Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 55/415 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 27 қаңтарда N 8-4-266 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 4/31 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2021 № 4/31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы", 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" қаулыларына сәйкес қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 24.08.2016 N 4/50 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет, экономика, заңдылық және азаматтар құқығы, әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Баймағанбетов Е.К.).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді және 2011 жылдың 21 қарашасынан туындаған қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы
Е. Баймағанбетов
Қалалық мәслихаттың хатшысы
И. Сторожко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімі
Тейлянов К.Г.
26 желтоқсан 2011 жыл
"Балқаш қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Томпиева Ж.К.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи населению города Балхаш
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2011 года N 55/415. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаш Карагандинской области 27 января 2012 года N 8-4-266. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26 апреля 2021 года № 4/31
Сноска. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2021 № 4/31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 13/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24.08.2016 N 4/50 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила оказания жилищной помощи населению города Балхаш согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 13/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету, экономике, законности и правам граждан, по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Баймаганбетов Е.К.).
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 21 ноября 2011 года.
Председатель сессии
Е. Баймаганбетов
Секретарь городского маслихата
И. Сторожко
"Согласовано"
Аким города
Тейлянов К.Г.
26 декабря 2011 года
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
города Балхаш"
Томпиева Ж.К.

27 желтоқсан 2011 жыл
"Балқаш қаласының қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығының міндетін атқарушы
Тлеулесова Ж.М.
28 желтоқсан 2011 жыл
Балқаш қалалық мәслихатының
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
N 55/415 шешімімен бекітілген
Балқаш қаласы тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы", 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қаулыларына сәйкес әзірленді және Балқаш қаласы және әкімшілік-аумақтық іргелес кенттерде тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен берілетін мөлшерін анықтайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алушы - тұрғын үй көмегін алатын өтініш беруші (бұдан әрі-алушы);
1-1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) кондоминиум - үй-жай азаматтардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттің дара (бөлек) меншігінде болатын, ал ортақ мүлік оларға ортақ үлестік меншік құқығымен тиесілі болатын жағдайда, жылжымайтын мүлікке меншіктің нысаны;

27 декабря 2011 года
Исполняющая обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел финансов
города Балхаш"
Тлеулесова Ж.М.
28 декабря 2011 года
Утверждены
решением городского маслихата
от 22 декабря 2011 года N 55/415
Правила оказания жилищной помощи населению города Балхаш
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2013 N 13/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и определяют порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в городе Балхаш и административно - территориально прилегающих поселках.
Сноска. Преамбула – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) получатель – заявитель, которому предоставляется жилищная помощь (далее – получатель);
1-1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) кондоминиум - форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в индивидуальной (раздельной) собственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности;

3) кондоминиум объектісін басқару органы - кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) кондоминиум объектiлерiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеу – қажет болған жағдайда құрылымдық элементтер мен инженерлік жабдықтау жүйелерін ауыстыра отырып, ғимараттың (объектінің) негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштерінің өзгерістерімен байланысты емес физикалық және сапалық тозуды жоюға қатысты құрылыс және ұйымдастыру-техникалық іс-шараларының кешені;
5) коммуналдық қызметтер - тұрғын үйде (тұрғын ғимаратта) көрсетілетін және сумен жабдықтауды, кәрізді, газбен жабдықтауды, электрмен жабдықтауды, жылумен жабдықтауды, қоқысты әкету мен лифт қызметін көрсетуді қамтитын қызметтер;
6) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
7) отбасының (азаматтардың) жиынтық табысы – отбасылармен (азаматтармен) алынған тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азаматтар) алған табысының жалпы сомасы.
Отбасының (азаматтардың) жиынтық табысы тұрғын үй қатынастар саласында салааралық үйлестіру жұмыстарын атқаратын және басшылық ететін орталық атқарушы органмен бекітілген тәртіпке сәйкес уәкілетті органмен есептелінеді.
8) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өз атынан немесе отбасы атынан өтініш берген тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші);
9) Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға арналған шығыстарға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады;

3) орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
4) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс строительных и организационно-технических мероприятий по устранению физического и морального износа, не связанных с изменениями основных технико-экономических показателей здания (объекта), с заменой, при необходимости конструктивных элементов и систем инженерного оборудования;
5) коммунальные услуги – услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов;
6) семья - круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
7) совокупный доход семьи (граждан) – общая сумма доходов семьи (граждан), полученных семьей (гражданами) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи.
Совокупный доход семьи (граждан) исчисляется уполномоченным органом в соответствии с порядком, утвержденным центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере жилищных отношений.
8) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее - заявитель);
9) Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, на оплату:
расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами;

10) тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі уәкілетті орган – "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
11) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстар – кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын, жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар түріндегі үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге жинақталатын ақша;
12) шекті жол берілетін шығыстар үлесі - телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне пайызбен қатынасы;
13) шот - тұрғын үйді күтіп-ұстау шығындарын, коммуналдық қызметтерін, күнделікті эксплуатациялық шығындарын, байланыс қызметтерiн төлеуге, жергiлiктi атқарушы органмен жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына жұмсалған шығыстарының төлеу құжаты (түбіртек, хабарлама, анықтама), қызметтермен жабдықтаушы электрондық жеткізілімде немесе өтініш беруші тұрғын үй көмегі тағайындалған кезеңде қағаз жеткізілімде ұсынылады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.07.18 N 6/55 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді); 27.03.2013 N 13/111 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.06.2014 N 29/227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi); 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.03.2020 № 37/304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тұрғын үй көмегі аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасына сәйкес жеткiзушiлер ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу шоттары мен ай сайынғы жарналардың шоттары бойынша бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі. Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi өкiлдi органдары тұрғын үй көмегiн көрсетудiң мөлшерiн және тәртiбiн айқындайды.

