Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауды субсидиялауға қажетті құжаттар нысандарын бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімінің 2011 жылғы 04 мамырдағы № 7 Шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 03 маусымда № 1787 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімінің 31.12.2015 № 4 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурызындағы № 242 қаулысымен бекітілген облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасының 8-тармағына сәйкес ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауды субсидиялауға қажетті құжаттар нысандары төмендегідей бекітілсін:
1) асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шартының үлгілік нысаны (лизинг шартын қоспағанда) 1-қосымшаға сәйкес;
2) сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім нысаны 2-қосымшаға сәйкес;
3) сиыр мен қашарларды ұрықтандыру актісінің нысаны 3-қосымшаға сәйкес;
4) асыл тұқымды өнім сатып алу мен асыл тұқымды материалды қолдану және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт нысаны 4-қосымшаға сәйкес;
5) облыс бойынша бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі есеп нысаны (ақпарат) 5-қосымшаға сәйкес;
6) облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу көлемі жөніндегі тоқсандық есеп нысаны (ақпарат) 6-қосымшаға сәйкес;
2. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Мұратбай Сматайұлы Жолдасбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрі
А.Мамытбеков
2011 жыл
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы № 7
шешіміне № 1-қосымша
Асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу - сату шартының үлгілік нысаны
(лизинг шартын қоспағанда)
_________________қ. "___"_________ 2011 ж.
(елді-мекен)
Асыл тұқымды мал субъектісі _____________________________
(толық атауы) _____________________________ тұлғасында
(толық аты-жөні)
асыл тұқымды мал шаруашылығы саласы бойынша уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) "__" ____ 20___ ж. берген № ___ Жарғы және Аттестат (куәлік) негізінде әрекет жасаушы, бұдан әрі Сатушы деп аталатын тұлға бір тараптан, сондай-ақ, Сатып алушы тұлға ________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауар өндірушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
жетекшісі _______________________ тұлғасында, Жарғы негізінде әрекет
(толық аты-жөні)
етуші екінші тараптан, асыл тұқымды өнімді (материалды) сату-сатып алу жөніндегі осы Келісім-шартты жасасты.

Об утверждении форм документов на субсидирование поддержки племенного животноводства
Решение акима Жамбылской области от 4 мая 2011 года № 7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 3 июня 2011 года за номером 1787. Утратило силу решением акима Жамбылской области от 31 декабря 2015 года № 4
Сноска. Утратило силу решением акима Жамбылской области от 31.12.2015 № 4.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом-8 Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242, РЕШИЛ:
1. Утвердить нижеследующие формы документов на субсидирование поддержки племенного животноводства:
1) типовая форма договора купли-продажи племенной продукции (материала) (за исключением договора лизинга) согласно приложению 1;
2) форма заявок на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал) согласно приложению 2;
3) форма акта осеменения коров и телок согласно приложению 3;
4) форма сводного акта о приобретении племенной продукции и использования племенного материала и сумме причитающейся субсидий по области согласно приложению 4;
5) форма отчета (информация) по освоению бюджетных средств по области согласно приложению 5;
6) форма отчета (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала) за квартал по области согласно приложению 6.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима области Жолдасбаева Муратбая Сматаевича.
Аким области К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А.Мамытбеков
2011 год
Приложение № 1
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 04 мая 2011 года № 7
Типовая форма договора купли-продажи племенной продукции (материала) (за исключением договора лизинга)
г._________________ "___"_________ 2011 г.
(населенный пункт)
Субъект племенного животноводства___________________________,в
(полное наименование)
лице ___________________________, действующего на основании Устава и
(должность, Ф.И.О. полностью)
Аттестата (свидетельства) выданного Уполномоченным органом в области племенного животноводства (местным исполнительным органом) от "__" ____ 20___ года № ___, именуемый в дальнейшем Продавец, cf1 с одной стороны, Покупатель_________________________________________________ (указать нужное – полное наименование ____________________________________________________________________ сельхозтоваропроизводителя)
в лице руководителя _________________, действующего на основании
(Ф.И.О. полностью)
Устава с другой стороны, заключили настоящий Договор о купле-продаже племенной продукции (материала).

1. Келісім-шарттың мәні
1.1. Сатушы өндіреді және сатады, Сатып алушы құнын төлеп, сатып алады _________________________________________________________
(ескертулерге сәйкес толтырылады *)
2.Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны
2.1. Осы Келісім-шартқа сәйкес, Сатушының сатқан және Сатып алушының сатып алған асыл тұқымды өнімінің (материалының) саны төмендегіні құрайды, (қажетті санын көрсету):
1) _____ бас, жалпы тірі салмағы ____ кг;
2) өндіруші бұқалардың _____ доза ұрығы;
3) _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа;
4) _____ бас бір тәуліктік балапандар.
3.Келісім шарттың жалпы құны
3.1. Бұл Келісім-шарттың жалпы құны тиісті субсидияларды қоспағанда ________________________________________ теңгені құрайды.
(санмен және жазумен жазып, көрсету)
3.2. Бір бірлік асыл тұқымды өнімнің (материалдың) құны, субсидияны есептемегенде (қажеттісін көрсету):
1) 1 бас МІҚ үшін _____ тенге;
2) 1 кг тірі салмақ үшін _____ тенге;
3) өндіруші бұқалардың 1 доза ұрығы үшін ______ тенге;
4) 1 дана асыл тұқымды жұмыртқа үшін ______ тенге;
5) 1 бас бір тәуліктік балапандар үшін ______ тенге.
3.3. Сатып алушыға тиісті субсидияның көлемі __________________________ тенге, оныі ішінде (қажеттісін көрсету):
(санмен және жазумен жазып, көрсету)
1) 1 бас МІҚ үшін _____ тенге;
2) 1 кг тірі салмақ үшін _____ тенге;
3) өндіруші бұқалардың 1 доза ұрығы үшін ______ тенге;
4) 1 дана асыл тұқымды жұмыртқа үшін ______ тенге;
5) 1 бас бір тәуліктік балапандар үшін ______ тенге.
4.Есептесу шарттары
4.1. Төлем жасау түрі:____________________________________
(нақты ақшамен немесе
__________________________________________________________________
төлем құжатының атауы, күні, №)
5.Тараптардың міндеттері
5.1.Сатушы міндетіне алады:
Сатып алушыға осы Келісім-шарттың 2.1. тармағында көрсетілген көлемде сапалы асыл тұқымды өнім (материал) қоюды;
Сатып алушыға барлық сатылған көлемдегі асыл тұқымды өнім (материал) үшін асыл тұқымды және ветеринарлық куәлік беруді;
5.2. Сатып алушы міндетіне алады:
сатып алынған өнімнің құны толық төленген соң, бір апта мерзім ішінде (сатушының аумағында карантиндік шаралар жүргізілу уақытынан басқа кездерде) алынған өнімді өз аумағына алып кетуді;
асыл тұқымды өнімді өз аумағына алып келген соң, ауданның асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі инспекторына ол жөнінде хабарлауды;
асыл тұқымды өнімді (материалды) тек қана асылдандыру мақсаты үшін пайдалануды;
а) табынды көбейту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды жас мал:
- асыл тұқымды ұрғашы тоқтылар, шошқалар, таналар, биелер және түйелер екі рет күйек алғанға дейін (шошқалар, таналар, құлын-тайлар);
- асыл тұқымды бұқаларды, айғырларды және түйелерді екі қашыру кезеңінен кем емес пайдалану (қашыру кезеңдері: мамыр-қазан айлары);
б) асыл тұқымды өндіруші бұқалардың ұрықтары - сиыр (таналарды) қолдан ұрықтандыру үшін;
в) асыл тұқымды жұмыртқа - инкубация үшін;
г) бір күндік балапандарды аталық табындарды қалыптастыру үшін (ет бағытындағы құс шаруашылығында) және өнеркәсіптік табын қалыптастыру үшін (жұмыртқа бағытындағы құс шаруашылығында).
Асыл тұқымды малдардың белгіленген мерзімінен бұрын жойылған жағдайында шаруашылық иесі округтің ветеринарлық дәрігерімен және мемлекеттік инспектормен біріге отырып, олардың жойылу себебін көрсете отырып, акт жасайды.
6.Ерекше шарттар
6.1.1. Аталған Келісім-шарт 3 данада жасалып, оған Сатушының және Сатып алушының қол қойған сәттерінен бастап, күшіне енеді.
7.Тараптардың заңды мекен-жайлары және деректемелері
"Сатушы" "Сатып алушы"
___________________________ __________________
(пошталық мекен-жайы) (пошталық мекен-жайы)
_______________________ _______________________ (банктік деректемелері) (банктік деректемелері)
___________________________ ____________________
(Жетекшінің аты-жөні, қолы) (Аты-жөні, қолы)
МО Ескерту:
* асыл тұқымды жас малды сатып алғанда, міндетті түрде олардың түрлерін, тектерін, жыныстық-жастық топтарын және жастарын көрсету қажет;
өндіруші-бұқалардың ұрықтарын сатып алғанда, міндетті түрде олардың тектері, аттары (кличкасы) және бұқаның таралу тармағы көрсетілуі тиіс (өндіруші-бұқалардың ұрықтары өндіруші-бұқаларды бекіту және алмастыру жоспарына сәйкес келуі тиіс);
асыл тұқымды жұмыртқаны және (немесе) бір күндік балапандарда алғанда міндетті түрде асыл тұқымды құстың кроссы және өнімділік бағыты көрсетілуі қажет.

