г.
по «___» ____________ 20 ____г.
Заполняется сотрудником органа правовой статистики
17. Проверка продлена по «____» ___________20___г.
18. Дата приостановления проверки «___» ______ 20 __ г.
19. Дата возобновления проверки «___» _________ 20 __ г.
20. Дата снятия с учета не проведенной проверки,
«___» _____________ 20 __ г
21. Отказано в регистрации акта о назначении
проверки: по пп._____________ п. 11 Правил
22. Учтена проверка, проведенная: 1(2) -без регистрации
в отчетном периоде, (прошедшем периоде); 3 (4) - без
вынесения акта о назначении проверки из числа проведенных в
отчетном периоде (прошлых периодов).

23. Заңсыз тексерулерді анықтады: 1-прокуратура, 2-ҚСжАЕК органдары, 3-мемлекеттік органның бастамасы бойынша (астын сызу).
24. Құқықтық статистика органы: ____________________
(тіркеу органының коды)
25. Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу күні «____»___________20 __ж.
26. Мемлекеттік тіркеудің реттік нөмірі № ________________________________________________________
27. 1-П нысанды карточканы тіркеуге қабылдаған құқықтық статистика органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қолы __________________________________________
28. Тағы басқа белгілер ________________________________
___________________________________________________________
29. ӨЕК нөмірі _______ Тіркеу күні "___"__________20___ж. ӨЕК тіркейтін мемлекеттік органның атауы ___________________
____________________________________________________________
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/
5. /_/_/_/_/
6. /_ /_/_/
Мысалы: 101-тексеру кезінде жоспарлы, 202-жоспардан тыс тақырыптық, 102-жопарлы кезінде тақырыптық
7. /_/_/
8. Код келесі сандардан тұрады: 1 және ҚР Заңдары /_/_/ бап, /_/_/ бөлік, /_/_/ тармақ, /_/_/ тармақша немесе 2 және нөмірден ___, күндері /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ ҚР Үкіметінің қаулысы күн ай жыл
9. /_/_/_/_/ - анықтамалық б/ша код
10. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
12. Актінің нөмірі /_/_/_/
13. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күн ай жыл
15. /_/_/ /_/_/ /_/_/ бастап
/_/_/ /_/_/ /_/_/
күні айы жылы
/_/_/ /_/_/ /_/_/ дейін
күні айы жылы
16. /_/_/ /_/_/ /_/_/ бастап
/_/_/ /_/_/ /_/_/
күні айы жылы
/_/_/ /_/_/ /_/_/ дейін
күні айы жылы
17. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (күні айы жылы)
18. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (күні айы жылы)
19. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (күні айы жылы)
20. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/ (күні айы жылы)
21. /_/_/
22. /_/
23. /_/
24. /_/_/_/_/_/_/_/
25. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(күні айы жылы)
26. _/_/_/_/_/_/_/_/_/
29. ӨЕК №/_/_/_/_/_/, күні /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(күні айы жылы), орган коды /_/_/_/_/_/_/_/_/
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар жалған мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапқа тартылады. Карточканың сақталу мерзімі 2 жыл.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
3-қосымша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
___________________________________________________________ облысы
__________________________________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру тағайындау туралы акті ТІРКЕЛГЕН
20 __ жылдың "_____" ___________________
№_______________________________________
Қойған қолы ___________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
4-қосымша
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту
туралы тұжырымдама
_____________________________________________________________________
(тексерілетін объектінің атауы)
тексеру объектісіне
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
ұсынылған тексеру тағайындау туралы 20 ____ жылғы "___"____________ №________ тексеру объектісін тексеруді тағайындау туралы актіні қарап, жоғарыда көрсетілген тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден төмендегідей Ереженің 11-тармағы _____ тармақшаларының негізінде бас тартылсын:
_____________________________________________________________________
(бас тарту негізі, заңнамаға сілтеме)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы,
_____________________________________________________
аты-жөні, қойған қолы)
_____________________________________________________
"___" ________________ 20 ____ ж.
(күні, айы, жылы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
5-қосымша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
___________________________________________________________ облысы
__________________________________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру тағайындау туралы акті тіркеуден
БАС ТАРТЫЛҒАН
негіз: Ереженің 11-тармағының ________ тармақшалары
20 __ жылдың "____" _____________________
қолы __________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
6-қосымша
Мемлекеттік органның тексерулерді жүргізу жоспары
______________________ облысы бойынша 20___ жылға
р/с
Тексеру объектісінің атауы
ЖСН/БСН
Тексеру объектісінің орналасқан жері немесе қызметті жүзеге асырған орны
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге
асыратын тексеру туралы мәліметтерді
есепке алу карточкасына талон-қосымша

