"Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою" және "Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 4 қазандағы № 165 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 19 қазанда № 8030 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.05.2015 № 655 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) бұйрығымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Әкімшілік процедуралар туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеу және оны ресми жария етуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Д. Мыңбай
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2012 жылғы 4 қазандағы
№ 165 бұйрығына
1-қосымша
«Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына, сондай-ақ «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» және «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1183 қаулысымен бекітілген «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) әзірленді.

Об утверждении регламентов государственных услуг "Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов" и "Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 4 октября 2012 года № 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2012 года № 8030. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 655 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Пресс-релиз
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики  Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги Министерства культуры и информации Республики Казахстан «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги Министерства культуры и информации Республики Казахстан «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти
календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Д. Мынбай
Приложение 1
к приказу Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 4 октября 2012 года № 165
Регламент
государственной услуги «Постановка на учет, переучет
отечественных теле-, радиоканалов»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» (далее - Регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-1, 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 1183 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» и «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан».

2. Регламентте мына ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою куәлігі – Қазақстан Республикасы аумағына теле-, радиоарналарды таратуға рұқсат беретін және теле-радиокомпанияларға уәкілетті органмен берілген, белгіленген нысандағы құжат;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету процесі кезінде қатысатын лауазымды тұлға.
3. «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi (бұдан әрi – Комитет) жүзеге асырады.
4. Мемлекеттiк қызмет автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Телерадио хабарларды тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының 7-бабының 21) тармақшасына және 1718–баптарға сәйкес көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының аумағына таралатын отандық теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою куәлiгiн (бұдан әрi - куәлік) беру не куәлiгiн беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартудың негiзi:
1) егер уәкiлеттi орган бұрын сол атпен және сол аумаққа таралатын не оның аты бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атымен айырғысыз дәрежеде ұқсас куәлiк берген болса;
2) егер өтiнiштiң мазмұны осы стандарттың 3-қосымшасының талаптарына сай келмейтiн болса;
3) егер отандық теле-, радиоарнаны есепке қойғаны үшін, отандық теле-, радиоарнаның есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін тіркеу алымы төленбесе;
4) егер меншiк иесiнiң ауысуына орай теле-, радиоарнаны қайта есепке қою туралы өтiнiшке меншiк құқығын басқа тұлғаға беру шартында нөмірі мен уақыты көрсетілмесе;
5) егер шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, аты (атының бiр бөлiгi) бiрдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарна есепке қоюды мәлiмдеген болса немесе аты мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарна мәлiмделген болса, сондай-ақ шығарылуы сот шешiмiмен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншiк иесi немесе бас редакторы (редакторы) соттың шешiмi заңды күшiне енген күннен бастап үш жыл iшiнде өтiнiш берген жағдайда есепке қоюдан бас тартады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет жұмыс күндері сағат 9.00-дан 18.00-ға дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн мына мекенжай бойынша: 010000 Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 217 кабинетте Комитет көрсетедi.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді және жеделдетiлген қызмет көрсету қарастырылмаған.

2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо;
2) свидетельство о постановке на учет, переучете отечественного теле-, радиоканала – документ, выдаваемый уполномоченным органом теле-, радиокомпании и разрешающий распространение теле-, радиоканала на территории Республики Казахстан;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» (далее - государственная услуга) осуществляет Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).
4. Государственная услуга не автоматизирована.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 21) статьи 7 и статей 1718 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о постановке на учет, переучете отечественного теле-, радиоканала (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 или 2 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) уполномоченным органом ранее выдано свидетельство с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложения к Стандарту;
3) не уплачен регистрационный сбор за постановку на учет отечественного теле-, радиоканала, за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также подано заявление собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается Комитетом в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств», 15 подъезд, кабинет № 217.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.