1. Предмет договора
1.1. Продавец производит и поставляет, Покупатель оплачивает и приобретает _________________________________________________________
(заполнить в соответствии с примечанием *)
2. Количество племенной продукции (материала)
2.1. Количество реализуемой Продавцом и приобретаемой Покупателем племенной продукции (материала), предусмотренной по настоящему Договору, составляет (указать нужное):
1) _____ голов, общей живой массой ____ кг;
2) _____ доз семени быков-производителей;
2) _____ штук племенного яйца;
3) _____ голов суточных цыплят.
3. Общая стоимость договора
3.1. Общая стоимость настоящего договора составляет без учета причитающейся субсидии ______________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
3.2. Цена за единицу племенной продукции (материала), без учета субсидии (указать нужное):
1) за 1 голову _____ тенге;
2) за 1 кг живой массы _____ тенге;
3) за 1 дозу семени быков-производителей ______ тенге;
4) за 1 штуку племенного яйца ______ тенге;
5) за 1 голову суточного цыпленка ______ тенге.
3.3. Размер причитающейся Покупателю субсидии составляет __________________________ тенге, в том числе (указать нужное):
(цифрами и прописью)
1) за 1 голову _____ тенге;
2) за 1 кг живой массы _____ тенге;
3) за 1 дозу семени быков-производителей ______ тенге;
4) за 1 штуку племенного яйца ______ тенге;
5) за 1 голову суточного цыпленка ______ тенге.
4. Условия расчета
4.1. Форма оплаты:____________________________________________ (наличный или безналичный расчет, №, дата и __________________________________________________________________
наименование платежного документа)
5. Обязанности сторон
5.1.Продавец обязуется:
поставить Покупателю качественную племенную продукцию (материал) в объеме, указанном в пункте 2.1. настоящего договора;
выдать Покупателю племенное и ветеринарное свидетельства на весь объем реализованной племенной продукции (материала);
5.2.Покупатель обязуется:
в течение недели со дня оплаты за приобретенную племенную продукцию (за исключением карантинных мероприятий на территории продавца) обеспечить их вывоз на свою территорию;
по прибытию на место уведомить инспектора по племенному животноводству района об объемах приобретенной племенной продукции;
использовать племенную продукцию (материал) только для племенных целей;
а) племенной молодняк для воспроизводства стада:
- племенных ярок, свинок, телок, кобыл и верблюдиц до получения двух окотов (опоросов, отелов, выжеребки);
- племенных бычков, жеребцов и верблюдов не менее двух случных сезонов (случной сезон май-октябрь месяцы);
б) семя племенных быков-производителей - на искусственное осеменение коров (телок);
в) племенное яйцо - на инкубацию;
г) суточных цыплят для формирования родительского стада (в мясном птицеводстве) и промышленного стада (в яичном птицеводстве).
В случае выбытия племенных животных раньше установленных сроков владелец совместно с ветеринарным врачом округа и государственного ветеринарного инспектора составляется акт о выбытии с указанием причин.
6. Особые условия
6.1. Настоящий договор составляется в 3-х экземплярах и вступает в силу со дня подписания Продавцом и Покупателем.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
"Продавец" "Покупатель"
___________________________ ___________________
(почтовый адрес) (почтовый адрес)
___________________________ ____________________ (банковские реквизиты) (банковские реквизиты)
___________________________ _____________________
(Ф.И.О. подпись руководителя) (Ф.И.О, подпись)
МП МП
Примечание:
* при приобретении племенного молодняка в обязательном порядке указать вид, породу, половозрастную группу и их возраст;
при приобретении семени быков-производителей в обязательном порядке указать породу, кличку и линейную принадлежность быка (семя быков-производителей должно соответствовать плану закрепления и ротации быков-производителей);
при приобретении племенного яйца и (или) суточных цыплят в обязательном порядке указать кросс и направление продуктивности племенной птицы.

Аумақтық ұйымдардың асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлары өз қызметтерін өз өкілеттіліктері аясында Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Заңының 11 бабының 2 тармағына сәйкес жүзеге асырады.
Сатып алынған асыл тұқымды малдардың жастары төменде көрсетілгеннен үлкен болмауы тиіс:
МІҚ:
Таналар (құнажындар) - 24 айға дейін;
Бұқалар - 24 айға дейін.
Қойлар:
Ұрғашы тоқтылар - 6 - 18 айға дейін;
Еркек тоқтылар - 6 - 18 айға дейін.
Жылқылар:
Биелер - 3 жылға дейін;
Айғырлар – 5 жылға дейін.
Түйелер:
Ұрғашылары - 3 жылға дейін;
Еркектері - 5 жылға дейін.
Шошқалар:
Мегежіндер - 12 айға дейін;
Еркек шошқалар – айға дейін.
