Ерейментау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 12 ақпандағы № 4С-5/5-08 "Азаматтарға тұрғын үйдің күтіміне, байланыс қызметіне және коммуналдық қызмет төлеміне тұрғын үй жәрдемін көрсету Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 27 қыркүйектегі № 4С-40/6-11 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 қазанда № 1-9-179 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-42/9-11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011.12.13 № 4С-42/9-11 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «Азаматтарға тұрғын үйдің күтіміне, байланыс қызметіне және коммуналдық қызмет төлеміне тұрғын үй жәрдемін көрсету Ережесін бекіту туралы» Ерейментау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 12 ақпандағы № 4С-5/5-08 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің № 1-9-96 Тізілімінде тіркелген, аудандық «Ереймен» газетінде 2008 жылдың 15 наурызында, аудандық «Ерейментау» газетінде 2008 жылдың 15 наурызында жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген азаматтарға тұрғын үйдің күтіміне, байланыс қызметіне және коммуналдық қызмет төлеміне тұрғын үй көмегін көрсетудің Ережелерінде:
2-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«2. Тұрғын үй күтімінің және коммуналдық қызметті тұтыну төлемінің шекті шығын үлесі тоқсанға арналған, алдыңғы тоқсанда тұрғын үй көмегіне өтініш беріліп, отбасының жалпы табысының 15% пайызы шамасында белгіленеді. Тұрғын үй күтімі және коммуналдық қызметті тұтынуға белгіленген алаң мөлшерінен тыс төлем жалпы негіздемелер бойынша жүргізіледі.
Тұрғын үй күтімінің және коммуналдық қызметті тұтыну төлемінің шекті шығын үлесі тоқсанға арналған, алдыңғы тоқсанда тұрғын үй көмегіне өтініш беріліп, отбасының жалпы табысының 15% пайызы шамасында белгіленеді.
Тұрғын үй күтімі және коммуналдық қызметті тұтынуға белгіленген алаң мөлшерінен тыс төлем жалпы негіздемелер бойынша жүргізіледі.»
3-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«3. Өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының мөлшері ретінде бір адамға 18 шаршы метрден белгіленеді. Жалғыз тұратын азаматтарға өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының нормасы 30 шаршы метр болып белгіленеді, алайда бір бөлмелі пәтер алаңынан кем болмауы тиіс.

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 12 февраля 2008 года № 4С-5/5-08 "Об утверждении Правил оказания гражданам жилищной помощи на содержание жилища, услуг связи и оплата коммунальных услуг"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27 сентября 2011 года № 4С-40/6-11. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 25 октября 2011 года № 1-9-179. Утратило силу - решением Ерейментауского районого маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С-42/9-11
Сноска. Утратило силу - решением Ерейментауского районого маслихата Акмолинской области от 13.12.2011 № 4С-42/9-11 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания гражданам жилищной помощи на содержание жилища, услуг связи и оплату коммунальных услуг» от 12 февраля 2008 года № 4С-5/5-08 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-96, опубликовано 15 марта 2008 года в районной газете «Ереймен», 15 марта 2008 года в районной газете «Ерейментау) следующие изменений:
в Правилах оказания гражданам жилищной помощи на содержание жилища, услуг связи и оплату коммунальных услуг, утвержденных указанным решением:
пункт 2 изложить в новой редакции:
«2. Жилищная помощь предоставляется гражданам Республики Казахстан постоянно проживающим в городе и поселках, являющимся собственниками или нанимателями жилья в том случае, если расходы на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг в бюджете семьи превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в размере 15 %.
Оплата на содержание жилища и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях.»
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 18 квадратных метров на одного человека. Для одинокопроживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 30 квадратных метров, но не менее площади однокомнатной квартиры.

