Бөрлі ауданы бойынша 2012 жылға арналған салық ставкаларын және біржолғы талондардың құнын
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 27 желтоқсандағы № 33-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 19 қантарда № 7-3-123 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 8-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012.12.14 № 8-5 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жер салығының ставкалары 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Кызметі дүркін-дүркін сипатта болатын Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың қызмет түрлерінің біржолғы талондардың құны 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Базар аумағындағы дүңгіршектердегі, стационарлық үй-жайлардағы (оқшауланған блоктардағы) сауданы қоспағанда, базарларда тауарлар өткізу, жұмыстар орындау, қызметтер көрсету жөніндегі қызметтерді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандар, дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар үшін  біржолғы талондардың құны 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
4. Тіркелген салықтың ставкалары 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау аудандық мәслихаттың бюджет және экономика жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқық қатынастарына таратылады.
Сессия төрағасы                  А. Есмагулов
Аудандық мәслихат хатшысы        И. Измагамбетов
Бөрлі аудандық мәслихатының
2011 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 33-4 шешіміне 1 қосымша
Жер салығының ставкалары

Об установлении ставок налогов и стоимости разовых талонов по Бурлинскому району
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2011 года № 33-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 января 2012 года № 7-3-123. Утратило силу - решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2012 года № 8-5
Сноска. Утратило силу - Решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2012 № 8-5
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и Закономи Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки земельного налога согласно приложению 1.
2. Установить стоимость разовых талонов для граждан Республики Казахстан и оралманов, деятельность которых носит эпизодический характер, согласно приложению 2.
3. Установить стоимость разовых талонов для граждан Республики Казахстан, оралманов, индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, осуществляющие деятельность по реализации товаров, выполнению работ, оказанию услуг на рынках, за исключением реализации в киосках, стационарных помещениях (изолированных блоках) на территории рынка согласно приложению 3.
4. Установить ставки фиксированного налога согласно приложению 4.
5. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по бюджету и экономики районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              А. Есмагулов
Секретарь районного маслихата    И. Измагамбетов
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
№ 33-4 от 27 декабря 2011 года
Ставки земельного налога

1. Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 387  бабы негізінде, елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жерлеріне салынатын базалық салық ставкалары бір гектарға шаққанда, бонитет балына барабар Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 383 бабымен белгіленген базалық салық ставкасынан 50%-ға жоғарылатылсын.
2. Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 387  бабы негізінде, елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) салынатын базалық салық ставкалары (теңге) Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 381 бабында белгіленген базалық салық ставкасынан 30%-ға жоғарылатылсын.
Бөрлі аудандық мәслихатының
2011 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 33-4 шешіміне 2 қосымша
Кызметі дүркін-дүркін сипатта болатын
Қазақстан Республикасының азаматтары мен
оралмандардың қызмет түрлерінің
біржолғы талондардың құны
Қызмет түрлері (барлық базарларда)
Бір күндік төлемақы (теңгемен есептегенде)
1
Бір сауда орнынан сату (стационарлық үй-жайда жүзеге асырылатын қызметтерді қоспағанда):

1. На основании статьи 387 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" базовые налоговые ставки за расположенные вне населенных пунктов земли промышленности в расчете на один гектар, пропорционально баллам бонитета, установленные статьей 383 Налогового Кодекса Республики Казахстан, повысить на 50 процентов.
2. На основании статьи 387 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" базовые налоговые ставки (тенге) на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков), установленные статьей 381 Налогового Кодекса Республики Казахстан, повысить на 30 процентов.
Приложение 2
к решению Бурлинского
районного маслихата
№ 33-4 от 27 декабря 2011 года
Стоимость разовых талонов для граждан
Республики Казахстан и оралманов,
деятельность которых носит эпизодический характер
Виды деятельности (во всех рынках)
Стоимость за один день
(в тенге)
1
1. Реализация с одного торгового места (за исключением деятельности, осуществляемой в стационарных помещениях):

1) Газеттер мен журналдар
150
2) Тұқым, сондай-ақ отырғызылатын материал (екпелер, көшет), бақша дақылдары
150
3) Саяжайларда және үй маңындағы учаскелерде өсірілген табиғи гүлдер
150
4) Қосалқы ауыл шаруашылығы, бағбандық, бақшашылық және саяжай учаскелерінің өнімдері
150
5) Жануарлар мен құстардың жемдері, сыпыртқылар, сыпырғылар, орман жидегі, бал, саңырауқұлақ және балық
150
2
Жер учаскелерін өңдеу жөніндегі жеке трактор иелерінің көрсететін қызмет
150
3
Үй жануарлары мен құстарын бағу
150
Бөрлі аудандық мәслихатының
2011 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 33-4 шешіміне 3 қосымша
Базар аумағындағы дүңгіршектердегі,
стационарлық үй-жайлардағы (оқшауланған
блоктардағы) сауданы қоспағанда, базарларда
тауарлар өткізу, жұмыстар орындау, қызметтер
көрсету жөніндегі қызметтерді жүзеге асыратын
Қазақстан Республикасының азаматтары
мен оралмандар, дара кәсіпкерлер мен заңды
тұлғалар үшін біржолғы талондардың құны
Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 3-5 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
Базарлардың атауы
Қызмет түрлері
Бір күнге біржолға талондардың құны (теңге-
мен)
Орталық киім базары "Бестау"

1) Реализация газет и журналов
150
2) Реализация семян, посадочных материалов (саженцы, рассада), бахчевых культур
150
3) Реализация живых цветов, выращенных на дачных и придомовых участках
150
4) Реализация продуктов подсобного сельского хозяйства, садоводства, огородничества и дачных участков
150
5) Реализация кормов для животных и птиц, веников, метел, лесных ягод, меда, грибов и рыбы
150
2
Услуги владельцев личных тракторов по обработке земельных участков
150
3
Выпас домашних животных и птиц
150
Приложение 3
к решению Бурлинского
районного маслихата
№ 33-4 от 27 декабря 2011 года
Стоимость разовых талонов для граждан
Республики Казахстан, оралманов,
индивидуальных предпринимателей и юридических
лиц, осуществляющие деятельность по реализации
товаров, выполнению работ, оказанию услуг
на рынках, за исключением реализации в киосках,
стационарных помещениях (изолированных блоках)
на территории рынка
Сноска. Приложение 3 в редакции Решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 2012.04.18 № 3-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Наименование рынка
Виды деятельности
Стоимость разового талона на один день торговли (в тенге)
Центральный вещевой рынок "Бестау"