2011 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі N 508 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 12 сәуірде № 4-1-137 тіркелді. Күші жойылды - Атырау қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 598 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау қалалық әкімдігінің 2012.04.27 № 598 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 8 тармақшасын және 37 бабын басшылыққа алып, 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 19 бабы 3 тармағына және 23 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 "Белгіленген әскери мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 250 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 Жарлығын іске асыру туралы" қаулысын жүзеге асыру мақсатында, қалалық әкімдік  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу жөніндегі қалалық шақыру комиссиясының құрамы бекітілсін.
2. Қалалық қорғаныс істері жөніндегі басқармаға (келісім бойынша) ұсынылсын:
1) 2011 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айлары аралығындағы шақыру күніне дейін жасы 18-ге толған, мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылу немесе кейінге қалдыру құқығынан айырылған азаматтарды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлер мен әскери құрылымдарға мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру;
2) азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру және облыстық жинақтау пунктіне жөнелту жөнінде шаралар өткізу.
3. Облыстық денсаулық сақтау басқармасына (келісім бойынша) ұсынылсын:
1) шақыруды ұйымдастыру кезеңінде медициналық комиссия қызметіне қатыстырылатын дәрігерлерді, орта медициналық қызметкерлерді жұмыс орнын, қызметін және айлық жалақысын сақтай отырып, іссапарға босату;

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Постановление Атырауского городского акимата Атырауской области от 11 апреля 2011 года № 508. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 апреля 2011 года № 4-1-137. Утратило силу - постановлением Атырауского городского акимата Атырауской области от 27 апреля 2012 года № 598
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского городского акимата Атырауской области от 27 апреля 2012 года № 598
Руководствуясь подпунктом 8 пункта 1 статьи 31 и статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",пункта 3 статьи 19 и статьи 23 Закона Республики Казахстан от 8 июля" 2005 года № 74 "О воинской обязанности и воинской службе" и в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года" и постановления Правительства Республики  Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить состав городской призывной комиссии по проведению очередного призыва на срочную воинскую службу согласно приложению.
2. Рекомендовать городскому управлению по делам обороны (по согласованию):
1) организовать в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года проведение призыва на срочную воинскую службу граждан в возрасте от 18 до 27 лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, в количестве, необходимом для комплектования Вооруженных Сил, других войск и войнских формирований;
2) организовать работу по проведению призыва граждан на воинскую службу и доставке их на областной призывной пункт.
3. Рекомендовать областному управлению здравоохранения (по согласованию):
1) откомандировать врачей, средних медицинских сотрудников с сохранением рабочих мест, занимаемой должности и заработной платы для работы в медицинской комиссии в период организации призыва;