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы
№ 7 шешімімен бекітілген
№ 2-қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім нысаны
1.Асыл тұқымды мал алуға субсидия алу үшін өтінім
1. Тауар өндіруші______________________________________________
(тауар өндіруші-сатып алушының атауы)
2. Нақты қолда бар ____________________________________ бас,
малдың түрін, тегін, өнімділік бағытын көрсету қажет)
оның ішінде 2011 жылдың 1 қаңтарына аналық бастар (2 жастан жоғары) ____ бас (мал бастары болған жағдайда толтыру қажет).
3. 2011 жылы ____ бас мал алу жоспарланған, олардың жалпы тірі салмағы ____ кг, олардың ішінде аналық малдар ___ бас, олардың жалпы тірі салмағы ___ кг (малдың түрін, тегін, өнімділік бағытын көрсету қажет).
4. ___ бас мал алуға ниет білдіру келісім-шарты бар, олардың жалпы тірі салмағы ___ кг, олардың ішінде аналық малдар ___ бас, олардың жалпы тірі салмағы ___ кг (болған жағдайда көрсету қажет).
6. Сатушы _____________________________________.
(асыл тұқымды мал шаруашылығы-сатушының атауы)
7. Селекциялық және асылдандыру жұмыстардың бірыңғай ақпараттық базасында тіркелгендігі ___ иә/ ____ жоқ.
8. Жер иеліктері, барлығы _______ га., оның ішінде егістіктер _____ га., шабындық жерлер ________________ га.
9. 2011 жылдың 1 қаңтарына мал азықтарының барлығы:
1) сөлді азықтар ____________________ тонн;
2) ірі сабақты азықтар ____________________ тонн;
3) қоспалы жемдер ____________________ тонн;
4) азықтық жемдер ______________________ тонн.
10. 2011 жылы дайындалатын мал азықтары:
1) сөлді азықтар ____________________ тонн;
2) ірі сабақты азықтар ____________________ тонн;
3) қоспалы жемдер ____________________ тонн;
4) азықтық жемдер ______________________ тонн.
11. 2011 жылы сатып алынатын мал азықтары:
1) сөлді азықтар ____________________ тонн;
2) ірі сабақты азықтар ____________________ тонн;

Государственные инспекторы по племенному животноводству территориальных подразделений в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность в соответствии с пунктом 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве".
Возраст приобретаемых племенных животных должен быть не старше:
КРС.
Телки (нетели) до 24 месяцев;
Бычки до 24 месяцев.
Овцы.
Ярки до 6 - 18 месяцев;
Баранчики до 6-18 месяцев.
Лошади.
Кобылки до 3 лет;
Жеребчики до 5 лет.
Верблюды.
Самки до 3 лет;
Самцы до 5 лет.
Свиньи.
Свинки до 12 месяцев;
Хрячки до 14 месяцев.
Приложение № 2
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 04 мая 2011 года № 7
Форма заявок
на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал)
1. Товаропроизводитель________________________________________. (наименование товаропроизводителя - покупатель)
2. Имеется в наличии _________________________________ голов,
(указать вид животных, породу, направление продуктивности), в том числе маточного поголовья (старше 2-х лет) ____ голов на 1 января 2011 года (заполнить в случае наличия животных).
3. Планируется приобрести в 2011 году ____ голов, общей живой массой ____ кг, в том числе маток ___ голов, общей живой массой ___ кг (указать вид животных, породу и направление продуктивности).
4. Имеется договор намерение на приобретение ___ голов, общей живой массой ___ кг, в том числе маток ___ голов, общей живой массой ___ кг (указать в случае наличия).
6. Продавец _____________________________ племенных животных. (наименование племенного хозяйства - продавца)
7. Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы ___ да/ ____ нет.
8. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе пашни _____ га., пастбищных угодий ________________ га.
9. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2011 год:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
10. Будет заготовлено в 2010 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
11. Будет приобретено в 2010 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;

3) қоспалы жемдер ____________________ тонн;
4) азықтық жемдер ______________________ тонн.
12. Тауар өндірушінің адресі(толық):_________________________.
13. Тапсырысқа келесі құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринарлық қолайлы жағдай туралы анықтама;
2) заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны (шаруа, фермерлік қожалықтарын) тіркеу (қайта тіркеу) куәліктерінің көшірмесі;
3) клиенттердің салық төлеу тіркеуіне алынғанын растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесі;
4) банкте ашылған есеп-шотты растайтын банк мекемесінің анықтамасы;
5) алынған өнімдерді пайдалану жөнінде міндеттеме:
мал басын көбейту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды жас малды 2 жылдан кем емес уақыт пайдалану;
сатып алынған асыл тұқымды таналарды таза тектілермен араластыру немесе туыстас топтармен шағылыстыру;
мал басын көбейту мақсатында импортпен алынған таналарды (құнажындарды) таза тектілермен араластыру немесе туыстас топтармен шағылыстыру;
тұқымдық сапасы бойынша импорттық асыл тұқымды өндіруші бұқалар ретінде бағаланған бұқаларды тұқым көбейту мақсатында пайдалану.
