"Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 4 наурыздағы № 70-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 392-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 9 қаңтарда № 7369 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 216-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 19.07.2013 № 216-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 4 наурыздағы № 70-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3516 нөмірімен тіркелген, «Ресми газеттің» 2005 жылғы 30 сәуірдегі № 18 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесінде:
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласында (аясында) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;»;
6-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) өткен жылдағы Субъектінің қаржы-шаруашылық қызметін талдау, оның ішінде бухгалтерлік теңгерім оған берілген түсіндірме жазбамен, кірістер мен шығыстар туралы есеп, ақшаның қозғалысы туралы есеп, аудиторлық есептің көшірмесі, ағымдағы жыл ішіндегі Субъектінің қаржылық ахуалы туралы мәліметтер, оның ішінде Субъектінің қызмет түрлері бойынша бөлінісіндегі кірістері мен шығыстары туралы мәліметтер, жоспарланып отырған өзге қызметтен болжанып отырған кірістер мен шығыстар және Субъектінің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері (егер өзге қызмет алғаш рет жүзеге асырылған жағдайда) туралы мәліметтер;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Субъект көрсетілетін қызметтерден (өндірілетін тауарлардан), оның ішінде өзге қызметтен алатын табысының көрсетілетін қызметтердің (өндірілетін тауарлардың) түрлері бойынша алдыңғы және ағымдағы күнтізбелік жылдардағы есебі;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 марта 2005 года № 70-ОД "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 9 декабря 2011 года № 392-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2012 года № 7369. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 216-ОД
Сноска. Приказ утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 216-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 18-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 марта 2005 года № 70-ОД "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3516, опубликованный в "Официальной газете" 30 апреля 2005 года № 18) следующие изменения:
в Правилах представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) компетентный орган - государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;";
в пункте 6:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) анализ финансово-хозяйственной деятельности Субъекта за предыдущий год, в том числе бухгалтерский баланс с пояснительной запиской к нему, отчет о доходах и расходах, отчет о движении денег, копию аудиторского отчета, сведения о финансовом состоянии Субъекта за текущий год, в том числе сведения о доходах и расходах Субъекта в разрезе по видам деятельности, сведения о прогнозируемых доходах и расходах от планируемой иной деятельности и результатах финансово-хозяйственной деятельности Субъекта (в случае, если иная деятельность будет осуществляться впервые);";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) расчет дохода Субъекта от оказываемых услуг (производимых товаров), в том числе от иной деятельности, по видам оказываемых услуг (производимых товаров) за предыдущий и текущий календарный годы;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:

«6) өзінің қызметін бір жылдан кем жүзеге асыратын, сондай-ақ «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 3-тармағында көрсетілген Субъектілерді қоспағанда, соңғы аудиторлық тексеру есебінің және оған қосымшаның көшірмесі;»;
6-1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) өзінің қызметін бір жылдан кем жүзеге асыратын, сондай-ақ «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 3-тармағында көрсетілген Субъектілерді қоспағанда, Субъектінің соңғы аудиторлық тексеру есебінің және оған қосымшаның көшірмесін ұсынады.»;
11-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Субъект барлық құжаттарды ұсынбаса не ұсынылған құжаттардағы ақпарат дұрыс болып табылмаса өтінішті қабылдамайды.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Уәкiлеттi орган өтiнішті алған күнінен бастап оны отыз күннен кешiктiрмей қарайды және Субъектіге қабылданған шешiм туралы жазбаша нысанда хабарлайды.»;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Егер уәкілетті органға қосымша ақпарат қажет болған жағдайда, соңғысы оны Субъектіден сұрата алады және өтінішті қарау мерзімін осындай сұрату өтінішті қарау мерзімін ұзарту туралы хабарламамен бірге өтінішті алған күнінен бастап күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей өтініш берушіге жолдаған кезде күнтізбелік отыз күнге ұзарта алады.».
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Бақылау және талап қою жұмысы департаменті (А.Т.Жапсарбай) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Р.Е.Сүлейменова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін және жарияланғаны туралы мәліметтерді кейіннен Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаментіне (М.Ш. Мукушева) табыс етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Б.И.Досмұхамбетоваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Н. Алдабергенов

"6) копию отчета последней аудиторской проверки и приложения к нему, за исключением Субъектов, осуществляющих свою деятельность менее одного года, а также указанных в пункте 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках";";
подпункт 4) пункта 6-1 изложить в следующей редакции:
"4) копию отчета последней аудиторской проверки Субъекта и приложения к нему, за исключением Субъектов, осуществляющих свою деятельность менее одного года, а также указанных в пункте 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках".";
абзац первый пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Уполномоченный орган отклоняет ходатайство в случаях, если:";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Уполномоченный орган не позднее тридцати дней со дня получения ходатайства рассматривает его и сообщает Субъекту в письменной форме о принятом решении.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. В случае, если уполномоченному органу необходима дополнительная информация, последний может запросить ее у Субъекта и увеличить срок рассмотрения ходатайства на тридцать календарных дней при условии, что такой запрос вместе с уведомлением о продлении срока рассмотрения ходатайства направлен заявителю не позднее пятнадцати календарных дней со дня получения ходатайства.".
2. Департаменту контроля и исковой работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Жапсарбай А.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Сулейменова Р.Е.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации, с последующим представлением в Юридический Департамент Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Мукушева М.Ш.) сведений об опубликовании;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Досмухамбетову Б.И.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                             Н. Алдабергенов