"Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 237-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 23 сәуірдегі № 150-ө-м Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 маусымда № 7724 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 8 маусымдағы № 210 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.06.2023 № 210 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 8-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 237-ө бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 7075 болып тiркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 9 тамызда № 356-357 жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мына бұйрықтардың:
1) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерге қойылатын біліктілік талаптарын және оларды аттестаттау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 25-ө бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5565 болып тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, 2009 жыл, № 7);
2) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерге қойылатын біліктілік талаптарын және оларды аттестаттау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 25-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 21-ө бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6068 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, 2010 жыл, № 10) күші жойылды деп танылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді аттестаттау қағидасында:

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 237-ө "Об утверждении Правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 апреля 2012 года № 150-ө-м. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2012 года № 7724. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2023 года № 210.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.06.2023 № 210 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 237-ө "Об утверждении правил аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7075, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 9 августа 2011 года № 250) следующие изменения:
пункт 3 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"3. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 25-п "Об утверждении квалификационных требований к социальным работникам в сфере социальной защиты населения и правил их аттестации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5565, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7, 2009 года);
2) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 января 2010 года № 21-п "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 25-п "Об утверждении квалификационных требований к социальным работникам в сфере социальной защиты населения и правил их аттестации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6068, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 10, 2010 года).";
в Правилах аттестации социальных работников в сфере социальной защиты населения, утвержденных указанным приказом:

5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Міндетті аттестаттау әлеуметтік қызметкердің құзыреттілігінің біліктілік талаптарына сәйкестік деңгейін анықтау мақсатында бес жылда кемiнде бiр рет, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемінде бір жыл өткеннен кейін өткiзiледi, бұл ретте бала күтiмi бойынша демалыста жүрген әлеуметтiк қызметкер жұмысқа шыққаннан соң, кемiнде алты айдан кейiн аттестатталады.
6. Меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, атқаратын лауазымы бойынша санатын белгілеу немесе жоғарылату мақсатында халықты әлеуметтік қорғау жүйесі ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін әлеуметтік қызметкердің өтініші негізінде мерзімінен бұрын аттестаттаудан өтеді. Оның қорытындысы бойынша "Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту жүйесінің басшыларының, мамандарының және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 2 ақпандағы № 31-ө-м бұйрығында (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 7442 болып тiркелген) көрсетілген бірінші, екінші немесе жоғары санат беріледі.";
6-тараудағы 31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Міндетті аттестаттау қорытындысы бойынша әлеуметтік қызметкерге арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін мекеме (ұйым) хаттамалық шешімнің көшірмесін береді.";
32, 33, 35-тармақтар алып тасталсын.
2. Әлеуметтік көмек департаменті (Н.А. Крюкова) бекітілген заңнамалық тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Ә. Ахметовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Г. Әбдіқалықова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
____________ Б. Жұмағұлов
2012 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
__________ С. Қайырбекова
2012 жылғы "___" _________

пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Обязательная аттестация проводится в целях выявления уровня соответствия компетентности социального работника квалификационным требованиям, не реже одного раза в пять лет, но не ранее одного года со дня занятия данной должности, при этом социальный работник, находящийся в отпуске по уходу за детьми, аттестуется не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
6. Социальный работник, оказывающий специальные социальные услуги в организациях системы социальной защиты населения независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, на основании заявления проходит досрочную аттестацию в целях установления или повышения категории по занимаемой должности, по итогам которой ему присваивается первая, вторая или высшая категория, указанные в приказе Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 февраля 2012 года № 31-ө-м "Об утверждении типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих системы социальной защиты и занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7442).";
в главе 6 пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. По итогам обязательной аттестации учреждением (организацией), оказывающим специальные социальные услуги, социальному работнику выдается копия протокольного решения.";
исключить пункты 32, 33, 35.
2. Департаменту социальной помощи (Крюкова Н. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование и размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Ахметова С. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Г. Абдыкаликова
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
___________ С. Каирбекова
24 апреля 2012 года
Министр образования и науки
Республики Казахстан
______________ Б. Жумагулов
10 мая 2012 года