6) одан әрі белгіленген тәртіппен ақпараттық-талдау жүйесіне қоса отырып, ветеринарлық және зоотехникалық есепке алуды енгізу міндеттемесін алу.
Шаруашылық жетекшісі__________________________
Аты-жөні, қолы, мөрі) "__" ___ 20 __ жыл
"РАСТАЙМЫН" *
_______________________аудан әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы ___________ облысы
"__" _________ 20 __ ж. ____________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
Ескерту:
* Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы белгіленген заңнамалық тәртіптерге сәйкес, Тапсырыста көрсетілген мәліметтердің растығын тексеру мақсатында, сондай-ақ, сатып алынған малдың санын тексеру мақсаттарында, тауар өндірушілер тиісті құжаттарын өткізіп біткен соң, арнайы комиссия құрып, осы мәселелерді тексеруге құқылы.
2.Өндіруші бұқалардың тұқымын алуға субсидия алу үшін өтінім
1. Тауар өндіруші__________________________________________ (тауар өндіруші-сатып алушының атауы)
2. Нақты қолда бар МІҚ__________________________________ бас, (малдың түрін, тегін, өнімділік бағытын көрсету қажет)
оның ішінде сиырлар мен таналар _____ бас, оның ішінде 2011 жылы _______ бас сиыр-тананы қолдан ұрықтандыру жоспарланып отыр.
3. 2011 жылы өндіруші бұқалардың тұқымдық сапасы бағаланған ______ доза ұрығын сатып алу жоспарлануда.
4. Өндіруші бұқалардың тұқымдық сапасы бағаланған ______ доза тұқымын сатып алуға ниет білдіру келісім-шарты жасалған (бар болған жағдайда, көрсету).
6.Сатушы_____________________________________________________. (асылдандыру және (немесе) дистрибьютерлік орталықтың атауы)

3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
12. Адрес (полный) Товаропроизводителя: ______________________.
13. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;2) копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица или физического лица (крестьянское (фермерское) хозяйства;
3) копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера.
5) обязательства об использовании:
приобретенного племенного молодняка для воспроизводственных целей не менее 2-х лет;
приобретенных племенных телок для чистопородного разведения или скрещивания родственных групп;
импортных племенных телок (нетелей) в воспроизводственных целях путем чистопородного разведения или скрещивания родственных групп;
импортных племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства – в воспроизводительных целях;
6) обязательство по введению ветеринарного и зоотехнического учета с последующим подключением в информационно-аналитическую систему по установленной форме (для КРС).
Руководитель предприятия _____(Ф.И.О., подпись, печать) "_"_2011 год
"Подтверждаю" *
Начальник отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата ___________ района Жамбылской области
"__" _________ 2011 г. ____________________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
* Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке, а также проверку наличия приобретенного племенного поголовья после представления товаропроизводителем соответствующих подтверждающих документов.
Заявка на получение субсидий за приобретенное семя быков-производителей
1. Товаропроизводитель __________________________________.
(наименование товаропроизводителя - покупатель)
2. Имеется в наличии КРС ____________________________ голов, (указать породу и направление продуктивности)
в том числе коров и телок _____ голов, из них планируется искусственно осеменить в течение 2011 года _______ голов.
3. Планируется приобрести в 2011 году ______ доз семени быков-производителей оцененных по качеству потомства.
4. Имеется договор намерение на приобретение ______ доз семени быков-производителей оцененных по качеству потомства (указать в случае наличия).
6. Продавец ______________________________________________.
(наименование племенного и (или) дистрибьютерного центра)

7. Тапсырысқа келесі құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринарлық қолайлы жағдай туралы анықтама;
2) заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны (шаруа, фермерлік қожалықтарын) тіркеу (қайта тіркеу) куәліктерінің көшірмесі;
3) клиенттердің салық төлеу тіркеуіне алынғанын растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесі;
4) банкте ашылған есеп-шотты растайтын банк мекемесінің анықтамасы;
5) өндіруші бұқалардың тұқымдық сапасы бағаланған тұқымын сатып алуға ниет білдіру келісім-шартының көшірмесі (бар болған жағдайда).
Шаруашылық жетекшісі _______ (Аты-жөні, қолы, мөрі) "_" ___ 20__ жыл
"РАСТАЙМЫН" *
_______________________ аудан әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы ___________ облысы
"__" _________ 20 __ ж. ____________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
Ескерту:
Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы белгіленген заңнамалық тәртіптерге сәйкес, Тапсырыста көрсетілген мәліметтердің растығын (қолдан ұрықтандыруға жататын аналық бастардың санын), сондай-ақ, тиісті құжаттар тапсырылған соң, өндіруші-бұқалардық тұқымдарының пайдаланылғандығын тексеру мақсатында, комиссия құрып тексеруге құқылы.
