Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 33/7 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 15 сәуірде N 13-8-144 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдедегі N 7/5 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.07.30 N 7/5 Шешімімен (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысы қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер және әлеуметтік қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес, Қызылжар аудандық маслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қызылжар ауданның жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек берілсін:
1) Ай сайын 400 теңге көлемінде монша мен шаштараз қызметтеріне баруға Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) Қызылжар ауданының аумағында тұрақты тұратын Ұлы Отан соғысы қатысушыларына, Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы қатысушыларына жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге тапсырылған есеп-фактура бағасының мөлшерінде (асыл металдар және металлопластика, металлокерамика, металлоакрил протездерден басқа) жылында бір рет;
3) Солтүстік Қазақстан облысының жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын, мемлекеттік жалпы білім беру гранттары мен кредиттерінің иегері бола алмаған, Қызылжар ауданының аумағында тұрақты тұратын, жиырма үшке жастары толмаған жетім-студенттерге, оқыту ақысын төлеуге, әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектерге монша мен шаштараз қызметтеріне ай сайынғы әлеуметтік көмек тапсырылған арызы айынан жарияланады және арыз берушінің қайтыс болғанына әлде оның ауданнан шығып кетуіне байланысымен тоқталады. Осы белгіленген жағдайлар болған айдың, келесі айынан бастап төлемдер тоқтатылады;
2) тістерді протездеуге әлеуметтік көмек, тістерді протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйыммен жүзеге асырылады, Ұлы Отан соғысы қатысушыларына жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге бағасының мөлшерінде (асыл металдар және металлопластика, металлокерамика, металлоакрил протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаржылар мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 28 марта 2011 года N 33/7. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылжарского района Северо-Казахстанской области 15 апреля 2011 года N 13-8-144. Утратило силу - решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 30 июля 2012 года N 7/5
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 30.07.2012 N 7/5 (вводится в действие со дня подписания)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся гражданам Кызылжарского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бани, парикмахерские услуги в размере 400 тенге ежемесячно;
2) участникам Великой Отечественной войны, инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны постоянно проживающим на территории Кызылжарского района на зубопротезирование в размере стоимости представленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлопластики, металлоакрила) один раз в год;
3) студентам–сиротам на оплату обучения, постоянно проживающим на территории Кызылжарского района, не достигшим двадцатитрехлетнего возраста, обучающимся в высших учебных заведениях Северо-Казахстанской области по очной форме обучения, не ставших обладателями государственных общеобразовательных грантов и кредитов.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;

3) жетім–студенттердің оқытуына ақы төлеуіне, әлеуметтік көмек аудан бюджетінен қарастырылған қаражат шегінде, іске асырылуы анықталсын;
4) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер ақшалай қаражаттарды алушының дербес шотына екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің банкілік операцияларға сәйкес түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы ауыстырумен жүзеге асырылады;
5) әлеуметтік көмекті қаржыландыру, қаржылық жылы осы мақсаттарға қарастырылған 451.007.029 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек» шығыстардың функционалдық сыныптастыру коды бойынша, жергілікті бюджет есебінен жүргізілсін.
3. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан пайда болған, құқықтық қатынасқа таратылады.
4. Аудандық мәслихаттың сессиялар шешімдерінің күші жойылған болып есептелсін:
1) Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 31 наурыздағы № 23/11 «2010 жылына арналған Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек беру туралы» (2010 жылғы 20 сәуірдегі № 13-8-122 мемлекеттік тіркеу нормативтік құқықтық актілерінің Тіркелімінде тіркелген, 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 18 «Қызылжар» газетінде, 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 17 «Маяк» газетінде жарияланған);
2) аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 09 маусымдағы № 25/16 «2010 жылына арналған Қызылжар ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек беру туралы» аудандық мәслихаттың шешіміне толықтырулар енгізу туралы» (2010 жылғы 14 шілдедегі № 13-8-129 мемлекеттік тіркеу нормативтік құқықтық актілерінің Тіркелімінде тіркелген, 2010 жылғы 22 шілдедегі № 31 «Қызылжар» газетінде, 2010 жылғы 23 шілдедегі № 30 «Маяк» газетінде жарияланған).
5. Осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен және алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                       хатшысы
В. Осуфьев                                 А. Молдахметова
КЕЛІСІЛГЕН:
Қызылжар ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                          Н. Сұлтанғазин

3) социальная помощь студентам-сиротам на оплату обучения осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
4) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций;
5) финансирование социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по коду функциональной классификации расходов 451.007.029 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
3. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
4. Признать утратившим силу решения сессий районного маслихата:
1) Решение сессии районного маслихата от 31 марта 2010 года № 23/11 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района на 2010 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-8-122 от 20 апреля 2010 года, опубликовано в газете «Қызылжар» от 22 апреля 2010 года № 18, газете «Маяк» от 23 апреля 2010 года № 17);
2) решение сессии районного маслихата от 09 июня 2010 года № 25/6 «О внесении дополнений в решение районного маслихата от 31 марта 2010 года № 23/11 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Кызылжарского района на 2010 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-8-129 от 14 июля 2010 года, опубликовано в газете «Қызылжар» от 22 июля 2010 года № 31, газете «Маяк» от 23 июля 2010 года № 30).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
В. Осуфьев                                 А. Молдахметова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела занятости и
социальных программ
Кызылжарского района                       Н. Султангазин