Коммуналдық қызметті (сумен жабдықтау, газ, канализация, жылу энергиясы, қоқыс) тұтыну нормативтері іс жүзінде тұтынылған шамаға қарай, алайда нормативтік құжаттарға сәйкестелетін (құрылыс нормалары мен ережелері) шекті шамалардан асырылмайтын деңгейде белгіленген. Электроқуатты тұтыну нормасы тұтынылған шамаға қарай белгіленеді, бірақ отбасы құрамында бір адамнан үш адамға дейін 150 (жүз елу) киловаттан көп емес, төрт адамнан және одан да көп адамнан тұратын отбасына 200 (екі жүз) киловатқа дейін. Тұрғын үйдің газбен жабдықталмағаны және тамақ дайындау үшін электр тұрмыстық плиталары қолданылатыны жөніндегі тиісті құжат болғанда, белгіленген нормативтерден асқан электр қуатына төленетін төлем, тұрғын үй көмегін алушылардың өтініші бойынша газбен жабдықтау үшін төленетін төлемнің есебіне есептелуі мүмкін, бірақ газбен жабдықтаудың белгіленген тұтыну нормалары мен тарифтері шегінде жүргізіледі.»
4-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«4. Егер отбасында біреуден артық тұрғын үй немесе жалға тапсырылатын болса, жұмыс істемейтін, оқу оқымайтын, әскерге бармаған және жұмыспен қамту қызметінде тіркелмеген еңбекке қабілетті тұлғалар бар болса онда:
- күтім қажет болып танылған мүгедектерді күтетін;
- үш жасқа дейінгі бала тәрбиесімен айналысатын жандарды;
- 1,2,3 топтағы мүгектерді есептемегенде, бұл отбасының тұрғын үй алуға құқығы болмайды.»
6-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. Тұрғын үй жәрдемін өтініш иесінен өтініш қабылданған айдан бастап ағымдағы тоқсанның аяғына дейін уәкілетті орган тағайындайды. Тұрғын үй жәрдемін беру туралы өтініш отбасы мүшесінің біреуінен ғана қабылдануы мүмкін. Тұрғын үй жәрдемінің көлемін анықтау үшін өтініш берілген алдыңғы тоқсандағы отбасының тоқсандағы орташа айлық кірісі есептеледі.
Тұрғын үй жәрдемі тұрғын үйдің меншік иесінің (жалға алушының) өтініші және оған берілген құжаттар негізінде тағайындалады:
1) өтініш берушінің жеке куәлігінің көшірмесі,
2) өтініш берушінің (СТК) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
3) өтініш берушінің әлеуметтік жеке коды (СТН);
4) азаматтарды тіркеу кітабы көшірмесі;
5) пәтерге арналған құқығын дәлелдейтін құжаттар (ордер, жекешелендіру, айырбас, сауда – саттық, сыйға беру және жалға алу т.б. шарттары);
6) отбасының табысын куәландырылатын құжаттар;
7) Әділет басқармасынан № 2 нысанында алынатын жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы анықтамасы;
8) алдыңғы тоқсанда тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтінішін беру арқылы тоқсандық коммуналдық жәрдем есеп шоттар;
9) телекоммуникация қызметінің түбіртегі немесе байланыс қызметін көрсету келісімінің көшірмесі;

Нормативы потребления коммунальных услуг (водоснабжение, газ, канализация, тепловая энергия, мусор) устанавливаются исходя из фактического потребления, но не более предельных величин согласно нормативным документам. Норма потребления электроэнергии устанавливается исходя из фактического потребления, но не более 150 (сто пятьдесят) киловатт на семью в составе от одного до трех человек, не более 200 (двести) киловатт на семью из четырех и более человек. При наличии соответствующего документа о том, что жилище не газифицировано, и для приготовления пищи используется электробытовые плиты, оплата за электроэнергию сверх установленных нормативов может быть зачтена по заявлению получателей жилищной помощи в счет оплаты за газоснабжение, но в пределах норм потребления тарифов, установленных по газоснабжению.»
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Жилищная помощь не назначается лицам, имеющим в частной собственности более одной единицы жилья или сдающим внаем, а также семьям, если в них имеются трудоспособные лица, которые не работают, не учатся, не служат в армии и не зарегистрированы в службе занятости, за исключением лиц:
-осуществляющих уход за инвалидами, признанными нуждающимися в уходе;
-занятых воспитанием ребенка в возрасте до 3-х лет;
-инвалидов 1,2,3 групп.»
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Жилищная помощь назначается уполномоченным органом с месяца подачи заявления до конца текущего квартала. Заявление на предоставление жилищной помощи может быть принято только от одного из членов семьи. Для определения величины жилищной помощи исчисляется среднемесячный доход семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения.
Жилищная помощь назначается на основании заявления собственника (нанимателя) жилья и прилагаемых к нему документов:
1) копия удостоверения личности заявителя;
2) копии регистрационного номера налогоплательщика (РНН) заявителя;
3) копия социального индивидуального кода (СИК) заявителя;
4) копия книги регистрации граждан;
5) копия правоустанавливающего документа на жилище (ордер, договор приватизации, мены, купли-продажи, дарения и найма и т.д.);»
6) документы, подтверждающие доходы семьи;
7) справка формы № 2 с Управления юстиции о зарегистрированном недвижимом имуществе;
8) счета на потребление коммунальных услуг за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
9) квитанцию- счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;

10) Әділет басқармасынан (жалғыз басты аналар үшін) № 4 нысанындағы анықтама;
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. Тұрғын үй жәрдемін алушылар он күннің ішінде уәкілетті органды отбасы құрамының және отбасының біріккен табысының өзгерістері туралы мәлімдейді.
Жаңсақ мәлімет берілген нәтижесінде, артық төленген ақша сомасы ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен қайтарылуға жатады.»
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы                                   С.Мухантаева
Ерейментау аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы хатшысы                           Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының
әкімі                                      Л.Ж.Дюсенов
«Ерейментау ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        М.Л.Сердцева

10) справка формы № 4 с Управления юстиции (для одиноких матерей).
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Получатели жилищной помощи в десятидневный срок информируют уполномоченный орган о любых изменениях в составе семьи и ее совокупном доходе.
Излишне выплаченные суммы, вследствие предоставления недостоверных сведений, подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа в судебном порядке.»
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата                                  С. Мухантаева
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К. Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Л.Ж. Дюсенов
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ
Ерейментауского района»                    М.Л. Сердцева