2011 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру нысаналы топқа жататын тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 01 шілдедегі N 23 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Абай ауданындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 12 тамызда N 5-5-127 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы N 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданы әкімдігінің 2011.12.26 N 132 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7-бабының 5)-тармақшасына20-бабына, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 2 бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру ережесінің негізінде, мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту және жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әр түрлі топтарын қолдау мақсатында Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылы төлемді қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың көлемі, түрлері, қаржыландыру көздері және нақты жұмыс жағдайлары, қатысушылардың еңбекақысының мөлшері (1 қосымшаға сәйкес бекітілсін).
2. Қатысушылардың еңбек ақысының мөлшері радиациялық қауіпті аймақта тұрғаны үшін қосымша төлеммен 2011 жылға белгіленген 1 ең төменгі еңбекақы мөлшерінде бекітілсін.
3. Ұйым басшыларына (келісім бойынша) жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, жұмыскерлер, он сегіз жасқа толмағандартолық емес жұмыс күнмен жұмыс істеуге мүмкіншілік беру, сондай-ақ жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді түрлерін еңбек шартымен ерешеліктерін ескере отырып, біліктілік санатына Қазақстан Республикасының еңбек заңдарына сәйкестігін қолдану ұсынылсын.
4. 2011 жылға арналған нысаналы топтар тізімі (2 қосымшаға сәйкес бекітілсін).
5. Төлемді қоғамдық жұмыстар түрінің тізімі (3 қосымшаға сәйкес бекітілсін).

Об организации и финансировании оплачиваемых общественных работ и утверждение перечня целевых групп на 2011 год
Постановление акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 01 июля 2011 года N 23. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 августа 2011 года за N 5-5-127. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2011 года N 132
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 26.12.2011 N 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпункта 5) статьи 7 и статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», статьи 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2011 году, объем работ, виды, источники финансирования и конкретные условия работ, размер оплаты труда привлекаемых (согласно приложению 1).
2. Размер оплаты труда утвердить в размере 1 минимальной заработной платы, установленной на 2011 год, дополнительно производить доплату за проживание в зоне радиационного риска.
3. Рекомендовать руководителям организаций (по согласованию) предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, работникам, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени, с учетом особенностей условий труда соответствующей категорий и в соответствии с Трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Утвердить перечень целевых групп на 2011 год (согласно приложению 2).
5. Утвердить перечень видов оплачиваемых общественных работ (согласно приложению 3).

6. Абай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 04 наурыздағы № 183 «2010 жылы ауданда ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде) 2010 жылы 07 сәуірде № 5–5–105 болып тіркелген, 2010 жылы 20-31 мамырда «Абай елі» аудандық газетінің № 14 (095) санында жарияланған).
7. Осы қаулынын жауапкершілік нормаларын жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне (С. Ә. Татиева) жүктелсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Е. Лдибаевқа жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                    Т. Мүсәпірбеков
Абай ауданының әкімдігінің
2011 жылғы 01 шілдедегі
қаулыcына 1 қосымша
2011 жылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тiзімi, қоғамдық жұмыстардың түрлерi, көлемi, қаржыландыру көздерi және нақты жағдайлары
Р/с
Мекемелердің атауы
Қоғамдық жұмыс түрлері
Атқарылатын жұмыстар көлемі
Сұраныс (жарияланған қажеттілік)
(адам)
Ұсыныс (бекітілген)
(адам)
Қаржыландыру (теңге) жергілікті бюджеттен
1
2
3
4
5
6
7
1
Қарауыл ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Кеңгірбай-би ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Көкбай ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Құндызды ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Архат ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Қасқабұлақ ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Саржал ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Тоқтамыс ауылдық округі мемлекеттік мекеме
Медеу ауылдық округі мемлекеттік мекеме
шаруашылық кітаптарын нақтылауға байланысты сауалнамаларға, мұрағаттық құжаттармен жұмысқа қатысу;ауланы тазарту, аймақты экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және абаттандыру); маусымдық–жылыту жұмыстары; ветеринариялық-санитарлық алдын-алу іс шараларына қатысу; мәдени бағыттағы ауқымды іс-шараларды ұйымдастыруға көмектесу;

6. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района от 4 марта 2010 года № 183 «Об организации оплачиваемых общественных работ на 2010 год» (регистрационный № 5-5-105, опубликовано в районной газете «Абай елі № 14 (095) от 20-31 мая 2010 года»).
7. Ответственность за реализацию норм постановления возложить на отдел занятости и социальных программ (Татиева С. А.)
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е. Лдибаеву.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                    Т. Мусапирбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата Абайского района
от 01 июля 2011 года
Перечень организаций, в которых будут проводиться общественные работы в 2011 году, виды, объемы, источники
финансирования и конкретные условия общественных работ
п/п
Наименования организаций
Виды общественных работ
Объем выполняемых работ
Спрос
(заявленная
потребность)
(чел)
Предложение
(утверждено)
(чел)
Финансирования
(тенге) из
местного
бюджета
1
2
3
4
5
6
7
Государственное учреждение Караульский сельский округ
Государственное учреждение Кенгирбайбиский сельский округ
Государственное учреждение Кокбайский сельский округ
Государственное учреждение Кундыздинский сельский округ
Государственное учреждение Архатский сельский округ
Государственное учреждение Каскабулакский сельский округ
Государственное учреждение Саржалский сельский округ
Государственное учреждение Токтамысский сельский округ
Государственное учреждение Медеуский сельский округ
Участие в опросах по уточнению похозяйственных книг, работе с архивными документами; уборка территории, экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустройство); сезонно-отопительные работы; участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях; помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения

247376-00
11
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Абай аудандық бөлімшесі
(өз келісімімен)
Зейнетақыны қайта есептеу үшін құжаттарды іріктеуде, зейнетақы істерімен жұмыста көмек; Экология бойынша макет істерін өңдеуде көмек; ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуде көмек, хат-хабарларды жеткізу;
9363 зейнетақы ісі;
10 макет
50-60 құжат
4-5 құжат
5
5
309220-00
12
«Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
ағымдағы және мұрағат құжаттармен,картотекамен жұмыста көмек, хат-хабарларды жеткізу; әлеуметтік жәрдемақы алушылардың материалдық–тұрмыстық жағдайларын зерттеуге көмектесу; әлеуметтік жәрдемақы алушылардың деректер базасын қалыптастыруға көмектесу; аулалар мен бөлмелерді тазарту.
1500 құжат
20-30 құжат
1000 іс
5-10 адам
7
7
432908-00
13
Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының кәсіпкерлік, ауылшаруашылығы және ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу, хат-хабарларды жеткізу;
15-20 құжат
3
3
185532-00
14
«Абай аудандық М.Әуезов атындағы орталықтандырылған кітапхана» мемлекеттік мекемесі
оқырмандарға қызмет көрсету, аудандағы іс-шаралардың өтуіне көмек жасау, кітаптар қорына, газет журналдарды тігуге көмектесу;
10-20 адам
4
4
247376-00
15
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Шығыс Қазақстан бойынша Қазынашылық Департаментінің «Абай аудандық қазынашылық басқармасы» мемлекеттік мекемесі
(өз келісімімен)
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу;
25-30 құжат
4
4
247376-00
16
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталығы РМҚК-ның Абай өндірістік учаскесі
(өз келісіммен)
Картотека, мұрағаттық құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; статистикалық мәліметтерді реттеуге және кіргізуге көмектесу;
300 іс
3
3
185532-00
17
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының білім, денешынықтыру және спорт бөлімі» мемлекеттік мекемесі
аудандық спорттық-бұқаралық іс–шараларды дайындау мен өткізуге көмектесу; ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; хат-хабарларды жеткізу; ауланы тазалау;
20 іс-шара
25-35 құжат
12
12
742127-00
18
«Нұр-Отан» Халықтық Демократиялық партиясы» қоғамдық бірлестігінің Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық филиалы
(өз келісімімен)
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу;