10) уполномоченный орган по предоставлению жилищной помощи – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаш" (далее – уполномоченный орган);
11) расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, приобретение, установку, эксплуатацию и поверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
12) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) в процентах;
13) счет – документ (квитанция, извещение, справка) на оплату расходов содержания жилого дома, коммунальных услуг, текущих эксплуатационных расходов, услуг связи, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, который предоставляется на электронном носителе поставщиками услуг, либо на бумажном носителе заявителем за период назначения жилищной помощи.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.03.2013 N 13/111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.06.2014 N 29/227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.03.2020 № 37/304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг и счетам о ежемесячных взносах на содержание общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности. Размер и порядок оказания жилищной помощи определяются местными представительными органами города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 18.03.2020 № 37/304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
2-1. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
Ескерту. Ереже 2-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-2. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. Ереже 2-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі Балқаш қаласында және әкімшілік-аумақтық іргелес кенттерде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), осы тұрғын үйде тіркелген, оның меншік иесі немесе жалдаушысы (қосымша жалдаушысы) болып табылатын, тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары тұрғын үй ауданы нормасының шегінде, бірақ нормативтері және нақты қолданыстағы жалпы ауданнан артпайтын болса, осы мақсаттарға жұмсалатын шығындардың отбасы бюджетіндегі мүмкіндік шегі деңгейінен асатын жағдайда беріледі.
Жалпы сома есебімен жоғарыда аталған мақсаттарды төлеуге шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi отбасының жиынтық табысына 8 пайыз мөлшерде белгіленеді және осы мөлшер аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) көмегін көрсетудің өлшемі болып табылады.
4. Жеке тұрғын үйде тұратын меншік иесіне коммуналдық қызметтеріне және телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының ұлғайту бөлiгiнде байланыс қызметтерiне тұрғын үй көмегі көрсетіледі.
5. Кондоминиум құрылмаған көп пәтерлі тұрғын үйде тұратын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтеріне, күнделікті эксплуатациялық шығындарына және телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының ұлғайту бөлiгiнде байланыс қызметтерiне тұрғын үй көмегі көрсетіледі.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.03.2020 № 37/304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Государственную корпорацию или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-2. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации составляет восемь рабочих дней.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Жилищная помощь предоставляется постоянно проживающим в городе Балхаш и административно-территориально прилегающих поселках малообеспеченным семьям (гражданам), зарегистрированным в данном жилище, являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, в том случае, если расходы, принимаемые к исчислению жилищной помощи, в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов, в бюджете семьи превышают долю предельно-допустимых расходов.
Доля предельно - допустимых расходов в общем суммарном исчислении устанавливается в размере 8 процентов от совокупного дохода семьи и является критерием для оказания помощи малообеспеченным семьям (гражданам).
4. Собственникам жилища, проживающим в индивидуальных жилых домах, жилищная помощь оказывается на коммунальные услуги и услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Семьям (гражданам), проживающим в многоквартирном жилом доме и не образовавшим кондоминиумы, жилищная помощь оказывается на коммунальные услуги, текущие эксплуатационные расходы и услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Тұрғын үй көмегін көрсету нормативтерін анықтау
6. Уәкілетті органмен тұрғын үй көмегін көрсетуде келесі нормалар есепке алынады:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормасы бір адамға, тұрғын үй заңнамасымен белгіленген, пәтердің жалпы көлемі - тұрғын үй беру нормасына баламалы және көп бөлмелі пәтерлерде (тұрғын үй-жайларда) тұратын отбасының әр мүшесіне, бір бөлмелі пәтерде (тұрғын үй-жайда) тұратындар үшін 18 шаршы метрді құрайды. Көп бөлмелі пәтерлерде (тұрғын үй-жайларда) жалғыз тұратын азаматтар үшін ауданның әлеуметтік нормасы 30 шаршы метрді құрайды;
2) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары:
газды тұтыну нақты шығындар бойынша, бірақ мынадан артық болмауы тиіс:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде, орталықтандырылған ыстық су болған жағдайда - айына бір адамға 8 килограмм;
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде, орталықтандырылған ыстық су болмаған жағдайда - айына бір адамға 10 килограмм.
Баллон газы екі қабаттан аспаған тұрғын ғимараттың пәтерлерінде есепке алынады;
қатты отынды тұтыну:
1 шаршы метр алаңды жылытуға:
1985 жылға дейін салынған тұрғын ғимараттар үшін: 1-2 қабатты үйлер - 161 килограмм, 3-4 қабатты үйлер – 98 килограмм (жылу беру мерзімі 7 айға есептегенде);
1985 жылдан кейін салынған тұрғын ғимараттар үшін: 1-2 қабатты үйлер - 125 килограмм, 3-4 қабатты үйлер – 72 килограмм (жылу беру мерзімі 7 айға есептегенде).
Тұрғын үй көмегін есептеу барысында статистика органдарының мәліметтері бойынша өткен тоқсандағы Балқаш қаласында қалыптасқан көмір бағасы қолданылады;
отбасына электр қуатын тұтыну нақты шығындар бойынша, бірақ мынадан артық болмауы тиіс:
газ плитасымен жабдықталған үйлерде - 150 киловатт;
электр плитасымен жабдықталған үйлерде – 250 киловатт;
3) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары, басқару нысанына байланыссыз (пәтер иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеттері және әрі қарай, басқарудың заңды үлгісін рәсімдегендер) қызметтерді жеткізушілермен немесе тарифтерді бекітетін органмен бекіткен тарифтердің негізінде белгіленеді;
4) төлемге жататын тұрғын үйді күтіп-ұстау, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу.
Күрделі жөндеудің жекелеген кезектілігі жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келісіліп, үй пәтерлердің меншік иелерінің жалпы жиналысындағы шешімімен анықталады.
7. Тұрғын үйді күтіп-ұстау, коммуналдық қызметтерді тұтыну және күнделікті эксплуатациялық шығындарды, жергiлiктi атқарушы органмен жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына жұмсалатын шығындарды белгіленген мөлшерден жоғары тұтыну төлемі жалпы негізде жүргізіледі.

