Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 235 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қазанда № 8009 тіркелді.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін ұйымдастыру, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін (бұдан әрі - Тізбе).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тізбенің 6-тармағы 2012 жылғы 1 мамырдан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4873 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоса беріліп отырған Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 235. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2012 года № 8009.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации деятельности Национального Банка Республики Казахстан, регулирования финансового рынка и финансовых организаций" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций в которые вносятся изменения (далее - Перечень).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Действие пункта 6 Перечня распространяется на правоотношения, возникшие с 1 мая 2012 года.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Утвержден
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 235
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и надзора финансового рынка и
финансовых организаций в которые вносятся изменения
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168 "Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляющих организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4873) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (далее - Правила)";
в Правилах лицензирования организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы (бұдан әрі – Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Лицензиялау туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы (бұдан әрі – Лицензиялау туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және лицензиялау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) құзыретіне кіретін банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялаудың тәртібі мен талаптарын айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш иесі лицензия алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) Ереженің 1-қосымшасына сәйкес лицензия беру туралы өтінішті;
2) жарғының және өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариат куәландырған көшірмелерін;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжатты;
4) барлық жоспарланып отырған операциялар бойынша лицензияны алу мақсаттарын, өтініш беруші бағдарға алған нарық сегментін, қызмет көрсету түрлерін, маркетинг жоспарын (клиентураны қалыптастыру), ұйым қызметін қаржыландырудың көздерін, алғашқы үш қаржы (операциялық) жылындағы кірістер мен шығыстардың болжамын ашатын және өтініш беруші қызметінің жоспарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшесінің бар екендігін көрсететін бизнес-жоспарды;
5) Қазақстан Республикасының банктік заңнамасының талаптарына сәйкес банктік емес ұйымның банк операцияларын жүргізуінің жалпы талаптары жөніндегі ережені;
6) Ереженің 2-қосымшасына сәйкес банктік емес ұйымның атқарушы органының бірінші басшысы және бас бухгалтері туралы электрондық және қағаз тасымалдағыштардағы мәліметтерді;
7) құжаттарды ұсынған күннің алдындағы күнгі жағдай бойынша Ереженің 3-қосымшасына сәйкес акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтерді;
8) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын филиалдардың (осындайлар болған жағдайда) тізімін және осындай филиалдар туралы ережелердің нотариат куәландырған көшірмелерін;

"Настоящие Правила лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), от 23 декабря 1995 года "Об ипотеке недвижимого имущества" (далее - Закон об ипотеке недвижимого имущества), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 11 января 2007 года "О лицензировании" (далее - Закон о лицензировании) и определяют порядок и условия лицензирования банковских операций осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, лицензирование которых относится к компетенции Комитета по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения лицензии заявитель представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление согласно приложению 1 к Правилам;
2) нотариально засвидетельствованные копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) бизнес-план по всем планируемым банковским операциям, раскрывающий цели получения лицензии, определение сегмента рынка, на который ориентирован заявитель, виды услуг, план маркетинга (формирования клиентуры), источники финансирования деятельности организации, прогноз доходов и расходов за первые три финансовых (операционных) года и показывающий, что заявитель обладает организационной структурой, соответствующей планам его деятельности;
5) правила об общих условиях проведения банковских операций небанковской организации в соответствии с требованиями банковского законодательства Республики Казахстан;
6) сведения о первом руководителе исполнительного органа и главном бухгалтере небанковской организации на электронном и бумажном носителях согласно приложению 2 к Правилам;
7) сведения об акционерах (участниках) согласно приложению 3 к Правилам по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов;
8) список филиалов (при наличии таковых), которые будут проводить отдельные виды банковских операций, и нотариально засвидетельствованные копии положений о таких филиалах;

9) жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшерінің толық төленгендігін растайтын құжаттарды - төлем тапсырмаларын, кассалық кіріс ордерлерін (акционерлік қоғамның ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлғалардан басқа) ұсынады.
Банктік емес ұйымның әрбір түрі бойынша жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшерін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілейді және ол осы сома шегінде тек қана ақшамен төленуі тиіс (банкаралық ақша аудару жүйесінің операторынан, сондай-ақ аграрлық-өнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингінің шешімімен банктік емес ұйымның жарғылық капиталын қалыптастырудың өзге мөлшері мен тәртібі көзделуі мүмкін жеке жағдайлардан басқа).
Жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшерін төлеу талаптары жарғылық капиталының қалыптасуы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделмеген коммерциялық емес ұйымдарға қолданылмайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қор биржасы, орталық депозитарий лицензия алу үшін Ереженің 4-тармағының 1), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүргізуге арналған лицензиясы бар заңды тұлға лицензияны алуға арналған өтініште көрсетілген орналасқан жерлері өзгерген, сондай-ақ Ереженің 4-тармағының 2), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізген жағдайда, уәкілетті органға осындай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күннен бастап он төрт күн ішінде өзгерістер мен толықтырулар енгізілген құжаттарды ұсынады.";
22, 23, 24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Уәкілетті орган лицензиясы жоғалған, бүлінген жағдайда банктік емес ұйымнан жазбаша өтініш алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде лицензияның телнұсқасын жоғарғы оң жақ бұрышына нөмірі мен "Телнұсқа" деген жазба жасау және нөмір қою арқылы береді.
23. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган және уәкілетті орган банктік емес ұйымға Банктер туралы заңның 46-бабында, 47-бабының 2-тармағының а), б) тармақшаларында, Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы заңның 5-4-бабында және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабында көзделген негіздемелер бойынша көзделген шектеулі ықпал ету шараларын және (немесе) санкциялар қолдана алады.
24. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не одан айыру туралы шешімі банктік емес ұйымға орындау үшін жіберіледі және уәкілетті органның ресми басылымдарында жарияланады.