3.Асыл тұқымды жұмыртқа және (немесе) бір күндік балапандар алуға субсидия алу үшін өтінім
1. Тауар өндіруші_____________________________________________
(құс фабрикасы-сатып алушының атауы)
2. 2011 жылдың 1 қаңтарына жұмыртқалайтын тауықтар (үйректер) _______ бас (кросын және өнімділік бағытын көрсету).
3. 2011 жылы _______ бас бір күндік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа сатып алу жоспарланған ( кросын және өнімділік бағытын көрсету).
4. _______ бас бір күндік балапандар, _____ дана асыл тұқымды жұмыртқа сатып алуға ниет білдіру келісім-шарты бар (болған жағдайда, көрсету).
5. Бір күндік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқа сатушы ___________________________________ (қажеттісін көрсету).
(құс фабрикасының атауы)
6. Технологиялық жабдықтары бар, оның ішінде, құс ұстауға арналған клеткалы (еденді) жабдықтар (қажеттісін көрсету).
7. Тауар өндірушінің адресі (толық): ______________________.
8. Тапсырысқа келесі құжаттар қоса тіркеледі:
1) ветеринарлық қолайлы жағдай туралы анықтама;
2) заңды тұлғаны немесе жеке тұлғаны (шаруа, фермерлік қожалықтарын) тіркеу (қайта тіркеу) куәліктерінің көшірмесі;
3) клиенттердің салық төлеу тіркеуіне алынғанын растайтын салық органы берген құжаттың көшірмесі;
4) банкте ашылған есеп-шотты растайтын банк мекемесінің анықтамасы;
5) асыл тұқымды жұмыртқа және (немесе) бір күндік балапандар сатуға ниет білдіру келісім-шартының көшірмесі (болған жағдайда, көрсету).
Шаруашылық жетекшісі _ (Аты-жөні, қолы, мөрі) "__" ___ 20__ жыл
"РАСТАЙМЫН" *
_______________________аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы ___________ облысы
"__" _________ 20 __ ж. ____________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
Ескерту: Аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы белгіленген заңнамалық тәртіптерге сәйкес, сатып алынған бір күндік балапандар және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқаның растығын арнайы комиссия құрып, тексеруге құқылы.
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы № 7
шешіміне № 3-қосымша
Сиыр мен қашарды ұрықтандыру актісінің нысаны
"____" ___________ 2011 жыл
Біз, төменде қол қоюшылар, Жамбыл облысы _______________________ ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер
( аудан атауы)
қатынастары бөлімінің маманы__________________________________,
( маманның аты-жөні)
асыл тұқымды өнімді Сатып алушы___________________________________, (тауар өндірушінің атауы, жетекшінің аты-жөні)
ұрықтандырушы техник_________________________________________, (ұрықтандырушы техниктің аты-жөні)
осы актіні, Сатып алушының өндіруші бұқалардың ______ доза ұрығын сатып алғандығы, оның ішінде ____ доза ұрықтың ______ бас сиырларды (таналарды) қолдан ұрықтандыруға жұмсалғандығы, 1 бас сиыр (тананы) ұрықтандыруға ____ доза ұрық жұмсалғаны туралы жасалды.
_______________________ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік және
ауыл шаруашылығы бөлімінің маманы ____________________________
(Аты-жөні, қолы)
_______________________шаруашылық
құрылымының жетекшісі ____________________________ (Аты-жөні, қолы, мөрі)
_______________________шаруашылық
құрылымының ұрықтандырушы-технигі ______________________ (Аты-жөні, қолы)
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы
№ 7 Шешімен бекітілген
№ 4-қосымша
"Бекітемін"
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
" " 2011 жыл М.О
Асыл тұқымды өнім сатып алу мен асыл тұқымды материалды қолдану және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт * нысаны
_____________________________________________________________________
Жамбыл облысы бойынша 2011 жылдың __________қаралған субсидия бойынша (айына)
№ р/с
Атауы
Асыл тұқымды өнімнің(материалдың) түрі
**
Жылдық квота
Нақты сатып алынғаны
(кг,дана, бас), пайдаланылғаны (доза)

7. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) копию договора намерения на поставку семени быков-производителей оцененных по качеству потомства (в случае наличия).
Руководитель хозяйства _____ (Ф.И.О., подпись, печать) "_" 2011 год
"Подтверждаю" **
Начальник отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата ___________ района Жамбылской области
"__" ____ 2011 г. _______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке (наличия маточного поголовья подлежащего искусственному осеменению), а также использования семени быков-производителей после представления товаропроизводителем соответствующих подтверждающих документов.
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенное племенное яйцо
и (или) суточных цыплят
1. Товаропроизводитель _________________________________.
(наименование птицефабрики - покупатель)
2. Наличие поголовья кур несушек (уток) _______ голов на 1 января 2011 года ________________________________ (указать кросс и направление продуктивности).
