Егіндікөл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 наурыздағы № 5С 2-4 шешімі. Ақмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 24 сәуірде № 1-8-125 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 5С11-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 21.12.2012 № 5С11-3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген, «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет Стандартының 11 тармағына сәйкес, Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Егіндікөл ауданында мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке – Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне 15000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 5000 теңге мөлшерінде;
соғыс жылдары тыл еңбеккерлеріне ордендер және медальдармен марапатталған 3000 теңге мөлшерінде;
әскери қызметшісі қаза тапқан және қайтыс болған отбасыларына 3000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің қайтадан некеге тұрмаған әйелдерінің әр қайсысына 3000 теңге мөлшерінде;
концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 5000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына коммуналдық қызмет шығындары үшін ай сайын 2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) қайтыс болған «Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде есепте тұрған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 1, 2, 3 топтардың мүгедектеріне, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға медициналық мекемелерде емделу және тексерілу үшін әрбір алушыға 20000 теңге мөлшерінде бір жолғы төлем;
4) туберкулезбен ауыратындарға әрбір алушыға 20000 теңге мөлшерінде бір жолғы төлем;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Егиндыкольского района
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2012 года № 5С 2-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 24 апреля 2012 года № 1-8-125. Утратило силу - решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2012 года № 5С11-3
Сноска. Утратило силу - решением Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 21.12.2012 № 5С11-3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 11 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемой местными исполнительными органами» от 7 апреля 2011 года № 394, Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Егиндыкольского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 15000 тенге;
лицам, приравненных к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 5000 тенге;
труженикам тыла награжденным орденами и медалями в годы войны в размере 3000 тенге;
семьям погибших и умерших военнослужащих в размере 3000 тенге;
женам участников и инвалидов Великой Отечественной войны, не вступивших в повторный брак в размере 3000 тенге на каждого;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей в размере 5000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей на расходы за коммунальные услуги ежемесячно в размере 2,5 месячных расчетных показателей;
2) на погребение умерших безработных граждан, состоящих на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района» в размере 10 месячных расчетных показателей;
3) инвалидам 1, 2, 3 группы, детям- инвалидам до 16 лет, на лечение и обследование в медицинских учреждениях единовременная выплата в размере 20000 тенге на каждого получателя;
4) больным туберкулезом единовременная выплата в размере 20000 тенге на каждого получателя;

5) онкологиялық стационар жағдайында арнайы емделуден өтетін онкологиялық аурулармен ауыратындарға жылына бір рет өтініш бойынша 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) кедейлік шегінен төмен тұратын және «Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде есепте тұрған аз қамтылған азаматтарға әрбір алушыға бір жолғы 10000 теңге мөлшерінде;
7) ауылдық (селолық) жерлердегі аз қамтылған отбасыларының, көп балалы отбасыларының студенттеріне колледждің күндізгі бөліміндегі оқудың жылдық ақысы мөлшерінде оқуына төлеуге;
8) өрттен және басқа да төтенше жағдайларда зардап шеккен отбасыларына (азаматтарға) 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9) қарттар Күніне «Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталық» Республикалық қазыналық кәсіпорнының Егіндікөл аудандық бөлімшесі ұсынған тізімнің негізінде зейнетақылары ең төмен зейнеткерлерге өтінішсіз 2000 теңге мөлшерінде.
2. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті алу үшін «Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне келесі құжаттарды тапсыру қажет:
барлық санаттар үшін:
осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның өтініші;
өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
шот нөмірі көрсетілген алушының банктік шотын растайтын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
қосымша:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, тыл еңбеккерлеріне, әскери қызметшісі қаза тапқан және қайтыс болған отбасыларына, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің әйелдеріне, концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына: жеңілдік санатына жататындығын растайтын құжаттың көшірмесі;
қайтыс болған есепте тұрған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге: қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі;
барлық санаттағы мүгедектерге: мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі, ауру тарихы үзіндісінің көшірмесі;
туберкулезбен ауыратындарға: медициналық мекеменің анықтамасы;
онкологиялық аурулармен ауыратындарға: ауру тарихы үзіндісінің негізінде;
аз қамтылған азаматтарға: отбасы мүшелерінің өткен тоқсандағы жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын кірісі туралы анықтама;
ауылдық (селолық) жерлердегі аз қамтылған және көп балалы отбасыларының студенттеріне колледждің күндізгі бөліміндегі оқудың ақысын төлеуге: оқу орнын растайтын анықтама, оқу келісім-шартының көшірмесі, «Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталық» Республикалық қазыналық кәсіпорнының Егіндікөл аудандық бөлімшесі берген көп балалы отбасы мәртебесін растайтын анықтама және «Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінен берілген аз қамтылған отбасы мәртебесін растайтын анықтама;
өрттен және басқа да төтенше жағдайларда зардап шеккен отбасыларына (азаматтарға): «Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар Министрлігінің Ақмола облысының төтенше жағдайлары бойынша Департаментінің Егіндікөл ауданының төтенше жағдайлар бойынша бөлімі» мемлекеттік мекемесінің актісі.
Құжаттар көшірме мен түпнұсқалары салыстыру үшін беріледі, өтініш берілген күні түпнұсқалары қайтарылып беріледі.

