Электрондық мемлекеттiк қызмет регламенттерін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 223-ОД Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 желтоқсанда № 8215 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 138/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өңірлік даму министрінің 16.05.2014 № 138/НҚ бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші құжаты туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Жерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау және мемлекеттік жер кадастры және жер мониторингі департаменті:
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Қ. Отаров
«Келісілді»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
________________А. Жұмағалиев
2012 жыл 4 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 223-ОД бұйрығына
1-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» электрондық мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 4 декабря 2012 года № 223-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2012 года № 8215. Утратил силу приказом Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 138/ОД
Сноска. Утратил силу приказом Министра регионального развития РК от 16.05.2014 № 138/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент электронной государственной услуги «Представление кадастровой информации на земельный участок» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент электронной государственной услуги «Представление информации о принадлежности земельного участка» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент электронной государственной услуги «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок» согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственного контроля за использованием и охраной земель и государственного земельного кадастра и мониторинга земель Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) после государственной регистрации опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Отаров
"Согласовано"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ А Жумагалиев
4 декабря 2012 года
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
от 4 декабря 2012 года № 223-од
Регламент оказания государственной услуги
«Предоставление информации об изготовлении
идентификационного документа на земельный участок»

1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі – қызмет беруші), «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі –орталық) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: толық автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпараттарды тапсыруға және ұсынуға, таратуға, іздеуге, өңдеуге, сақтауға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
4) бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйе – нотариалды қызметті және әділет органдарының және нотариалды палаталардың өзара әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
5) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпараттарды автоматты түрде жинау, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірегей сәйкестігін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде мемлекеттік басқару органдары мен басқа субъектілерге өзекті және дұрыс мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
7) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпараттарды автоматты түрде жинау, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірегей сәйкестігін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде мемлекеттік басқару органдары мен басқа субъектілерге өзекті және дұрыс мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Предоставление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок» (далее – услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Научно-производственный центр земельного кадастра» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее – услугодатель), через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - ПЭП), а также через центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Предоставление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
3. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказываемой услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4) Единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
7) государственная база данных «Юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);

8) құрылымды-функционалды бірліктер – қызмет көрсету процесіне қатысатын ақпараттық жүйелердің, мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе басқа ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі (бұдан әрі – ҚФБ);
9) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
10) Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы – мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерге «электрондық үкіметтің» қатысушыларына қызмет көрсететін куәландырушы орталық (бұдан әрі - ҰКО);
11) МЖК ААЖ – мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
12) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға;
13) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
14) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
15) электрондық үкімет шлюзі – электронды қызметтерді іске асыру аясындағы «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
16) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
17) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
18) мемлекеттік электрондық қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
19) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – электронды қызметтер аясында «электрондық әкімдік» ақпараттық жүйелердің ықпалдастырылуына арналған «электрондық үкімет» шлюзінің кіші жүйесі (бұдан әрі – ЭҮӨШ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет
беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы регламенттің 2-қосымшасындағы 1 диаграммада ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері келтірілген:

8) структурно-функциональные единицы – перечень информационных систем, структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – СФЕ);
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
10) национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан – удостоверяющий центр, обслуживающий участников «электронного правительства», государственных и негосударственных информационных систем (далее – НУЦ);
11) АИС ГЗК – Автоматизированная информационная система государственного земельного кадастра;
12) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
13) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);
15) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
17) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
18) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
19) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее – РШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в диаграмме 1 приложения 2 к настоящему регламенту:

1) тұтынушы ЖСН немесе БСН көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңына сәйкес тұтынушының және КО ақпараттық жүйесінің ЭЦҚ (бұдан әрі – тұтынушының ЭЦҚ) қалыптастыру және тексеру үдерісін іске асыратын криптографиялық қорғау құралдарын пайдаланумен қызметтерді тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбаның кілтімен қол қойылған, электрондық құжат түрінде мемлекеттік органға берілген сұрау салудың негізінде қызметті көрсетудің нәтижесі тұтынушыға беріледі;
3) 1-үдеріс – тұтынушы электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН немесе БСН және парольді енгізеді (авторизациялау процесі);
4) 1-шарт – ЭҮП ЖСН немесе БСН және пароль арқылы тұтынушы туралы тіркелген деректердің дұрыстығын тексеру;
5) 2-үдеріс – ЭҮП-мен тұтынушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 3-үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жер учаскесінің кадастрлық нөмірін енгізу, кадастрлық нөмір туралы ақпаратты «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпараттарды беру» мемлекеттік қызмет арқылы алуға болады), сұрауды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН немесе БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН немесе БСН арасындағы) тексеру;
8) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 5-үдеріс – қызметті көрсетуге сұрауға тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және электрондық құжатты (сұрауды) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ өңдеу үшін жіберу;
10) 6-үдеріс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
11) 3-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру (өңдеу);
12) 7-үдеріс – сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырылады;
13) 8-үдеріс – тұтынушының МЖК ААЖ арқылы қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.