3. Планируется приобрести в 2011 году _______ голов суточных цыплят, _____ штук племенного яйца ____________ (указать кросс и направление продуктивности).
4. Имеется договор намерение на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия).
5. Продавец _________________________________ суточных цыплят
(наименование птицефабрики)
и (или) племенного яйца (указать нужное).
6. Имеется технологическое оборудование, в том числе клеточное (напольное) оборудование для содержания птицы (подчеркнуть нужное).
7. Адрес Товаропроизводителя (полный): ______________________.
8. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копию документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) копию договора намерения на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (в случае наличия).
Руководитель птицефабрики_____ (Ф.И.О., подпись, печать) "_" 2011 г
"Подтверждаю" *
Начальник отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата ___________ района Жамбылской области
_______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
"__" ____ 2011 г.
Примечание:
Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки наличия приобретенного поголовья суточных цыплят или количество племенного яйца после представления птицефабрикой соответствующих подтверждающих документов.
Приложение № 3
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 04 мая 2011 года № 7
Форма акта
осеменения коров и телок
от "____" ___________ 2011 года № ___
Мы, нижеподписавшиеся, специалист отдела сельского хозяйства и земельных отношений Акима _______________________ района, Покупатель
(Ф.И.О., наименование района)
племенного материала ______________________________________________,
(наименование товаропроизводителя, Ф.И.О. руководителя)
техник осеменатор ________________________________________, составили (Ф.И.О. техника-осеменатора)
настоящий акт о том, что Покупателем было приобретено семени быков-производителей ______ доз, из них использовано ____ доз на искусственное осеменение ______ голов коров (телок), расход семени на искусственное осеменение 1 головы составил ____ доз.
Специалист отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата __________________ района ____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Руководитель сельхозформирования
___________________________ ____________________________
(наименование) (Ф.И.О., подпись, печать)
Техник-осеменатор
____________________ ____________________________
(наименование) (Ф.И.О., подпись)
Приложение № 4
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 04 мая 2011 года № 7
"Утверждаю"
Руководитель управления сельского хозяйства
(Ф.И.О. подпись, печать)
" " 2011 года
М.П
Форма сводного акта приобретении племенной продукции и использования племенного материала и сумме причитающейся субсидий по области
___________________________________________________________________________ за ___________ 2011 года
(месяц)
№ п/п
Наименование
Вид племенной продукции(материала)
**
Годовая квота
Фактически приобретено (кг, штук, голов) использовано (доз)

1 кг тірі салмаққа,1 басқа, 1 данаға,1 дозаға белгіленген субсидия нормативі,тенге
Тиісті субсиди сомасы,тенге
Аудан
Асыл тұқымды өнімді(материалды) сатып алушы
Асыл тұқымды жас мал (бас), жалпы тірі салмақпен (кг), бір күндік балапндар (бас), асыл тұқымды жұмыртқа
(дана), ұрық (доза)
тенге
жыл басынан
есепті айда
* әрбір сатып алынған асыл тұқымды өнім түріне бөлекше толтырылады;
** сатып алынған асыл тұқымды малдың жыныстық-жастық топтары міндетті түрде көрсетілуі тиіс.
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты атқарушы) _________________________
(Аты-жөні, қолы)
"Бекітемін"
____________ ауданы әкімі
___________________
(Аты-жөні, қолы)
" " 2011 жыл
М.О.
Асыл тұқымды өнім сатып алу мен асыл тұқымды материалды қолдану және аудан бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт нысаны
______________________________________________________________
(атауы: асыл тұқымды жас мал, өндіруші бұқа ұрығы, бір күндік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа – керегін қалдыру қажет)
2011 ж. ____________ Жамбыл облысының _____________ ауданы бойынша
(айына)
Сатып алушының атауы,
Оның деректемелері
Асыл тұқымды
өнімнің(материалдың)түрі **
Төлем құжатының, күні және №
Өлшемі
Сатушының атауы
бас (асыл тұқымды жас мал, бір күндік балапандар), дозалар(керегін қалдыру қажет)
Тірідей салмағына кг,қолданылған доза саны(керектісін қалдыру)
БАРЛЫҒЫ
* әрбір сатып алынған асыл тұқымды өнім түріне бөлекше толтырылады;
** сатып алынған асыл тұқымды малдың жыныстық-жастық топтары міндетті түрде көрсетілуі тиіс.
_____________аудан әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің бастығы ____________________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
_____________ аудан әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің маманы ____________________________
(Аты-жөні, қолы)
________ауданының асылдандыру инспекторы _____________________
Аты-жөні, қолы)
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы
№ 7 Шешімен бекітілген
№ 5-қосымша
"Бекітемін"
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
" " 2011 жыл
М.О.