5) больным онкологическими заболеваниями, проходящим специальное лечение в условиях онкологического стационара один раз в год по заявлению в размере 30 месячных расчетных показателей;
6) малообеспеченным гражданам, проживающих ниже черты бедности и состоящих на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района» единовременно в размере 10000 тенге на одного получателя;
7) студентам из малообеспеченных семей, многодетных семей аульной (сельской) местности на оплату дневной формы обучения за учебу в колледжах в размере годовой стоимости обучения;
8) семьям (гражданам) пострадавшим при пожаре и других чрезвычайных обстоятельствах, в размере 30 месячных расчетных показателей;
9) ко Дню пожилых, пенсионерам с минимальной пенсией на основании списка предоставленного Егиндыкольским районным отделением Республиканского казенного предприятия «Государственный Центр по выплате пенсий» в размере 2000 тенге без подачи заявлений.
2. Для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан необходимо предоставить в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района» следующие документы:
для всех категорий:
заявление лица, имеющего право на данную социальную помощь;
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
копию документа, подтверждающего наличие банковского счета получателя с указанием номера счета;
копию документа, подтверждающего проживание;
дополнительно:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненных к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, труженикам тыла, семьям погибших и умерших военнослужащих, женам участников и инвалидов Великой Отечественной войны, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей: копию документа, подтверждающего принадлежность к льготной категории;
на погребение умерших безработных граждан состоящих на учете: копию свидетельства о смерти;
инвалидам всех категорий: копию справки об инвалидности, копию выписки из истории болезни;
больным туберкулезом: справку медицинского учреждения;
больным онкологическими заболеваниями: на основании выписки из истории болезни;
малообеспеченным гражданам: справку о доходах членов семьи за предыдущий квартал, среднедушевой доход которых не превышает прожиточного минимума;
студентам из малообеспеченных и многодетных семей, проживающих в аульной (сельской) местности, на оплату дневной формы обучения в колледжах: справку, подтверждающую место обучения, копию договора на обучение, справку, подтверждающую статус многодетной семьи Егиндыкольским районным отделением Республиканского казенного предприятия «Государственный Центр по выплате пенсий», и справку, подтверждающую статус малообеспеченной семьи с государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района»;
семьям (гражданам) пострадавшим при пожаре и других чрезвычайных обстоятельствах: акт государственного учреждения «Отдел по чрезвычайным ситуациям Егиндыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан».
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего возвращаются заявителю в день подачи заявления.

3. Егіндікөл аудандық мәслитхаттың 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 4С29-6 «Егіндікөл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-8-105 тіркелген, 2011 жылғы 1 наурызда аудандық «Егіндікөл» газетінде жарияланған) шешімі күшін жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А. Касенова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р. Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б. Сұлтанов

3. Признать утратившим силу решение Егиндыкольского районного маслихата от 22 декабря 2010 года № 4С29-6 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Егиндыкольского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-8-105, опубликованное 1 марта 2011 года в районной газете «Егіндікөл»).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        А. Касенова
Секретарь
районного маслихата                        Р. Муллаянов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского
района                                     Б. Султанов