2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
6. При предоставлении жилищной помощи уполномоченным органом учитываются следующие нормы:
1) норма площади жилища, обеспечиваемая компенсационными мерами, эквивалентна норме предоставления жилища на одного человека, установленной жилищным законодательством, и составляет 18 квадратных метров полезной площади жилища на каждого члена семьи, проживающей в многокомнатных квартирах (жилых помещениях), для проживающих в однокомнатных квартирах (жилых помещениях) – общая полезная площадь жилища. Социальная норма площади жилища для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах (жилых помещениях) - 30 квадратных метров;
2) нормы потребления коммунальных услуг:
потребление газа по фактическим расходам, но не более:
8 килограмм в месяц на одного человека в домах, оборудованных газовыми плитами, при наличии центрального горячего водоснабжения;
10 килограмм в месяц на одного человека в домах, оборудованных газовыми плитами, при отсутствии центрального горячего водоснабжения.
При этом баллонный газ учитывается в квартирах жилого здания, имеющего не более двух этажей;
потребление твердого топлива:
на отопление 1 квадратного метра площади:
для жилых зданий постройки до 1985 года: 1-2 этажных домов – 161 килограмм, 3-4 этажных домов – 98 килограмм (в расчете на отопительный сезон 7 месяцев);
для жилых зданий постройки после 1985 года: 1-2 этажных домов – 125 килограмм, 3-4 этажных домов – 72 килограмм (в расчете на отопительный сезон 7 месяцев).
При расчете жилищной помощи применяется цена на уголь, сложившаяся в городе Балхаш за истекший квартал по данным органов статистики;
потребление электроэнергии на семью по фактическим расходам, но не более:
150 киловатт в домах, оборудованных газовыми плитами;
250 киловатт в домах, оборудованных электрическими плитами;
3) нормы потребления коммунальных услуг, независимо от формы управления (кооператив собственников квартир, комитет самоуправления, домовой комитет и так далее, оформившие юридическую форму правления) устанавливаются на основе тарифов, утвержденных поставщиками услуг или органом, утверждающим тариф;
4) на содержание жилого дома, в том числе на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, подлежащему к оплате.
Очередность проведения капитального ремонта устанавливается решением общего собрания собственников квартир, по согласованию с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией).
7. Оплата расходов на содержание жилого дома, потребление коммунальных и текущих эксплуатационных услуг, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде сверх установленной нормы производится на общих основаниях.

8. Телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы арттырылуының сомасына Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте өтемақы белгіленеді.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.07.18 N 6/55 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
3.Тұрғын үй көмегінің тағайындау және төлеу тәртібі
9. Тұрғын үй көмегі уәкілетті органмен тұрғылықты мекен жайы бойынша тіркелген жеке тұлғаларға тағайындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.07.18 N 6/55 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
11. Тұрғын үйде бірнеше меншік иесі тұрған жағдайда, тұрғын үй көмегін тағайындау отбасы құрамындағы басқа меншік иелерін есепке алып ұсынылған өтініштің себептері бойынша бір ғана тұлғаға жүргізіледі.
12. Тұрғын үй көмегі көрсету кезінде басқа қалада уақытша тұратындығы тиісті құжатпен куәландырылған отбасының мүшесі есепке алынбайды.
13. алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.07.18 N 6/55 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
14. Алкогольге немесе есірткіге тәуелді жұмыс істемейтін отбасы мүшелерімен сонымен қоса, 18 жасқа толмаған адамдармен бірге тұратын және пәтерлердің меншік иесі болып табылатын зейнеткерлер мен мүгедектерге тұрғын үй ауданының нормасы (18 шаршы метр) және бір адам үшін коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтері шегінде тұрғын үй көмегі беріледі.
15. Дау жанжал немесе қалыпсыз жағдайлар пайда болған кезде, тұрғын үй көмегін тағайындау мәселесі сот тәртібімен шешілуі мүмкін.
16. Тұрғын үйді күтіп-ұстау, коммуналдық және эксплуатациялық қызметтерді, жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына жұмсалатын шығындары үшін нақты есептелген сома туралы мәліметтер уәкілетті органның сұранымы бойынша қызмет көрсетушілермен қағаз немесе электрондық жеткізілімде, не жеке тұлғалармен қағаз жеткізілімде беріледі.
17. Тұрғын үй көмегінің төлемдері қолма қол немесе қолма қол емес нысанда түрінде уәкілетті органмен жүзеге асырылады. Қолма қол емес – кондоминиум объектісін басқару органдарының, қызмет жеткізушінің есеп шоттарына, бұдан әрі алушының жеке шотына ақшалай каражатты аудару жолы.
Тұрғын үй көмегін коммуналдық қызметтерді жеткізушінің есептік шотына аударуға мүмкіндік болмаған жағдайда (кәсіпорынның таратылуы, қайта ұйымдастырылуы, банк реквизиттерінің өзгеруі, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы ұлғаюына байланысты ақы төлеу), ол өтініш иесіне қызмет көрсететін басқа жеткізушілердің арасында үлестіріледі немесе ақшалай төленеді. Қолма қол нысаны екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларын жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің тиісті лицензиясы бар ұйымдар арқылы азаматтардың жеке есепшоттарына аудару жолымен ақшалай төлемдер түрінде белгіленеді.

8. Сумма увеличения абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами сети телекоммуникаций, подлежит компенсации в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок назначения и выплаты жилищной помощи
9. Жилищная помощь назначается уполномоченным органом физическим лицам, зарегистрированным по месту жительства.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. исключен решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае проживания в жилище нескольких собственников, назначение жилищной помощи производится одному лицу по первичному предоставлению заявления с учетом других собственников в составе семьи.
12. При оказании жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других городах, что подтверждается соответствующим документом.
13. исключен решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Пенсионерам и инвалидам, являющимися собственниками квартир, проживающим с неработающими членами семьи, страдающими алкогольной или наркотической зависимостью, либо с лицами, не достигшими восемнадцати лет, жилищная помощь предоставляется в пределах норм площади жилища (18 квадратных метров) и нормативов потребления коммунальных услуг на одного человека.
15. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть разрешено в судебном порядке.
16. Сведения о фактически начисленной сумме за расходы по содержанию жилого дома, коммунальных и эксплуатационных услуг, арендной платы за пользование жилищем предоставляются по запросу уполномоченного органа услугодателями на бумажных или электронных носителях, либо физическими лицами на бумажных носителях.
17. Выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом в безналичной и наличной форме. Безналичная форма – это перечисление денежных средств на расчетные счета поставщиков услуг, органов управления объектами кондоминиума с дальнейшим зачислением на лицевые счета получателей.
В случае невозможности перечисления суммы жилищной помощи на расчетный счет услугодателя (ликвидация предприятия, реорганизация, изменение банковских реквизитов, оплата услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций) она распределяется между другими поставщиками, услугами которых пользуется заявитель или выплачивается наличным путем. Наличная форма устанавливается в виде денежных выплат, которая осуществляется через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на осуществление данного вида операций, путем зачисления на лицевые счета граждан.

Ескерту. 17 тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.07.18 N 6/55 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
18. Өткен ай үшін тұрғын үй көмегін төлеу қаржыландыру мүмкіндігіне қарай жүргізіледі.
19. Тұрғын үй көмегі төлемдерін қаржыландыру бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
4. Тұрғын үй көмегін беру мерзімдері мен мерзімділігі
20. Тұрғын үй көмегі барлық қажетті құжаттармен өтініш берілген айдан бастап, ағымдағы тоқсанның аяғына дейін тағайындалады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. Тұрғын үй көмегін алушылар он жұмыс күннің ішінде тұрғын үй көмегін тағайындауына немесе мөлшеріне әсер ететін жағдайлар жөнінде уәкілетті органға хабарлауы қажет.
Өтемақының артық немесе заңсыз тағайындалуына әкеп соқтырған әдейі жалған мәліметтерді өтініш берушімен берген үшін тұрғын үй көмегін төлеу тоқтатылады, ал заңсыз алынған сомалар ерікті түрде қайтарылуы тиіс, бас тартылған жағдайда – сот тәртібімен қайтарылады.
22. Тұрғын үй көмегінің мөлшеріне әсер ететін жағдай туындағанда, тиісті өзгерістер болған сәттен бастап бұрын тағайындалған жәрдемақылардың қайта есептеуі жүргізіледі.
5. Өтініш білдіру және тұрғын үй көмегін есептеу тәртібі
23. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтінішті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің 4 тармағына сәйкес құжаттармен қоса береді.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) қайта өтініш берген кезде осы Ереженің 23-5 тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, отбасының табыстарын растайтын құжаттарды және коммуналдық шығыстарға арналған шоттарын ғана ұсынады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-1. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.07.2012 N 6/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Выплата жилищной помощи производится за истекший месяц по мере финансирования.
19. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется за счет бюджетных средств.
4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
20. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления со всеми необходимыми документами на срок до конца текущего квартала.
Сноска. Пункт 20 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Получателям жилищной помощи необходимо в течение десяти рабочих дней информировать уполномоченный орган об обстоятельствах, влияющих на назначение или на размер жилищной помощи.
За предоставление заявителем заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, выплата прекращается, а незаконно полученная сумма подлежит возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
22. При возникновении обстоятельств, влияющих на размер жилищной помощи, производится перерасчет ранее назначенной жилищной помощи с момента наступления соответствующих изменений.
5. Порядок обращения и начисления жилищной помощи
23. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портала "электронного правительства" с предоставлением документов согласно пункту 4 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом, не допускается.
При повторном обращении семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) представляет только подтверждающие документы о доходах семьи и счета на коммунальные расходы, за исключением случая, предусмотренного пунктом 23-5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 23 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-1. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.

