Ерейментау ауданында аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуірдегі № 5С-5/6-12 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 22 мамырда № 1-9-196 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 3 наурыздағы № 5С-35/2-15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 03.03.2015 № 5С-35/2-15 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "отбасыларына (азаматтарына)" деген сөздердің алдында "аз қамтылған" деген сөздерімен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабына, «Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысына сәйкес, Ерейментау ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ерейментау ауданында аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегiн көрсету қағидасы осы шешiмнiң қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-42/9-11 «Ерейментау ауданы бойынша тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің № 1-9-186 Тізілімінде тіркелген, аудандық «Ереймен» газетінде 2012 жылдың 04 ақпанында, аудандық «Ерейментау» газетінде 2012 жылдың 04 ақпанында жарияланған) шешімінің күші жойылған деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ерейментау ауданының мәслихатының бюджет, қаржы, әлеуметтік-экономикалық даму, экология және ардагерлермен жұмыс мәселелері бойынша тұрақты комиссияға жүктелсін.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихаты сессиясының                      А.Сырымбетов
төрағасы
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданының әкімі                 Л.Ж.Дүйсенов
Ерейментау аудандық мәслихатының

Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 22 мая 2012 года № 1-9-196. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 3 марта 2015 года № 5С-35/2-15
Сноска. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.03.2015 № 5С-35/2-15 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска.По всему тексту перед словами "семьям (гражданам)" дополнить словами "малообеспеченным" решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Ерейментауского районного маслихата «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи по Ерейментаускому району» от 13 декабря 2011 года № 4С-42/9-11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-186, опубликовано 04 февраля 2012 года в районной газете «Ереймен», 04 февраля 2012 года в районной газете «Ерейментау»).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Ерейментауского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, социально-экономического развития, экологии и работы с ветеранами.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Ерейментауского
районного маслихата                        А.Сырымбетов
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Л.Ж.Дюсенов
Утверждены
решением Ерейментауского
районного маслихата

2012 жылғы 24 сәуірдегі
№ 5С-5/6-12 шешімімен
бекітілді
Ерейментау ауданында аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегiн көрсету қағидасы
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Осы Ерейментау ауданында аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегiн көрсету қағидасы (бұдан әрi – Қағида) «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңына, «Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткені үшін абоненттiк төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбiр мәселелері туралы № 512 Қаулысына, «Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысына сәйкес құрастырылған.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй көмегi Қазақстан Республикасының азаматтарына, Ерейментау ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұтыну төлемінің шығынын жабу үшін берілетін өтем ұсынылады.
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстар төлемін;
тұрғын үй меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді тұтынуға;
тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігіндегі байланыс қызметтер;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысына ақы төлеуге беріледі.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 5С-9/3-12 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 27.03.2014 № 5С-24/6-14 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тұрғын үй көмегi аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстар төлемдерi, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерi үшiн, тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысын төлеу, жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде) ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға отбасының (азаматтардың) бір тоқсанда тұтыну төлемiнiң шектi шығын үлесi, алдыңғы тоқсанда тұрғын үй көмегiне өтiнiш берiлiп, жалпы табысының 10 % шамасында белгiленедi.

от 24 апреля 2012 года
№ 5С-5/6-12
Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района
Сноска. Заголовок Правил в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Настоящие Правила предоставления жилищной помощи по Ерейментаускому району (далее – Правила) разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи».
1. Общие положения
1. Жилищная помощь предоставляется малообеспеченным семьям (гражданам) Республики Казахстан, постоянно проживающим в Ерейментауском районе, для возмещения затрат по оплате:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимися нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг малообеспеченным семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций малообеспеченным семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.12.2012  № 5С-9/3-12 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 27.03.2014 № 5С-24/6-14 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания) малообеспеченным семьям (гражданам), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, устанавливается к совокупному доходу семьи (граждан) за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в размере 10 %.

Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2014 № 5С-24/6-14 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының мөлшері ретінде бір адамға 18 шаршы метрден белгіленеді. Жалғыз тұратын азаматтарға өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының нормасы 30 шаршы метр болып белгіленеді, алайда бір бөлмелі пәтер алаңынан кем болмауы тиіс.
Коммуналдық қызметті (сумен жабдықтау, газ, канализация, жылу энергиясы, электрмен жабдықтау, қоқыс) тұтыну нормативтері іс жүзінде тұтынылған шамаға қарай, алайда нормативтік құжаттарға сәйкестелетін (құрылыс нормалары мен ережелері) шекті шамалардан асырылмайтын деңгейде белгіленген. Электро қуатты тұтыну нормасы тұтынылған шамаға қарай белгіленеді, бірақ отбасы құрамында бір адамнан үш адамға дейін 150 (жүз елу) киловатт көп емес, төрт адамнан және одан да көп 200 (екі жүз) киловаттқа дейін. Тұрғын үйдің газбен жабдықталмағаны және тамақ дайындау үшін электр тұрмыстық плиталары қолданылатыны жөніндегі тиісті құжат болғанда, белгіленген нормативтерден асқан электр қуатына төленетін төлем, тұрғын үй көмегін алушылардың өтініші бойынша газбен жабдықтау үшін төленетін төлемнің есебіне есептеледі, бірақ газбен жабдықтаудың белгіленген тұтыну нормалары мен тарифтері шегінде жүргізіледі.
Газды пайдалану нормасы – 1 адамға айына 8 килограмм.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша өкілетті орган «Ерейментау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі болып табылады.
5. Телекоммуникация желілерінің абоненттеріне (бұдан әрі – абонент) телефонның абоненттік төлем тарифтерінің өтемін, телефонның абоненттік төлемінің ұлғайған айырмасын тұрғын үй күтімі мен коммуналды қызметті тұтынуға арналған шығын сомасына енгізу арқылы беріледі.
Тұрғын үй жәрдемінің мөлшері, абоненттік тариф төлемінің өсімінің айырмасы абоненттік телефон төлемінен аспауы керек.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тұрғын үй жәрдемінің тағайындалуы
6. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) уәкілетті органға өтініш береді және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2014 № 5С-24/6-14 (вводится в действие со дня официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 18 квадратных метров на одного человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 30 квадратных метров, но не менее площади однокомнатной квартиры.
Нормативы потребления коммунальных услуг (водоснабжение, газ, канализация, тепловая энергия, электроснабжение, мусор) устанавливаются исходя из фактического потребления, но не более предельных величин согласно нормативным документам. Норма потребления электроэнергии устанавливается исходя из фактического потребления, но не более 150 (сто пятьдесят) киловатт на семью в составе от одного до трех человек, не более 200 (двести) киловатт на семью из четырех и более человек. При наличии соответствующего документа о том, что жилище не газифицировано, и для приготовления пищи используется электробытовые плиты, оплата за электроэнергию сверх установленных нормативов засчитывается по заявлению получателей жилищной помощи в счет оплаты за газоснабжение, но в пределах норм потребления тарифов, установленных по газоснабжению.
Норма потребления газа – 8 килограмм в месяц на 1 человека.
4. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи является государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Ерейментауского района».
5. Абонентам сетей телекоммуникаций (далее – абонент) компенсация тарифов абонентской платы за телефон осуществляется путем включения разницы увеличения абонентской платы за телефон в сумму расходов на содержание жилища и потребление коммунальных услуг.
Размер жилищной помощи в части повышения тарифов абонентской платы не должен превышать разницы увеличения абонентской платы за телефон.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2.Назначение жилищной помощи
6. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган с заявлением и представляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;

