Мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 357 "Қостанай облысының 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2011 жылғы 12 қаңтардағы № 367 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 17 қаңтарда № 3750 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай облысының 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 357 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3744 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 11 қаңтарда "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82157731,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4996280,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 54971,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 77106480,7 мың теңге;
2) шығындар – 82051431,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 821134,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1329569,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 508435,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 507751,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 507751,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1222585,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1222585,2 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 243810,3 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 159635,2 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалар бюджеттерінен 84175,1 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 6143,6 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағында:"67557,0" деген сандар "73700,6" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 7-17-27-37-47-57-67-77-87-97-107-117-127-13 тармақтарымен толықтырылсын:
"7-1. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 13 декабря 2010 года № 357 "Об областном бюджете Костанайской области на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 12 января 2011 года № 367. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 января 2011 года № 3750
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2011-2013 годы" от 13 декабря 2010 года № 357 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3744, опубликовано 11 января 2011 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 82157731,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4996280,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54971,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 77106480,7 тысячи тенге;
2) затраты – 82051431,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 821134,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1329569,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 508435,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 507751,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 507751,0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – -1222585,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1222585,2 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 243810,3 тысячи тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 159635,2 тысячи тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 84175,1 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 6143,6 тысячи тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.";
в пункте 5 указанного решения:
цифры "67557,0" заменить цифрами "73700,6";
дополнить указанное решение пунктами 7-17-27-37-47-57-67-77-87-97-107-117-127-13 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:

эпизотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 189049,0 мың теңге сомасында;
тұқым шаруашылығын қолдауға 347245,0 мың теңге сомасында;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 197524,0 мың теңге сомасында;
мал шаруашылығының өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға 1091930,0 мың теңге сомасында;
тауарлық балық шаруашылығының өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 218,0 мың теңге сомасында;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын айрықша маңызды топтық және сумен жабдықтаудың жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 292638,0 мың теңге сомасында;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 72662,0 мың теңге сомасында;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 1363910,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 152782,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 204850,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 210558,0 мың теңге сомасында;
үйінде оқытылатын мүгедек-балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 61215,0 мың теңге сомасында;
қамқоршыларға (асыраушыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға ақшалай қаражаттарды ай сайын төлеуге 348667,0 мың теңге сомасында;
техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайтадан жабдықтауға 25000,0 мың теңге сомасында;
педагогикалық кадрлардың біліктілігін арттыру үшін оқу құралдарын сатып алуға 28000,0 мың теңге сомасында;
ақысыз медициналық көмектің кепілденген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге 1208737,0 мың теңге сомасында;
дәрі-дәрмек бұйымдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға 1238380,0 мың теңге сомасында;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 810300,0 мың теңге сомасында;
арнайы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге 160362,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 7714,0 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз болу бөлімдерінің желілерін дамытуға 58860,0 мың теңге сомасында.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтардан басқа).

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 189049,0 тысяч тенге;
на поддержку семеноводства в сумме 347245,0 тысяч тенге;
на поддержку племенного животноводства в сумме 197524,0 тысячи тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства в сумме 1091930,0 тысяч тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства в сумме 218,0 тысяч тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 292638,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 72662,0 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения в сумме 1363910,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 152782,0 тысячи тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 204850,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 210558,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 61215,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 348667,0 тысяч тенге;
на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования в сумме 25000,0 тысяч тенге;
на приобретение учебного оборудования для повышения квалификации педагогических кадров в сумме 28000,0 тысяч тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в сумме 1208737,0 тысяч тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 1238380,0 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 810300,0 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 160362,0 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в не правительственном секторе в сумме 7714,0 тысяч тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 58860,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, двенадцатого, тринадцатого и четырнадцатого).

7-2. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 1384143,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-3. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге дамытуға республикалық бюджеттен 625000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге дамытуға республикалық бюджеттен 586000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерді кредиттеуге 864000,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдарға ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 465569,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай көлемдерде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге 34958,0 мың теңге сомасында;
"Мак" операциясын өткізуге 2744,0 мың теңге сомасында;
көші-қон полияциясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға, оралмандарды құжаттандыруға 6715,0 мың теңге сомасында;
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 2197,0 мың теңге сомасында.
7-5. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 1118742,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-6. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 2941117,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 1384143,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
целевого трансферта из республиканского бюджета на развитие областным бюджетам на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 625000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта из республиканского бюджета на развитие областным бюджетам на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 586000,0 тысяч тенге;
кредитования областных бюджетов на строительство и (или) приобретение жилья в сумме 864000,0 тысяч тенге;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 465569,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-4. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения в сумме 34958,0 тысяч тенге;
на проведение операции "Мак" в сумме 2744,0 тысячи тенге;
на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов в сумме 6715,0 тысяч тенге;
на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов в сумме 2197,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
7-5. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 1118742,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-6. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 2941117,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

7-7. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға:
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 968331,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 740242,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-8. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте газ тасымалдау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1107069,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-9. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1376590,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-10. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте сумен жабдықтаудың жылу энергетикалық жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 847591,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-11. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1578863,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-12. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасының шеңберінде индустриялдық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 855030,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомалары түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-13. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функцияларды беруге байланысты республикалық бюджетке 3865,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 123-қосымшалары осы шешімнің 123- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Аманжолов
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_________________ М. Щеглова
2011 жылғы 12 қаңтарда
Мәслихаттың
2011 жылғы 12 қантардағы
№ 367 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 357 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2011 жылға арналған облыстық бюджеті
Санат
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

7-7. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие системы водоснабжения в сумме 968331,0 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 740242,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-8. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие газотранспортной системы в сумме 1107069,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-9. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1376590,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-10. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 847591,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-11. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1578863,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-12. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" в сумме 855030,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-13. Учесть, что в областном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в сумме 3865,0 тысяч тенге.";
Приложения 123 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Е. Аманжолов
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
_______________ М. Щеглова
12 января 2011 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 12 января 2011 года № 367
Приложение 1
к решению маслихата
от 13 декабря 2010 года № 357
Областной бюджет Костанайской области на 2011 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы