"Оңтүстік Қазақстан облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлерін әлеуметтік қолдау шараларының жүйесі туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 19 шілдедегі № 34/383-III шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы N 41/410-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 28 шілдеде N 2052 тіркелді. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 13/154-VI шешiмiмен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 27.06.2017 № 13/154-VI шешiмiмен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлерін әлеуметтік қолдау шараларының жүйесі туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 19 шілдедегі № 34/383-III (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 1963-нөмірімен тіркелген, "Оңтүстік Қазақстан" газетінің 31-нөмірінде 2007 жылғы 23 тамызда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тәртіп "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011–2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығының негізінде әзірленді және ауылдық жерге жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің шарттары мен тәртібін белгілейді.";
"Негізгі ұғымдар" деген 1 бөліктің:
1) тармақшасындағы "департаменті" деген сөз "басқармасы" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшасындағы "облыстық бюджеттен қаржыландырылатын" деген сөздер "тиісті бюджеттен қаржыландырылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ауылдық жерге жұмысқа жіберілген медицина қызметкерлері (бұдан әрі-қызметкерлер) – кәсіптік медициналық білімі бар және медициналық қызметті жүзеге асыратын, ауылдық жерге уәкілетті орган жұмысқа жіберген жеке тұлғалар.";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 19 июля 2007 года № 34/383-III "О системе мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Южно-Казахстанской области"
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области N 41/410-IV от 29 июня 2011 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 июля 2011 года N 2052. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2017 года № 13/154-VI
Сноска. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27.06.2017 № 13/154-VI.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 19 июля 2007 года № 34/383-III "О системе мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1963, опубликовано 24 августа 2007 года в газете "Южный Казахстан" № 104) следующие изменения и дополнения:
преамбулу указанного решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:";
в приложении к указанному решению:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящий Порядок разработан на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указа Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113 "Об утверждении Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" и определяет порядок принятия мер социальной поддержки, а также финансирования и выплат в рамках оказания социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность.";
в разделе 1 "Основные понятия":
в подпункте 1) слово "департамент" заменить словом "управление";
в подпункте 2) слова "финансируемая из областного бюджета," заменить словами "финансируемая из соответствующего бюджета";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) медицинские работники, направленные для работы в сельскую местность (далее-работники) – физические лица, имеющие профессиональное медицинское образование и осуществляющее медицинскую деятельность, направленные уполномоченным органом для работы в сельскую местность;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:

"5) ауылдық жерге жұмысқа жіберілген фармацевтика қызметкерлері (бұдан әрі-қызметкерлер) – фармацевтикалық білімі бар және фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын, ауылдық жерге уәкілетті орган жұмысқа жіберген жеке тұлғалар.";
"Әлеуметтік қолдау шараларын қабылдау тәртібі" деген 3 бөліктің:
8 тармағындағы "Бұл ретте" деген сөздерден кейін "уәкілетті орган" деген сөздер "жұмыс беруші" деген сөздермен ауыстырылсын;
9 тармағындағы "уәкілетті орган," деген сөздер "жұмыс беруші," деген сөздермен ауыстырылсын;
4 бөліктің 16 тармағында "уәкілетті орган," деген сөздер "жұмыс беруші" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ.Ержан
Облыстық мәслихат хатшысы Ә.Досболов

"5) фармацевтические работники, направленные для работы в сельскую местность (далее-работники) – физические лица, имеющие фармацевтическое образование и осуществляющее фармацевтическую деятельность, направленные уполномоченным органом для работы в сельскую местность.";
в разделе 3 "Порядок принятия мер социальной поддержки":
в пункте 8 после слов "При этом" слова "уполномоченный орган" заменить словом "работодатель";
в пункте 9 слова "уполномоченным органом," заменить словом "работодателем,";
в разделе 4 пункта 16 слова "уполномоченным органом," заменить словом "работодателем,".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии областного
маслихата К. Ержан
Секретарь областного маслихата А. Досболов