Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 29 қыркүйектегі № 652 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 қарашада № 8072 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 311 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 19.05.2014 № 311 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-баптың 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Пайдаланушы сертификатын беру»;
3) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру»;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Аса жеңіл авиация әуе кемесі данасының сәйкестік куәлігін беру»;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру»;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Азаматтық әуе кемелерiнiң шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру»;
9) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
10) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру»;
12) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере гражданской авиации
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 29 сентября 2012 года № 652. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2012 года № 8072. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 311.
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 19.05.2014 № 311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) "Выдача сертификата эксплуатанта" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Выдача удостоверения соответствия экземпляра воздушного судна сверхлегкой авиации" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
10) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес «Азаматтық авиацияның авиациялық техникаларына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымға сертификатын беру»;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес «Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиация пайдаланушысы)»;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес «Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру»;
16) күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес «Радиоберуші аппаратураны пайдалануға рұқсат беру»;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес «Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру»;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес «Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру» мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
1-қосымша
«Авиация персоналына куәліктер беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
2-қосымша
«Пайдаланушы сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Пайдаланушы сертификатын беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 13-бабының 20) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ «Мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттарын бекіту, жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген «Пайдаланушы сертификатын беру» мемлекеттік қызметтер көрсету стандартына, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленді.

13) "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) "Выдача разрешения на выполнение специального полета" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) "Выдача экспортного сертификата летной годности" согласно приложению 19 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельств авиационному персоналу"
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата эксплуатанта"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача сертификата эксплуатанта" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктом 20) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача сертификата эксплуатанта" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

2. «Пайдаланушы сертификатын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған, Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымшасы;
2) «Жеке және Заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 13-бабының 20-тармақшасы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 қазандағы № 1070 қаулысымен бекітілген Сертификаттау және азаматтық әуе кемелерін пайдаланушы сертификатын беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі пайдаланушы сертификатын беру (бұдан әрі – сертификат) не болмаса дубликатты не болмаса қағаз тасығышта мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қ., Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz адресі бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы талон береді.

2. Государственная услуга "Выдача сертификата эксплуатанта" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 6 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращении физических и юридических лиц";
3) подпункта 20 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2010 года № 1070 (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата эксплуатанта (далее – сертификат) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги, указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.
12. При приеме документов уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается талон о принятии заявления по форме согласно приложению 2 к стандарту.

13. Сертификаттарды уәкілетті органның қызметкері берілген сертификаттарды есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;
3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) пайдаланушы сертификатын беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Пайдаланушы сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын Басқарма қызметкері
1
Іс-әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) аты және олардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу.
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау.
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын басқармаға беру.
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Сертификаттық зерттеуге алдын ала қорытындыны алған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн; телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 10 күн; бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде қайтару.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
3-қосымша
«Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
4-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру»
мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті

13. Сертификаты выдаются сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;
3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача свидетельств авиационному персоналу либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата эксплуатанта"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управление,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6 Подготовка
ответа
получателю
государственной услуги
2
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
сертификата
эксплуатанта
либо выдача
письменного
мотивированного ответа об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги на
бумажном
носителе.
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
получения предварительного
заключения к
сертификационному
обследованию;
выдачи
дубликата – 10
календарных
дней
ответ об
отказе в
течение 3
рабочих дней
Приложение 3
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов"
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной регистрации
гражданских воздушных судов Республики Казахстан"

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» 2010 жылы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. «Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету) уәкілетті орган көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған Халықаралық Азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 1-қосымшасы;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 45-бабы;
4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 613 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді, сондай-ақ оларға арналған құқықтарды куәландыратын құжаттар нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидалары (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 8020 болып енгізілген) (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негіздерде жүзеге асырылады:
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру (бұдан әрі – куәліктер) немесе телнұсқа, не болмаса қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (далее – стандарт) утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом.
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 1 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
3) статьи 45 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них, утвержденных приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан 18 сентября 2012 года № 613 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8020) (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан (далее – свидетельства) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде, күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді. Түскі үзіліс 13:00-14:30.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеңіл қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Заңды мекенжайы: 010000, Астана қ-сы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz адресі бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуді алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе оның уәкілетті өкілі сенімхат арқылы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 5-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы талон береді.
13. Куәліктерді уәкілетті органның қызметкері берілген куәліктерді есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (Салық кодексі) туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде бекітілген тәртіппен және мөлшерлемесі бойынша тіркеу алымы алынады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;
3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелеріне мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік
тіркеу туралы куәліктер беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын Басқарма қызметкері
1
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімдерін, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы

6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.
12. При приеме документов уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается талон по форме согласно приложению 5 к стандарту.
13. Свидетельства выдаются сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных свидетельств.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;
3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельств о государственной
регистрации гражданских воздушных
судов Республики Казахстан"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их описание

1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру не болмаса мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлді жауап қайтару
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде;
телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 7 күн;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде қайтару.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
5-қосымша
«Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне ұшуға жарамдылық
сертификатын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне ұшуға жарамдылық сертификатын беру» бойынша мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. «Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне ұшу жарамдылығының сертификатын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған, «Халықаралық азаматтық авиация туралы» конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 8-қосымшасы;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;

1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
свидетельств о
государственной
регистрации
гражданских
воздушных судов
Республики
Казахстан либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
регистрации;
выдачи
дубликата – 7
календарных
дней;
ответ об отказе
в течение 3
рабочих дней
Приложение 5
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии с стандартом государственных услуг "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 8 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";

3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 47-бабы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 318 қаулысымен бекітілген Аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негізде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің данасына сәйкестік куәлігін беру (бұдан әрі – куәліктер) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде, күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді. Түскі үзіліс 13:00-14:30.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеңіл қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Уәкілетті органның заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекен-жайы бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы талон береді.
13. Сертификат уәкілетті органның қызметкері берілген сертификаттарды есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;

3) статьи 47 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил сертификации в сфере сверхлегкой авиации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 318 (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации (далее – сертификат) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.
12. При приеме документов уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается талон о принятии заявления по форме согласно приложению 2 к стандарту.
13. Сертификат выдается сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных сертификатов.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;

3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне ұшуға жарамдылық сертификатын беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне
ұшуға жарамдылық сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын басқарма қызметкері
1
Іс-қимылының (процестің, рәсімдерін, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімі шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Аса жеңіл авиацияның әуе кемесіне ұшуға жарамдылық сертификатын беру немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде; телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 10 күн; бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
6-қосымша
«Аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің данасына сәйкестік куәлігін
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің данасына сәйкестік куәлігін беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.

3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности
воздушного судна сверхлегкой авиации"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
управления, осуществляющий соответствующую функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. "Выдача
сертификата
летной годности
воздушного судна
сверхлегкой
авиации" либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе.
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
регистрации;
выдачи дубликата
– 10 календарных
дней
ответ об отказе в
течение 3 рабочих
дней
Приложение 6
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия экземпляра
воздушного судна сверхлегкой авиации"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача удостоверения соответствия экземпляра воздушного судна сверхлегкой авиации" (далее – стандарт) утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

13. Аса жеңіл авиацияның данасына сәйкестік куәлігі уәкілетті органның қызметкері берілген сертификаттарды есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;
3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің данасына сәйкестік куәлігін беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің
данасына сәйкестік куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын басқарма қызметкері
1
Іс-қимылдың (процестің, рәсімдерін, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімі шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Аса жеңіл авиацияның әуе кемесінің данасына сәйкестік куәлігін беру немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
7-қосымша
«Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығына сертификат беру»
бойынша мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығына сертификат беру бойынша» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметіне» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және Мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметіне» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.

13. Удостоверения соответствия экземпляра воздушного судна сверхлегкой авиации выдаются сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных удостоверений.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;
3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача удостоверений соответствия экземпляра воздушного судна сверхлегкой авиации либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия
экземпляра воздушного судна
сверхлегкой авиации"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного органа
Сотрудник
управления,
осуществляющее
соответствующую функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6 Подготовка
ответа
получателю
государственной услуги
2
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
удостоверений
соответствия
экземпляра
воздушного судна
сверхлегкой
авиации либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
регистрации;
ответ об отказе
в течение 3
рабочих дней
Приложение 7
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

2. «Азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығына сертификат беру бойынша» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған, Халықаралық Азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 8-қосымшасы;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14 және 47-баптарының 1-тармағының 17-тармақшасы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 962 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінде ұшу жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру Қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына сертификат беру (бұдан әрі – сертификат) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде, күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді түскі үзіліс 13:00-14:30.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеңіл қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Уәкілетті органның заңды мекенжайы: 010000, Астана қ-сы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz адресі бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.