2) әскерге шақырылғандарды қалалық қорғаныс істері жөніндегі басқарманың жолдамасы бойынша қалалық емханаларда және жанұялық-дәрігерлік амбулаторияларда рентген-флюорографиялық тексеруден және басқа да зертханалық тексерулерден (дәрет пен қанды жалпы тексеру, жүректі электрокардиограммадан өткізу) өткізуді қамтамасыз ету.
4. Қалалық ішкі істер басқармасына (келісім бойынша):
1) азаматтарды әскери қызметке шақыру кезінде қалалық қорғаныс істері жөніндегі басқармамен бірге шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету, шақыру комиссиясына белгіленген мерзімде келмегендерді жедел іздестіріп, қалалық қорғаныс істері жөніндегі басқармаға жеткізу, сондай-ақ әскерге шақырудан жалтаруға жол бермеу мәселелері бойынша жұмыстар ұйымдастыру;
2) мүмкіндікке қарай әскерге шақыру кезінде іздестіру тобының жұмысын атқаратын ішкі істер басқармасының 6 полиция қызметкерін бөліп, кенттік және селолық округтер бойынша шақыру пункттеріне келмеген азаматтарды іздестіру мақсатында кезекші көлікпен қамтамасыз ету ұсынылсын.
5. Барлық кенттік және селолық округтер әкімдеріне өз округтері бойынша шақырылған азаматтарды шақыру учаскесіне келтіруді қамтамасыз ету жүктелсін.
6. Қалалық әкімдіктің 2010 жылғы 19 сәуірдегі № 323 "2010 жылдың қазан-желтоқсан айларында қала аумағындағы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 25 мамырында № 4-1-121 болып тіркеліп, 2010 жылдың 5 маусымында № 61 (19135) облыстық "Атырау" газетінде жарияланған) күші жойылсын.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
8. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары А.Қарабаеваға жүктелсін.
Қала әкімі                                 М. Исмұратов
Қалалық әкімдіктің
2011 жылғы 11 сәуірдегі
№ 508 қаулысына қосымша
Мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу жөніндегі
қалалық шақыру комиссиясының ҚҰРАМЫ
Марат Бағытжанұлы Тукпаев - қалалық қорғаныс істері жөніндегі                                      басқарманың бастығы, комиссия төрағасы;
Айжан Сарсенқызы Қарабаева - қала әкімінің орынбасары, комиссия                                    төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Жанболат Әділгерейұлы Қайралапов - қалалық ішкі істер басқармасы
бастығының орынбасары (келісім бойынша);
Гүлнәр Хасанғалиқызы Құлғалиева  - № 2 қалалық емхананың бас
дәрігері, шақыру кезеңіндегі қалалық
дәрігерлік комиссияның төрайымы (келісім
бойынша);
Қалжан Төлеуқызы Дүйсалиева - медбике, комиссия хатшысы.

2) обеспечить по путевке городского управления по делам обороны прохождение призывниками флюорографические (рентгенологические) и другие лабораторные обследования (электрокардиографическое исследование, общий анализ крови, общий анализ мочи и серологические реакции на сифилис) в городских поликлиниках и семейно-врачебных амбулаториях.
4. Рекомендовать городскому управлению внутренних дел (по согласованию):
1) обеспечить в период проведения призыва граждан на срочную военную службу совместно с городским управлением по делам обороны работу по сохранению общественного порядка и дисциплины на призывном пункте, оперативного розыска и доставки в городское управление по делам обороны лиц, не явившихся на призывную комиссию в установленные сроки, а также работу по пресечению попыток уклонения граждан от призыва;
2) в период проведения призыва по возможности выделить для работы группы розыска на время проведения призыва 6 сотрудников полиции городского управления внутренних дел, обеспечить выезд дежурной машины для розыска граждан, не явившихся в призывные пункты по поселковым и сельским округам.
5. Акимам поселковых и сельских округов обеспечить на территории своих округов организованную явку в призывную комиссию всех граждан, подлежащих призыву на срочную воинскую службу.
6. Постановление городского акимата № 323 от 19 апреля 2010 года "О проведении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 мая 2010 года № 4-1-121, опубликованное в областной газете "Атырау" 5 июня 2010 года № 61 (19135)) признать утратившим силу.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Карабаеву А.
Аким города                                М. Исмуратов
Приложение к постановлению
городского акимата от 2011 года
11 апреля 2011 года № 508
СОСТАВ
городской призывной комиссии по проведению очередного
призыва на срочную воинскую службу
Марат Багитжанович Тукпаев - начальник городского управлении по делам
обороны, председатель комиссии;
Айжан Сарсеновна Карабаева - заместитель акима города, заместитель
председателя комиссии.
Члены комиссии:
Жанболат Адильгереевич - заместитель начальника городского управлении
Кайралапов               внутренних дел (по согласованию);
Гульнар Хасангалиевна  - главный врач городской поликлиники № 2,
Кулгалиева               председатель врачебной комиссии в период
призыва (по согласованию);
Калжан Төлеуовна Дуйсалиева - медсестра, секретарь комиссии.