23. Незаконная проверка выявлена органами: 1 –
прокуратуры, 2 – КПСиСУ, 3 –  по инициативе государственного
органа (подчеркнуть).
24. Орган правовой статистики ______
(код органа регистрации)
25. Дата регистрации акта о назначении проверки
«____»___________20 __г.
26. Порядковый номер государственной регистрации
____________________________________
27. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа
правовой статистики, принявшего карточку ф.1-П на
регистрацию _____________________________________________
28. Прочие отметки ______________________________________
____________________________________________________________
29. Номер КУЗа ___ Дата регистрации «__» _____20__г.
Наименование государственного органа, зарегистрировавшего
КУЗ ___________________________________________________
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/
5. /_/_/_/_/
6. /_ /_/_/
Пример: 101 – комплексная
при плановой, 202 -
внеплановая тематическая,
102- тематическая при
плановой
7. /_/_/
8. Код состоит из цифр: 1 и
статьи /_/_/_/, части
/_/_/, пункта /_/_/,
подпункта /_/_/ ЗК РК или 2
и номера ___, даты
/_/_/ /_/_/  /_/_/_/_/
чис   мес     год
постановления Правительства
РК
9. /_/_/_/_/ - Код по
справочнику
10. _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
12. Номер акта /_/_/_/_/_/
13. /_/_/  /_/_/
/_/_/_/_/(чис, мес, год)
15.с /_/_/ /_/_/ /_/_/  по
чис   мес   год
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис  мес   год
16.с /_/_/ /_/_/ /_/_/ по
чис   мес   год
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
17. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(число, месяц, год)
18.  /_/_/ /_/_/  /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
19. /_/_/ /_/_/  /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
20. /_/_/  /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
21. /_/_/
22. /_/_/
23. /_/_/
24. /_/_/_/_/_/_/_/
25. /_/_/  /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
26. _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
29. № КУЗ/_/_/_/_/_/, дата
/_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(число, месяц, год), код
органа /_/_/_/_/_/_/_/_/
Коды заполняются при вводе
сведений в Единую
информационную систему
проверок
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке. Срок хранения карточки 2 года.
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 г. № 125
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по ______________________________ области
________________________________ району (городу) Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН за № ____________ «____»_________________20 __ год
подпись _________________________________________
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
Заключение
об отказе в регистрации акта о назначении проверки
Рассмотрев акт о назначении проверки объекта проверки
___________________________________________________________________,
(наименование проверяемого объекта)
представленного _____________________________________________________
(наименование контролирующего органа)
за №________ от "__" _________ 20__ г., сообщаю, что в регистрации
вышеуказанного акта о назначении проверки отказать по следующим
основаниям п.п. _______ пункта 11 Правил:
__________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________
(должность, фамилия,
________________________________
подпись должностного лица)
________________________________
"____" ______________ 20____ г.
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 г. № 125
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по ______________________________ области
________________________________ району (городу) В регистрации акта о назначении проверки
ОТКАЗАНО основание: п.п.___ пункта 11 Правил
«____»_________________20___ год подпись _________________________________________
Приложение 6
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
План проведения проверок государственного органа ______________
по ______________________ области на __________20___ года.
п/п
Наименование объекта проверки
ИИН/БИН
Местонахождение или
место осуществления
деятельности объекта
проверки
1
2
3
4
Приложение 7
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
Талон-приложение к учетной карточке сведений о проверке,
осуществляемой государственным органом Республики Казахстан

1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2.Тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі, оның шығарылған күні: №_____________ «___»___________ 20___ ж.
3. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі: №_____________________ «___»_________ 20___ ж.
4. Тексерілген объекті атауы, орналасқан жері _____________
_________________________________________________________________
5. Тексеру басталған күн: «____»____________ 20____ ж.
6. Тексеру аяқталған күн: «____»____________ 20____ ж.
7. Тексеру нәтижелері: 1-бұзушылықтар анықталған жоқ; 2-бұзушылықтар анықталды.
8. Тексерумен құқықтар мен мүдделер қорғалды: 1-жеке тұлғаның, 2-жеке кәсіпкерлік субъектісінің, соның ішінде: 3-шағын кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8-коммерциялық емес ұйым.
9. Тексеру материалдары шешім қабылдау үшін жолданды: мемлекеттік органға - 1, прокуратураға - 2, сотқа - 3.
10. Материалдарды жолдау күні: «____»____________ 20____ ж.
11. Талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің нормалары _______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12.Тексеру барысында немесе нәтижесінде объект қызметі: тоқтатылды - 1, тыйым салында - 2.
13. Тексеру аяқталғанға дейін тоқтатты: мемлекеттік орган - 1, сот - 2, прокурор - 3.
14. Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні, лауазымы, қойған қолы, қызмет телефонының нөмірі __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
15 және 16 деректемелерді құқықтық статистика органының қызметкері толтырады.
15. Талонның құқықтық статистика органына келіп түскен күні «___»________20___ж.
16. Талон-қосымшаны қабылдаған құықтық статистика органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қолы __________________
_________________________________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_______/ /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
3. /_______/ /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
5. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
6. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
7. /_/
8. /_/
9. /_/
10. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы

1. Наименование государственного органа, назначившего
проверку _______________________________________________________
_________________________________________________________________
2. Номер акта о назначении проверки дата его вынесения:
________________________ «_____»_____________ 20_____г.
3. Дата и номер государственной регистрации в органе по
правовой статистике и специальным учетам:
№ _________________________ «_____» _____________20_____г.
1./_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2./_______/ /_/_/
/_/_/ /_/_/_/_/
чис    мес год
3. /_______/ /_/_/
/_/_/ /_/_/_/_/
чис    мес год
4. Наименование объекта проверки, местонахождение ________
_________________________________________________________________
5. Дата начала проверки «_____»_____________ 20_____г.
6. Дата завершения проверки «_____»_____________ 20_____г.
7. Результаты проверки: 1 - нарушения не выявлены;
2 - нарушения выявлены.
8. Проверкой защищены права и интересы: 1 –физического лица;
2 – субъекта частного предпринимательства, в том числе: 3- малого
предпринимательства, 4- среднего предпринимательства, 5 –
крупного предпринимательства; 6-государственного учреждения; 7 –
государственного предприятия; 8 – некоммерческой организации.
9. Материалы проверки направлены для принятия решения в:
государственный орган - 1, прокуратуру – 2, суд – 3.
10. Дата направления материалов «___» _____________ 20_____г.
11. Нормы нормативных правовых актов, требования которых
нарушены ___________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
12. В ходе либо по результатам проверки, деятельность
объекта: приостанавливалась - 1, запрещена - 2.
13. Проверка прекращена до завершения: государственным
органом - 1, судом - 2, прокурором - 3.
14. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц),
осуществившего(ших) проверку, № служебного телефона
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Реквизиты 15 и 16 заполняются сотрудником органа правовой
статистики
15. Дата поступления талона в орган правовой статистики
«_____»___________20____г.
16. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа правовой
статистики, принявшего талон-приложение __________________
_________________________________________________________________
5. /_/ _/_/ /_/_/_/_/
чис мес    год
6. /_/ _/_/ /_/_/_/_/
чис мес    год
7. /_/
8. /_/
9./_/
10. /_/ _/_/ /_/_/_/
чис мес    год

11. /_/_/
12. /_/_/
13. /_/
15. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
күні айы жылы
Бөлім мәліметтері оларды есепке алудың Бірыңғай жүйесіне енгізгенде толтырылады.
Ескерту: толтырылғаннан кейін талон ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар жалған мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапқа тартылады. Талонның сақталу мерзімі 2 жыл.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 25 қарашадағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары жүзеге
асыратын тексерулерді
мемлекеттік тіркеу, есепке алу
және бақылау Ережелеріне
8-қосымша
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы
актілерді тіркеу туралы" 1-П нысанды есеп
Тіркелген тексерулердің барлығы
жеке кәсіпкерлік субъектілерін
2-бағаннан
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
соның ішінде, кіші кәсіпкерлік объектілері
соның ішінде, орта кәсіпкерлік объектілері
соның ішінде, ірі кәсіпкерлік объектілері
А
Б
1
2
3
4
5
6
Есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған тексерулердің қалдығы
1
Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны
2
Тексеруге жататын объектілердің саны (қойылған есепке алу карточкалары)
3
Аяқталған тексерулердің саны (талон-қосымша бар болғанда)
4
Тағайындалып, әр түрлі себептермен жүргізілмеген тексерулердің саны
5
Тіркеусіз жүргізілген анықталған заңсыз тексерулердің саны
6
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
7
құқықтық статистика органы
8
мемлекеттік орган
9
Есептік кезеңде тағайындалғандар қатарынан тексерулерді тағайындау туралы актіні шығарусыз жүргізген тексерулер саны
10
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
11
құқықтық статистика органы
12
мемлекеттік орган
13
Тексеру тағайындау туралы актілерді өткен жылдары тіркемей  жүргізгендігін ағымдағы жылы анықтаған тексерулердің саны
14
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
15
құқықтық статистика органы
16
мемлекеттік орган
17
Тексеру тағайындау туралы актілерді өткен жылдары тіркемей  жүргізгендігін ағымдағы жылы анықтаған тексерулердің саны
18
солардың ішінен анықтағаны
прокуратура
19
құқықтық статистика органы
20
мемлекеттік орган
21
Нәтижелері бойынша бұзушылықтары анықталған тексерулердің саны
22
Тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы актілердің саны
23
солардың ішінен
Ереженің 11 т. 1 тт. бойынша
24
Ереженің 11 т. 2 тт. бойынша
25
Ереженің 11 т. 3 тт. бойынша
26
Ереженің 11 т. 4 тт. бойынша
27
Ереженің 11 т. 5 тт. бойынша
28
Ереженің 11 т. 6 тт. бойынша
29
Ереженің 11 т. 7 тт. бойынша
30
Ереженің 11 т. 8 тт. бойынша
31
Ереженің 11 т. 9 тт. бойынша
32
Ереженің 11 т. 10 тт. бойынша
33
Ереженің 11 т. 11 тт. бойынша
34