Ескерту. Ереже 23-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-2. Осы Ереженің 23 тармағында көзделген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. Ереже 23-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салуының қабылдағаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Ескерту. Ереже 23-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-4. Мемлекеттік корпорация өтінішті ақпараттық жүйе арқылы қабылдайды және оны тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
Ескерту. Ереже 23-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-5. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.
Ескерту. Ереже 23-5-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23-6. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не кызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 23-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-2. В случае представления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 23 настоящих Правил, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-3. В случае обращения через веб-портал "электронного правительства", услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-4. Государственная корпорация принимает заявление посредством информационной системы и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23-4 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-5. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23-5 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23-6. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение жилищной помощи. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.

Ескерту. Ереже 23-6-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. Түскен құжаттарды қарастыру нәтижесінде уәкілетті органмен тұрғын үй көмегін алушының жеке ісі түзіледі. Ай сайын тұрғын үй көмегін тағайындау есебі жүргізіледі, ол өтініш берушінің өтініміне қарай беріледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 24.08.2016 N 4/50 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) шешімімен.
25. Қажеттілігіне қарай уәкілетті органның тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген отбасының материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеруді. Тексеру актісі тұрғын үй көмегін алушының жеке ісіне тіркеледі.
26. Тапсырылған мәліметтердің шындығына сенімсіздік туған жағдайда, тұрғын үй көмегін алуға үміткер адам туралы қажетті ақпаратты уәкілетті орган сұраныс жасайды.
27. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 18.03.2020 № 37/304 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
Балқаш қаласы тұрғындарына
тұрғын үй көмегін
көрсету Ережесіне
1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Балқаш қаласы тұрғындарына
тұрғын үй көмегін
көрсету Ережісіне
2 қосымша
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Балқаш қаласы тұрғындарына
тұрғын үй көмегін
көрсету Ережісіне
3 қосымша
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.08.2018 № 22/195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Правила дополнены пунктом 23-6 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом формируется личное дело получателя жилищной помощи. Ежемесячно производится расчет начисления жилищной помощи, который выдается заявителю по мере обращения.
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24.08.2016 N 4/50 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
25. При необходимости уполномоченный орган обследует материально-бытовое положение семьи, обратившейся за назначением жилищной помощи. Акт обследования приобщается в личное дело получателя жилищной помощи.
26. В случае возникновения сомнений в достоверности предоставляемых сведений, уполномоченный орган запрашивает необходимую информацию о лице, претендующем на получение жилищной помощи.
27. Исключен решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 18.03.2020 № 37/304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
жилищной помощи населению
города Балхаш
Сноска. Приложение 1 исключено решением решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам оказания
жилищной помощи населению
города Балхаш
Сноска. Приложение 2 исключено решением решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам оказания
жилищной помощи населению
города Балхаш
Сноска. Приложение 3 исключено решением решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.08.2018 № 22/195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).