8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Электрондық үкіметтің веб-порталынан: www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң (бұдан әрi – Министрлiк) интернет-ресурсынан: www.mki.gov.kz, сондай-ақ Комитетке 8 (7172) 74-05-38 телефоны бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі, отандық теле-, радиоарнаны есепке қойғаны және отандық теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексі белгілеген мөлшерде тіркеу алымы төленеді.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакеті тапсырған күннен бастап күнтiзбелiк он күн iшiнде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің уақыт шегі – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң уақыт шегі – 30 минуттан аспайды.
Куәліктің телнұсқасы қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде беріледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында іс-қимыл
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды басшыларға беру;
3) құжаттарды қарастыру және Комитет басшылығымен орындаушыны анықтау;
4) құжаттарды куәлікті рәсімдейтін тұлғаға беру;
5) құжаттардың түпнұсқалығын салыстырып тексеру және орындаушымен құжаттардың толықтығын тексеру;
6) куәлік беру туралы шешім;
7) куәлікті дайындау;
8) куәліктердің Тізіліміне куәлікті тіркеу;
9) куәлікті беру немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін Комитеттің жұмыс кестесі бойында мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенім хат бойынша өкілі) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Комитетке ұсынады.
14. Комитет кеңсесiнiң құжатты қабылдаған қызметкерiнiң тегi, аты-жөнi күнi мен уақыты көрсетiлген талон мемлекеттік қызметті алушыға(немесе өкілге сенімхат бойынша) құжаттардың қабылданғандығын растау болып табылады.
15. Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әкімшілік іс-қимылдарының (процедуралары) бірізділігі және өзара іс-әрекеті сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасында келтірілген.
«Отандық теле-,
радиоарналарды есепке, қайта
есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Талон
__________________________________________________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдады _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
2012 ж. «___» ____________ __ с.__ м.
«Отандық теле-,
радиоарналарды есепке, қайта
есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әкімшілік
іс-қимылдарының (процедуралары) бірізділігі және өзара
іс-әрекеті сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыс ағыны)
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Кеңсе қызметкері
Комитет басшылығы
Электрондық бұқаралық ақпарат құралдары басқармасының қызметкері
1
Іс-қимыл атауы (процедура, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамалары

8. Информацию о государственной услуге можно получить на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан: www.mki.gov.kz, а также обратившись в Комитет по телефону: 8 (7172) 74-05-38.
9. Государственная услуга оказывается на платной основе, за оказание которой взимается регистрационный сбор за постановку на учет отечественного теле-, радиоканала и выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала в размере, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение десяти рабочих дней со дня сдачи полного пакета документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
Дубликат свидетельства выдается в течение десяти календарных дней со дня сдачи необходимых документов.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов представленных получателем государственной услуги;
2) передача документов руководству;
3) рассмотрение документов и определение исполнителя руководством Комитета;
4) передача документов лицу, оформляющему свидетельство;
5) сверка документов на подлинность и проверка полноты документов исполнителем;
6) решение о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде;
7) оформление свидетельства;
8) регистрация свидетельства в Реестре свидетельств;
9) выдача свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
12. Прием документов получателя государственной услуги для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение графика работы Комитета.
13. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) представляет в Комитет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. Подтверждением приема документов, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии Комитета, принявшего документы.
15. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Постановка на учет  ,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Талон
__________________________________________________________________
(наименование субьекта)
Заявление принял(а) ______________________________________________
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«___» ______________ 20__ г.__ ч.__ м.
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет отечественных теле-,
радиоканалов»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование
структурно-
функциональных
единиц
Сотрудник
канцелярии
Руководство
Комитета
Сотрудник Управления
электронных средств массовой информации
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание

1. Құжаттарды тіркеу
2. Басшылыққа құжаттарды беру
3. Құжаттарды қарастыру
4. Құжаттарды электрондық бұқаралық ақпарат құралдары басқармасына беру
5. Өтініш тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау
2
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат, ұйымдық–тарату шешімі)
7. Құжаттарды жіберу
6. Тұтынушыға жауап дайындау.
Куәлікті рәсімдеу немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап
3
Орындалу мерзімі
4 жұмыс күні
2 жұмыс күні
4 жұмыс күні,
2 күн ішінде бас тарту туралы жауап
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2012 жылғы 4 қазандағы
№ 165 бұйрығына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет
регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызметтің осы регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2 бабтарына, сондай-ақ «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» және «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1183 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) әзірленді.
2. Регламентте мына ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою куәлігі – Қазақстан Республикасы аумағына шетелдік теле-, радиоарналарды таратуға рұқсат беретін және теле-радиокомпанияларға уәкілетті органмен берілген, белгіленген нысандағы құжат;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік қызмет көрсету процесі кезінде қатысатын лауазымды тұлға.
3. «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi (бұдан әрi – Комитет) жүзеге асырады.

1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управление
электронных средств массовой информации
5. Анализ тематики
обращения. Принятие
решения о возможности
исполнения обращения
2
Форма, завершения
(данные,
документ, организационнораспределительное
решение)
7. Отправка
документов
6. Подготовка ответа
пользователю.
Оформление свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства
3
Сроки исполнения
4. рабочих дня
2 рабочих дня
4. рабочих дня, ответ об отказе
в течение 2-х дней
Приложение 2
к приказу Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 4 октября 2012 года
Регламент государственной услуги
«Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов,
распространяемых на территории Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (далее - Регламент) разработан в соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от  4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» (далее - Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012  года № 1183 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» и «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое или юридическое лицо;
2) свидетельство о постановке на учет, переучете иностранных  теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан – документ, выдаваемый уполномоченным органом теле-, радиокомпании и разрешающий распространение иностранного теле-, радиоканала на территории Республики Казахстан;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственную услугу «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан», (далее - государственная услуга) осуществляет Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Комитет).