247376-00
11
Абайское районное отделение Восточно-Казахстанской области филиал «Государственный центр по выплате пенсий»
(по согласованию)
Помощь в подборке документов для перерасчета пенсий, в работе с пенсионными делами; помощь в обработке макетов дел по экологии; помощь в работе с архивными и текущими документами; доставка корреспонденции;
9 363 пенсионных дел;
10 макетов
50-60 документов
4-5 документов
5
5
309220-00
12
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Абайского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в работе с архивными, текущими документами, картотекой; доставка корреспонденции; помощь в обследовании материально-бытовых условий получателей социальных пособий; помощь в формировании базы данных получателей социальных пособий; уборка территории и помещений;
1500 документов
20-30 документов
1000 дел
5-10 человек
7
7
432908-00
13
Государственное учреждение «Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии Абайского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в работе с архивными, текущими документами, доставка корреспонденции;
15-20 документов
3
3
185532-00
14
Государственное учреждение «Абайская районная централизованная библиотека имени М. Ауэзова »
Помощь в работе по обслуживанию читателей, в проведении районных культурно-массовых мероприятий, в работе с книжным фондом, подшивке газет и журналов;
10-20 человек
4
4
247376-00
15
Государственное учреждение «Абайское районное управление Казначейства департамента казначейства по Восточно-Казахстанской области комитета казначейства Министерство финансов Республики Казахстан
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами;
25-30 документов
4
4
247376-00
16
Абайский производственный участок Семейского филиала Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области» Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства Юстиции Республики Казахстан
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными документами, картотекой, помощь по вводу и обработке статистических данных;
300 документов
3
3
185532-00
17
Государственное учреждение «Отдел образования, физической культуры и спорта Абайского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в подготовке и проведении районных спортивно-массовых мероприятий; помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции; уборка территории;
20 мероприятий
25-35 документов
12
12
742127-00
18
Абайский районный филиал Восточно-Казахстанской области общественное объединение Народно-Демократическая партия «Нур Отан»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами;

15-20 құжат
30 құжат
10 мекеме
3
3
185532-00
32
Шығыс Қазақстан облысы мұрағаттар және құжаттама басқармасы «Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының мемлекеттік мұрағаты» мемлекеттік мекемесі
(өз келісімімен)
заңды және жеке тұлғалар үшін әлеуметтік-құқықтық сипаттағы сұранымдарды орындау жұмыстарына көмек;
100-150 іс
3
3
185532-00
33
«Баян Байгожина атындағы ясли–бақшасы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
(өз келісімімен)
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу;
10-15 құжат
2
2
123688-00
34
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Абай ауданы бойынша салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі
(өз келісімімен)
салықтық хабарламаларды тіркеуге көмектесу; заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің салық істерін мерзімі бойынша жою мұрағат жұмыстарына көмектесу, хат-хабарларды жеткізу;
2000 хабарлама
500 салық ісі
1000–нан астам хат, хабарлама
7
7
432908-00
35
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; хат-хабарларды жеткізу, бөлмелерді тазалау;
20-30 құжат
5
5
309220-00
36
«Жәнібек Кәрменов атындағы саз мектебі» мемлекеттік мекемесі
(өз келісімімен)
аумақты жинастыру;
3
3
185532-00
37
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының статистика басқармасы»
(өз келісімімен)
ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; статистикалық есепті енгізуде және дайындауда көмек; хат-хабарларды жеткізу;
20 құжат
200 құжат
20-25 құжат
4
4
247376-00
38
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесі
аудандағы мәдени іс-шараларды өткізуге көмек көрсету; ағымдағы құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу;
40 іс-шара
15 құжат
3
3
185532-00
39
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауаданының ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; хат-хабарларды жеткізу;
30 құжат
5-10 құжат
2
2
123688-00
40
«Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының тұрғын үй коммуналдық шаруашылық жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; хат-хабарлар мен ескертулерді жеткізу;
30 құжат
30-40 құжат
2
2
123688-00
41
Мемжерғылөнорталығының Шығыс Қазақстан еншілес мемлекеттік кәсіпорынның Абай аудандық жер-кадастрлық филиалы
(өз келісімімен)
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу; хат-хабарларды жеткізу;

15-20 документов
30 документов
10 организаций
3
3
185532-00
32
Управление архивов и документаций Восточно-Казахстанской области Государственное учреждение «Государственный архив Абайского района Восточно-Казахстанской области»
(по согласованию)
Помощь в работе при исполнении запросов социально-правового характера для юридических и физических лиц;
100-150 дел
3
3
185532-00
33
Коммунальное государственное казенное предприятие «Ясли-сад имени Баян Байгожиной»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными и текущими документами;
10-15 документов
2
2
123688-00
34
Государственное учреждение «Налоговое управление по Абайскому району Налогового Департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан»
(по согласованию)
Помощь в регистрации налоговых уведомлений; помощь в работе в архиве по подготовке налоговых дел юридических лиц и индивидуальных предпринимателей на уничтожение по сроку хранения; доставка корреспонденции;
2000 уведомлений
500 налоговых дел;
более 1000 писем, извещений
7
7
432908-00
35
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Абайского района Восточно-Казахстанской области»»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции; уборка помещений;
20-30 документов
5
5
309220-00
36
Государственное учреждение «Музыкальная школа имени Жанибека Карменова»
(по согласованию)
уборка территории;
3
3
185532-00
37
Восточно-Казахстанская область Управление статистики Абайского района
Помощь в работе с текущими документами; помощь по вводу и обработке статистических данных; доставка корреспонденции;
20 документов
200 документов
20-25 документов
4
4
247376-00
38
Государственное учреждение «Отдел культуры и развития языков Абайского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в проведении культурно-массовых районных мероприятий; помощь в работе с текущими документами
40 мероприятий
15 документов
3
3
185532-00
39
Государственное учреждение «Отдел внутренней политики Абайского района Восточно-Казахстанской области»
Помощь в работе с архивными и текущими документами, доставка корреспонденции,
30 документов
5-10 документов
2
2
123688-00
40
Государственное учреждение «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Абайского района Восточно-Казахстанской области»»
Помощь в работе с архивными документами; Доставка корреспонденции и уведомлений;
30 папок
30-40 документов
2
2
123688-00
41
Абайский районный земельно-кадастровый филиал Восточно-Казахстанского дочернего государственного предприятия Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства
Помощь в работе с архивными и текущими документами; доставка корреспонденции;

