"Салық заңнамасының, сондай-ақ орындауын бақылау салық қызметі органдарына жүктелген Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасының нормаларын орындау мәселелері жөніндегі жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер деңгейін бағалау өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 468 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 302 бірлескен бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2012 жылғы 22 қазандағы № 466 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 30 қазандағы № 297 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қарашада № 8078 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 840 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 687 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.12.2015 № 840 және ҚР Қаржы министрінің 25.12.2015 № 687 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Салық заңнамасының, сондай-ақ орындауын бақылау салық қызметі органдарына жүктелген Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасының нормаларын орындау мәселелері жөніндегі жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер деңгейін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 468 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 302 бірлескен бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 10 қазанда № 7251 болып тіркелген, «Юридическая газета» газетінде 2011 жылғы 27 қазанда № 157 (2147) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Салық заңнамасының, сондай-ақ орындалуын бақылау салық қызметі органдарына жүктелген Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасының нормаларын орындау мәселелері бойынша көрсетілген Бірлескен бұйрықпен бекітілген жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер деңгейін бағалау өлшемдерінде:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1.1. Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты (қайта ұйымдастыру тәртібімен құрылған заңды тұлғаларды және қайта ұйымдастырылған заңды тұлғалардың құқықтық мирасқорларын қоспағанда) мемлекеттік тіркелген күнінен бастап үш жыл ішінде жоспарлы тексерулер жүргізуге жол берілмейді.»;
6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменения и дополнения в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 468, И.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 302 "Об утверждении Критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства вопросам исполнения норм налогового законодательства, а также иного законодательства Республики Казахстан, контроль за исполнением которого возложен на органы налоговой службы"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 октября 2012 года № 466 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 30 октября 2012 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2012 года № 8078. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 687 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 840
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 25.12.2015 № 687 и и.о. Министра национальной экономики РК от 31.12.2015 № 840 (приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 468 и И.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 302 «Об утверждении Критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства по вопросам исполнения норм налогового законодательства, а также иного законодательства Республики Казахстан, контроль за исполнением которого возложен на органы налоговой службы» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7251, опубликован в газете «Юридическая газета» 27 октября 2011 года № 157 (2147), следующие изменение и дополнение:
в Критериях оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства по вопросам исполнения норм налогового законодательства, а также иного законодательства Республики Казахстан, контроль за исполнением которого возложен на органы налоговой службы, утвержденных указанным Совместным приказом:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Не допускается проведение плановых проверок в отношении субъектов малого предпринимательства в течение трех лет со дня государственной регистрации (кроме созданных юридических лиц в порядке реорганизации и правопреемников реорганизованных юридических лиц).»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:

«6. Салықтық тексерулер жоспарына енгізілетін салық төлеушілердің жалпы саны былайша бөлінеді:
1) салықтық тексерулер жоспарына енгізілетін салық төлеушілердің жалпы санының кемінде 80 пайызы жоғары дәрежедегі тәуекелге жатқызылған салық төлеушілерге;
2) 15 пайызы орташа дәрежедегі тәуекелге жатқызылған салық төлеушілерге, немесе жоғары дәрежедегі тәуекелге жатқызылған салық төлеушілерге толық іріктеу болмаған жағдайда 15 пайыздан көбі;
3) кемінде 5 пайызы төмен дәрежедегі тәуекелге жатқызылған салық төлеушілерге жатқызылуы тиіс.».
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ә.С. Жұмаділдаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың төртінші абзацын қоспағанда, осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                   Экономикалық даму және
сауда министрі
______________ Б. Жәмішев        ____________ Е. Досаев

«6. Общее количество налогоплательщиков, включаемых в план налоговых проверок, распределяется следующим образом:
1) не более 80 процентов от общего количества налогоплательщиков, включаемых в план налоговых проверок, должны относится к налогоплательщикам, отнесенным к высокой степени риска;
2) 15 процентов - к налогоплательщикам, отнесенным к средней степени риска, или более 15 процентов в случае отсутствия полного отбора налогоплательщиков, отнесенных к высокой степени рисков;
3) не более 5 процентов - к налогоплательщикам, отнесенным к незначительной степени риска.».
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в
Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца четвертого пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2013 года.
Министр финансов                     Министр экономического
Республики Казахстан                     развития и торговли
Республики Казахстан
Б. Жамишев                                Е. Досаев