4. Мемлекеттiк қызмет автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Телерадио хабарларды тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының 7-бабының 13) тармақшасына және 1920 және 21–баптарына сәйкес көрсетіледі.
6. Стандарттың 1 және 2-қосымшасының нысанына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою куәлiгiн (бұдан әрi - куәлік) беру немесе куәлiк беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi болып табылады.
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартудың негiзi:
1) егер өтiнiштiң мазмұны осы стандарттың 3-қосымшасының талаптарына сай келмейтiн болса;
2) егер шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қойғаны үшін, шетелдік теле-, радиоарнаның есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін тіркеу алымы төленбесе;
3) шетелдiк теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауiпсiздiгiне нұқсан келтiрудi, соғысты, экстремизмдi немесе терроризмдi, қатыгездiк пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтiк, нәсiлдiк, ұлттық, дiни, тектiк-топтық және рулық астамшылықты насихаттауды және үгiттеудi, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино- және бейнеөнiмдердi, сондай-ақ суицидтi насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;
4) дiнтану сараптамасы нәтижелерi бойынша терiс қорытынды болса;
5) шетелдiк теле-, радиоарна өнiмдерiне қатысты Қазақстан Республикасының аумағында оны таратуға тыйым салу туралы сот шешiмi болса, бас тартады.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне талаптар
7. Мемлекеттiк қызмет жұмыс күндері сағат 9.00-дан 18.00-ға дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн мына мекенжай бойынша: 010000 Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 217 кабинетте Комитет көрсетедi.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді және жеделдетiлген қызмет көрсету қарастырылмаған.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты Электрондық үкіметтің веб-порталынан: www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң (бұдан әрi – Министрлiк) интернет-ресурсынан: www.mki.gov.kz, сондай-ақ Комитетке 8 (7172) 74-05-38 телефоны бойынша хабарласу арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі, Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою, қайта есепке қою қойғаны туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексі белгілеген мөлшерде тіркеу алымы төленеді.

4. Государственная услуга - не автоматизирована.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13) статьи 7, статей 1920 и 21 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года «О телерадиовещании».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является  выдача свидетельства о постановке на учет, переучет иностранного теле-, радиоканалов, распространяемого на территории Республики Казахстан (далее – свидетельство) по форме согласно  приложению 1 или 2 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
Основанием для отказа в  предоставлении государственной услуги являются:
1) содержание заявления не соответствует требованиям приложения 3 к Стандарту;
2) не уплачен регистрационный сбор за постановку на учет иностранного теле-, радиоканала, за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а   также информацию, пропагандирующую суицид;
4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается Комитетом в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по адресу:  010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание «Дом Министерств»,  15 подъезд, кабинет № 227, 217.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
8. Информацию о государственной услуге можно получить на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе  Министерства культуры и информации Республики Казахстан: www.mki.gov.kz, а также обратившись в Комитет по телефону: 8 (7172) 74-04-82, 74-05-38.
9. Государственная услуга оказывается на платной основе, за оказание которой взимается регистрационный сбор за постановку на учет  иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан и выдачу дубликата свидетельства о постановке на  учет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории  Республики Казахстан в размере, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажеттi құжаттардың толық пакетін тапсырған күннен бастап күнтiзбелiк он бес күн iшiнде.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы ұсынған материалдар бойынша дiнтану сараптамасын жүргiзу кезiнде тоқтатыла тұрады және сараптама қорытындысын алғаннан кейін қайта басталады. Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігіне келiп түскен күннен бастап күнтiзбелiк отыз күннен аспайтын мерзiмде сараптама жүргізіледі. Сараптама жүргiзу мерзімі сарапшының (сарапшылардың) қосымша материалдар мен ақпаратты зерделеуi қажет болған жағдайда, сараптама жүргiзу мерзiмi күнтiзбелiк отыз күнге ұзартылуы мүмкiн.
2) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң уақыт шегі – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң уақыт шегі – 30 минуттан аспайды.
Куәліктің телнұсқасы қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде беріледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында іс-қимыл
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды басшыларға беру;
3) құжаттарды қарастыру және Комитет басшылығымен орындаушыны анықтау;
4) құжаттарды куәлікті рәсімдейтін тұлғаға беру;
5) құжаттардың түпнұсқалығын салыстырып тексеру және орындаушымен құжаттардың толықтығын тексеру;
6) қажет болған жағдайда құжаттарды (материалдарды) Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігіне жолдау;
7) Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігіне құжаттарды (материалдарды) жолдау кезінде сараптамалық қорытынды алу;
8) куәлік беру туралы шешім немесе куәлік беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелдi жауап;
9) куәлікті рәсімдеу;
10) куәліктердің Тізіліміне куәлікті тіркеу;
11) куәлікті беру немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін Комитеттің жұмыс кестесі бойында мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенім хат бойынша өкілі) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Комитетке ұсынады.
14. Комитет кеңсесiнiң құжатты қабылдаған қызметкерiнiң тегi, аты-жөнi күнi мен уақыты көрсетiлген талон мемлекеттік қызметті алушыға (немесе өкілге сенімхат бойынша) құжаттардың қабылданғандығын растау болып табылады.