1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН или БИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) потребителю предоставляется результат оказания услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом ЭЦП потребителя и ИС НУЦ в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи»;
3) процесс 1 – ввод потребителем ИИН или БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
4) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о потребителе через ИИН или БИН и пароля;
5) процесс 2 – формирование ПЭП-ом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
6) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы с учетом ее структуры и форматных требований (ввод кадастрового номера земельного участка, информацию о кадастровом номере можно получить через государственную услугу «Предоставление информации о принадлежности земельного участка»), выбор пользователем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН или БИН указанным в запросе, и ИИН или БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 5 – удостоверение (подписание) запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП для обработки в АИС ГЗК;
10) процесс 6 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
11) условие 3 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
12) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
13) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (электронного документа), сформированный посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Осы регламенттің 2-қосымшасындағы 2 диаграммада қызмет берушінің ХҚКО арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері келтірілген:
1) 1-үдеріс – Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО қызмет көрсету үшін логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы регламентте берілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жер учаскесінің кадастрлық нөмірін енгізу, кадастрлық нөмір туралы ақпаратты «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпараттарды беру» мемлекеттік қызмет арқылы алуға болады), тұтынушы өкілінің сенімхаты туралы мәліметті (нотариалды түрде куәландырылғанда, басқа түрде куәландырылғанда – сенімхат мәліметтері толтырылмайды) енгізу;
3) 3-үдеріс – тұтынушының деректері туралы сұрауды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ жіберу, сондай-ақ тұтынушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді БНАЖ-не жіберу;
4) 1-шарт – тұтынушының деректерін ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерін БНАЖ-де тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да тұтынушының деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 6-үдеріс – Орталық операторымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі;
8) 7-үдеріс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
9) 2-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру;
10) 8-үдеріс – Сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – тұтынушының Орталық операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
8. www.egov.kz веб-порталында тұтынушыға мемлекеттік немесе орыс тілінде көрсетілетін қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың экрандық нысандары көрсетілген.
9. Қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындау мәртебесін тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет көрсету тарихы» тарауында және ХҚКО-ға жүгінгенде.
10. Қызмет туралы ақпаратты алу, сондай-ақ қажет болған жағдайда оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) үшін 1414 байланыс телефоны бойынша саll–центрге хабарласу қажет.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН приведены в диаграмме 2 приложения 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя в форму с учетом ее структуры и форматных требований (ввод кадастрового номера земельного участка, информацию о кадастровом номере можно получить через государственную услугу «Предоставление информации о принадлежности земельного участка»), а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса и удостоверение (подписание) посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АИС ГЗК;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
9) условие 2 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (электронного документа) сформированного посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и ответа на услугу, предоставляемые потребителю на государственном или русском языках приведены на веб-портале www.egov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН.
10. Для получения информации по услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) ее качества необходимо обратится в саll–центр по телефону 1414.

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызмет көрсету барысына қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші;
Орталық операторы;
ЭҮП;
ЭҮӨШ;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ;
БНАЖ.
12. Осы Регламенттің 1-қосымшасында іс-әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялар) орындау мерзімі көрсетіліп, әр іс-әрекеттің реттілігі мәтінді кестелі сипаттамасы көрсетілген.
13. Осы регламенттің 3-қосымшасында әр іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы олардың сипаттамасына сәйкес (қызмет көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма келтірілген.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
ЕНИС.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

14. Осы регламенттің 4-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне сәйкес ұсынылуға тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде қойылатын талаптар:
1) құпиялық (рұқсатсыз ақпарат алудан қорғау);

14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, указаны в приложении 4 к настоящему регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);

2) бүтіндік (ақпараттарды рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпараттарды және ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау).
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН немесе БСН болуы;
3) ЭҮП, ХҚО АЖ авторизациялау;
4) тұтынушыда ЭЦҚ бар болуы.
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 1-қосымша
ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет №  (барысы, жұмыстар ағысы)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
МЖК ААЖ
МЖК ААЖ
МЖК ААЖ
3
Әрекеттердің атауы (процестің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаты
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авторизацияланады
тұтынушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
қызметті таңдайды және ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауымен сұраудың деректерін қалыптастырады
тұтынушының ЭЦҚ деректерінде қателіктердің болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұрауды куәландыру және ЭҮӨШ АЖО электрондық құжатты (сұрауды) жіберу;
құжатты тіркеу
сұрау салынған деректердің болмауына байланысты сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, ұйымдық-бөлу шешімінің құжаты)
Сұрауды дұрыс қалыптастырғандығы туралы хабарламаны көрсету
Сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұраудың маршруты
Сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұраудың маршруты.
Өтінішке нөмір берумен сұрауды тіркеу
Сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Шығатын құжаттарды көрсету
5
Орындау мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
30 сек
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2–тұтынушының деректерінде қателіктер болса; 3–егер авторизация сәтті өтсе
4 - тұтынушының деректерінде қателіктер болса; 5–егер қателіктер жоқ болса
-
-
7 - сұрау салынған деректердің болмауы; 8–сұрау салынған деректердің болуы
-
-
ХҚКО арқылы ҚФБ әрекетінің сипаты
1
әрекет № (жолдары, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторлары
Орталық операторлары
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, БНАЖ
Орталық операторлары
Орталық операторлары
МЖК ААЖ
МЖК ААЖ
МЖК ААЖ
3
Әрекеттің атауы (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаты
Логин және пароль бойынша орталық операторы авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау деректерін қалыптастырады
Сұрауды ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ, БНАЖ жіберу
тұтынушының деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
қызметті көрсету үшін сұраудың нысанын толтыру және қызмет көрсету үшін нысанын (енгізілген деректерін) ЭЦҚ арқылы куәландыру
ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрауы) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі
Құжатты тіркеу
сұрау салынған деректердің болмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, ұйымды-бөлу шешімінің құжаты)
Өтінішке нөмір берумен жүйеде сұрауды тіркеу.
Сұрауды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұраудың маршруты
Негізді бас тартуды қалыптастыру
Сұраудың маршруты
Өтінішке нөмір берумен жүйеде сұрауды тіркеу.
Негізді бас тартуды қалыптастыру
Сұралып отырған электронды мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрауды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 – тұтынушының деректерінде қателіктер бар болса; 5–қателіктер болса
-
-
-
8 - сұрау салынған деректердің болмауы; 9–сұрау салынған деректердің болуы
-
-
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 2-қосымша
1-диаграмма. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалды өзара әрекет ету диаграммасы
2-диаграмма. ЖҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі функционалды өзара әрекет ету диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 3-қосымша
Функционалды өзара әрекет ету диаграммасы
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 4-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат»
анықтамасының нысаны
Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпаратты
беруден бас тарту туралы хабарлама нысаны
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік қызметін көрсету
регламентіне 5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің: «сапасы» және «қолжетімдігі»
көрсеткіштерін анықтауға арналған анкета нысаны