11. /_/_/
12. /_/_/
13. /_/
15. /_/ /_/ /_/_/_/_/
чис мес    год
Сведения раздела
заполняются при их
вводе в Единую
систему учета
проверок
Примечание: по заполнении талон является официальным статистическим документом; лица, подписавшие его, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.
Срок хранения талона 2 года.
Приложение 8
к Правилам государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 25 ноября 2011 года № 125
Отчет формы № 1-П "О регистрации актов о назначении проверок,
осуществляемых государственными органами Республики Казахстан"
Всего
заре-
гист-
риро-
вано
прове-
рок
суб-
ъектов
част-
ного
предп-
рини-
ма-
тель-
ства
из графы 2
в
т.ч.
объекты
малого
предпри-
нима--
тельства
в т.ч.
объекты
среднего
предпри-
ниматель-
ства
в т.ч.
объекты
крупного
предприни-
мательства
А
Б
1
2
3
4
5
Остаток незавершенных
проверок на конец
отчетного периода
1
Количество
зарегистрированных
актов о назначении
проверок
2
Количество объектов
подвергнутых проверке
(выставленные учетные
карточки)
3
Количество завершенных
проверок
(при наличии
талона-приложения)
4
Количество назначенных
проверок, не
проведенных по
различным причинам
5
Количество выявленных
незаконных проверок,
проведенных без
регистрации
6
из
них
выяв-
лено:
прокуратурой
7
органом по
правовой
статистике
8
государственным
органом
9
Количество проверок
без вынесения акта о
назначении проверки из
числа назначенных в
отчетном периоде
10
из
них
выяв-
лено:
прокуратурой
11
органом по
правовой
статистике
12
государственным
органом
13
Количество проверок,
проведенных без
регистрации акта о
назначении проверки в
предыдущие годы,
выявленные в текущем
году
14
из
них
выяв-
лено:
прокуратурой
15
органом по
правовой
статистике
16
государственным
органом
17
Количество проверок,
без вынесения акта о
назначении проверки в
предыдущие годы,
выявленные в текущем
году
18
из
них
выяв-
лено
прокуратурой
19
органом по
правовой
статистике
20
государственным
органом
21
Количество проверок,
по результатам которых
выявлены нарушения
22
Количество актов о
назначении проверок, в
регистрации которых
отказано
23
из
них:
по п.п.1 п. 11
Правил
24
по п.п.2 п. 11
Правил
25
по п.п.3 п. 11
Правил
26
по п.п.4 п. 11
Правил
27
по п.п.5 п. 11
Правил
28
по п.п.6 п. 11
Правил
29
по п.п.7 п. 11
Правил
30
по п.п.8 п. 11
Правил
31
по п.п.9 п. 11
Правил
32
по п.п.10 п. 11
Правил
33
по п.п.11 п. 11
Правил
34

Ереженің 11 т. 12 тт. бойынша
35
Ереженің 11 т. 13 тт. бойынша
36
Ереженің 11 т. 14 тт. бойынша
37
Ереженің 11 т. 15 тт. бойынша
38
кестенің жалғасы
2 бағаннан тәуекел топтарының бөлінгіште жүргізілген тексерулер
мемлекеттік кәсіпорындар
мемлекеттік мекемелер
соның  ішінде, 11-бағаннан мемлекеттік органдар
коммерциялық емес ұйым
жоспарлы
жоспардан тыс
жоғары
орташа
төмен
7
8
9
10
11
12
13
14
15

по п.п.12 п. 11
Правил
35
по п.п.13 п.11
Правил
36
по п.п.14 п. 11
Правил
37
по п.п.15 п. 11
Правил
38
продолжение таблицы
физичес-
кие лица,
не
являющие-
ся
субъекта-
ми
частного
предпри-
ниматель-
ства
Проведено проверок
в разрезе групп
риска из гр.2
госу-
дар-
ст-
вен-
ные
пред-
прия-
тия
госу-
дар-
ст-
вен-
ные
уч-
реж-
дения
в том
числе
из
гр.11
госу-
дар-
ст-
вен-
ные
орга-
ны
не-
ком-
мер-
чес-
кие
орга-
низа-
ции
Пла-
новая
Внепла-
новая
высо-
кой
сред-
ней
нез-
начи-
тель-
ной
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15