Облыс бойынша бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі есеп нысаны (ақпарат) *
2011 жылдың "____" ____________
р/с
Асыл тұқымды өнім (материал)атауы
Жеткізілген квота
Жеткізілген қаржыландыру жоспары,
мың тенге **
Нақты сатып алынғаны, пайдаланылғаны ***
Ауыл шаруашылығы басқармасының өңдеуінде жатқаны
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге және пайдаланылған материалға нақты төленгені
бас
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
бас
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
бас
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
бас
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
* ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-іне дейін беріледі
** есепті күнге жыл басынан бастап
*** сатып алынған асыл тұқымды өнім мен пайдаланылған материалдың барлық көлемі
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы _________________ (Аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер __________________________ (Аты-жөні, қолы)
Жамбыл облысы әкімінің
4 мамырдағы 2011 жылғы
№ 7 Шешімен бекітілген
№ 6 - қосымша
"Бекітемін"
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________________
(Аты-жөні, қолы, мөрі)
" " 2011 жыл М.О
Облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу көлемі жөніндегі тоқсандық есеп нысаны (ақпарат)
2011 жылдың "____" тоқсанына
Сатып алушының атауы, деректемелері
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) түрі
Жеткізілген квота
Сатушы
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
Асыл тұқымды зауыт
Асыл тұқымды шаруашылық
Асыл тұқымды немесе дистрибьютерлік орталық
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
кг. тірі салмақ, мың дана, доза
сома, мың тенге
доза
сома, мың тенге
* Тоқсанына бір рет беріледі
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы ________________ (Аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер ________________ (Аты-жөні, қолы)

Норматив субсидий на 1 кг. живой массы, шт., 1 голов, 1 штук,1 дозу,
тенге
Причитающаяся сумма
субсидии, тенге
района
покупателя племенной продукции (материала)
на приобретение племенного молодняка (голов) общей живой массой (кг), суточных цыплят (голов), племенного яйца (штук), семени (доз)
тенге
с начала года
за отчетный месяц
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции.
** необходимо указать половозрастную группу племенного молодняка.
Начальник отдела животноводства
(ответственный исполнитель) ______области _________(Ф.И.О., подпись)
"Утверждаю"
Аким _______ района
_______(Ф.И.О., подпись)
" " 2011 год
М.П.
СВОДНЫЙ АКТ
о приобретении племенной продукции и использования племенного материала и сумме причитающейся субсидий по району
(ежемесячный) *
___________________________________________________________________
(наименование: племенной молодняк, семя быков-производителей, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за ____________ 2011 года по __________ району _____________ области (месяц)
Наименование покупателя, его реквизиты
Вид племенной продукции (материала) **
Наименование, дата и № платежного документа
Количество
Наименование продавца
голов (племмолодняк, суточные цыплята), доз (нужное оставить)
кг живой массы, штук использовано доз (нужное оставить)
ИТОГО
* составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции;
** обязательно следует указывать половозрастную группу приобретенных племенных животных.
Начальник отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата
_________________ района ______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Специалист отдела предпринимательства и сельского хозяйства акимата
_________________ района ________________ (Ф.И.О., подпись)
Племинспектор
__________________ района ________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение № 5
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 04 мая 2011 года № 7
"Утверждаю"
Руководитель управления
сельского хозяйства
( Ф.И.О. подпись, печать)
" " 2011 года М.П.
Форма отчета (информация)
по освоению бюджетных средств по области*
на "____" ____________ 2011 год
п/п
Наименование племенной продукции (материала)
Доведенная квота
Доведенный план финансирования, тыс. тенге **
Фактически приобретено, использовано ***
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
продолжение таблицы:
п/п
Наименование племенной продукции (материала)
Находится на обработке в управлении с/х области
Фактически оплачено за приобретенную племенную продукцию и использованный племенной материал
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
* представляется ежемесячно не позднее 5 числа следующим за отчетным месяцем
** на отчетную дату с начала года
*** весь объем приобретенной племенной продукции и использования племенного материала
Начальник отдела животноводства _________________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение № 6
Утверждено решением акима
Жамбылской области
от 4 мая 2011 года № 7
"Утверждаю"
Руководитель управления сельского хозяйства
(Ф.И.О. подпись, печать)
" " 2011 год М.П.
Форма отчета (информация)
по объемам приобретения племенной продукции (материала)
за квартал по области*
Наименование покупателя
Вид племенной продукции (материала)
Доведенная квота
Продавец
кг. живой массы, тыс. штук, голов, доз
сумма, тыс. тенге
Племенной завод
Племенное хозяйство
Племенной или дистрибьютерный центр
кг. живой массы, тыс. штук, голов
сумма, тыс. тенге
кг. живой массы, тыс. штук, голов
сумма, тыс. тенге
доз
сумма, тыс. тенге
* Представляется раз в квартал
Начальник отдела животноводства ___________________ Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер __________________________(Ф.И.О., подпись)