2. Государственная услуга "Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 8 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
3) подпункта 17) пункта 1 статьи 14 и 47 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 962 (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна (далее – сертификат) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына шет мемлекет берген сертификатты мойындау туралы шешім беру» (бұдан әрі – стандарт) мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 Қаулысымен бекітілген «Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына шет мемлекет берген сертификатты мойындау туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленген.
2. «Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына шет мемлекет берген сертификатты мойындау туралы шешім беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 8-қосымшасы;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 25 шілдедегі Заңының 47-бабы;
4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 3 наурыздағы № 112 бұйрығымен бекітілген Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшу жарамдылығы сертификатын тану қағидасы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6842 болып енгізілген) (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Азаматтық әуе кемесінің шет мемлекет берген ұшу жарамдылығына сертификатты тану туралы шешім беру (бұдан әрі - шешімдер) немесе қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 8 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращении физических и юридических лиц";
3) статьи 47 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил признания сертификатов летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством, утвержденных приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 112 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6842) (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения о признания действительным сертификата летной годности (далее – решение) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығына шет мемлекет берген сертификатты мойындау туралы шешім беру немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 күннің ішінде;
телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 5 күн;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
9-қосымша
«Азаматтық авиация авиациялық оқу орталығының сертификатын
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. 9-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
10-қосымша
«Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап тексеруді
ұйымдастыруы жөніндегі сертификат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. 10-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
11-қосымша
«Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 13-бабының 21) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі 745 қаулысына, «Мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттарын бекіту, жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Авиациялық жұмыстарды орындауға арналған куәлікті беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт), «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленді.

1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
решения о
признании
действительным
сертификата
летной годности
либо выдача
письменного
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
10 дней со дня
регистрации;
выдачи
дубликата – 5
календарных
дней;
ответ об отказе
в течение 3
рабочих дней.
Приложение 9
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации"
Сноска. Приложение 9 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата по организации досмотра
службой авиационной безопасности аэропорта"
Сноска. Приложение 10 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктом 21 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ" (далее – стандарт) утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

2. «Авиациялық жұмыстарды орындауға арналған куәлікті беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі Қаулысымен ратификацияланған, Халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымшасы;
2) «Жеке және Заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасы және 60-бабы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 қазандағы № 1069 қаулысымен бекітілген Сертификаттау және азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыларды сертификаттау қағидасы (бұдан әрі – Қағида);
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 319 қаулысымен бекітілген Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыларға қойылатын сертификаттық талаптар (бұдан әрі – сертификаттық талаптар);
6) стандарт негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе телнұсқаны беру, не болмаса қағаз тасығыш мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның заңды мекенжайы: 010000, Астана қ., Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылған.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.

2. Государственная услуга "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 6 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращении физических и юридических лиц";
3) подпункта 17) пункта 1 статьи 14 и 60 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2010 года № 1069 (далее – Правила);
5) Сертификационных требований к эксплуатантам гражданских воздушных судов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 319 (далее – сертификационные требования);
6) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства на выполнение авиационных работ (далее – свидетельство) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.

11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы талон береді.
13. Куәлік уәкілетті органның қызметкері берілген куәліктерді есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;
3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлікті беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Авиациялық жұмыстарды орындауға
арналған куәлікті беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын Басқарма қызметкері
1
Іс-әрекеттің (процестің, процедураның, операцияның) аты және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу.
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау.
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру.
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру немесе қағаз таратқышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Сертификаттық зерттеуге алдын ала қорытындыны алған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн; телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 10 күн;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде қайтару.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
12-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында өзінің қызметін жүзеге
асыратын шетелдік тасымалдаушыларды тіркеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.
12. При приеме документов уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается талон о принятии заявления по форме согласно приложению 2 к стандарту.
13. Свидетельство выдается сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных свидетельств.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;
3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача свидетельства на выполнение авиационных работ либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного
органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
свидетельства на
выполнение
авиационных
работ либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе.
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
получения
предварительного
заключения к сертификационному
обследованию;
выдачи дубликата
– 10 календарных
дней; ответ об
отказе в течение
3 рабочих дней.
Приложение 12
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства о регистрации иностранных перевозчиков,
осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан"

Ескерту. 12-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
13-қосымша
«Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық
қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымның сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымның сертификатын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Азаматтық авиация авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйым сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленген.
2. «Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша ұйымның сертификатын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі Қаулысымен ратификацияланған Халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымша;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 17)тармақшасы және 48-бабының;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 сәуірдегі № 440 қаулысымен бекітілген Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша сертификаттау және ұйымның сертификатын беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);

Сноска. Приложение 12 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию
и ремонту авиационной техники гражданской авиации"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 6 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
3) подпункта 17) пункта 1 статьи 14 и 48 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2011 года № 440 (далее – Правила);