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение пятнадцати календарных дней со дня сдачи полного пакета документов указанных в пункте 11 Стандарта:
срок оказания государственной услуги приостанавливается при  проведении религиоведческой экспертизы по материалам, представленным получателем государственной услуги и возобновляется при получении экспертного заключения. Экспертиза проводится в срок, не превышающей тридцать календарных дней со дня поступления документов (материалов) в Агентство Республики Казахстан по делам религий. Срок проведения экспертизы может продлеваться на тридцать календарных дней  при необходимости изучения экспертом (экспертами) дополнительных материалов и информации для проведения экспертизы;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя  государственной услуги - не более 30 минут.
Дубликат свидетельства выдается в течение десяти календарных дней со дня сдачи необходимых документов.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов представленных получателем государственной услуги;
2) передача документов руководству;
3) рассмотрение документов и определение исполнителя руководством Комитета;
4) передача документов лицу, оформляющему свидетельство;
5) сверка документов на подлинность и проверка полноты документов исполнителем;
6) при необходимости направление документов (материалов) в Агентство Республики Казахстан по делам религий;
7) при направлении документов (материалов) в Агентство Республики Казахстан по делам религий получение экспертного заключения.
8) решение о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде;
9) оформление свидетельства;
10) регистрация свидетельства в Реестре свидетельств;
11) выдача свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства.
12. Прием документов получателя государственной услуги для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение графика работы Комитета.
13. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) представляет в Комитет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. Подтверждением приема документов, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии Комитета, принявшего документы.

15. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің әкімшілік іс-қимылдарының (процедуралары) ҚФБ осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Қазақстан Республикасы
аумағына таралатын шетелдік
теле-, радиоарналарды есепке,
қайта есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Талон
_________________________________________________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдады ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
2012 ж. «___» ____________ __ с.__ м.
«Қазақстан Республикасы
аумағына таралатын шетелдік
теле-, радиоарналарды есепке,
қайта есепке қою» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әкімшілік іс
қимылдарының (процедуралары) бірізділігі және өзара
іс-әрекеті сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыс ағыны)
Құрылымдық-функционалдық бірліктер атауы
Кеңсе қызметкері
Комитет басшылығы
Электрондық бұқаралық ақпарат құралдары басқармасының қызметкері
1
Іс-қимыл атауы (процедура, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамалары
1. Құжаттарды тіркеу
2. Басшылыққа құжаттарды беру
3. Құжаттарды қарастыру
4. Құжаттарды электрондық бұқаралық ақпарат құралдары басқармасына беру
5. Өтініш тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау
2
Аяқталу нысаны
(мәліметтер, құжат, ұйымдық–тарату шешімі)
7. Құжаттарды жіберу
6. Тұтынушыға жауап дайындау.
Куәлікті рәсімдеу немесе куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап
3
Орындалу мерзімі
күнтізбелік 4 күн
күнтізбелік 2 күн
күнтізбелік 9 күн,
2 жұмыс күні ішінде бас тарту туралы жауап

15. Описание последовательности и взаимодействие  административных действий (процедур) СФЕ, приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых
на территории Республики Казахстан»
Талон
__________________________________________________________________
(наименование субьекта)
Заявление принял(а)________________________________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«___» ______________ 20__ г.__ ч.__ м.
Приложение 2 к
регламенту государственной
услуги «Постановка на учет,
переучет иностранных теле-,
радиоканалов, распространяемых
на территории Республики Казахстан»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование
структурно-
функциональных
единиц
Сотрудник
канцелярии
Руководство
Комитета
Сотрудник Управления
электронных средств массовой информации
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3.Рассмотрение документов 4. Передача
документов в
управление
электронных средств массовой информации
5. Анализ тематики
обращения. Принятие
решения о возможности
исполнения обращения
2
Форма, завершения
(данные,
документ,
организационно-
распределительное
решение)
7. Отправка
документов
6. Подготовка ответа пользователю. Оформление свидетельства либо
мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства
3
Сроки исполнения
4 календарных дня
2 календарных дня
9 календарных дней, ответ об отказе
в течение 2-х рабочих дней