20-30 құжат
30-35 құжат
2
2
123688-00
46
«Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
(өз келісімімен)
мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу, хат-хабарларды жеткізу, ауланы тазарту
100 іс
5-6 құжат
3
3
185532-00
Барлығы
230 230 15000000-00
Қоғамдық жұмыстың нақты шарты:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды екі демалыс күн беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген, жұмыстын көлеміне және сапасына ауырлығына байланысты дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздың жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеуденсаулыққа мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндардың орынын толтыру зейнетақы және әлеуметтік ақша аударулар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Қызметкерлердің жекелеген санаттары үшін (кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналар, мүгедектер, жұмыскерлер, он сегіз жасқа толмағандар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сай келген санаттың еңбек шарттарының ерекшеліктерін ескерумен анықталады және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қызметкерлер мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек шарттарымен қарастырылады.
Аппарат басшысы                                      А. Абилов
Абай ауданының әкімдігінің

20-30 документов
30-35 документов
2
2
123688-00
46
Государственное учреждение «Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан»
(по согласованию)
Помощь в работе с архивными документами; доставка корреспонденции; уборка территории;
100 дел
5-6 документов
3
3
185532-00
Всего
230 230 15000000-00
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, исходя из условий работ применяются гибкие формы организации рабочего времени, в том числе для инвалидов. Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от количества, качества и сложности выполняемой работы путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием; выплата социального пособия по временной нетрудоспособностивозмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, работникам, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Руководитель аппарата                               А. Абилов
Приложение 2 к постановлению
акимата Абайского района

2011 жылғы 01 шілдедегі
қаулыcына 2 қосымша
Нысаналы топтар тізбесі
1. Тұрмыс жағдайы төмен отбасылар.
2. 21 жасқа дейінгі жастар.
3. Балалар үйінде тәрбиеленетіндер, жетім балалар, ата-анасының қамкорынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар.
4. Кәмелеттік жасқа толмаған бала тәрбиелейтін жалғыз басты, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген, қамкорлықтарында үнемі күтім, көмек қажет ететін тұлғалары бар азаматтар.
6. Зейнеткер жасына дейінгі (зейнеткерлікке екі жыл қалған) адамдар.
7. 50 жастан асқан әйелдер.
8. Мүгедектер.
9. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар.
10. Бас бостандығынан айыру және мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар.
11. Оралмандар.
12. Жазғы демалыс кезеңіндегі тұрмысы төмен отбасыларының 16 мен 18 жас аралығындағы жоғары сынып оқушылары мен студенттер.
13. Кәсіби бастапқы, орта және жоғары білім орындарын бітірушілер.
14. Кәсіпорындар мен ұйымдардағы жұмыстан қысқарған, жартылай жұмыс күні жағдайындағы және жалақысыз демалыста болудағы азаматтар.
Аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                                   С. Татиева
Абай ауданының әкімдігінің
2011 жылғы 01 шілдедегі
қаулыcына 3 қосымша
Төлемді қоғамдық жұмыстар түрлерінің тізбесі
1. Елді мекен, өндірістік кәсіпорындар аумақтарын тазартуда тұрмыстық-коммуналдық шаруа ұйымдарына көмек көрсету.
2. Жол жөндеу бойынша қосалқы жұмыстар.
3. Медициналық объектілерді ұстауды жақсартудағы медициналық мекемелерге көмек.
4. Үлкен және кіші көпірлерді, өзендерді тазалауға қатысу.
5. Әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеу, тұрғын үйлерді жаңарту, құрылыс жұмыстарына көмектесу.
6. Тарихи-сәулеттік ескерткіштерді, кешендерді, қорық аймақтарын қалпына келтіру.
7. Аймақтарды экологиялық сауықтандыру (көгалдандыру және көркейту).
8. Мәдени бағыттағы көлемді шараларды ұйымдастыруға көмек көрсету (спорттық жарыстар, фестивальдар, мейрамдар, халық шығармашылығының байқауы және тағы басқалар), тұрғылықты жер бойынша балалар мен жасөспірімдердің дем алуын ұйымдастыру.
9. Республикалық және аймақтық қоғамдық науқандар өткізуге көмек көрсету, (халық санағына, әлеуметтік сұрауларға, шаруашылық кітаптарды өткізуге, қорғаныс істері жөніндегі бөліміне, салық органдарына көмек көрсету, мұрағаттық құжаттармен жұмыс істеуге қатысу.
10. Малды, құсты бордақылауға, көкөніс және дәнді дақылдар өсіру жөніндегі маусымдық қысқа мерзімді жұмыстар.
11. Жұмыстардың басқа түрлері:
1) мал дәрігерлік санитарлық-алдын алу шараларына көмектесу;
2) ауыл шаруашылығының зиянкестерімен күрес жүргізу;