9) документы, подтверждающие полную оплату минимального размера уставного капитала - платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества).
Минимальный размер уставного капитала по каждому виду небанковской организации устанавливается уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и в пределах этих сумм должен быть оплачен только деньгами (за исключением оператора межбанковской системы переводов денег, а также отдельных случаев, когда решением национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса может быть предусмотрен иной размер и порядок формирования уставного капитала небанковской организации).
Требования по оплате минимального размера уставного капитала не распространяются на некоммерческие организации, формирование уставного капитала которых не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Фондовая биржа, центральный депозитарий для получения лицензии представляют документы, указанные в подпунктах 1), 3), 4), 5) пункта 4 Правил.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Юридическое лицо, обладающее лицензией на проведение отдельных видов банковских операций, в случаях изменения места нахождения, указанного в заявлении на получение лицензии, а также внесения изменений и дополнений в документы, указанные подпунктах 2), 6), 7) пункта 4 Правил, представляет измененные и дополненные документы в уполномоченный орган в течение четырнадцати дней со дня внесения таких изменений и дополнений.";
пункты 22, 23, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"22. Уполномоченный орган при утере, порче лицензии небанковской организации в течение двух рабочих дней со дня получения письменного заявления небанковской организации производит выдачу дубликата лицензии с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу.
23. Уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченный орган может применить к небанковской организации ограниченные меры воздействия и (или) санкции, по основаниям, предусмотренным статьей 46, подпунктами а), б) пункта 2 статьи 47 Закона о банках, статьей 5-4 Закона об ипотеке недвижимого имущества и статьей 3-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
24. Решение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о приостановлении либо лишении лицензии направляется для исполнения небанковской организации и публикуется в официальных изданиях уполномоченного органа.

25. Лицензиясы тоқтатыла тұрған банктік емес ұйым ай сайын әр айдың оныншы күнінен кешіктірмей (лицензияның қолданылуы қайта басталған күнге не лицензияның тоқтатыла тұру мерзімі аяқталғанға дейін) уәкілетті органға анықталған жөнсіздіктерді жою бойынша банктік емес ұйым өткізген іс-шаралар туралы хабар береді.
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдаған банктік емес ұйым:
1) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап он жұмыс күн ішінде уәкілетті органға лицензияны қайтарады;
2) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдаған күннен бастап екі айлық мерзімде уәкілетті органға атауының өзгеруіне байланысты (ипотекалық ұйымдар үшін) әділет органдарында қайта тіркелуін, сондай-ақ құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулардың тіркелуін (құрылтай құжаттарына банктік емес ұйымның қайта тіркелуіне әкелмейтін қызметінің түрін өзгерту негіздемелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда) растайтын құжаттарды және банктік емес ұйымның салық қызметі органдарына лицензиядан айыру туралы хабарламасының көшірмесін ұсынады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Уәкілетті орган лицензияны беру, одан айыру, тоқтата тұру, тыйым салу және қайта бастау туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру арқылы не мүдделі тұлғалардың сұратулары бойынша ашады.".
6. Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.02.2014 № 25 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын құруға рұқсат беру,
сондай-ақ сақтандыру (қайта
сақтандыру) қызметін және
сақтандыру брокерінің қызметін
жүзеге асыру құқығына
лицензия беру ережесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын құруға рұқсат беру,
сондай-ақ сақтандыру (қайта
сақтандыру) қызметін және
сақтандыру брокерінің қызметін
жүзеге асыру құқығына
лицензия беру ережесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы
қорларын әділет органдарында
мемлекеттік тіркеуге рұқсат
беру қағидаларына
4-қосымша

25. Небанковская организация, лицензия у которой приостановлена, ежемесячно не позднее десятого числа каждого месяца (до даты возобновления действия лицензии либо окончания срока приостановления лицензии) уведомляет уполномоченный орган о мероприятиях, проведенных небанковской организацией по устранению выявленных нарушений.
Небанковская организация, в отношении которой принято решение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о лишении лицензии:
1) в течение десяти рабочих дней с даты принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о лишении лицензии возвращает лицензию в уполномоченный орган;
2) в двухмесячный срок с даты принятия решения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о лишении лицензии представляет в уполномоченный орган документы, подтверждающие перерегистрацию в органах юстиции в связи с изменением наименования (для ипотечных организаций), а также регистрацию изменений и дополнений в учредительные документы (в случае внесения изменений и дополнений в учредительные документы по основаниям изменения вида деятельности, не влекущих перерегистрацию небанковской организации), и копию уведомления небанковской организацией органов налоговой службы о лишении лицензии.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Информация о выдаче, лишении, приостановлении, прекращении и возобновлении лицензий уполномоченным органом раскрывается путем ее размещения на о интернет–ресурсе уполномоченного органа либо по запросам заинтересованных лиц.".
6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.02.2014 № 25 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сведения об учредителе - физическом лице
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сведения об учредителе - юридическом лице
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции

Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).