2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП, ИС ЦОН;
4) наличие у получателя государственной услуги ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
Потребитель
АИС ГЗК
АИС ГЗК
АИС ГЗК
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ услугодателя
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием запрошенных данных
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
30 сек
15 минут
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных потребителя; 3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
-
7 - при отсутствии запрашиваемых данных потребителя; 8 –при наличии запрашиваемых данных
-
-
Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Оператор Центра
Оператор Центра
АИС ГЗК
АИС ГЗК
АИС ГЗК
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
заполнение формы запроса и    удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы  запроса на оказание услуги
Направление документа  удостоверенного (подписанного) ЭЦП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с отсутствием запрошенных данных
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование   мотивированного отказа.
Отображение  уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование   мотивированного отказа.
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек – 1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
-
-
8 – при отсутствии запрашиваемых данных потребителя; 9 –при наличии запрашиваемых данных
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие при
оказании электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Форма справки «Информация об изготовлении
идентификационного документа на земельный участок»
Форма уведомления об отказе в выдаче информации об изготовлении
идентификационного документа на земельный участок
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесі және нәтижесінің сапасына Сіздің көңіліңіз тола ма?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету реті туралы ақпараттың сапасына Сіздің көңіліңіз тола ма?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 223-ОД бұйрығына
2-қосымша
«Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» электрондық
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті
1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі – қызмет беруші), «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: толық автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпараттарды тапсыруға және ұсынуға, таратуға, іздеуге, өңдеуге, сақтауға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
4) бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйе – нотариалды қызметті және әділет органдарының және нотариалды палаталардың өзара әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
5) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпараттарды автоматты түрде жинау, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірегей сәйкестігін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде мемлекеттік басқару органдары мен басқа субъектілерге өзекті және дұрыс мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
от 4 декабря 2012 года № 223-од
Регламент оказания государственной услуги
«Предоставление кадастровой информации на земельный участок»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Предоставление кадастровой информации на земельный участок» (далее – услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Научно-производственный центр земельного кадастра» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее – услугодатель), через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - ПЭП), а также через центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Предоставление кадастровой информации на земельный участок», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
3. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказываемой услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4) Единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесі және нәтижесінің сапасына Сіздің көңіліңіз тола ма?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету реті туралы ақпараттың сапасына Сіздің көңіліңіз тола ма?
1) қанағаттанарлықсыз;
2) жартылай қанағаттанарлық;
3) қанағаттанарлық.
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігі төрағасының
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 223-ОД бұйрығына
4-қосымша
«Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші
құжаты туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызметін
көрсету регламенті
1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші құжаты туралы ақпарат беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - қызмет) Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі – қызмет беруші), «электронды үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП), сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші құжаты туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: толық автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпараттарды тапсыруға және ұсынуға, таратуға, іздеуге, өңдеуге, сақтауға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
4) бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйе – нотариалды қызметті және әділет органдарының және нотариалды палаталардың өзара әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі – БНАЖ);
5) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – ақпараттарды автоматты түрде жинау, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірегей сәйкестігін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес және олардың өкілеттігі шегінде мемлекеттік басқару органдары мен басқа субъектілерге өзекті және дұрыс мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
от 4 декабря 2012 года № 223-од
Регламент оказания государственной услуги
«Предоставление информации о правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на земельный участок»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Предоставление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок» (далее – услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Научно-производственный центр земельного кадастра» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее – услугодатель), через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - ПЭП), а также через центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Предоставление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
3. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказываемой услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4) Единая нотариальная информационная система – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);