от 01 июля 2011 года
Перечень целевых групп
1. Малообеспеченные семьи.
2. Молодежь в возрасте до 21 года.
3. Воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей в возрасте до 23 лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленным законодательством Республики Казахстан признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по (возрасту)).
7. Женщины в возрасте старше 50 лет.
8. Инвалиды.
9. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан.
10. Лица, освобожденные из мест лишения свободы или принудительного лечения.
11. Репатрианты (оралманы).
12. Старшеклассники в возрасте от 16 до 18 лет и студенты из малообеспеченных семей в период летних каникул.
13. Выпускники профессионального начального, среднего и высшего образований.
14. Лица, сокращенные из работы, занятые в режиме неполного рабочего времени, находящиеся в отпусках без содержания.
Начальник районного
отдела занятости и социальных программ               С. Татиева
Приложение 3
к постановлению
акимата Абайского района
от 01 июля 2011 года
Перечень видов оплачиваемых общественных работ
1. Помощь организациям жилищно-коммунального хозяйства в уборке территорий населенных пунктов, промышленных предприятий.
2. Подсобные работы по ремонту дорог.
3. Помощь медицинским учреждениям для улучшения, содержания медицинских объектов.
4. Участие в очистке русел рек, больших, малых мостов.
5. Участие в строительстве, реконструкции, ремонте жилья, объектов социально-культурного назначения.
6. Восстановление историко-архитектурных памятников, комплексов, заповедных зон.
7. Экологическое оздоровление регионов (озеленение и благоустройство).
8. Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивные соревнования, фестивали, праздники, смотры народного творчества и другие), организация досуга детей и подростков по месту жительства.
9. Помощь в проведении республиканских и региональных общественных компаний (участие в переписи населения, социальный опрос, уточнение похозяйственных книг, помощь в работе отделу по делам обороны, помощь налоговым органам, работа с архивными документами).
10. Сезонные краткосрочные работы по откорму скота, доращиванию птицы, выращивание овощей и зерновых.
11. Другие виды работ:
1) Участие в ветеринарных, санитарно-профилактических мероприятиях.
2) Борьба с вредителями сельского хозяйства.

3) мерзімдік жылыту жұмыстары;
4) баспасөз басылымдары мен жазбаша хат-хабар жеткізу;
5) ғимараттарды тазалау;
6) азық-түлік тауарларын шығару және сату;
7) халық тұтынатын тауарларды шығару және сату;
8) наубайханаларда, асханаларда, мектеп асханаларында қосалқы жұмыстар;
9) экологиялық құжаттарды тіркеу жұмыстарына қатысу.
Аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                                   С. Татиева

3) Сезонно-отопительные работы.
4) Доставка письменной корреспонденции и печатных изданий.
5) Уборка помещений.
6) Выпуск и реализация продовольственных товаров.
7) Выпуск и реализация товаров народного потребления.
8) Дополнительные работы в пекарнях, столовых и школьных столовых.
9) Участие в оформлении документов на получение экологических документов.
Начальник районного отдела
занятости и социальных программ                     С. Татиева