3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету мен жөндеу бойынша ұйымның сертификатын беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Азаматтық авиацияның авиациялық
техникасына техникалық қызмет
көрсету мен жөндеу бойынша
ұйымның сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын Басқарма қызметкері
1
іс-қимылың (процестің, рәсімдерін, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Сертификаттық зерттеуге алдын ала қорытындыны алған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн; телнұсқаны беру мерзімі – күнтізбелік 10 күн;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде қайтару.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
14-қосымша
«Ұшуды орындау құқығына куәлікті беру»
(жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ұшуды орындау құқығына куәлікті беру» (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы) мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 13-бабының 22)тармақшасына сәйкес, сондай-ақ «Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту, жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Ұшуды орындау құқығына куәлікті беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі – стандарт), «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленді.

3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата организации по
техническому обслуживанию и ремонту
авиационной техники гражданской авиации"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного
органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления, осуществляющие соответствующую функцию
5. Анализ тематики
обращения. Принятие
решения о возможности
исполнения обращения.
6. Подготовка ответа
получателю государственной услуги
2
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
сертификата
организации по
техническому
обслуживанию и
ремонту
авиационной
техники
гражданской
авиации либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
получения
предварительного
заключения к
сертификационному
обследованию;
выдачи дубликата
– 10 календарных
дней; ответ об
отказе в течение
3 рабочих дней.
Приложение 14
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства на право выполнения полетов
(эксплуатант авиации общего назначения)"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)" (далее – регламент) разработан в соответствии с с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктом 22 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

2. Ұшуды орындау құқығына куәлікті беру» мемлекеттік қызметті (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы) (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған, Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымша;
2) «Жеке және Заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 14-бабы 1-тармағының 19)тармақшасы және 61-бабының;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1522 қаулысымен бекітілген Жалпы мақсаттағы авиация пайдаланушыларды ұшуға жіберу қағидалары (бұдан әрі - Қағида);
5) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұшуды орындау құқығына куәлікті (бұдан әрі – куәлік) немесе телнұсқасын беру не болмаса қағаз тасығышта мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның заңды мекенжайы: 010000, Астана қ., Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz адресі бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.

2. Государственная услуга "выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатанта авиации общего назначения)" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 6 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
3) подпункта 19) пункта 1 статьи 14 и 61 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1522 (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства на право выполнения полетов эксплуатантов авиации общего назначения (далее – свидетельство) или дубликата, либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документы, перечисленные в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 6 настоящего регламента.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі 745 қаулысына өзгерістер енгізу және Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған Халықаралық Азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 16-қосымша;
2) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 38-бабы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 962 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінде ұшу жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру Қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар);
5) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру (бұдан әрі – сертификаттар) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде, күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді. Түскі үзіліс 13:00-14:30.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеңіл қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача сертификата воздушного судна по шуму" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 16 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;
3) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
2) статьи 38 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 962 (далее – Правила);
5) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата воздушного судна по шуму (далее – сертификат) либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкі м шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Әуе кемесіне шуыл бойынша сертификат беру немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығышта жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
16-қосымша
«Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылық сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. 16-қосымшаның күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 09.04.2014 № 243 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
17-қосымша
«Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі 745 қаулысына өзгерістер енгізу және Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген «Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.
2. «Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті көрсетеді (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегі қаулысымен ратификацияланған Халықаралық Азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымша;

5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
сертификата
воздушного судна
по шуму либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
регистрации;
ответ об отказе в
течение 3 рабочих
дней
Приложение 16
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)"
Сноска. Приложение 16 утратило силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.04.2014 № 243 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 17
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со Стандартом государственных услуг "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
2. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) Приложения 6 к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.), ратифицированного постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года;

2) «Жеке және Заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы;
3) «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану мен авиацияның қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 47-бабының 9-тармағы;
4) стандарттың негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі Радиотаратқыш аппаратты пайдалануға рұқсат беру немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган:
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа күндерде, күн сайын 9:00 дан 18:30-ға дейін көрсетеді. Түскі үзіліс 13:00-14:30.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылмай және жеңіл қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Уәкілетті органның заңды мекенжайы: 010000, Астана қ-сы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
7. Мемлекеттік қызмет тәртібі мен оны алу құжаттары туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz адресі бойынша орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
9. Мемлекеттік қызмет стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне тапсырылады.
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 1-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы талон береді.
13. Рұқсатты уәкілетті органның қызметкері берілген рұқсаттарды есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;

2) Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";
3) пункта 9 статьи 47 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации";
4) стандарта.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры (далее –разрешения) либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом:
ежедневно с 9:00 до 18:30 с перерывом на обед с 13:00 до 14:30, кроме выходных и праздничных дней, установленных трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Юридический адрес уполномоченного органа: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1.
7. Информация о порядке государственной услуги и документах ее получения размещается на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
8. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляет в уполномоченный орган заявление, указанное в пункте 11 стандарта.
9. Государственная услуга оказывается в сроки, установленные пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 стандарта.
11. Документ, указанный в пункте 11 стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента.
12. При приеме документов уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается талон о принятии заявления по форме согласно приложению 1 к стандарту.
13. Разрешения выдаются сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных разрешений.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;

3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Радиотаратқыш аппаратураны
пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылы (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын Басқарма қызметкері
1
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімінің, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімі шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Радиотаратқыш аппаратураны пайдалануға рұқсат беру немесе қағаз таратқышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде; бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
18-қосымша
«Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.

3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование
радиопередающей аппаратуры"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного
органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3.Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ тематики
обращения. Принятие
решения о возможности
исполнения обращения.
6 Подготовка ответа
получателю государственной услуги
2
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
разрешения на
использование
радиопередающей
аппаратуры либо
выдача письменного
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной
услуги на бумажном
носителе.
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
30 календарных
дней со дня
регистрации; ответ
об отказе в
течение 3 рабочих
дней.
Приложение 18
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на выполнение специального полета"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача разрешения на выполнение специального полета" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача разрешения на выполнение специального полета" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

13. Рұқсатты уәкілетті органның қызметкері берілген рұқсаттарды есепке алу және тіркеу журналында қолын қойғызып, өзінің жеке келуімен мемлекеттік қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызмет ақысыз болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды уәкілетті орган басшысының қарауы және құжаттарды сәйкес функцияны жүзеге асыратын басқармаларға беру;
3) өтінім тақырыптамасын талдау және өтінімді орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау;
4) Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелденген жауап беру.
16. Әрбір құрылымдық функциональдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Арнайы ұшуды орындауға
рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
қосымша
ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылының (барысы, жұмыстар ағыны)
ҚФБ аты
Кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Тиісті функцияны жүзеге асыратын басқарма қызметкері
1
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және солардың сипаттамасы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды басшылыққа беру
3. Құжаттарды қарау
4. Құжаттарды тиісті функцияны жүзеге асыратын (жүргізетін) басқармаға беру
5. Өтініштің тақырыбын талдау. Өтінішті орындау мүмкіндігі туралы шешім қабылдау.
6. Мемлекеттік қызметті алушыға жауап дайындау.
2
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім шешім)
8. Құжаттарды жөнелту
7. Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру немесе қағаз таратқыш мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қайтару.
3
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Тіркелген күннен күнтізбелік 10 күн;
бас тарту туралы жауап 3 жұмыс күні ішінде.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 652 бұйрығына
19-қосымша
«Ұшу жарамдылығына экспорттық сертификат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ұшу жарамдылығына экспорттық сертификат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына сәйкес әзірленген.

13. Разрешение выдается сотрудником уполномоченного органа получателю государственной услуги при личном посещении под расписку в журнале учета и регистрации выданных разрешений.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга является бесплатной.
15. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 стандарта;
2) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и передача документов в управление, осуществляющие соответствующую функцию;
3) анализ тематики обращения и принятие решения о возможности исполнения обращения;
4) выдача разрешения на выполнение специального полета либо выдача письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ) с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на выполнение специального полета"
Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
Руководство
уполномоченного
органа
Сотрудник
управления,
осуществляющий
соответствующую
функцию
1
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции)
и их описание
1. Регистрация
документов
2. Передача
документов
руководству
3. Рассмотрение
документов
4. Передача
документов в
управления,
осуществляющие
соответствующую
функцию
5. Анализ
тематики
обращения.
Принятие
решения о
возможности
исполнения
обращения.
6. Подготовка
ответа
получателю
государственной
услуги
2
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
8. Отправка
документов
7. Выдача
разрешения на
выполнение
специального
полета либо
выдача
письменного
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги на
бумажном
носителе.
3
Сроки исполнения
1 день
1 день
10 календарных
дней со дня
регистрации;
ответ об отказе в
течение 3 рабочих
дней.
Приложение 19
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 29 сентября 2012 года № 652
Регламент государственной услуги
"Выдача экспортного сертификата летной годности"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача экспортного сертификата летной годности" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", а также в соответствии со стандартом государственных услуг "Выдача экспортного сертификата летной годности" (далее – стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".