2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі не мекенжай анықтамасы, не өтініш берушінің тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Уәкілетті орган өтініш берушіден құжат қабылданған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қарастырып тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімі шығарады.
8. Тұрғын үй көмегi меншiгiнде бiр бiрлiктен көп тұрғын үйi (пәтер, үй) немесе тұрғын үйiн жалға беретiн, сондай-ақ еңбекке жарамды, бiрақ жұмыс iстемейтiн, күндiзгi бөлiмде оқымайтын, әскер қатарында емес және «Ерейментау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнде жұмыссыз ретiнде тiркелмеген мүшелерi бар аз қамтылған отбасылардан (күтiм көрсетуге мұқтаж адамдардың күтiмiн жүзеге асыратын азаматтардан басқалары) басқа аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) әр тоқсан сайын тағайындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Уәкілетті орган телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға арналған шығыстары, шекті жол берілген шығыстар үлесінен аспаған жағдайда тұрғын үй көмегін көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) копию книги регистрации граждан либо адресную справку, либо справку сельских и/или аульных акимов, подтверждающую регистрацию по постоянному месту жительства заявителя;
4) документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счета на потребление коммунальных услуг;
7) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2014 № 5С-28/4-14 (вводится в действие со дня официального опубликования).
7. Уполномоченный орган в течение десяти календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении.
8. Жилищная помощь ежеквартально назначается малообеспеченным семьям (гражданам), за исключением малообеспеченных семей (граждан), имеющих в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающих жилые помещения в наем (поднаем), а также семей, трудоспособные члены которых не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Ерейментауского района» в качестве безработных (кроме граждан, осуществляющих уход за лицами, нуждающихся в уходе.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
9. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи, если оплата расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде не превышает долю предельно допустимых расходов.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2013 № 5С-13/6-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).

10. Ұсынылған ақпараттың сенімділігіне күдік туындаған жағдайда уәкілетті орган тексеріс жүргізуге өкілетті органдарға жібереді. Уәкілетті орган заңсыз немесе жоғары тұрғын үй көмегін тағайындалуына әкелген әдейі жалған мәліметтер берілсе, заңсыз тағайындалған соманы меншік иесі (жалға алушы) өз еркімен қайтарады, ал бас тартқан жағдайда сот арқылы қайтарылады.
11. Тұрғын үй көмегін алушылар он күннің ішінде уәкілетті органды отбасы құрамының және отбасының біріккен табысының өзгерістері туралы мәлімдейді. Ақпараттың дұрыстығына күмән туындаған жағдайда уәкілетті орган тұрғын үй жәрдемінен үмітті тұлғаның табысы туралы ақпарат сұратуға құқылы.
12. Тұрғын үй көмегі ақшалай төлемдер түрінде іске асырылады. Тұрғын үй көмегінің төлемдері ай сайын бюджеттік қаражатты бөлу бойынша уәкілетті органның қаржыландыру шамасына сай жүргізіледі. Тұрғын үй көмегі төлемдері екінші деңгейдегі Банктер арқылы уәкілетті органмен жүргізіледі. Төлемдер алушының жазбаша өтініші бойынша қызмет көрсетуші мекеменің шотына аударылады.
3. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер аз қамтылған азаматтың (отбасының) жиынтық кірісін есептеу
13. «Ерейментау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін алуға үміткер аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер аз қамтылған отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Бұйрығы негізінде есептейді.

10. В случае возникновения сомнения в достоверности информации уполномоченный орган обращается в органы, уполномоченные производить проверки. При представлении в уполномоченный орган заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную сумму в добровольном порядке, а в случае отказа в судебном порядке.
11. Получатели жилищной помощи в десятидневный срок информируют уполномоченный орган о любых изменениях в составе семьи и ее совокупном доходе. В случае возникновения сомнений в достоверности информации уполномоченный орган вправе запрашивать информацию о доходах лица, претендующего на жилищную помощь.
12. Жилищная помощь устанавливается в виде денежных выплат. Выплаты жилищной помощи производятся ежемесячно по мере финансирования уполномоченным органом по распределению бюджетных средств.
Выплаты жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом через Банки второго уровня. Согласно личного заявления получателя выплаты перечисляются на счета услугодателя.
3. Исчисление совокупного дохода лица (семьи),
претендующего на получение жилищной помощи
13. Совокупный доход малообеспеченной семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи исчисляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Ерейментауского района» за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода малообеспеченной семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».